Streda, 13. november, 2019 | Meniny má Stanislav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Penta chce od vyšetrovateľov, aby zničili nahrávky Gorily (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Ake jednoduche :)

Akurat, ze ludia chcu, aby vysetrovatelia konecne znicili Pentu !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Potom treba dať odstrániť aj kamery na verejných priestranstvách v mestách a vo verejných objektoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nebude to také ľahké, drahá ... Penta.

Sú len dve základné možnosti, prvou je, že nahrávky nájdené u Kočnera sú originálne nahrávky, ktoré sa získali odpočúvaním rozhovorov v byte Vargu príslušníkmi SIS a tieto mali byť podľa vyjadrenia SIS už dávno zničené, alebo po druhé - sú to len kópie pôvodných týchto nahrávok.

V prvom prípade niekto – príslušníci SIS – ktorí garantovali, že nahrávky fyzicky zničili neuviedli pravdu a tieto nahrávky dali do obehu (predali) nepovolaným osobám (Kočnerovi), čím sa príslušníci SIS dopustili trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa v kombinácii s trestným činom ohrozenia utajovaných skutočností a Kočner je páchateľom trestného činu ohrozenia utajovaných skutočností (predpokladám, že stupeň utajenia bol „tajné“). V tomto prípade sú nahrávky zaistené u Kočnera „dôkazom“, ktorý je možné v tomto trestnom konaní použiť ako dôkaz zaistený zákonným spôsobom.

V druhom prípade, ak sú nahrávky len kópiami pôvodných nahrávok, tak sa príslušníci SIS, ktorí v rozpore so zákonom vykonali tieto kópie dopustili trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a ohrozenia utajovaných skutočností a ich prevzatím (kúpou) sa dopustil Kočner trestného činu ohrozenia utajovaných skutočností. Aj v tomto prípade boli tieto dôkazy zaistené zákonným spôsobom – pri domovej prehliadke nariadenej súdom – takže musia byť použité ako dôkazy.

Advokátom Haščáka a spol. akosi uniká podstata problému, to možno preto, lebo zamrzli v svojom právnom videní tohto prípadu niekde v roku 2010. Tieto „dôkazy“ z tohto pohľadu nepodliehajú rozhodnutiu ústavného súdu SR.

Nie úplne všetko a každý sa dá kúpiť, len „takmer“ všetko a "takmer" každý, čo je síce nepatrný rozdiel ale niekedy neprekonateľný. A za hlúposť musia zaplatiť aj tí najbohatší.

A v týchto prípadoch je povinnosťou orgánov činných v trestnom konaní zisťovať či sa jedná o originálne nahrávky, alebo ich kópie, či sú nahrávky technicky ucelené alebo boli technicky manipulované a pravdaže aj to, ktorý hlas ku ktorej hlave patrí a ktorá hlava pila kolu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Šátek

Keď by aj boli nahrávky nelegálne, čiže ako rozhodol ÚS, že v žiadosti o odpočúvanie bol evedený Zoltán Varga a iní boli odpočúvaní nelegáne...

Prečo by nebololo možné tieto nahrávky a spis Gorila použiť ako súčasť vyšetrovacieho spisu, ktoré budú slúžiť ako indície pre ďalšie dokazovanie..?

Prečo by to malo byť nezákonné..?

Veď akú by potom mohol vystupovať v nejakom procese utajený svedok alebo prečo by vôbec polícia a súdy brali do úvahy nejaké svedectvo, keď je možné nahrávky vytvorené štátnym orgánom na to určeným a so súhlasom súdu, odmietnuť len preto, lebo žiadosť na odpočúvanie neobsahovala všetky osoby, ktoré sú v nahrávke...

Samozrejme sex Anny B. a Jaroslava H. nie predmetom vyšetrovania, ale úplatky a korupcia by mali byť trestným činom v každom civilizovanom štáte...

Preto si myslím, že aj napriek rozhodnutiu ÚS, nahrávky spolu so spisom Gorila by mali slúžiť ako podklad a indícia pri vyšetrovaní a mali by byť súčasťou vyšetrovacieho spisu.

Nemôžu byť ako dôkaz samotný, lebo za povedaným slovom musí byť aj skutok a to bez ohľadu na legitimitu nahrávky.
Ale ako podporný prostriedok pre vyšetrovanie trestného činu, by mali slúžiť, aj keby tú nahrávku niekto urobil celkom nelegálne (čo však nie je tento prípad).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No...

ako organy zistia z digitalnej nahravky ci to kopia alebo original? To nie je magnetofonova kazeta... Chapeme sa?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kočner by asi nekúpil nahrávku z Kazettás Magnó BRG MK -25 on by to chcel komplet, aj s digitálnou stopou, bez strihu, určite to dal kuknuť nejakému machrovi na Digi nahrávky.
No a podla mňa Digi nahrávka kópie, je taká istá, ako origo, s tým, že sa k nej " pripisujú" nové dáta o nových zariadeniach a softoch. Teda aspoň predpokladám, že to robia na fakt drahých mašinách a drahých softoch.Samo, keď neni skomprimovaná, lebo z origo wav 80 MB spravíš +- 8 MB mp3, ale naopak nie.
Niekto od fachu, kto sa vyzná by mohol dať info, ja si len myslím, že je to tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vsak prave

original and kopia digitalneho zaznamu sa neda rozpoznat... takze bavit sa pri digitalnej nahravke co je orginal a co je kopia je nezmysel...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jožko vyjadri sa k tvojmu idolu vid link

Ander pozemkový mafián?

https://spravy.pravda.sk/domac...

tu sa predveď pán vyšetrovateľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

teraz budeš musieť vracať nakradnuté miliony. Poctivou prácou si to nezarobil ty špekulant. A možno skončíš aj v base...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vieme, ze prijmy z reklamy a predplatneho tohto dennika, idu prave tejto "skupine", ano?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno vieme a aj vieme že budeme mať nízku karmu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ľudia by mali ísť do ulíc veď nám ide o slušné Slovensko...
Penta má prsty všade... A deformuje fungovanie štátu od začiatku histórie novodobého zriadenia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neboj sa. Miesto toho ľudia urobia plne dobrovoľné predvianočné mnohomiliónové obraty v Bory Mall. Aby bolo na korupčný budget na 2020-2024. Predvianočný výpredaj strán sa začne onedlho. Za svoj osud si národ bohužiaľ môže sám.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani sa im nečudujem, že im z toho "lepí". Také rôzne hlasy podobné hlasom sa dosť ťažko obhajujú, však jeden súdruh s tým už má skúsenosti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Priznanie

To ako priznanie stačí...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi tak
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba z toho urobiť asi 100 kópií

a ostatné sa môže zničiť, alebo predať Haščákovi, nech to sám zničí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trafená hus ale riadne zagágala. Len keby sa našlo pár statočných a zamávalo s touto zločineckou bandou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj tento neužitočný príživný odpad nech už dostane nejakú smrteľnú chorobu k Novému roku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako si vôbec môže dovoliť

a to ktokoľvek vyzývať vyšetrovacie orgány aby zničili kompromitujúce materiály, toto je ilustračná situácia ako je to s právom a jeho vymožiteľnosťou na Slovensku, dosadený pajaci na GP , prezídiu PZ a pod. sa radšej k tomu ani nevyjadrujú, a toto si dovolí povedať ten kto tu vo veľkom korumpoval, zrejme v tom idú všetci naprieč politickým spektrom a krížom cez dosadených pajacov do vysokých štátnych funkcii
 

<< < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME