Streda, 23. október, 2019 | Meniny má Alojzia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovensko chce zablokovať obchodnú dohodu, dôvodom sú požiare v Brazílii (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Mlal by začať od seba

Nízka kvalita riadenia, ústupky v "rozdávaní " eurofondov poľnooligarchom, neriešenie šéfa PPA, ktorý má toho za ušami viac ako hociktorý tzv. poľnohospodár v amzonskom pralese, nemalo by to byť na dôvod blokovať svoju osobu a odstúpiť z funkcie ministerky p. Zmatečná? Asi sa ráno nepozerá do zrkadla, ak však áno, potom moja predstavivosť sa nemôže rovnať jej silnému žalúdku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovensko za posledných desať-dvadsat rokov vyrúbalo určite viac % svojich lesov, ako hociktorá rozvojová krajina.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie je podľa teba Brazília rozvojová krajina?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sorry, uvedomil som si, že hovoríš o percentách, nie o absolútnych číslach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"urcite" ? nie,mas mylne informacie, ak by ti nahodou zalezalo aby si nepisal nezmysli, skus si najst fakty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Matečná chce blokovať ???!!!

To je dobrí vtip a kto sa bude pýtať na názor nejakého rozvojového Slovenska , ona si nevie urobiť poriadok doma s agro rezortom a nie ešte blokovať silné ekonomiky , nikto sa nebude pýtať na názor nejakého zanedbateľného Slovenska .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

celkom určite nie, ale ver

svojej konšpiračnej teórii naďalej.

1. zatiaľčo rozvojové krajiny odlesňujú (čiže vyťažené lesy menia na poľnohospodársku pôdu), tak európske krajiny, vrátane Sovenska, lesy obnovujú - na mieste lesa vyrastie rovnaký les ako predtým, alebo ešte lepší, pretože smrekové monokultúry sa pri tomto zvyknú meniť na zmiešané porasty. Odlesňuje sa u nás len pre rozvojové aktivity (výstavba ciest, rozširovanie miest), ale takéto úbytky lesa ani zďaleka nedosiahnu prírastky výmery lesa zarastaním nevyužitej poľnohospodárskej pôdy.

2. Slovensko ťaží cca 80% objemového prírastku zásoby dreva (nebyť kalamít, tak by to bolo výrazne menej). To také Švédsko alebo Švajčiarsko sa dlhodobo pohybujú okolo 100% prírastku. Počas výnimočných kalamít to občas môže by ť aj viac - Česi napr. tohto roku plánujú vyťažiť výrazne cez 100% prírastku (prírastok majú cca 24 mil. m3 ročne, ťažbu očákavajú 28 mil.). Krátkodobo ani toto ekológii neublíži - ublíži to lesníkom, ktorí potom v budúcich desaťročiach nebudú mať čo ťažiť (a budú ťažiť napr. 40% prírastku, pretože nebudú mať dosť rubne zrelých porastov) a momentálne tratia na mizerných cenách dreva a ťažbe ešte nedorastených stromov - lykožrúta si teda určite nevymysleli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bla bla bla...
Prečo sa rúbe v chránených oblastiach, v prírodných rezerváciách.
Na Slo­ven­sku ubudlo za po­sled­ných osem­násť ro­kov 760 ki­lo­met­rov štvor­co­vých le­sov a v sú­čas­nej dobe sa ťaží tak­mer štyri mi­li­óny m³ dreva na energe­tické účely.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"nízke štandardy v oblasti kvality a bezpečnosti potravín"

Čiže ak by požiare neboli, tak nám nízke štandardy a bezpečnosť potravín nevadí?

Ten kto zlikvidoval kvalitné ČSN a zrušil potravinovú sebestačnosť Slovenska by mal vysieť za hromadné ohrozenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

na SK smeráci drancujú naše lesy

ale matečná ide blokovať brazíliu?

a čo naša príroda, a čo naše prírodné dedičstvo?
smeráci sú jeden veľký hnus!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

niezeby smeraci neboli jeden velky hnus, ale netreba zabudat, ze matecna je "hrdo, odborne a slusne", cize ani jedno ani druhe a uz vonkocnom ne tretie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Za hrdo, odborne a slusne ti vypadlo slovo urobena....:)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no sak mozno aj to, aj ked to musel mat danko s hrnkom nazbierane aspon za dva mesiace, ze im uz moc tlacilo na modzgy. if you know what I mean. ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

;)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Matečná je z SNS. U nás sa neklčujú lesy aby sa tam následne pásol dobytok. Nemáš v tom jasno
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie len smeráci, celá vládna koalícia je jeden veľký hnus. Ale to strašidlo má v niečom pravdu, prísne EU normy na chov jatočných zvierat a pestovanie poľnoplodín diskriminujú chovateľov a pestovateľov v celej Európe a tá istá EU ide podpisovať obchodné zmluvy s južnou amerikou, súčasťou ktorých je aj obchod s potravinami, na ktoré tie prísne EU normy neplatia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Táto persóna

nedávno tvrdila že naše lesy ubúdajú kvôli otepľovaniu a nie kvôli drancovaniu. Je to nekompetentná hlúpa klamárka slúžiaca zlodejom a drevárskej mafii. Je posledná kto môže súdiť Brazíliu čím nechcem povedať že to čo sa deje v Brazílii je v poriadku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hoď kameňom kto si bez viny

Aj ked si treba najmä urobiť poriadok doma, tak až taká blbá myšlienka to nie je. Len treba si pozrieť kto z eu tam vyváža agro produkty a ten bude lobovať za tú dohodu. A SNS urobí zase tichý kseftik (aby eu v
Nevrtala do delenia fondov u nas..) výmenou za podpis pod dohodu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ako to je s "tichym ksichtikom, ktorý SNS urobí v EU" ale jedna vec je istá - pani Zmatečná tento nápad šlohla Francúzsku a Írsku, a teraz vyzerá že hompredava ako svoj. Tieto dve krajiny takto pohrozili tomu skorumpovanému brazilskemu prezidentovi minuly týžden a konečne začal aspoň trochu hasiť ... Ten človek je kriminálnik a aspoň niečo EU musí urobiť, lebo takýto ***** je schopný to nechať horieť len aby on a par korporácii zabobilo obrovské peniaze.

Ľudská chamtivosť je desivá
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uz som sa bal ze profesionalnych narodovcov napadlo nieco zmysluplne a ono len ukradli cudzi napad. Nevie niekto aky stoziar stoji v Parizi? Jedine co sa naucili sami bolo kradnutie. Tam ich nedozenie nikto.
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME