Streda, 18. september, 2019 | Meniny má Eugénia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cirkevné dogmy nie sú viac ako fakty (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ad barbier
a výskyt homosexuality v prírode tiež zmákla homoloby?
Zuzana Kepplova
Ak nahradíme chorobu odchýlkou alebo abnormalitou, už to bude podľa vašej logiky v poriadku? A čo do toho pletiete ezoteriku mi zostáva záhadou, homosexualita a jej vnímanie nemá nič spoločné s metafyzickým chápaním sveta. Je to jednoducho exaktná odchýlka od normy. Výraz choroba som použil preto, že tomu bežný človek ľahšie porozumie, keďže každá choroba, či akákoľvek abnormalita (príklad s kratšou končatinou) má nejaké diagnostické pomenovanie. A ak má niečo diagnózu, tak je to mimo normu. Norma znamená stav bez diagnózy, bez odchýlky, bez choroby. Čo na tomto nie je jasné, fakt nerozumiem? To nie sú moje pocity, či ezoterika, to je realita. Nemyslíte vážne, porovnávať ľavorukosť v minulosti s dneškom? Podľa vašej logiky - viem že ste tým chceli poukázať na vývoj spoločnosti (a humanizmu) - nás onedlho čaká debata o tom, že aj pedofília, či ostatné -fílie sú vlastne neoprávnene zaradené medzi choroby (pred pár dňami bol aj tu na sme.sk uverejnený taký pokus o ospravedlnenie pedofílie). Ľaváctvo je určite častejšie sa vyskytujúce ako homosexualita, >10% vs.
pietron
<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ezoterikou označujem bohaté

vnútorné svety bez ukotvenia v realite.

Tak ako napríklad vy ponúkate svoj jedinečný pohľad na pojem deviácie. Áno, áno, áno, odchýlka, deviácia, abnormalita - to všetko sú priliehavé pomenovania pre homosexualitu. Nie, nie, nie, deviácia neznamená chorobu. Iba vo vašej hlave. Nájdite mi slovník, učebnicu, príručku logiky, ktorá dáva medzi tie pojmy "rovná sa". Slovníky sú nástroje na spresňovanie komunikácie. Odporúčam. A to vaše opakovanie, že sa tak vyjadrujete, lebo to "bežný človek" lepšie pochopí :-)))) Skôr je to odraz hraníc vášho chápania. Pretože neuchopiteľnú genialitu som zatiaľ vo vašom prejave nepostrehol (iste, ešte je tu možnosť, že na to nemám kapacitu. Ale predsa len...)

Príklad s ľaváctvom myslím vážne. Prišli naň bystré mozgy a zatiaľ naň nikto nenašiel protiargument. Ani vy ste neprekvapili.

ad: pedofília - jasné. Ako otcovi by vám bolo jedno, či si vaša dcéra nájde v dvadsiatke lásku a bude sa s ňou milovať, alebo ju vo veku siedmich rokov pretiahne dospelý chlap. Z vášho pohľadu by v tom nebol kvalitatívny rozdiel. OK.

Neodpovedali ste na otázku, od akého percenta výskytu už jav nie je deviáciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, príroda je plná príkladov živočíšneho a pudového správania, ktoré by sme ako ľudské pokolenie nikdy nechceli nasledovať. Nerád by som šiel do detailov, v mnohých prípadoch i drastických.

Človek má svoje inštinkty, rozum i vôľu. Ľudia ako dr. Nicolosi sa ich snažia využívať komplementárne, pre ľudstvo (homosexuálov nevynímajúc) prospešným spôsobom.

https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

svet nemá iné problémy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pomýlených bude len pribúdať.

Vďaka falošnej politike nevšímavosti voči šíriacemu sa zlu vo všetkých podobách. Aj v podobe zvrátených teórií, ktoré chcú poprieť to, na čom bol založený vývoj ľudského rodu i kultúra.
Frank Worthen v knihe Steps out of homosexuality (Ako sa dostať z homosexuality), (San Raphael, Ca, Frank Worthen, 1984) píše: „Sme presvedčení, že najhlbším koreňom homosexuality je porušenie vzťahov v rámci rodiny, z ktorého pramení nedostatok spolupatričnosti a nedostatok vzájomnej spätnej väzby. Pocit istoty dieťaťa závisí od trojcestnej väzby: matka – dieťa, otec – dieťa, a otec – matka. Tento tretí vzťah je často zanedbávaný a podceňovaný. Akékoľvek porušenie tohto trojuholníka vyvolá v dieťati neistotu“ (s. 5).

Homosexuálne páry sú ďalším faktorom, ktorý ovplyvní dieťa na ceste k homosexuálnemu správaniu, ktoré kopíruje od rodičov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak toto je vážna znôška nezmyslov, neprávd a hoaxov v jednom príspevku. ak je raz niekto homosexuál, nedokáže to zmeniť. rovnako, ako sa z heterosexuála nestane homosexuál. porušenie vzťahov v rámci rodiny ako koreň homosexuality? nezmysel. kopírovanie homosexuálneho správania? nezmysel. spamätaj sa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste, povedal kto? Vedcovia? Prostredníctvom tých mnohých, premnohých štúdií v USA a západnej Európe, ktoré autorka zmieňuje, ale ani jeden link nedáva? Všetko je to na úrovní tvrdení a dogiem. Prečítaj si ten článok čo linkoval barbier z lozorna vyššie. Ak tam neuvidíš ani náznak faktov, tak si zaslepený idealista, rovnako ako táto psychiatrička, ktorá sa ani neobťažuje diskutovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja, napríklad, verím iba v Briana.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie len cirkev

Problém je v ľuďoch, nie v cirkvi ako takej. Ľudia počúvajú to, čo chcú počuť. Zoberme si napr. Židov, moslimov, alebo iné naboženstvá pri ktorých kat. Cirkev vyzerá ako partička hippies mladeže :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A na takú srostosť

si už ako prišiel? Vidieť, že nemáš o téme týchto náboženstiev ani poňatia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-D tak zorganizuj dúhový pochod v Jeruzaleme :-D čo z teba ostane ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chapem

ze pouzivanie googlu je hriech, lebo clovek nahodou objavi fakty ktore su v rozpore s dogmou ktorej sa drzi ale pomozem ti
https://www.haaretz.com/israel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ad pride v jeruzaleme

stačí zájsť do Tel Avivu, tam sa pochody konajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"deti potrebujú najviac zo všetkého lásku, pocit bezpečia a stabilitu. Je im jedno, či to dostanú od dvoch mám, alebo od dvoch otcov"...

to je čo za spiatočnícky, zaostalý, bigotný názor plný nenávisti a diskriminácie? a čo my - 28 žien a 68 mužov, homo, bi, trans, xyz plus pár zvieratiek? chceme uzavrieť manželstvo, alebo aspoň reg. partnerstvo, chceme byť úžasné a dobré mamy a otcovia, ale zadubené úrady nás odmietajú? kde sú naše práva???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kde na tento argument chodite? :D Ked je tato diskusia, unisono s tymto bludom chodia vsetci moji znami, ktori v nedelu chodia pravidelne do kostola. To Vam tam hovoria v kazniach ci co? Kuffa sice takto trepe, ale ono to nie je len o tom, ze on je exot?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

čo to má spoločné s kostolom? jednoducho akým právom niekto hovorí len "dve mamy", dvaja otcovia"? prečo nie 10? fakt ma to zaujíma. lebo pri hlbšom zamyslení sa nedá ubrániť pocitu krivdy voči ostatným "inakým". ak nejaké "inakosti" prehlásime za normálne, kde je potom nová hranica? má vôbec zmysel dávať hranicu? však keď chce spolok 500 homo, bi, trans, zoo, xyz jedincov manželstvo, nemožno im ho vo svetle homo/trans/xyz "manželstiev" odmietnuť. inak je to xyz-fóbia, nenávisť, útlak, odopieranie práv, ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a vies, ze mne osobne je to suma fuk? nech si uzatvoria partnerstvo hoci aj 5 zien + 7 muzov. ako sa to mna dotkne? no nijako - nijako mi to neublizi a ani neprospeje, ja mam zenu, deti a kvoli tomu, ze zrazu by povolili registrovane partnerstva, tak si nepoviem ze "wow, budem aj ja gejom". a o tom to je. ludia sa vacsinou staraju do veci, do ktorych im nic nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No lebo oni si myslia, že my čo máme trošku iný pohľad na túto vec, chodíme unisono každú nedeľu do kostola.
Ináč, pred pár dňami aj tu na sme vyšiel dosť odvážny článok naznačujúci, že aj pedofilovia majú svoje práva. Takže s tou novou hranicou ako píšeš sa už aktívne hýbe aj v masmédiách.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tymi pedofilmi je to ukazka, ze tento narod nie je pre krv v ociach schopny chapat elementarne veci.
Ak niekoho vzrusuju deti, ale neda to najavo ani ziadne dieta neneuzije ani mu neublizi, nie je dovod, aby bol sudeny. Pretoze skratka nic trestne neurobil. Ale pritom je pedofil. A teraz co? Mozno tie clanky neboli najstastnejsie napisane ale v zasade islo presne o toto. Kto tu posuva aku hranicu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tako su

"diskiminovani" aj hetero pary. homo pary existuju a su diskriminovani. cize sa riesi realny problem. homo ani heterospolocenstva ktore by chceli fungovat ako rodina pokial viem neexistuju a nehlasia sa k tomu ze ich prava su utlacane. ak sa prihlasia - potom ma zmysel sa tym zaoberat - teraz riesit hypoteticky problem a jeho neriesenim zdovodnovat neriesenie existujuceho problemu neni velmi konstruktivne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo nie? Polyamoria niektorým vraj funguje, aj keď neviem, či dlhodobo. No obávam sa trošku toho, ako by to pri rozvode takého spoločenstva vyzeralo s delením majetku, ale to sú také praktické otázky, ktoré asi sú doriešiteľné. Ako tak uvažujem, v domácnosti s 10 otcami by sa asi muselo o všetkom hlasovať ako v parlamente, aby si nevošli do vlasov, možno by zakladali aj vlastné politické strany. Ale inak nemám výhrady.
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME