Sobota, 21. september, 2019 | Meniny má Matúš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bude pešia zóna v centre Košíc dlhšia? Aj to je jedna z alternatív (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ano rovno zruste parkovisko sak naco nam je sak mesto nech pride o dalsie peniaze z parkovneo na hlavu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak bude ten cyklochodnik taky kvalitny ako od lokomotivy po cermel tak spanombohom
urcite ale bude najdrahsi v severnej pologuli
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Požiadavka na prepojenie

Hlavnej ulice a Južnej triedy nie je nová. Vyplýva z regulačného plánu Nám. Osloboditeľov. Upozorňovali sme na to už v roku 2011 vtedajšieho primátora R. Rašiho v čase príprav na výstavbu auparku a žiadali sme, aby to investor zrealizoval. Aupark aj primátor to ignorovali. Teší ma, že nové vedenie mesta sa aj bez výzvy vracia k vyriešeniu tohto dopravného problému.
https://bicykel-kosice.webnode...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nadpis o pešej zóne v centre, článok o cyklochodníkoch po celom meste. Bravo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Najatraktívnejším miestnom v Košiciach sa stáva skákacie centrum v Optime. Turisti z celého Slovenska smerujúci do Košíc nehovoria o ničom inom. Podľa demografickej prognózy zverejnenej nedávno mesto starne. Nestačí jedna spievajúca fontána. V širšom centre je málo zelene, samý betón, dlažba a asfalt. Roky chodí v tv program z vtáčej perspektívy. Tak tento pohľad na naše Košice nezávislý od politickej strany mi tu dosť chýba. Riešenie cyklotrás vítam, z Jazera na Lokomotívu som sa však aj pred rokmi vedel dostať za tridsať minút. Žiaľ v špičke autom mi to trvá niekedy rovnako dlho. Okrem toho: cyklistika bude ešte dlho voľnočasovou aktivitou, nie spôsobom dopravy do práce, školy, k lekárovi či na nákupy. Pre mňa priority: riešenie dopravy, turizmus, nelegálne osady, kriminalita v meste a na sídliskách... cyklistické trasy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Riešenie cyklotrás je dôležité. Ale je tu ešte jeden fenomén. Futbal v Košiciach. Denne chodím okolo rastúceho štadiónika. Stavebný ruch je ok, len to okolie a infraštruktúra je mimo. A kto tam bude hrať. Nevidím v žiadnom programe politických strán ani zmienku. Ľudia z Košíc a okolia si zaslúžia to čo majú ako samozrejmosť v Žiline, Trnave, Nitre, Michalovciach, nehovoriac o malých mestách ako Zlaté Moravce či Myjavu, Senicu a Trenčín, kde sa hrá liga. Zámerne nespomínam hlavné mesto Slovenska. Pamätáme niektorí návštevy na derby Lokomotívy s VSS 16000 ľudí. Osobne som bol svedkom Loky Dukla Praha 20000, Dubovského hetriku s Rumunskom atď. Som skromný, dúfam že sa vôbec dožijem ligového futbalu v druhom najväčšom meste Slovenska.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mesto iste nema financovat profesionalny futbal, ale sport pre vsetkych...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som rád, že moje predošlé príspevky, inšpirovali kolegov k reakciám. Uvádzam že cyklotrasy sú dôležité. Ale aj v bežnom živote si určujeme priority. Najprv zdravia rodina, práca a potom zábava. Nie naopak. Ak je šport dôležitý, potom prečo nemáme aquapark ihriská v parkoch. Po safareni predošlého vedenia mesta je síce pekné realizovať určité projekty ale treba prioritne sfunkčniť dopravu bezpečnosť a kultúrne vyžitie väčšiny ľudí ktorí tu žijú
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre mňa priority:

riešenie dopravy, cyklistické trasy, turizmus, kriminalita v meste a na sídliskách, nelegálne osady, ... futbal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cyklo CESTY, trasy

Cyklo chodníky sú na chodenie na výlety s detmi!

V košiciach treba jednoznačne prepojiť sídliská s centrom a centrum s rekreačnými, oddychovými zónami, vyrobnými a priemyslovými parkami ...CYKLOCESTAMI!!
Ved kto si skusil isť z Jazera alebo Krásnej do centra alebo z Ťahanoviec, Furče do mesta a z mesta tak je to úbohosť sa motať po chodníkoch, cestach a cez križovatky!!

PS: Urobte si testovaciu jazdu na bicykli z Terasy na Jazero alebo z Myslavy na Amfiteater alebo....(kľudne doplnte vaše naj trasy).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z Jazera sa krásne dostaneš

TAKMER do centra. Okolo Hornádu. Len od súmostia na Palárikovej to je bieda.
Podľa mňa by sa mala urobiť hlavná os od Aničky po Jazero (veľká časť už je hotová), a na to napojiť jednotlivé časti mesta - Centrum, Južnú triedu niekde medzi centrom a jazerom, ...
Dostať sa niekde od starej nemocnice k Hornádu je dosť problém. Takisto z Komenského ... A nehovorím o sídliskách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čo chceme, keď sa robila rekonštrukcia na Terase, tak som si myslel, že už všetky križovatky vybavia aj prechodmi pre cyklistov, ale zdá sa, že pán Raši mal iné plány, lebo prechody cez križovatky (z cyklo chodníka na cyklochodník) nenexistujú.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME