Pondelok, 11. november, 2019 | Meniny má Martin, Maroš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Údajné týranie zvierat preveruje polícia, zaujíma aj primátora Čadce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

"Deti"

Tie "deti" by som tak prefackal, ze by tri dni prijimali potravu cez slamku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tyranie

Je dobré, že sa konečne venuje pozornosť tomuto krutému správaniu voči bezbrannom tvorovi. Ak je to zo strany detí, tak je to viac než alarmujúce. To hovorí o zlyhaní dospelých. :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Útulky pre zvieratá,

teda hlavne pre mačky a psy maju zriaďovať obce a štát. Nezriaďujú a neprevádzkujú. Hlavne mačky v zime hladujúa mrznú. Zákon hovorí jasne, mestá a štát to úplne ignorujú. Za nich to suplujú dobrovoľníci. Mestá a štát stavajú akurát futbalové a hokejové štadiony, pričom toto im zákon neukladá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ludia sa mozu obratit aj na Československý kastračný program, detaily aj z facebooku. Je treba podporit aktivity na ochranu zvierat. V pripade maciek kastracia umpznuje mackam dobry domov a predide sa ich nekontrovatelnemu mnozeniu. Je na skodu, ze pre vacsinu ludi je toto sstale okrajjova tema.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konkretizuj,

človek má doma mačku/psa a čo? Zavolá na ten kastračný program, a oni to preplatia alebo ako ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skonkretizuj si ty , nevdacnik za informacie. Zaplat si ak ti nie je treba charitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Záleží to aj od samotných občanov. Väčšinou sú pasívni a ľahostajní a čakajú, že to vyrieši niekto iný. My sa s kolegom v Bratislave v lokalite Zimný prístav staráme o 16 mačiek ako dobrovoľníci Slovenskej aliancie ochráncov zvierat už asi 5 rokov. V tomto roku dostala naša organizácia od Magistrátu prostriedky na kastrácie, ktoré sme realizovali spoločne s ďalšími dobrovoľníkmi na veľkej ploche v rámci svojho voľného času. S kolegom sa striedame a chodíme za mačkami každý deň a nosíme im potravu , ktorú hradíme z vlastných prostriedkov a niekedy nám prispeje Aliancia alebo iná organizácia krmivom. Súčasne sledujeme zdravotný stav mačiek a riešime ich zdravotné problémy na veterine, čo hradí Aliancia. K takejto vysokej koncentrácii ferálnych mačiek došlo tak, že obyvatelia lokality nám aktívne bránili v tom, aby sme mačky kastrovali . Pôvodne ich tam bolo cca 7 a teraz je ich tam cca 16. ešte sa stretávame s tým, že nám ľudia nadávajú a ničia nám zázemie misky a búdky pre mačky, ktoré sme zabezpečili z vlastných prostriedkov. Mnohí ľudia vidia riešenie v tom, aby mačky zdochli od hladu. Chýba im obyčajný ľudský súcit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je všetko pekné,

ale znova opakujem, podľa zákona to má robiť mesto a štát, nie vy, dobrovoľníci. Dobrovoľníci by mali burcovať a dokopať kompetentných , nech vykonávajú to, čo majú. Že mnohí ľudia vidia riešenie v tom, aby mačky zdochli od hladu, to je určite pravda, mnohí ľudia sú grázli. No napriek tomu sú aj iní ľudia a je zákon o Veterinárnej starostlivosti a tam sa píše jasne, kto má zakladať a prevádzkovať útulky tak nech to kompetentní láskavo robia. Zákon nehovorí, že o túlavé zvieratá, hlavne mačky sa majú postarať dopbrovoľníci, zákon jasne hovorí o obciach a štáte-ministerstve pôdohospodárstva a kontrolným orgánom sú štátne veterinárne správy, ktoré to takisto ignorujú. Potom je asi potrebné dať oznámenie na prokuratúru, že nikto s kompetentných nedodržiava zákon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A kto ten podnet podá ? Veď to je o tej pasivite. ľudia si ponadávajú, povypisujú v diskusiách a skutek utek.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako mozu existovat tak nevzdelani ludia ako ti co brania druhym starat sa o tulave macky. Vraj nechat zdochnut! Tito ludia by mali pocitit lengingradsky hlad.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME