Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako môže dopadnúť Lajčákova demisia? Zasiahnuť môže aj Kiska (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Ako by to snáď aj mohlo dopadnúť .......

No najlepšie tak, ako sa začalo špekulovať, že by sa chcel (Fico) vrátiť do vlády ako nový minister zahraničia, že by sa aj rýchlo špekulovať prestalo. A úplne najsamlepšie že o Ficovi by sa prestalo špekulovať už celkom. Aj jemu by sa zaiste uľavilo.
No ale teda fakt, že aké obavy. Veď veľmovážený panáčik Hrnko povedali:
Na Slovensku je toľko vhodných diplomatov a vhodných ľudí, že ich môžeme zbierať," ... [ Najmä na Jozefa sa dobre dá :-) ]
Že kto napríklad, že aj on sám. - No čože, svet by sa nezrútil. Ale sranda by to bola riadna. (Vidieť jak sa tá diplomatická sucharina pučí od smiechu. Samozrejme čisto diplomaticky.)Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/2097418...
 

 

Ja by som vymenoval oboch. Aj Hrnka aj Danka. My na to mame.
 

Hrnko a Danko

Áno, zlodeja aj ožrana. Veď oni dvaja sú experti na všetko. Všetému rozumejú, do všetkého kecajú, ale čo je najhoršie, celý parlament a celý štát tancuje podľa nich. Kam sme klesli, keď nás riadia takíto BURANI?
 
Hodnoť

 

Niektorí sa nestačili narodiť, iba sa vyskytli. A u nás v Kotlebastane hojný výskyt, veru!
 
Hodnoť

Poslanec Fico ako diplomat?

určite, ale len na Prednej Hore
 
Hodnoť

Začína ubúdať sofistikovaná

politika a zobudila sa hrubozrnna - až teraz ide do tuhého. Otvorené správanie danka , hrnka , blahu , ale aj politikov opozície strháva akékoľvek masky .
Most je zrejme definitívne z hry a chce len dožiť , kotlebovci čakajú v nasledujúcich voľbách na zjavenie - výsledku v ich prospech...ale najväčšia bitka sa udeje medzi SNS a smerom - Danko nikdy neodpustil Ficovi podraz z leta - vracia úder a domnieva sa , ze pritiahne najmä voličov smeru , aby okrem svojich percent prridal smeracke aj časť kotlebovych a vyhral voľby - smela myšlienka , len chýba jej schopný gazda.
Politika na Slovensku zrejme bude dosť divoká .
 
Hodnoť

 

Lajčák sa nikdy nevymedzil voči SMERu a ani voči Ficovi. Mal na to pred Marakéšom x príležitostí.
Aj teraz sa snažili jeho priaznivci dlho presviedčať, že "jednal ako diplomat a nie ako politik", že "on si tému migrácie nevymyslel, on ju zdedil“.
Ako môžem tomu človeku veriť?! Jeho názory v tak závažných témach ovplyvňuje post, aký zastáva?!
Vždy som si myslela, že múdry a čestný človek koná slobodne podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia!, nezávisle od toho, čo sa od neho očakáva.
Môj názor na Lajčáka je jasný: Neverím v úprimnosť a čestnosť jeho rozhodnutia podať demisiu a ani jeho ďalších krokov.
 

 

preto sa natíska otázka:
Cui bono?
Komu má demisia prospieť: Lajčákovi politikovi alebo Lajčákovi diplomatovi?
Čo na to hovorí Lajčákovo svedomie?
Pán Lajčák je vzdelaný človek, tak pozná Immanuela Kanta a jeho "kategorický imperatív".
Študoval v Rusku, voči ktorému sa tiež nikdy jasne nevymedzil, v tom Rusku, ktoré teraz "vyháňa" Kanta z jeho rodiska, kde celý život pôsobil ako univerzitný profesor, lebo sa pre Rusov stal "nepriateľom, cudzincom a pohanom" v meste, v ktorom sa narodil a ktoré až do konca druhej svetovej vojny nepatrilo k Rusku.
 

 

V skutočnosti to nie je až také zložité. Lajčák sa odjakživa videl vo vysokej diplomacii, ba priamo v tej najvyššej. Čakal, že sa raz stane generálnym tajomníkom OSN. Podmienkou na túto funkciu však je to, že najprv musí byť ministrom zahraničných vecí. Žiadna z Dzurindových vlád mu takúto ponuku nedala, lebo mala iných, tak ju vzal od Smeru. Kvôli svojmu plánu bol a je ochotný prehltnúť všetko. Nezaujíma ho, ako ho vnímajú ľudia u nás, najdôležitejšie pre neho je, ako ho vnímajú v zahraničí, najmä v správnych končinách na západ od nás. Presne podľa toho postupuje. Post generálneho tajomníka OSN síce nedostal, ale ponúkli mu inú významnú funkciu, aj to sa počíta. A iné významné sú ešte v talóne. Postupuje výhradne podľa toho, a preto teraz demisiu nielenže podať musel, ale aj musí na nej trvať. Tipujem, že už má aj pripravené niečo iné. Diplomacia a svedomie sa spolu akosi neráčia.
 
Hodnoť

mna prijemne prekvapil

Matovic. Sulik sa ocitol v jednom siku s Kollarom a Kotlebom. pekne...
 
Hodnoť

A.................

Kažimír ako guvernér NB ? Kto si ešte pamätá prečo sme mu tu hovorili kažigraf ?
Hneď pri prvom verejnom vystúpení ako minister sa predviedol ako podvodník a toto má byť guvernérom NB ? Možno tak zametačom chodníka pred NB !!!!!!!!!!!!!!!§
 

Prečo nie Kazigraf guvernérom?

Veď povedzme si aké sú hlavné úlohy guvernéra NBS po zavedení €:
plán výjazdov delegácií NBS do Bruselu a do Frankfurtu, ako aj inam
plán ražby pamätných euromincí,
kvartány odhad vývoja slov. ekonomiky a následná korekcia odhadu,
plán zasadnutí bankovej rady na odsúhlasenie menovej politiky EU,
schvaľovanie plánov bezpečnostných školení zamestnancov NBS a ich preskúšavanie,
vyhlasovanie najlepšieho bankára roka v SR,
atď.,
No , nebrali by ste to a povedzte kto z nás by to nedokázal?
 
Hodnoť

 

Partia "najslovenskejších" hlupákov sa tu znova zahráva s myšlienkou všeslovanskej vzájomnosti romantikov z 19. storočia a poriadne im pritom hrabe. Musíme byť v strehu a v najbližších voľbách ich poslať na smetisko dejín, lebo títo ľudia sú schopní všetkého, vrátane zaslania pozývacieho listu do Moskvy pre svoju ochranu.
 

 

Ale za ten rok aj čosi nám tu ešte stihnú pripraviť poriadny kolotoč. Doteraz sme sa nestačili čudovať, kým prídu voľby, môžeme byť všetci v šoku.
 
Hodnoť

 

Kiska by mal demisiu prijať. Aspoň by sme videli koho tam smeráci dokážu nastrčiť. Že to bude ostuda, nevadí, aspoň nech Európa nemá o tejto našej verchuške ilúzie. Hlavne keď to bude hranol.
 
Hodnoť

 

Presne tak ako si napísal 1789, vo voľbách je potrebné tých "dulov" poslať na smetisko dejín, pretože ich blúznenie o Rusku je mimoriadne nebezpečné. Nečudoval by som sa keby nás západ hodil cez palubu, pretože sami neviem čo chceme. Je nám dobre ako nikdy v hostórii a dosť veľká časť z nás nevie prečo. Trepú o Rusku a vzájomnosti. Je to naša zodpovednosť prejaviť skutočnú vôľu kam chceme patriť a musíme ju prejaviť nie len v diskusiách ale aj vo voľbách.
 
Hodnoť

Ak by niektorá stávková kancelária

dala možnosť tipovať či Pellegrini presvedčí Lajčáka, aby na poste ministra ZV zotrval, tipoval by som NIE a vsadil by som na to aspoň 1000 EUR.
A prečo som si taký istý ? Lajčák nie je len ministrom ZV ale je istým spôsobom garantom dokumentu o migrácii. Jeho zmena rozhodnutia by bola poprením samého seba a preto si myslím, že na svojom postoji zotrvá.
Ak by išiel do Marakešu prezident Kiska, potom podvodník kapitán Danko bez váhania podá do NR návrh na vyslovenie nedôvery Lajčákovi, nakoľko ten je zodpovedný , že tento Pakt vôbec vznikol, a účasť Kisku na spomínanom stretnutí, by považoval za svoju prehru.
 
Hodnoť

Hm,

to čo povie Pellegrini, nie je v Smere rozhodujúce ... :)
 
Hodnoť

 

Pochybujem, že má Fico dobré meno v zahraničí. Je síce pravda, že tam sa správa prekvapivo pokorne a dokonca slušne, ale sú tam veľmi dobre informovaní o jeho správaní doma.
A pán Hrnko si teda ohromne nekriticky fandí, keď sa nazdáva, že by mohol zastávať funkciu ministra zahraničia.Tá nespočíva v striedaní drahých oblekov.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME