Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pochod a protipochod (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Mne asi niekto stojí na vedení, ale stále nechápem, ako homosexuláli ohrozujú tradičnú rodinu. Tradičnú rodinu podľa mňa najviac ohrozujú intolerantní zakomplexovaní trpáci, ktorí si takto riešia ... malých vtákov? :)))
lector
Homosexualne zvazky samozrejme nijako rodinu neohrozuju. To je prirodzene hlupost. No registrovane partnerstva ako take podla tych cisel z Francuzska co som dal vyssie to vyzera, ze ano. On ich zavedenia - oni to maju pre hetero aj homo, pocet manzelstiev klesol o 1/3, zatial co podiel partnerstiev heterosexualov dramaticky vzrastol. Z tych cisel to vyzera, ze nemala cast heterosexualov si vybrala registrovane partnerstvo pre manzelstvom. Podla mna to co konzervativcom - vratane mna - prekaza je agresivita hraniciaca s totalitarnym nastolovanim tem zo strany tzv. liberalov. Ten diskurz v style, kto je proti tymto partnerstvam je nenavistny, upiera ludske prava, patri do stredoveku - su prejavom totalitneho zmyslania na styl ich oponenta Kuffu ktory pouziva podobny slovnik akurat v opacnom garde. Ja osobne nevidim ziaden extra dovod na nejake homo-zvazky. Nie vsak kvoli tomu, ze by rozbijali rodinu, ale skor preto, ze ked sa toto schvali dnes, zajtra sa bude pozadovat adopcia deti, po zajtra prava pre pedofilov a neskor boh vie aka zhovadilost. Okrem toho, neustanovenie tohto institutu nie je porusenim zakladnych ludskych prav. Pravo ozenit sa - v zmysle toho, ze to spolocnost bude nejako extra zvyhodnovat, nie je ziadnym ludskym pravom. Manzelstvo, registrovane partnerstvo ci akakolvek forma suzitia je jednoznacne nadpravo - forma pozitivnej diskriminacie, ktora ide na ukor inych zvazkov. Ak sa schvali, velmi rychlo sa mozu ozvat napr. ludia zijuci v konkubinate - taki ako zastanca 'tradnicej rodiny' Kollar, ktory moze pravom protestovat preco by si on nemohol zaregistrovat svoj 'harem' - tj. preco by jeho milenky, ktorych mal urcite aspon 30, nemozu pozerat do jeho zdravotnej karty, nemozu automaticky dedit, nemaju formy zvyhodnenia ake ma dnes manzelstvo a malo byt registrovane partnerstvo. Ked sa prijmu registrovane partnerstva ci zvazky homosexualov, preco by napriklad vyznavaci mnohozenstva nemohli byt tiez zvyhodneni ? Lebo dnes napriklad je polygamia trestna. 'Mnohoženstvo? Len na divoko, inak dva roky basy!' https://www.noviny.sk/zaujimav... Tak preco za prava polygamistov nikto neprotestuje, neorganizuju sa ziadne 'Polygamy prides' a podobne vtakoviny ? Osobne si myslim, ze vacsine konzervativnych ludi neprekaza ani samotne zvazky homosexualov a s vynimkou par fanatikov vacsina respektuje pravo spolu zit. Vacsine bude prekazat to postupne presadzovanie coraz uletenejsich pseudoliberalnych dogiem, ktore uz zachadzaju tak daleko, ze ak dnes clovek ma 'nespravny' nazor, moze byt vyhodeny z prace. 'Geny ovlivňují IQ, napsal vědec. Jako rasistu ho vypudili z Cambridge' https://www.idnes.cz/zpravy/za... Dnes sa uz ludia za 'nespravne' nazory vyhadzuju z prace a zajtra mozno pride aj na vezenie.
Timmy____Anderson
Timmy
Či už konzervatívny liberál, alebo liberálny konzervativec je jedno a to isté. Vyššie "neber smetiarom" napísal, že nič také neexistuje, že sme iba spomalení dementi, ktorí postupne povolia "niektoré mravy", ktoré boli napriek historickým faktom zrejme pre tohoto diskutéra raz a navždy dané a nemenné ( hoci život ukazuje, že RKC je ochotná zmeniť aj "otčenáš" ). Takže už sme aspoň dvaja rovnakej politickej orientácie a môžeme založiť vlastnú politickú stranu :-D ! Píšeš veľa a píšeš rozumne. Ale neodpovedáš na priame otázky, aspoň sa mi tak zdá. Takže ich zopakujem: - prečo nemôžu spolu homosexuáli úspešne vychovávať deti? - čo u teba znamená "bohvie aká zhovadilosť" z pohľadu na históriu a tiež sexuálnu slobodu jednotlivcov?
jaronpb
Timmy
Môj príspevok nebol psychologickou sondou, ani úletom. Iba svojským pokusom prísť na to, kde je príčina nelogického tvrdenia, že homosexuálne páry nie sú schopné vychovávať psychicky zdravé deti. Ak si ho pochopil inakšie, tak sa ospravedlňujem! K tomu poslancovi. Ja to vidím tak, že tento dospelý človek nikdy nedozrel. Na výchovu sa môže vyhovárať iba nezrelý jedinec. Ale príčinou nie je absencia otca, ale to, že od istého veku neurobil zásadné rozhodnutie a nevychovával sa sám ( myslím, že to začína niekedy od 12-13 rokov jedinca a volá sa to puberta. Môžeme iba hádať prečo tak bolo, pretože ani ty si mu do hlavy nevidel. Ale tak je to vždy, že určité percento populácie je náchylné na nejaké psychické zlyhanie, prejavujú sa ako slabosi, berú drogy, extrémne podliehajú autoritám, nie sú schopní vlastného úsudku. A práve z takých skupín sa potom regrutujú samovrahovia. Tvoj priateľ bol evidentne síce dravý, zdravo agresívny, cieľavedomý človek, keďže dosiahol tak vysoké postavenie. Ale zrejme ani ty si nepostrehol, že to bolo iba navrchu a vo vnútri ostal iba plaché zbabelé dieťa! Nuž a tragické je, že sa práve z tejto obmedzenej skupiny detí robia unáhlené závery pre celú generáciu.Na základe skúsenosti z mojimi deťmi ( 2 dcéry ) a vnukmi ( 2 chlapci, 1 dievča ) si trúfam napísať, že deti sa narodia fyzicky aj psychicky oveľa pevnejšie, ako sa zdá a väčšina z nich v pohode prežije každý typ rodičovskej a inej výchovy.... :-D
jaronpb
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

'kde je príčina nelogického tvrdenia, že homosexuálne páry nie sú schopné vychovávať psychicky zdravé deti.'

Ale toto som ja netvrdil. Ja len tvrdim, ze najlepsim modelom je manzelstvo - myslene muz a zena. A takisto tvrdim, ze konzervativcom toto prekaza. A ako vidis z reakcie diskuterky 'nyrra' nielen im. On je naozaj podporovatelkou PS.

To nebol poslanec, ale moj znamy, ktory zarabal 10 tisic v cistom. Robil vysokeho managera a bol viac ako samostatny. Odisiel pred 20 rokmi do zahranicia, kde sa vypracoval na spickoveho odbornika vo svojom odbore. No trauma z detstva sa prejavila tragicky v dospelosti, ked sa dostal pod vplyv dominantnej zeny a ked sa k tomu pridala extremne stresujuca praca + dominanty sef, v jednej chvili to psychika nezvlada a skolaboval. No pred smrtou sam tvrdil, ze bol zle vychovany, pretoze nebol dostatocne tvrdy, aby si dokazal usporiadat vztahy a nenechat sa zneuzivat. Bol to velky dobrak, ktory na svoju dobrotu doplatil. A ja som presvedceny na zaklade toho co hovoril, ze ak by mal otca, nedopadne to tak.
 

OMG

pri tvojej snahe pochopiť príčiny nelogičnosti, ktorú si si sám vymyslel - si urobil ad hominem úlet o "hlbokom sebazaprení" ... a pod.

Každý psychoterapeut ti povie, že väčšina problémov, ktoré s klientami rieši pochádza z ich vzťahu s rodičmi ... ešte aj partnerské problémy alebo nízka sebadôvera .... samozrejme, smrteľné to nie je - prežijú - akurát sa im nedarí, ako by sa im dariť mohlo.
 

nyrra

Že by si sa naučila poctivejšie čítať diskusiu?

Ja som nereagoval na teba, ale na Timmyho a jeho tvrdenie, citujem : "Ja osobne nevidim ziaden extra dovod na nejake homo-zvazky. Nie vsak kvoli tomu, ze by rozbijali rodinu, ale skor preto, ze ked sa toto schvali dnes, zajtra sa bude pozadovat adopcia deti, po zajtra prava pre pedofilov a neskor boh vie aka zhovadilost. "

Takže mám to chápať tak, že homosexuálne páry si adoptujú deti, ale vychovávať ich potom NEBUDÚ?!
Tak už, prosím, prestaň blbnúť a zúriť, že som vás oboch nachytal "na hruškách"!

K poslednému odstavcu: ty si sa naozaj pýtala každého psychoterapeuta, či súhlasí s tvojim tvrdením? Máš to niekde podložené nejakým výskumom? Pretože ak nie, tak iba nezdravo zovšeobecňuješ svoje názory a vymýšľaš si dôvody k svojej najsvetejšej pravde.

Ad, citujem ťa,:"akurát sa im nedarí, ako by sa im dariť mohlo" - a to je čo za myšlienku? Ako určíš a porovnáš, že by sa niekomu, niekedy, nejako, niekde dariť v živote mohlo lepšie alebo horšie!? Také porovnanie predsa nemožno vykonať ani teoreticky! To je myšlienkovo a logicky úplne vyprázdnená veta!
 

tak potom

si nepamätáš, čo si napísal, nebudem dávať celý tvoj odstavec začiatok a koniec"
"Avšak,ako je z tvojej odpovede, tak aj odpovedí nyrry, zrejmé nedokážete ......... vágne s hlbokým sebazaprením súhlasíte, že však ááááno, ono by tóóóó asíííííííí nejako šlóóóóo!"

A čo sa terapeutov týka .... existuje publikovaných množstvo kazuistík, niektor teórie priamo popisujú súvis vzťahu rodičov a detí s ich neskorším fungovaním. Prečítaj si práce Satirovej, Ackermana, Gocha, Richtera, Nowického, Yaloma ....v slovenčina je najdostupnejšia Satirovej "Kniha o rodine".
 

ale môžu

homosexuáli vychovávať deti a v podstate dobre (ide o to, čo si pod tým predstavujeme)

Problém je, že oni sa k tým deťom môžu dostať len tak, že tomu dieťaťu odoprú právo na oboch rodičov - minimálne jeden z dvojice nebude biologickým rodičom dieťaťa a podpruje sa tu model, že "dám sa oplodniť" - nejaký chlap sa už na to dá alebo ho oklameme a potom mu neumožním byť s dieťaťom... alebo sa nájde nejaká žena s poruchou materského pudu, ktorá bude ochotná vynosiť dieťa (jej vlastné so spermiou homosexuála), ktorá sa bez problémov dieťaťa vzdá. Homosexuáli môžu vychovávať deti len za cenu deformácie vzťahov - detí na objednávku.

Ano - nepochybujem o tom, že homosexuáli dokážu deti milovať a starať sa o ne ... ale akosi vytesňujeme, že tam bude vždy nejaký rodič, ktorý bude odstavený alebo, ktorý nie je celkom v poriadku - svojich detí sa vzdávajú len ľudia v núdzi alebo potom psychopati.

Adopcie zase na úkor dieťaťa, pretože dnes má každé dieťa možnosť byť v preverenej hetero rodine a mať aj otca a matku .... taký je nepomer medzi počtom detí a záujemcov o adopciu ... takže homosexuáli môžu adoptovať dieťa väčšinou len na úkor dieťaťa, ktoré by inak mohlo byť v prostredí, ktoré je optimálnejšie.
 

existujú

výnimky ... sem - tam to pre nejaké dieťa môže byť riešením ... preto by v zásade aj homosexuáli mali mať možnosť adopcie

Ale nemali by sme si dať nanútiť, že pre dieťa nie je najlepšia kombinácia otca a matky a že vlastne plodenie a vzdávanie sa detí je dobrým skutkom pre homosexuálov .... nie je - je to patologia - normálne je starť sa o dieťa, ktoré splodíme.
 

 

cislami z francuzska si práveže potvrdil ich pozitivny dopad na mnozstvo uzavretych zvazkov heterosexualov, z 305 tis pred zavedenim na 410 tis po zavedeni. tych 100 tis by nikdy žiaden zvazok neuzavrelo a zili by podla nasich biskupov v tazkom hriechu v konkubinate. na Slovensku je takych hetero parov, ktore ziju na divoko a uvitali by reg. partnerstvo tiez neurekom.
 

 

Pocul si uz o tom, ze medzi nimi je dost takych, ktori su so svojou orientaciou, ehm, nespokojni? Mnohi sa k prihrievaniu dostali v nerozhodnom a ovplyvnitelnom veku. V ich zivote to bol omyl.

Radiatori (umyselne”i”) ohrozuju tradicnu rodinu tym, ze ovplyvnuju tychto nerozhodnych, nestastnych, dusevne labilnych atd.
 

 

to bude nejaká nová antropologická teória, čo? :)))))))
 
Hodnoť

 

V rámci objektivity by som dal v spravodajstve priestor aj nejakému katolickemu teológovi, kňazovi, ktorý by vysvetlil v čom spočíva podľa kresťanského vnímania, riziko rozkladu morálnych hodnôt pre spoločnosť, akceptáciou sodomie. Zatiaľ sú tu len veľmi jednostranné články a blogy.
 

 

Pozri sa pod podlahy nejedného kláštora, tam pochopíš, čo je skutočná sodómia. To, že potrebuješ výklad je len dôkazom toho, že nemáš ani vlastný názor, ani predstavu o Tom, čo je správne a tým sa zaoberaj viac, ako niečím, čomu nerozumieš, pretože to je pre tvoj osobný život ďaleko dôležitejšie, ako nejaká homosexualita, ktorá je prítomná u všetkých druhov na zemi. Snaž sa pochopiť, že rozdiely sú tu preto, aby si mohol ty sám existovať. Stojata voda hnije a stráca sa z nej vzduch.
 

 

Dajte sa s tými vasimi kňazmi vypchat. Útočia na lgbt komunitu a zároveň chránia vlastných pedofilov.
 

pokus o vtip: "veď peďovia tiež

nemôžu za to, že ich vzrušujú nedospelí."

Koniec vtipkovania, máš pravdu, cirkev si nevie narobiť poriadky doma a v horších veciach ako je nejaká "homosexualita", takže by mala tíško čušať v kúte a spytovať si svedomie.

Na druhej strane príde mi, že LGTB komunita sa stále štylizuje do role nejakých obetí, pričom v realite žijú úplne normálne životy (aspoň tí, ktorých poznám ja) a to, že na nich niekto niekedy v ich živote niekto pozrel cez prsty je úplne normálne, tak isto pozrel niekto cez prsty na tučniaka, okuliarnika, róma, blondýnu atď atď.
Tie registrované partnerstvá im mohli dať už dávno, robí sa okolo toho zbytočný cirkus.
 

 

Preco by sa mal k tomu vyjadrovat knaz ? Hovori Ti nieco fakt, ze SR je nezavisla na akejkolvek ideologii ci nabozenste ? Ze SR je sekularny stat ?
 

 

Bohužiaľ to nie je fakt ale teória.
Faktom je, že farári sú vlôastne štátnymi zamestnancami, keďže ich platí štát.
 

 

Žiaľ, to je iba na papieri, v skutočnosti sa cirkev podlizuje vládnej moci a naopak.
 

No

V poslednom čase je závislá na homo ideológii. Teda neokomumizme. A vtedy nemá Sme so Smerom žiadny problém. Napríklad taká Pietruchova sediaca vo vládnej inštitúcii
 

 

Na druhú stranu prečo by sa nemohol, kňaz je tiež občan s relevantným názorom.
 

 

obcan ano, ale s tak isto relevantnym nazorom, ako je nazor antivaxerov na legislativu v oblasti zdravotnictva.
 

 

V šiestom storočí si sadli a dohodli sa na tom, čo Im vyhovuje, preto, aby mohli vládnuť a ovládať, tak to trvá dodnes a svet je rozdelený, všetko, čo bolo proti, potlačili krvou. Vo volebnom roku dostanú 52 miliónov eur od štátu. A to ich Boh údajne vyháňal kupliarov z chrámu, prečo ho pribili na drevo. Keby ohýbal svoje svedomie, ako títo ,, naši" kňazi, zaručene požije dlhšie. Nie je mi z toho do smiechu a je čas rozširovať peklo.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME