Piatok, 22. november, 2019 | Meniny má Cecília

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedenie KHL potvrdilo problémy Slovana, partner klubu nechce pokryť dlhy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

3/3
Vždy, keď je reč o zahraničnom investorovi v tejto širokých práčke na peniaze, si spomeniem na to, ako sa uvažovalo o nemeckom tíme v KHL. Niektoré existujúce kluby myslím dokonca oslovilo aj vedenie komediantskej hokejovej ligy (Kolín s Eisbarenom ak sa nemýlim, ale obaja ukázali prostredník), ale uvažovalo sa aj o vytvorení nového klubu v Drážďanoch. Čo si tak matne spomínam na argumenty v prospech nového tímu: - Nemci nejakým zázrakom dokážu stavať nové moderné haly za oveľa menej peňazí, ako stála v banánistane rekonštrukcia už existujúceho štadióna; - vo všeobecnosti, ľudia v bývalej NDR majú stále relatívne pozitívny vzťah k Rusku a KHL by tam bola pravdepodobne veľmi populárna; - domáce aj zahraničné investície na území NDR podporuje daňovými výhodami aj spolková vláda; - nemecké firmy by podporou tohto projektu mohli získať lepší prístup na ruský trh; - ruské firmy by podporou tohto projektu mohli získať lepší prístup na nemecký trh; - zahraničným firmám by toto pomohlo expandovať na oboch trhoch v Nemecku a v Rusku; - kvalita hokeja v Nemecku ide hore a s väčšinovým domácim kádrom by dokázali uhrať dobré výsledky (a to sa hovorilo ešte predtým, ako nemecký ligový výber získal olympijské striebro). Nuž a čuduj sa svete, tento projekt sa aj tak nikomu nepodarilo zrealizovať, lebo by tam nebola zaručená dlhodobá udržateľnosť. To fakt niekto veril bravčovej hlave Juraja Širokého širšieho, keď tvrdila, že nejaký český investor má seriózny záujem vstúpiť do KHL prostredníctvom tohto eštebáckeho klubu???
expatriate3
<< < 1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O rozširovaní sa KHL do západnej Európy sa hovorí už dlhšie. Pokiaľ som správne zachytil, potenciálne destinácie sú Miláno, Paríž a Londýn, pričom najreálnejší je práve Londýn. Žije tam veľa ruských zbohatlíkov a ako tak sledujeme "výkony" britských fans na prebiehajúcich MS, možno by tam KHL našla aj divácke zázemie. Otázne je, ako by sa k tomu postavila miestna liga. Sami vieme, že po odchode Slovana z našej ligy prechodne klesla jej kvalita aj záujem verejnosti o ňu. pravdou ale je, že celá KHL je o Omsku, Ufe, Petrohrade, Diname Moskva a CSKA. Ostatné kluby sú viac-menej do počtu, aj keď každú sezónu niektorý z menších vyskočí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

V najvyššej britskej súťaži je rovných nula tímov z Londýna, takže ich liga by to rozchodila :)

Ale stále platí to, čo som písal o Drážďanoch - veľký divácky záujem nestačí. Kluby majú obrovské cestovné náklady a liga má nulový potenciál produkovať zisk, takže každý klub je veľká čierna diera na peniaze a záleží iba na tom, či sa nájde dostatok oligarchov, aby podporovali tento stratový biznis. Fetisov im hneď po vzniku KHL dával návod, ako zapojiť juhokórejské, japonské a čínske kluby, aby prienik na ich trhy finančne pomohol KHL, lenže nikto ho nepočúval a neskoršie zaradenie iba 2 nových ďalekovýchodných klubov (Vladivostok a Kunlun) lige nepomohol, práve naopak, pridal 2 nové hladné krky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nerozumiem celkom tento biznis na dlh. Tak pan brat mladsi ma vdaka tatkovi na svojom ucte sta miliony z dovery, z vahostavu a inym uspesnym pribehom, a nema tie dva ci tri na normalne platenie hlavnemu mestu za stadion, hokejistom za pracu a podobne. Ako rozmysla taky ten brat mladsi? Kupujem si veci a za nic nemam zaplatit alebo co?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trochu nerozumiem spravovaniu majetku BA

Keď štandardný nájomník ( napr. v byte) nezaplatí 2 mesačné nájmy po sebe, môže byť vysťahovaný. Zaujíma ma, že koľko mesiacov nezaplatil za nájom štadióna Slovan a aké sú podmienky v zmluve o nájme štadióna. Ak niekto nevypovedal, prípadne uzavrel zmluvu nevýhodnú pre mesto, nemal by byť stíhaný za porušenie povinností pri správe verejného majetku? Či Slovan je akože chránená dielňa? Prečo by mal byť čisto komerčný projekt financovaný z daní obyvateľov BA?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako výmenách bratislavských kaviarni ti môžem povedať jedno. Mesto Bratislava ich môže dať k súdu. Dotlačit k bankrotu. Ale keďže Slovan nemá majetok, nedostane nič. Takze Vallo len môže dúfať že príde investor. Ale normalny Slovanista vie že investor nepríde kým tam bude duo ŠŠ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Veď na to sa pýtam

Je mi jasné, že klub nemá majetok a že v prípade bankrotu mesto (STARZ) utrie hub ... A práve preto sa pýtam, že kto zodpovedný za správu majetku mesta dopustil, aby dlh narástol do týchto rozmerov?!
Prečo nikto nekonal skôr? V zmluve o prenájme sa píše, že prenajímateľ môže okamžite odstúpiť od zmluvy v prípade neuhradenia nájomného po 60 dňoch od doručenia prvej upomienky. http://www.starz.sk/assets/Fil...
Pred 4 rokmi (19.5.2015) dlhoval Slovan za nájom 400 tis. €. Čo na štadióne ešte 4 roky odvtedy robí?? Ako spravujú zástupcovia STARZU verejné peniaze?? P. primátor, kedy bude vyvodená zodpovednosť za tento stav?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aj keby sa tam zubami nehctami udrzali, tak co je to platne, ked skoncia v divizii na poslednom mieste?
neh idu do nasej ligy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kpt.Danko by nemohol stratit slovo? Je to znamy milovnik hokeja&#128523;
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..no, z toho by mu nič nekaplo do kapsy..:o)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nech to Vallo nechá vysťahovať. Ak mu nezaplatia do konca mája dlhy, tak nech idú hrať niekam inam. Vôbec by som sa nehneval ak by to Širokému krachlo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...kiež by si mal pravdu - v Česku robil to isté s kúponovkou jeden pán - volal sa Radomír Krejčíř ... utiekol im síce, až skončil v Juhoafrickej republike, ale tam sa s ním nemaznali /na rozdiel od nejakého Lexu/... U nás s kúponovkou kšeftáril nejaký pán Široký, ale pokrytie mal až po Svitovskú benzínpumpu, ako vravíme my v Poprade...však Fico a správny SMER a mafia z Talianska a oligarchovia vlastnou hlavou... ej pekná žumpa pod trojvrším...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo im da vysťahovať? Ten znak? Inak tam Slovan nič nemá. A jeho majiteľ je dosť veľký smerak aby vedel ako sa vyhnúť plateniu zo svojho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dokedy?

A primator BA dokedy bude drzat tuto rusku svoloc na zimnom stadione?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A plagiator kapitán DANKO nevybavi nič u súdruha Putina?, keď ma s Ruskom také dobré vzťahy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám obavu

Že niekrori nerozumejú tomu ako vyzerá riadený bankrot a ochrana pred veriteľmi. A taktiež že STARZ nemá veľa možnosti. Slovan je len značka a firma bez majetku. Len s pohľadávkami. Mesto im nem ako vysťahovať z Nepelu lebo tam nič nemá. Môže ich zažalovať. Ale vysúdi veľké NiČ. A pri bankrote im ani správca konkurznej podstaty nemá čo vyplatiť. Niet z čoho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nech si ml. požičia od st.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Navždy ostanem hrdým fanúšikom Slovana a navždy budem nenávidieť tie tučné boľševické svine ŠŠ za to, akú hambu tomuto klubu spôsobujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hanbu
ŠŠ su typicki sedlaci ktori dosli k peniazom a kupuju, lebo chcu ukazat ze na to maju. rezes ich to dobre naucil.
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Hlavné správy

Cynická obluda

Z Božej vôle otrava

Najčítanejšie na SME