Nedeľa, 8. december, 2019 | Meniny má Marína

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

U Kočnera našli nahrávky zo spisu Gorila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

právna analýza
Samotné nahrávky sú samozrejme v trestnom konaní nepoužiteľné, a to predovšetkým s poukazom na rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý konštatoval nezákonnosť realizovaných odposluchov. To znamená, že by ich nebolo možné prehrať na súde, ale aj tiež by s ňou nemohli byť priamo konfrontované osoby, aby sa k nahrávke vyjadrili. Teda napríklad, že by sa v prípravnom konaní prehrala nahrávka svedkovi aby sa k nej vyjadril. Použiteľnosť takýchto výsluchov v trestnom konaní by bolo otázna aj v prípade ak by rozhodnutie ústavného súdu neexistoval. Tu si treba uvedomiť, že išlo o tzv. operatívne odposluchy podľa osobitného zákona a nie podľa Trestného poriadku. Týmito odposluchmi nie je možné dokumentovať trestnú činnosť. Sú použiteľne iba do momentu, kedy na ich podklade je možné začať trestné stíhanie. Ak sa viedlo odpočúvanie aj po tomto kvalifikovanom momente, je odposluch v tejto časti nepoužiteľný. ALE. Jedna vec je však použiteľnosť nahrávky a druhá vec je použiteľnosť informácii získaných aj nelegálnym odposluchom. Ak napríklad vyšetrovateľ z takejto nahrávky zistí ďalších možných svedkov, týchto je možné k veci vypočuť. Otázne však bude či je možné na podklade takto získaných informácii robiť invazívnejšie úkony - napríklad domové prehliadky. Totiž ak by Vám policajt urobil nezákonnú osobnú prehliadku a našiel u Vás drogy a tou skutočnosťou by si odôvodnil prehliadku Vášho vozidla a tam našiel ďalšie drogy, všetky drogy (aj tie nájdené v automobile) by boli zaistené v rozpore so zákonom, nakoľko ak by Vám policajt nespravil nezákonnú osobnú prehliadku, a teda by nemal vedomosť o žiadnych drogách, nikdy by si nemohol odôvodniť ako oprávnenú prehliadku automobilu. Použitie informácii z nahrávky bude preto veľmi ošemetné.
právny analyzátor
<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11

Nahrávky boli povolené súdom

Takže neboli nelegálne...

Ale problém je skôr v tom, čo vidieť aj v tejto diskusii, že sa nejde po faktoch, ale robí si z toho každý svoj príbeh, podľa politických preferencií...

Takže o čom je spis Gorila..?

Je o jednaniach medzi predstaviteľom Penty a Malchárkom, príp. Bubeníkovou z FNM.

Nosná téma sa týka privatizácie.

Ale nielen to...

Ak tu niekto považuje za hlavný "problém" Fica, že bol v byte a jednal s Hasčákom, tak sa mýli...
Niekto ("Trhac_gatiek"-vraj odporca Mečiara) tu napísal, že Fico tam bol vlákaný" a vraj to povedal Nicholson
Áno, bol tam na pozvanie Hasčáka

Lenže to nie je všetko
Fico mal pýtať od Hasčáka peniaze, za zrušenie tlačovky k PPC, mal vybavovať Veolii cez úplatok Stredoslovenskú vadárenskú a.s.

A mrzí ma najma jedno.
Mnohí sa tu snažia vytvoriť dojem, akoby sa nič iné neukradlo, len to čo je v spise Gorila...
No vtedy aspoň pod vedením Pittnera robila SIS to, na čo je určená.

Teraz nerobí nič alebo len kšefty a kryje vládu v špinavostiach...

Len pri jednom PPP projekte na R1 sa toho ukradlo viac, ako obsahuje celý spis Gorila
Pri R1 sa ukradlo min. 1,7 mld eur (rozdiel medzi vysúťaženou a podpísanou cenou (1,5mld a reálnym plnením 3,25mld)

Pričom teraz došlo k predaju aj Slovenských elektrární aj SPP a cena pri predaji EPH je nižšia, ako to privatizéri kúpili od štátu v privatizácii...
 
Hodnoť

Tipujem

Tipujem, ze tie s Ficom su uz v inom sufliku .....
 

 

:-) poznámka hodná smečkára :-)))
 
Hodnoť

Zverejniť

Padnú, komu padni
 
Hodnoť

Človek pochádza z opice ?

Amerika váha, či človeka stvoril Boh, alebo pochádza z opice. Možno tzv. "Kočnerovo USB-čko"pomôže vniesť nový pobľad na vec. Ono sa to totižto javí tak, že minimálne jeden druh opíc pochádza z človeka. Nevie sa ešte konkrétne z ktorého, ale najdené materiály obsiahleho výskumu bádateľa Mariána K. snáď pomôžu do tejto záhady vniesť trocha svetla (alebo aspoň zvuku ... :-)
Mikuláš nám, zdá sa, asi riadne nadelí. Ešte Papá Mečiar keby to CéDéčko prihral. No, balada.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Keď budu občania uvažovať nad nespravodlivosťou tohoto zivota, je na to veľmi rýchla odpoveď. Ešte nikdy od vojny nebola moc tak pre viazaná so zlocinom ako dnes. Za posledných 26 rokov od vzniku samostatnosti Slovenska sa moc spriaha so zlocinom. Rozdal a rozkradol sa priemysel, predali sa banky, prenosové siete, plyn a čerešnička na torte. Štátu zostali na krku starí, mladí, dochodci, chorí, nezamestnaní a výtlky.

Pre veľké zahraničné firmy, v malých slovenských, ktoré robia pre západné firmy za symbolické cene a v zahraničí robí, žije a už deti plodi 500 tisíc až 1 milión slovenských občanov.
Keď z dietata vyrastie práceschopný clovek, prejde 20 až 25 rokov. Počas týchto rokov sa stará, sati a kŕmi matka a otec, štát financuje školstvo, zdravotníctvo a celý systém. 25 rokov dozivotie dostávajú mnohonásobne vrahovia.

Vzhľadom k tomu, že naše fabriky a družstva rozdala a rozkrada mafia z radov politikov, zničili sa priestory práce, profesionálneho dozrievania, produktivity a zisku. Neobstojí to, že sme neboli konkurencieschopni. Ľuďom je treba dat šancu a určiť pravidlá. Nasi politici 4%-nu nezamestnanosť považujú za úspech.

Považujem to za začiatok ekonomického rozpadu a tragédie Slovenska.
Každý človek vytvára svojou prácou pridanú hodnotu. Čím sofistikovanejšie výrobok, tým vyššia pridaná hodnota. Pridaná hodnota je cena výrobku, mínus materiálne náklady. Toto je hroby zisk. Z toho sa od počítajú mzdy, odvody, poistenie, nemocenské, ostatne výrobné a nevyrobne naklady a zostane nám zisk. Ten koncom zdaňovacieho obdobia firma zdaní a daň prevedie štátu. Toto je príjem štátu. Pre Slovensko je dôležité, aby podnikali, zamestnávali, platili mzdy a ostatné a nakoniec dane slovenské firmi, nie zahraničné firmy, respektive v čím menšej miere zahraničné firmy.

Tých 500 tisíc až 1 milión ľudí, ktorí robia pre zahraničné firmy vytvorí mesačne cca 5 miliárd eur pridanej hodnoty. To je ročne cca 60 miliárd eur. Sú to obrovské peniaze, o ktoré Slovensko vďaka zločinu a neschopnosti politikov prichádza.

Som prekvapený poslednými vyhláseniami politikov o vyrovnanom rozpočte a o úspechoch Slovenska. Prestalo sa tu snáď kradnúť?

Štefan Martos
 

 

Ešte doplním. Som za spoluprácu a postupnú integráciu v primeranej miere. Odmietam servilitu, podmanivost, otrocku a kolonialnu závislosť. Do tejto polohy sme sa žiaľ, už dostali svojou chybou sami.
Slovensko z uvedených dovodov v priebehu 20-30 rokov stratí ekonomický zmysel a zanikne.
Štát môžu ešte zachrániť vysoke ceny a DPH.

Štefan Martos
 
Hodnoť

 

Čože to našli ? Áno ? Dobre, veľmi rýchlo zabudnú že niečo našli

Dobre si pamätáme poniektorí Mečiarovu "kazetu" teda vlastne dátové CD na ktoré malo obsahovať databázu pochádzajúcu zo spoločnosti BMG Invest, prípad kde bolo okradnutých temer 200 tisíc ľudí a zmiznúť malo cca 11-14 miliárd vtedajších korún slovenských, databáza mala obsahovať mená a sumy. Dátové CD bolo zašifrované a jeho kópie rozposlané kde komu.

SIS vraj lámala šifru niekoľko rokov a vraj ju aj prelomila. Udialo sa následne niečo v prípade BMG Invest ? Veru, veru nič sa neudialo, Mečiar Vladimír i Ivan Lexa ml. ale i ďalší žijú si pokojne a šťastne, čo si vtedy nakradli to je ich ... naveky. Tie mená a sumy v tej databáze asi boli bezchybné. Nikto nemal záujem niečo z toho zverejňovať. Doteraz nikto. Tak dopadnú i nálezy ktoré vraj teraz už už niečo šokujúce odhalia.

Nič šokujúce neodhalia, dávno všetci vedia ako to tu na Slovensku funguje. Detaily daných obchodov skutočne nikoho šokovať nemôžu a nikto ich zverejňovať nebude. Bol by to nebezpečný precedens, navyše je tu niekde na Slovensku bohvie koľko kópií toho nešťastného CD-čka s databázou BMG.
Čo keby sa náhodou heslo k nemu nejakou náhodou objavilo niekde na sociálnych sieťach a prestalo by to byť štátnym tajomstvom ktoré stráži Mečiar, Lexa ml a SIS ?

Škaredé veci by sa mohli diať, totálna dezilúzia, strata dôveryhodnosti toľkých mien ... kto to chce ?
 
Hodnoť

 

Viete si ale predstavit to zdesenie aj u Miklosa a Dzurindu ze existuje zvukovy zaznam? Miklos, ktory sem na SME chodi na Sulika spinit vo svojom blogu sa tam hrabal v riadnych hou.nach a bral provizie z kazdej velkej privatizacie. Takisto Dzurinda a jeho dary pre SDKU cez Kuceja a Palacku. Vedeli o vsetkom a s plechovym ksichtom sa pozerali do oci svojim volicom a mali plne usta moralnej nadradenosti voci spinavym smerackym komunistom. Kradli ako teraz kradne Smer, len menej okato a rafinovane. Po Bubenikovej sa zlahla zem, nieje na Slovensku. Malcharek sa uplne stiahol z verejneho zivota. Zaplatia vobec niekedy za svoje zlodejiny? Este najcistejsie z Gorily vysli KDHaci (Palko,Lipisc) a SMK.
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME