Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čaputová si prevzala cenu za politickú kultúru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Táto marketingová princezná zo skládky (alias pekný obal bez obsahu) nám svojim amaterizmom spôsobí ešte veľa hanby a problémov. Naposledy sa jej v Maďarsku podarilo do krvi uraziť Orbána, ktorý s ňou ani nešiel na tlačovku a poslal tam namiesto seba maďarského prezidenta (zato z 5th Avenue v N.Y. určite prišla Zuzanke a jej tímu pochvala). Taký Rudolf Schuster by vedel hovoriť, ktorý jeho kamarát mu natlakovaný telefonoval a pýtal sa ho kto je to Zuzana Čaputová... Nuž a výsledkom tejto Zuzankinej zahraničnopolitickej avantúry bude, že SMK sa zrazu nafúknu finančné fondy, spojí sa s Mostom, Béla sa stiahne do úzadia a zjednotení Maďari budú s ich obvyklými ôsmimi percentami opäť mútiť vodu v Slovenskom parlamente aj keď teraz vraj s pre nich atypickými politickými partnermi. Proste, škodovať na tom bude najmä partia okolo nádejného narkopremiéra. Ale dobre im tak, táto banda amatérov si nezaslúži vládnuť. Čaputovej wow-efekt raz vyprchá (a ona na tom začína svojou praktickou politikou tvrdo pracovať), LSD-Truban (apropo, tešíme sa na jeho ďalšie kauzy z obdobia keď chlapec ešte netušil, že raz bude chcieť byť premiérom) má charizmu a vyjadrovacie schopnosti podguráženého absolventa maturitného večierka (“zamakáme”, “kamoši” a iné perly), proste predpoklady pre pokles popularity PS/Spolu sú vytvorené. Ani nepomerne intelektuálne podkutejší ale totalne anticharizmatický Miuko Brblavý tomu nezabráni. No nič, digitálni oligarchovia stavili na zlého koníka a budú musieť prepriahať (panáčik Drucki). Ešteže aspoň ich kobylka dostala vo Švajčiarsku tú cenu (od nadácie napojenej na majiteľa aktuality.sk, aké skvostné)...
Nussknacker
celkom rozumiem tvojej vytočenosti,
ale čisto logicky, na to, aby sa politik vôbec stal politikom, musí byť na začiatku marketing, aby získal hlasy. To, že u nás je funkcia prezidenta zaúčacou funkciou pre politických začiatočníkov, ktorí ešte okrem toho marketingu nič nedosiahli (Kiska a Čaputová), je povážlivé, ale adresátom kritiky tu v tomto prípade nemôže byť prezidentka. Jej štáb spravil vynikajúci marketing. A to, že voličom to stačilo a okrem marketingu nepotrebovali vidieť žiadne výsledky a žiadnu doterajšiu politickú prácu, je vecou voličov. Nie prezidentky. Samozrejme, oceňovať niekoho, kto ešte nič nedosiahol, je hlúposť. Ale tak marketing funguje. Opäť ťažko v tomto smere kritizovať pani pezidentku, skôr tých, ktorí ten marketing nekriticky žerú.
janko z valala
ále ja viem,
čo si chcel povedať. Napadla mi cena Ave(už neviem čo), čo dostala Anna Nagyová, pravá ruka Mečiara. Toto je predsa len cena trochu iného rangu. Neviem, kto všetko ju ešte dostal, ale skúsme myslieť pozitívne, a ľudia, ktorí sú za tou cenou, to mysleli naozaj tak, že ocenia Čaputovej neagresívny prejav, a následne aj podporiť ľudí, aby skúsili byť pozitívni a okamžite nehľadali za všetkým nejakú kulehu proti nim. Za roky, počas ktorých tu diskutujem, sa úroveň debaty silne znížila, zagresívnila a je tu omnoho menej humoru a aj dobromyselného, i keď ironického, podpichovania alebo pošťuchnutia. Mnohí sa radšej na tieto debaty vykašľali, čo často napadlo aj mne, ale teraz som v tom našla také pozorovanie nálad ľudí a ich prejavov. Všetci sme tu takí múdri, ale do neba je ešte strašne ďaleko, a možno sa ešte vrátime späť, aby sme si oživili pamäť a dostali znova poriadne po papuli. Či už od mladého "feťáka", či starého alkoholika.
Feďo
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

FIKTIVNE VYJADRENIE PREZIDENTKY

Preco si myslis, ze je to cena "ineho rangu"? Ved to nie je cena nejakej globalnej autority, to je cena vydavatela novin.

S tebou mam rozdiskutovane veci v minulosti a uznavam ta, uznavam tvoj pozitivny pristup a snahu zdoraznovat slusnost a dobro v ludskych interakciach.

Skusim fiktivne vyjadrenie prezidentskej kancelarie:

" Bola mi dorucena informacia o tom, ze som bola ocenena Hans Ringier Foundation Cenou za politicku kulturu. Vazim si pozitivne hodnotenie mojho sposobu vykonu politiky.

Povazujem vsak za neprimerane ocenovat to, co je esencialnou sucastou mojej osobnosti a mojho sposobu vykonu politiky. Uvedomujem si, kde sa po 30 rokoch vyvinu od novembra 1989 nasa spolocnosti nachadza a kam ju priviedli doterajsie politicke elity svojim sposobom vykonu politiky. Uvedomuje si, ze slovenska spolocnost je polarizovana politicky, svetonazorovo a kulturne. Uvedomujem si, ze moje zvolenie za prezidenta SR bolo volbou len 20% opravnenych volicov. Moj sposob vykonu politiky je mojim osobnym prispevkom k zmierneniu tejto polarizacie a k posilneniu kohezie slovenskej spolocnosti a jej dovery v demokraticke institucie statu a podstatou nadstranickosti ako zakladneho fundamentu vykonu prezidentskej funkcie.

Zaroven sa mi zda nenalezite preberat ocenenie od majitela vybranych slovenskych medii, nakolko prebratie ocenenia moze do buducna otvarat otazku objektivity tychto medii v informovanosti o mojej osobe ako osobe prezidenta SLovenskej republiky.

Financny benefit, ktory je sucastou ocenenia (fabulujem, v skutocnosti neviem, ci je/, navrhujem darovat Lesoochranarskemu zdruzeniu Vlk za ucelom odkupenia dalsich lesov a rozsirenia uzemi s bezzasahovostou do lesnych porastov.

S uctou a vdakou,

Zuzana Caputova, prezident SR".

Ty si slusny clovek. Ako by si vnimala taketo vyjadrenie? Podla mna podobne vyjadrenie by bolo slusne, korektne k donorovi aj k obcanom, bolo by politicky kulturne, presne by odzrkadlovalo formalny aspekt jej politicky, aj s tym ekologickym akcentom, ale navyse by bolo statnicke tym ,ze by zdoraznilo, ze p. prezidnetka nie je prezidentkou len jedneho politickeho prudu, ale vsetkych obcanov, trebars aj tym, ktorym sa zda blizsi vztah politikov a medii vybraneho svetonazoru nevhodny.

AK by taketo nieco dokazala, tak s otvorenymi ustami verejne priznam, ze je ovela lepsia, ako som si o nej myslel...
 

To by

vyškolila aj ľudí z Ringieru:-)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

no

co sa tyka anglictiny, tak skusim byt spravodlivy: neviem, aka je historia vzdelania prezidentky, ale vzhladom na jej vek (je starsia odo mna o cosi a skratka v malých mestach nebola vyuka anglictiny vtedy bezna, ja som sa zacal ucit anglictinu na gympli az v r. 1994 ako absolutny zaciatocnik bez akehokolvek dovtedajsieho kontaktu s anglictinou, ak neratam MTV a slovnik :-D ) predpokladam, ze sa anglictinu neucila od zakladnej skoly, ale az vo vyssom veku. Dovolim si tvrdit, ze ovlada anglictinu pasivne na velmi dobrej profesnej urovni (dokaze pracovat s anglickou literatúrou odbornou), ci dokaze aktivne publikovat v anglictine, to neviem. Po anglicky sa zrejme dohovori.

Zrejme je to aj otazka protokolu, ze sa akceptuje tlmocnik, ak by anglictina mala byt nedokonala.

Ja ju blizsie nepoznam, ale kedze sme rovesníci viac menej, tak usudzujem podla seba: mam VS vzdelanie, publikacnu a prednaskovu cinnost, plus v stredoeurópskom priestore pomerne dobre hodnoteny vyskum, ktory je pilotny v CS prostredi. Dokazem bez problemov pracovat s odbornou literatúrou, odbornu publikaciu napisem, ale radsej si to dam skontrolvat odbornemu prekladatelovi. Dohovorim sa bezne v obchode v zahranici po anglicky, ale prednasat by som po anglicky nechcel, asi by som ziadal simultanny preklad.

Takze, musim byt k nej zhovievavy, lebo chcem byt zhovievavy k sebe :D
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

mozes

naznacit co take dokazali politickymi vetrami oslahani a skuseni a nezaciatocnici matadori typu Schuster a Gasparovic?
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Ceny a anticeny

Gratulujem p. prezidentke k oceneniu, myslím že si ho zaslúži.
Každopádne pokiaľ hovoríme o oceňovaní prezidentov, tak by som pripomenul že kopec ľudí tu roky obviňovalo Václava Havla že "schvaľoval bombardovanie Juhoslávie". Až tento rok to utíchlo , lebo Miloš Zeman pripomenul že to bol on (ako predseda vlády) kto dal súhlasné stanovisko NATO , že mohol to bombardovanie stopnúť.
https://www.idnes.cz/zpravy/do...
Prezident u nás nerozhoduje kam štát vyšle armádu, môže to iba okomentovať ( +/-ako Adela Vinczeová)
**
U nás zase kopec ľudí nadávalo Andrejovi Kiskovi za "základne NATO", zase si nikto nepozrel kto má aké právomoci:
https://www.youtube.com/watch?...
Nehovorím ako som nejakým intošom robil výpis z našich zákonov že je nemožné aby prezident SR v zahraničí "podpisoval zmluvy škodiace Slovensku" - môže dať na podpis iba to čo mu schváli vláda a parlament.
*****
Tá debata je tu často o tom že si niekto zoberie vážnu tému z politiky a podľa nejakých dojmov k nej začne dávať totálne diletantské hodnotenia. Ako píšem vedľa tak Slovensko teraz dáva (podľa všetkého) miliony EUR za boj proti hybridným hrozbám , no často sú tu iba nejaké výlevy ľudí čo sa inde presadiť nevedia.
Z diskusií SME o letectve už takýchto chytrákov slušne vytesnili , už nikto nepíše že on na aute na určenie rýchlosti používa GPS, že načo sú tie snímače tlakov.
Je otázka či to niekto urobí v diskusiách o politike.
*****
Potom môžme ísť ďalej. Trebárs začať rozmýšľať že koľko sa baviť o predstaviteľovi štátu ktorý má ročný rozpočet 5M EUR a koľko o tom predstaviteľovi čo ročne minie 17.500M (teda 17,5 miliardy) EUR.
Ono - si niekto spomenie ako pred rokom p. Serebryakov na Markíze ukazoval že každý občan dá na tie "stíhačky" 300 EUR a o pár dní nato p. Lajčák do kamery bez mihnutia oka povedal že to občanov nemá zaujímať lebo to sú "peniaze vlády" ??
 
Hodnoť

 

Táto diskusia je prehliadka primitivizmu (česť výnimkám). Súdruhov a kotleboidov evidentne zlostia úspechy pani prezidentky a zlietlo sa vás tu v požehnanom množstve. Je radosť čítať tie vaše *****, lebo to znamená, že prezidentka to robí dobre. Pištite ďalej :)
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

uspech pani prezidentky:

dostala cenu nadacie sukromnej spolocnosti - nedavneho vlastnika Noveho Casu :-D

Ja som zaskoceny z toho, ze si to isla prevziat, ved to je trapas ako hrom.
 
Hodnoť

Gratulujem marketingovemu teamu

a pripominam stare motto:

"Schopnosti vynesu cloveka hore, ale cest ho udrzi"


p.s.
Blahozelam aj pani prezidentke a nech si leto uziva a relaxuje, po nom bude tvrdych 6 mesiacov do volieb a bude mat dost prilezitosti pre dalsie nominacie.
 
Hodnoť

je tu veľké napätie -

v niektorých prípadoch až vypätie a vzopätie tak niečo na uvoľnenie vášní:
1/ napne-li se lano vznikne napnelizmus, nenapne-li se lano vznikne cukatúra
2/YT: L. Sobota: Poděkování
 
Hodnoť

Závisť iba hlúposti plodí

pozrite, koľkým trollom sa hodí,
tu hlúpu závisť, zas tu vylievať,
zlobu a nenávisť tu rozsievať .
Už im vadí aj politická kultúra,
ta ich sa točí len okolo stožiara,
vlakov a obedov vraj zadarmo,
lebo na viac nemajú, raz darmo.
Idú voľby, tak kupujú si ľudí ,
za naše eura, tak sa im hodí ,
preto robia tieto smiešne gestá,
to je ich kultúra a tá tretia cesta !
 

najlepsie

ked slnieckar oznaci oponenta za zavistleho :) ale basnicke crevo vyvratilo len a len tu vlastnost na ktorej je postavena basen :) vraj ze stoziar, vlaky , obedy :) a este k tomu zadarmo. Ale nie ma to odvodnenie, niekto si zasluzi a niekto len posluzi. niekto si uziva niekto to vyuziva iny zneuziva a ostatok len preziva.
 

Na toto sa dá vlastne len stručne opýtať

čo chcel v reakcii PEŤKO tu povedať ?!
 

A

Presne toto som sa ja chcel spýtať pána či pani 903857
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME