Pondelok, 16. september, 2019 | Meniny má Ľudmila

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako môžete bojovať proti klimatickej zmene? Radia slovenskí vedci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

POdla mna
"Je na Zemi z roka.na rok teplejšie ? Podľa mňa áno . " . Samzrejme toto je velke klamstvo. Je vela rokov (skoro polovicka), ktore su chladnejsie nez tie hned pred nimi . Hned posledny kompletny rok 2018 bol chladnejsi ako rok 2017 ( aj 2016 a 2015).
huncut_zruseny_acom_1
To máš na mysli
tie malé a z hľadiska celkového trendu úplne nepodstatné fluktuácie ?
Tibor Paulen
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano presne tie

mam na mysli.
.
Rozumies, aky je rozdiel medzi trendom a tvrdenim "z roka na rok pribúda" ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte čosi

Ak by sme nehovorili o priemernej globálnej teplote, ale množstve tepelnej energie naakumulovanej na našej planéte, tak by som mal úplnú pravdu. Pretože teplo naakumulované v mori z roka na rok pribúda - bližšie napr. graf v tomto článku:

https://www.carbonbrief.org/st...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak

Sa ma človek obracať na vyspelé krajiny ohľadom zmeny klimy (už pomaličky menia rétoriku od globálneho otepľovania k zmene klímy, lenže zmena klímy prebieha nepretržite už odkedy boh stvoril zem) tak amen tma. Skúste prv urobiť štúdiu k uhlíkové stope tu a niekde v nemeckú ci nebodaj sša. Také Holandsko ma perfektnú verejnú dopravu, lenže každý jeden si chodí autom. To mi je príklad, hovoriaci za všetko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hneď nadpis - titulka, je veľavravne inšpiratívny. Bojovať. Tak si vezmime rôzne terminačné zariadenia a poďme redukovať kvantitatívne uvoľňovanie ľudskej populácie. Bude to boj, ale po primeranej redukcii určite uľavíme prírode, prírodným zdrojom a zásahom do ekosystémov. Ale pozor! Čas vždy prináša nečakané dejinné rozuzlenia. Takže ja som rád, že stabilita spoločenského rozvoja je taká, že praje rozvoju ľudstva, aj keď na úkor prírodného prostredia. Naopak je to horšie. Ale nebojte sa, príde aj to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi najtrefnejšia je veta, že čas prináša nečakané rozuzlenia. Všetky doterajšie návrhy riešenia klimatických problémov sú o obmedzovaní sa - menej áut, menej lietadiel, menej výrobkov, radšej kvalitnejšie atď. Ale to je proti všetkým doterajším zákonom ekonomiky, menej áut, menej výroby menej konzumu bude znamenať spomalenie rastu a to sa nikomu nebude páčiť. Na druhej strane ale klimatický problém sa nedá odložiť alebo sa nejako o ňom dohodnúť aby to vyhovovalo všetkým. Klimatické zmeny tu sú, teplo je a bude stále viac, zvrátiť sa to nedá, takže si príroda vynúti, že ten flh ľudia zaplatia. Ako to ešte dnes nik nevie, ale drahé to bude.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tento rozmer je fascinujúci. Všetky riešenia aj "riešenia" sú v priamom rozpore s princípmi, na ktorých funguje NAŠA euroatlantická civilizácia. Dobre, priznajme si že robíme chyby a že aj niektoré princípy fungovania našej civilizácie sú zlé. Výsledkom ale bude oslabovanie NAŠEJ civilizácie, na úkor ríší stojacich na princípoch náboženského diktátu, absolutistickej moci. Tie však neprinesú harmóniu a udržateľný rozvoj. Prinesú jedine chaos frakčných vyhladzovacích bojov, kde o prírodu a ekológiu nepôjde vôbec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak.

Na feudálne a teokraticke diktatúry, kde počet obyvatelstva rastie rok od roku spolu s neporiadkom nikto netlačí.
Ale Západ, kde už sa aj prdí voňavo, tak ten by mal spasiť planétu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Konecne to niekto napisal. Problem dneska nie je rast CO2, ktoreho dopad nedokazeme vedecky ani poriadne odhadovat, ale narast populacie. Ak by rast CO2 aj bol problem, tak ho bez vyriesenia problemu rastu populacie nevyriesime. Ludstvo je premnozene a sposobuje to cely rad inych akutnych problemov. Europa a vyspely zapadny svet nema problem s rastom populacie a aj napriek tomu sa tu najviac angazuju klimaticki alarmisti a jedine v tychto krajinach aj dochadza k obmedzovaniu CO2 emisii, co je uplne zbytocna snaha zoci voci globalnej realite. A nielen zbytocna, ale aj yspele krajiny minimalne ekonomicky poskodzujuca. Prave cely zvysok sveta by sa mal ucit od vyspelych krajin ako spomalit rast populacie.
Preto vsetky tie pekne reci "odbornikov" ako sa maju ludia v Europe a v ostatnych zapadnych vyspelych krajinach obmedzovat v prvom rade vprodukcii CO2 su nevedecke, zbytocne a vobec neadresuju skutocne vazne problemy zivotneho prostredia vyplyvajuce z premnoznia ludstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re zákony ekonomiky

Presne ako píšete - nikomu sa to páčiť nebude.
Kedysi za komunistov dostala jedna z katedier VŠE (dnes EU) vyskúmať, ako znížiť spotrebu vody. Skúmali a skúmali a nakoniec vyskúmali, že to pôjde iba zvýšením ceny. Komunisti to nakoniec nechali tak,lebo by to zasiahlo všetky vrstvy obyvateľstva a možno ho popudilo.
Tento príklad uvádzam z toho dôvodu, že ľudstvo sa spamätá až vtedy, keď bude znášať vysoké náklady na elimináciu problémov spôsobených oteplením.
Súčasná kampaň je však o inom. Možnosti ťahať ekonomický rast úvermi končia (neúmerná zadĺženosť), tak bude treba novú spotrebu vynútiť ekoteroristickými zákonmi (povinné zatepľovanie v čase globálneho otepľovania, zákaz spaľovacích motorov /btw bude aj u lokomotív a lodí?/ a podobne). Keď ako ekonóm zhodnotím súčasný vývoj a možnosť ďalšieho rastu, dovolím si povedať, že ak neprídu významné technologické objavy, ľudstvo čakajú dekády bez rastu, alebo len s rastom minimálnym. To zníži tlak na životné prostredie a možno povedie časom aj k implózii populácie. Čaká nás dlhé obdobie stagnácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je zvláštne,

že u "klímy" sice nemáme dôkazy, máme taký nedôkaz, že sa nepodarilo nájšť žiadny iný faktor, ale musíme použiť princíp predbežnej opatrnosti, lebo však opatrnost má prednosť pred pokrokom.
Naopak, u homoagendy s adopciami detí sice tiež bohvieaké štúdie o tom, že to deťom neškodí nemáme, ale tam má zase prednosť pokrokovosť pred princípom predbežnej opatrnosti.

Na aktivistoch sa mi páči, že sú schopní každý druhý deň poprieť to, čo hovorili každý prvý deň. Ale ten pocit, plamienky v očiach, oheň v srdci. To je stále rovnaké.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ale samozrejme, ze su studie na jednu aj druhu problematiku a samozrejme, ze su aj publikovane vysledky tychto studii...

Mas internet. Pouzi vyhladavanie kym zacnes nieco tvrdit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skôr

ide o to, ako a či vôbec sú tieto štúdie zverejnené, nielen tie čo sa hodia do krámu, to znamená nielen tie pre tú a tamtú propagandu a na vymývanie mozgov ľudí čo ďalej ako za slovenský mainstream a vedeckú diskusiu ostrihanú zas slovenským masmédiom nedostali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Cize vedci robia aj studie, ktore potvrdzuju opak, ale nezverejnuju ich? To je velmi zaujimavy akademicky pristup. Uz si o takom vedcovi pocul? Lebo ja teda nie... vacsinou su celi zhavi zverejnit nieco co vyvracia mainstreamovu teoriu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samozrejme že sú aj také štúdie. A je divné, ak Ťa téma zaujíma, že si na ne nenatrafil.
Hľadaj, v jazykovo spriaznených weboch, napr. osel.cz, klimaskeptik.cz, neviditelnypes.cz, sekcia klima. etc
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty si toho nepocul

Niektori vedci nielen publikuju ale to dokonca obkecavaju aj na internete, napriklad tu https://judithcurry.com/2015/1...
.
Nemas ziadnu maintstreamovu teoriu. Mas len nepotvrdenu hypotezu, ktore je maintreamovo podsuvana mediami a politkmi ako vedecka teoria.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To čo sú za všeobecné korektné zlátaniny

1. Silná osveta na obmedzenie výroby a konzumácie priemyselných mŕtvol najmä hovädzie a bravčové 2. Zákaz akýchkoľvek obalov ktoré by neboli kompletne bezo zbytku recyklovateľné 3. Vysoké pokuty za nerecyklaciu 4. Osveta proti lietaniu a jeho výrazne zdraženie a zaťaženie uhlíkovou danou rovnako ako dopravu zaoceanskymi loďami. 5. Uhlíková daň vseobecne 6. Potreba svetovej autoríty ktorá to presadí :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Český botanik upozorňuje na fakty :

Evropa nejhustěji zalidněný kontinent na světě (tolik k představě, že je to Evropa, která by měla pojmout všechny potřebné světa). V roce 1970 ji obývalo cca 680 milionů lidí. Nyní je to asi 718 milionů lidí. Přírůstek 38 milionů za půlstoletí. A většina z toho nejde na vrub Evropanů.
Turecko 1927 – 13,6 milionů obyvatel 2011 – 75 milionů obyvatel Turci se tedy zpětinásobili za 80 let! Afghánistán 1979 – 15,5 milionů obyvatel 2015 – 32,5 milionů obyvatel Afghánců je tedy dvojnásobek za 35 let, a to tam jede celou dobu válka!
Niger 1960 – 1,7 milionů obyvatel 2011 – 16 milionů obyvatel Nigeřanů je tedy více než osminásobek za 50 let. Chlapíci!
Nigérie 1950 – 33 milionů obyvatel 1991 – 88 milionů obyvatel 2006 – 140 milionů obyvatel 2014 – 177 milionů obyvatel Co dodat?
Egypt 1945 – 18,5 milionů obyvatel 2004 – 73,5 milionů obyvatel Odhad pro rok 2025 – 103 milionů obyvatel
V roce 1990 v Africe 642 milionů obyvatel a v roce 2004 již téměř miliarda. Organizace zabývající se demografií odhadují, že do roku 2050 (za 35 let) to bude dvojnásobek ...
Podobný prístup k dátam ako pri imigrantoch dobre platení aktivisti -liberál-slniečkári nechcú ani počuť o populačnej explózii v Afrike, v moslimských krajinách ...
Sú krajiny kde v 15 - 18 r. školu skončí (ak chodili vôbec do školy) napr. 300tis. mladých, ale práca je tak max pre 30 -50 tis. Dievčatá idú na vydaj (napr. 1/2 z tých 300tis.) a cca 100tis., každoročne nemá čo na pláne iba sa dostať do Európy, USA, Austrálie ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kraviny, kraviny

1. Obmedziť populačný rast až redukovať populáciu.
2. Podporiť výsadbu stromov kdekoľvek sa dá, aby sa čo najviac CO2 uložilo do biomasy.

Ostatné sú sprostosti. Všade ideme na rast HDP. Krajiny sa chcú rozvíjať. Chudobní sa chcú mať lepšie. Bohatí sa chcú mať dobre.

A ak má elektromobil polovičnú CO2 stopu (a to som ten odhad prehnal), tak 3 elektromobily vyprodukujú o 50% viac emisií ako 1 automobil so spaľovacím motorom. Rovnako mäso, ryža, kúrenie, chladenie, lietanie, mobily, dovolenky...
Aj 1,5 miliardy Číňanov chce lietať na dovolenky, aj 1,4 miliardy Indov chce lietať na dovolenky, aj autá chcú, aj sa najesť dokonca aj bývať aj mať všetky vymoženosti. Pozrite si produkciu CO2. Europska únia je tuším 9% celosvetovej produkcie. Aj keď klesneme na polovicu tak to bude prakticky nič.

Pomôže azda len skrížiť ebolu a nádchu. Ale na to je ešte čas... :-(

Takže späť na bod 1.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Manipulácie.

Audiatur et altera pars.

.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chcete priveľa

Najmä keď Lapin odporúča, koho máte voliť
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME