Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukradnuté problémy (Vico) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Čo ťa nepáli, nech ti je ukradnuté

Vlastná bezvýznamnosť a pocity menejcennosti a banality zvyčajne riešene spoločných problémov ponechávajú iným, s tým sa treba u nás zmieriť. Technika zákopovej ignorancie - TZI.
 
Hodnoť

 

Chvalabohu že sú nám ukradnuté "svetové problémy." My sme ích nespôsobili, nech si ích riešia tí, čo ích svojou nenažranosťou zapríčinili.
 

 

Tu máme istý problém. Ja nie som veľmi ochotný uveriť, že medzi diskutérmi sú platení diskutéri pretláčajúci nejaké názory. Ale opakovane som sa stretol s tvrdením, že USA s biedou Afriky nemajú nič. Oni ani nenavážali černochov, aj keď nevysvetlili, prečo každý desiaty američan je černoch.

Čo sa týka podpory afrických štátov, je to vraj bezodná diera, do ktorej sa neoplatí hádzať peniaze. Ani vyhladovené deti sa neoplatí krmiť. Keby zrušili výstavbu jednej lietadlovej lode, pre každé africké dieťa by ostalo na tri hamburgeri. To im nezabráni, aby sa pridali k migračnej vlne a s rodičmi sa nevrhali do vôd Stredozemného mora.

Pravda, ešte väčší podiel na zbedačovaní krajín tretieho sveta majú angličania. Ale tí sú ticho ako voš pod chrastou. Spískali si brexit a teraz tuho rozdumujú, ako ďalej vyciciavať svet inými metódami, keďže dnes sa už veľmi nedá priväzovať nespokojencov na ústia kanónov a vystreľovať im črevá.
 
Hodnoť

 

Vico klame. Napríklad Sulíkovi tak záležalo na medzinárodných problémoch, že v súvislosti s eurovalom zaryl päty do zeme a radšej pováľal vládu, aby sa podpísal pod takú nehoráznosť. Lajčák naopak chcel podpisovať nejakú nehoráznosť. Ibaže nedokázal pováľať vládu a tak skákal cez okno sám.
 


Najčítanejšie na SME