Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

U. S. Steel Košice bude mať štvordňový pracovný týždeň aj v auguste (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pracujuci dochodcovia sa nedaju prepustiť či ako to je. A nedochodcovia plaču že sa posuva vek do dochodku a ako nebudu vladať robiť. A prave ti pracujuci dochodcovia davaju navod politikom, chcete pracovat tak prosim ale nebudete mať penzie tak skoro.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v UK sa ponovom pracuje do 67 a stale to ide hore, takze slovaci su na tom este dobre :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zopakujem to: Nikdy by som si nepomyslel

že socializmus k mám príde z US.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Socializmus prišiel zo západu, ale nie z USA, ale z EÚ. US Steel je len komerčná firma, ktorú založili akcionári za účelom zisku. A ak chce mať zisk, musí reagovať na toto pokrivené prostredie najlepšie, ako dokáže.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nikdy som nepomyslel, ze dostanes rozum... a zatial mi to vychadza.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Situácia je ťažká ale cyklicka.

Každý rok je v lete "uhorková sezóna" v oblasti predaja plochých valcovaných výrobkov do 12.50 mm hrúbky na ktoré je v EU 29% clo čínskej produkcie a pteto tp není o importe z Číny, ale o poklese priemyselnej produkcie v ČR a Nemecku. USS Košice sro registered Holandsko je čisto slovenská firma sro, v ktorej je Prevádzkovateľ a správca ex partner z cias VSŽ, kedy umelo vytvorili spoločnú sro menom USS-VSŽ sro a oddelili nepochopiteľné vyrobu ns konci reťazca s najväčšou maržou na najväčšou pridanou hodnotou a to pocinu, kde sa akumuloval zisk z VSŽ z titulu lacnej pod fakturácie vstupnych plechov fullhard a pripravovala stratégia do budúcna pre celú VSŽ Holding as, co sa aj stalo a to bez tendra a bez jedineho USD iba prevzatím časti obehového kapitálu cez VZ akcionárov VSŽ.
USS Košice sro registered Holandsko ide každoročne na plnú kapacitu vyroby a realizácie na trhu CEE. Ich zisky si odhadované v stamilionoch Eur podľa priemernej realizovanej ceny na trhu.
Situácia sa ukáže na jesen, kedy da vždy dopyt dostáva pred ponuku v tomto segmente oceľového trhu.
USS Services Ltd USA dostal pravdepodobne noty cez realnych majiteľov tejto nezávislej sro od USS Pittsburgh USA. Ide ibao manažérsku kontrolu firmy cex trustholding Holandsko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boj štátne subvencie cez "súhlas EU"?

Ide o štátne subvencie a Memoranda pre oligarchov fin skupín v pozadí nadnarodneho holdingu registered Holandsko
Riešením je ekologická daň a štátna podpora vs zápočet na imaní tejto veľmi ziskovej sro registered Holandsko kvôli účtovnej kontrole a daniam.
"stále majú málo" a pritom Voest Alpine Österreich je v rukách štátu a ziskové! Na plechy je vysoké clo a čínské v CEE sa nepredávajú, ide o vydieranie oligarchov v pozadí tejto nezávislej sro registered Holandsko od správcovskej spoločnosti USS Services Ltd USA
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nensžraní dôchodcovia.!

Namiesto toho, aby už vypadol z tohto bordelu tak sa hlupák ulakomí na pkat a dôchodok, lebo nič iné nepozná - kolotoč a počas voľná oždaný v krčme!
Všetkých do jedného by som ich do týždňa vykopal z ich miest, aby mladí mohli aspoň pracovať.
Byť majstrom, do týždňa by odišli za hrubé porušenie pracovnej disciplíny!
Ale nie, lebo je to diskriminácia nenažrancov, ktorí sú odhodlaní aj zgebnúť v robote, ale dva platy sú dva platy.
ÚBOŽIACI.!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovač je raz taka, proste nenazrata, cely život to maká vo fabrike, nadáva na všetko naokolo a keď príde ten deň D., vyhlasuje, že kedy už pôjde do dôcbodku a zrazu, keď ten deň príde, stichne, stiahne chvost a cusi ako voš pod chrastou.. véd dva prijmi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sväta pravda, uuuplne suhlasim!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aby mladí mohli pracovať? Vy si vážne myslíte, že keď niekto odíde do dôchodku, tak bude prijatý niekto mladý? Tak to ste riadne naivný. Takto to nefunguje. Práca ktorú robí "dôchodca" sa hodí na ostatných zamestnancov, ktorí tam už sú. A mzda, ktorá ide "dôchodcovi" sa určite nerozdelí pre ostatných zamestnancov, čo budú robiť jeho prácu. Ale hej... Treba zaútočiť na emócie a zahrať to na slovenskú neprajnosť. A zatiaľ čo tí dole sa medzi sebou žerú, tak tí hore rozdeľujú a panujú. Ach jaj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Osobne poznám zopár ľudí, sú medzi nimi aj ženy, ktorí si takto privyrábajú, keď slavnostne odídu, ich kolonka sa škrtne a personalista si pripíše ďalšiu čiarku za optimalizáciu. Na druhej strane ľudia z výroby boli pred rokmi preklasifikovaní z 4 do 3 a namiesto na 55 keď mali odísť ich nútia robiť stále dlhšie a mnohí sa penzie ani nedožijú. Kto vie čo je prehodnotenie environmentálnych aspektov prevádzky vie o čom hovorím. A čo sa týka 4 dni, výhodou pre robotníkov a manažérov, robotník odrobí svoje a ide domov, má v lete o 13 dní voľna viac čo je luxus, THZ musí za 4 dni urobiť to čo za 5 a ešte je. dovolenkové obdobie. Aj tak ušetri voľno, Skôr by sa malo hovoriť o dôsledkoch pre dodávateľov, ktorých je oveľa viac ako tých 2500.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

THZ musí za 4 dni urobiť to čo za 5...

Takže, dá sa to! Predtým to bolo ako? Za 5 dní urobil to, čo mohol za 1? Ešte vám je tam móóóc dobre. Socializmus a lá USS. Takže teraz ešte jedna otázočka nakoniec - vieš už, prečo je čínska oceľ lacnejšia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zhodou okolností som zažil v tejto firme koniec starého režimu, Mečiarizmu a jej presun Rezesovi, Eichlera a USS. Môžem porovnávať. Po rozpikírovaní zač 90. rokov a rozkradnutí za rezesov prišiel Eichler a, zachránil firmu prepojením infraštruktúry a sprehladnenim finančných tokov. Američania priniesli inú úroveň podnikovej kultúry, variabilnú mesačnú mzdu nezávislú od funkcie - neslychané predtým. A čuduj sa svete pár rokov aj hrdosť na to že si si zamestnanec tejto firmy. Ďalej to už poznáme. Niekto snaživý zo Slovákov im pošepol že 13. plat treba rozdeliť na jún a december, zisk znížiť kvôli variabilnej mzde ktorá klesla na nulu. Vo firme ktorá má najväčší kapitál v kvalite dobre vyskoleneho zamestnanca sa zase bude prepúšťať samozrejme vo výrobe a údržbe. A to že za 4 dni toľko ako za 5 som si aj sám vyskúšal skús si to doma na záhrade alebo vo fitku možno budeš mať s o zvyšovaním záťaže väčšie svaly ale ti odíde chrbát. Podľa mojich správ vládne vo fabrike neistota a hrdosť na firmu sa kamsi vytráca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zaujmave ked robotnikov ubudalo lebo cez ich zrusene miesta odchadzali thp, a pridavala sa robota robotnikom tak zrazu aj ked stihaju urobit thp za 4 dni, to co robia za 5 dni tak uz je to nenormalna zataz. Hej minule som si vypocul na obede: este nemozem poslat mail, az v piatok lebo mi dajudalsiu robotu. No nenormalne pracovne nasadenie skoro ako pri stoliciach ked je vymena a riaditel stoji zo stopkami...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je pravda len málo ktorý robotník má možnosť čerpať tých 60%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

USSK je logo a rent management, only

Zamestnanci by však urobili lepšie keby podobné petície adresovali majiteľom US Steelu. Tí kúpili VSŽ Košice za 60 miliónov dolárov a prebrali záväzky za prevádzkové úvery vo výške 325 miliónov dolárov. Čo bol v tých rokoch priemerný čistý ročný zisk. Počas desiatich rokov daňových prázdnin vyviezli zisk za približne 100 miliárd slovenských korún. Po skončení daňových prázdnin vykazovali dva roky stratu.

Majitelia US Steelu sa situácii, ktorá je podľa hovorcu „veľmi komplikovaná“ tiež mohli vyhnúť, ak by zisky použili na rozvoj fabriky, napríklad na výrobu kvalitných pozinkovaných plechov. Na Slovensku máme štyri automobilky, no od US Steelu nakupuje plechy už len rumunská Dacia. Úspory by taktiež mohli začať najskôr hľadať v platoch amerických manažérov. Riaditeľ korporácie Mario Longhi si len za rok 2016 polepšil o milióny dolárov – s mesačným platom vyše 111 tisíc eur a odmenami, ktoré spolu činili vyše 10 miliónov eur (celkovo cca milión eur mesačne) a riaditeľ košického závodu v prepočte cca pol milióna dolárov mesačne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Z takýchto debát, či darmožráči THP alebo jednoducho monterkoši majú radosť tí ktorí sú vo fabrike na svojich postoch najdlhšie, t.j. svoju prácu napriek problémom robia najlepšie viď viceprezident pre ĽZ, hovorca USS a ďalšie osoby ktoré okrem manažérov vo fabrike stíhali dokonca riadiť aj košický hokej. Aj o ich platoch sa tu treba zmieniť, pozrieť sa na využívanie služobného auta manažérov so zabudovaným nosičom na lyže a autosedačkou... Za VSŽ n.p. boli cca 10 riaditelia, za Rezesov cca 150 s.r.o. po príchode USS cca 10 - 15 generálnych manažérov a dnes obdobne počet viceprezidentov. Ak som sa zmýlil v počtoch opravte ma prosím. Tu by sa malo začať škrtať na začiatku a ísť príkladom robotníkom aj technikom či nakupcom a predajcom. Za Československa sme mali hokej s 12 mužstvami a jedným vedením, dnes ČR a SR 14+12 a dva vedenia, predtým 1 parlament 16 miliónov dnes 2 parlamenty taký istý počet ľudí, je tu istá paralela. Asi za všetko môžu Číňania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

USSK sro platí za drahý managment zbyt.

Zamestnanci by však urobili lepšie keby podobné petície adresovali majiteľom US Steelu. Tí "kúpili" VSŽ Košice za 60 miliónov dolárov "zaplatili zbytku VSŽ z pohľadávok" hutníckej časti a prebrali záväzky za prevádzkové úvery vo výške 325 miliónov dolárov. Čo bol v tých rokoch priemerný čistý ročný zisk. Počas desiatich rokov daňových prázdnin vyviezli zisk za približne 100 miliárd slovenských korún. Po skončení daňových prázdnin vykazovali dva roky stratu.

Majitelia US Steelu sa situácii, ktorá je podľa hovorcu „veľmi komplikovaná“ tiež mohli vyhnúť, ak by zisky použili na rozvoj fabriky, napríklad na výrobu kvalitných pozinkovaných plechov. Na Slovensku máme štyri automobilky, no od US Steelu nakupuje plechy už len rumunská Dacia. Úspory by taktiež mohli začať najskôr hľadať v platoch amerických manažérov. Riaditeľ korporácie Mario Longhi si len za rok 2016 polepšil o milióny dolárov – s mesačným platom vyše 111 tisíc eur a odmenami, ktoré spolu činili vyše 10 miliónov eur (celkovo cca milión eur mesačne) a riaditeľ košického závodu v prepočte cca pol milióna dolárov mesačne.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME