Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mimoriadny podcast: Smer vytvoril systém, ktorý chránil Kočnera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

 

kocner je jeden z mnohych produktom bolsevickych grazlov, ktori ho pouzivali na spinavu pracu, takychto produktov bolo a je plno v "informacnych sluzbach" statu a tie nesu priamu zodpovednost..., smolou kocnera je to, ze bolsevicki grazli pomaly otrcaju kopyta a nemal ho uz kto pri jeho zvysujucom sa apetite usmernit...
 
Hodnoť

 

Popravde keď si spojím masirku o gw, lgbti, masirku o tých správnych stranách atď., začínam byť neistý ci aj ten hon na smer nie je len účelová propaganda. Áno, smer ma kauzy, ale spájať ho s kocnerom, ktorý si vymýšľal kontakty, aby vyzeral dôležitý? To treba najskôr dokázať. Počkajme si na pojednávanie, či sudca pripusti komunikáciu, a ako sa knej zúčastnené strany vyjadria.
 
Hodnoť

je to systémový problém

V súčasnej spoločnosti chybajú osobnosti, absentuje hĺbka v myslení, absentuje opravdovosť. Akoby sa všetko cielene vyrabalo, vopred naplanovalo, potom to naplanované zariaďovalo a nakoniec je tu "niekto" kto to kontroluje to, čo bolo predtým naplánované a to ako to bolo zariadené.

A tento významný nivelizujúci fenomén, ktorý je v súčasnej spoločnosti nesmierne nebezpečný, ktorý však zostava nepomenovaný a teda aj nepoznaný, sa menuje "die machen schaft" - to znamená VŠETKO SA DA ZARIADIŤ. Toto je jedna z najväčších chýb, ktoré práve v súčasnej dobe prežívame.

V našej dobe všetko sa da TECHNICKY ZARIADIŤ, aj "spravodlivosť", a tu je ten "priestor", ktorý pán Kočner využíval. Nemôžeme tvrdiť , že SMER vytvoril tento systém, ktorý chránil Kočnera pretože ide o hrubu manipuláciu s obyvateľstvom s jediným cieľom všetko zlo v spoločnosti vytvoril a teda aj politicky a v trestnopravnej rovine zodpovedá SMER, Fico,....., predtým to bolo HZDS a V. Mečiar. A po voľbách, kto bude ďalší?! Koalícia politických strán Progresívne Slovensko, SPOLU - občianska demokracia, ZA ľud, teda páni Michal Truban, Mivko Beblavý a Andrej Kiska?

Pokiaľ nám nebudu jasné základné pojmy ako LEGALITA daná zákonmi, jasné, pozitívne jasné, definované zákony a LEGITÍMNOSŤ , teda SVEDOMIE, tak tento systémový problém nebude raz a navždy odstranený, a boj o moc tzv. elít sa bude opakovať, až do samého konca Slovenska.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

presne tak, nie sú ľudia...

...pretože MOC je v praxi realizovaná schopnosť RIADIŤ. A ľudia so schopnosťami riadiť zložité sociálne systémy, jednoducho nie sú.

Žiadnym dokumentom či reformou, "modernizovaním" demokracie na Slovensku (bod z programu politickej strany SPOLU - občianska demokracia predniesol Mivko Beblavý), či psychodelickými prednáškami po univerzitách o podnikaní (líder Progresívneho Slovenska Michal Truban, predtým veľkopodnikateľ Jozef Majsky, a ďalší) nemožno úspešne realizovať RIADENIE, pretože riadenie je proces INFORMAČNY, "šírenie" informácii, poznatkov, a jeho zvládnutie predpokladá osvojenie si aspoň základných poznatkov z teórie riadenia.

Fenomen RIADENIA ZLOŽITÝCH SOCIÁLNYCH SYSTÉMOV vďaka HERMETIZACII akýchkoľvek poznatkov o riadení sociálnych systémov preukázateľne ABSENTOVAL nielen vo vede a výskume, ale aj výchovnovzdelávacej sústave, teda celej spoločnosti, UŽ PRED ROKOM 1989.

"RIADENIE" ideologicky zabezpečovali komunistické kadre "preškolené" na VUML-och (Večerná univerzita marxizmu-leninizmu, kadrove rezervy), teda zavedenia sociálnych inštinktov do ich mozgov zvráteného "učenia" Marxa a Lenina ( marxleninizmus) a následná realizácia vo všetkých sférach spoločnosti, takmer vo všetkých postkomunistických krajinách.

Teda kvalita riadenia zložitých sociálnych systémov bola zadefinovaná zvrátenosťou ideologickej moci čo viedlo k zneužívaniu právomoci týchto komunistických kadrov (teda k systémovej korupcii v riadení), keď problémy boli riešené zariaďovaním a vybavovaním „vecí“ namiesto subjektívneho zvládnutia objektívnych zákonitosti z teórie riadenia.

"Poučenie z krízového vývoja v strane a spoločnosti od XIII. zjazdu KSČ", ktorý schválil 10. decembra 1970 Ústredný výbor KSČ nepriamo priznal, že bez zlepšenia kvality riadenia spoločnosti nie je možný ďalší rozvoj spoločnosti a preto jedným z mnohých "riešení" bolo zavedenie nového študijného odboru SYSTÉMOVÉ INŽINIERSTVO. Samotný študijný odbor je zameraný na RIADENIE (prierezové a odvetvové ekonomiky) a návrat k štyrom základným vedným disciplínam a to fyzike, chémii, s časti biológii a predovšetkým MATEMATIKE, vecne zameraná na ROZHODOVACIE PROCESY (normatívno-psychologické a empiricko-logické rozhodovacie procesy.


Evidovaní členovia KSS a ŠTB , ideologickí tajomníci pri OV KSS a KV KSS (nie však čestní komunisti) uvedomujúc si nebezpečenstvo, to jest straty moci, možností naďalej vykorisťovať či parazitovať na radových občanoch, tak tento študijný odbor jednoducho vyradili z výchovnovzdelávacej sústavy. A tak dnes musíme priznať, že nie sú ľudia, ktorí by túto spoločnosť vyviedli z tohto marazmu, ideológie politickej korektnosti, ktorá nenávidí klasické národy, nenávidí klasické rodiny, nenávidí klasické vzdelanie, nenávidí nezávislých a samostatných jedincov. Kto dnes presadzuje neoliberalny ekonomický model v spoločnosti úprimne, tak by mal ísť na psychiatriu. Kto tento model presadzuje vedomí si jeho zvrátenosti, tak by mal priamo ísť do väzenia.

... toľko k problematike ľudských zdrojov "nie sú ľudia".
 
Hodnoť

 

Madaric, benova, bugar, radsej fico ako sulik...nie citatelia sa tocia okolo kocnera, ale SME!
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

System vytvorila byva STB po odovzdani moci v roku 1989, zvanej Nezna revolucia.
Ak komunisti vo federalnom zhromazdeni zvoili za porezidenta V.Havla, museli mat istotu, ze je to pre nich vyhodne.
Nasledny vyvoj ukazal, ze islo iba o privatizaciu majetku statu, co bolo pre komunistovv a STBakov vyrazne vyhodnejsie ako socializmus, kde sukromne vlastnictvo pozemkov, fabrik, lesov neexistovalo. Kde riaditel firmy byval v rovnakom panelaku ako udrzbar.
Nikto neskonciil v base, sudcovia a prokuratori zostali vo funkciach v mene "nezavislosti sudov".

Ostatne je len vec vzdelania pbyvatelstva (vid devastacny ucinok skolskych reforiem) a volebnehgo systemu (jeden volebny obvod, aby bolo vodcu vsade vidiet).

Ako vravi klasik "Demokracia je system, ktory zarucuje, ze obcania nebudu mat lepsiu vladu ako si zasluzia".
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

< 1 2

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME