Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Páči sa ti na južnom Spiši, milá Lívia? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Je až smutne fascinujúce, ako rýchlo niektorí diskutujúci obrátia smer debaty mimo hlavnej témy a často je zrejmé, že text ani nečítali, stačí, že je podpísaný M.Havran . Téma o "Zabudnutom Slovensku" totálne zapadla v podaktorých plochých myšlienkach. Stačí, keď sa zmieni Róm (v texte i cigoš, no nie bez pochopenia a porozumenia) a riaditeľka, ktorá odmietla besedu. Sama neviem, či som dobre porozumela: odmietla ju "lebo rodičia", ktorých ani nezaujímalo, o čom bude beseda, ale to im nebránilo odmietnuť? V texte je spústa zaujímavých informácií o histórii Spiša a ktovie, či ju pani riaditeľka a rodičia detí ovládajú. Stavím sa, že ani drvivá väčšina z nás nevie všetko, čo sa v článku vyskytlo a ja osobne som za tie info vďačná. Zaujímalo by ma: či p. riaditeľka odmieta tému odporúčanú MŠ a čo na to toto MŠ ? Každopádne by som očakávala reakciu zmieneného ministerstva. Btw., to je táto p. riaditeľka, ktorá nafúkala za volantom, či už iná (p.Kaľavská?). A to táto p.riaditeľka je i poslankyňa? Vychádza mi, že o.i. p. riaditeľka schvaľuje to, čo málo vzdelaná,pomýlená deva káže. Takíto šéfovia inštitúcií by ich mali urýchlene opustiť
bayerka
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

 

Najviac mimo témy je samotný článok ...

Čo pomýlená deva káže? Že multi-kulti zabíja etníka a kultúry? To predsa kážu iné kapacity ako táto deva, napr. aj istý univerzitný psychológ ...Ale čo už len môže vedieť o tom človek, ktorý sám o sebe tvrdí, že neovláda ani históriu vlastnej krajiny ....
Hlavne, že máte svoj "názor", odvodený bohvie z čoho ... Z letáku na akciu v Tescu?
 

 

Mohol by si uviesť nejaký príklad ako nejaké etnikum alebo kultúra zanikla v dôsledku multi - kulti? Neodídu kultúry skôr preto, že ich iná agresívna kultúra, či etnikum systematicky likviduje? Slováci prežili stáročia v multikultúrnom prostredí, a napriek tomu, že to niekedy bolo tvrdé, akosi nezmizli. Ak sa teraz zabetónujeme uprostred Európy, tak z nás budú nejakí lepší Slováci? Exotickejší možno budeme, to je fakt. Samotná multikulturálnosť asi nie je nič ničivé. Ničivé je, ak sa jedna rasa, kultúra, národnosť nadradzuje nad inú.
 

 

multikulti je tu krátko na to, aby sme to mohli odsledovať. Myslím hlavne multikulti toho stalinského rázu, že ideme nasilu premiešavať národy ...

Ale dajme do toho logiku - nestrácajú národy a etniká a kultúry svoju inakosť už len globalizáciou? Veď je stále ťažšie nájsť na Zemi to pôvodné, alebo už len v Európe.

A treba rozlišovať živú kultúru, ktorá sa rozvíja vo svojom priestore a skamenelú kultúru, skanzen. Povedzme v USA máme aj mnoho kultúr, ale zabrzdených vo vývoji v tom čase, kedy tam došli. To je už len taký folklór, spomienka, ale reálne títo ľudia sa podriaďujú kultúre krajiny kde žijú., sami sa ďalej nevyvíjajú.

Slováci prežili v Uhorsku, kde kresťanskí Maďari majú podobnú genetiku ako my, s Germánmi a Keltmi máme spoločné Indoeurópske korene ... Tak akéže až multi-kulti ...

Zato Mongoli nás zdecimovali, Avari gniavili, preto prišli tie vzbury a Samova ríša ...
Inak ja som nikdy nebol za zabetónovanie, uznávam aj pozitívum cudzích vplyvov. Neveziem sa v hrubom patriotizme s Kotlebom, nikdy som ho nevolil, ani neuznával ...
Ale som si vedomý legitimity národov a etník ... A cením si hodnotu správneho patriotizmu, nikdy som netvrdil, že by jedna rasa mala vládnuť inej ... Ale pozrime sa na realitu, nie je to tak, že anglosaská civilizácia udáva svetu takt?
 
Hodnoť

Tragicky pravdivé príspevky

píše pán Havran......:-(
 
Hodnoť

Obavám sa, že

ľudia, ktorí sú schopní natočiť alebo šíriť také video, tento text nikdy nedokážu pochopiť.
 

 

T0 je presná trefa!
 

Podľa mnohých reakcií

z ľavého spektra to však vyzerá, že to platí aj naopak. Takže si to zhrňme - 17-ročná dievčina natočí video, v ktorom povie svoj pohľad na vec, inými slovami vysloví svoj názor, a reakcia? Ataky neomarxistov, ako keby Hitler vstal z mŕtvych. Čo keby ste skúsili rešpektovať, že má iný názor? Nemusíte - obrazne povedané - hneď volať na psychiatriu či políciu. Stále, keď čítam reakcie liberálov, mám pocit, že sú zúrivé, nenávistné (česť výnimkám), presne také, akými nálepkujú fašistov. Skúste o tom diskutovať, bez toho, aby ste ponižovali názorového oponenta. Ani jeden, už vôbec nie Havran, tu nešiel vetu po vete z Lýviinho videa (trochu Schutz v Korzári, ale z celkom iných dôvodov) a nevyvracal ju. Denník SME prinesie štyri autorské reakcie na Líviu (Ritomský, Kepplová, Havran, Schutz) ale samotné video resepktíve článok o ňom nie. Tak na čo potom reagujú? Odkiaľ to mám ako čitateľ SME vedieť? Ja nechcem čítať hlavné správy, chcem aby mienkotvorný denník prinášal ucelené spravodajstvo. Keď mám k niečomu štyri komentáre, patrilo by sa k tomu mať aspoň JEDNU základnú správu, o ktorú sa opierajú... Možno som ju prehliadol, ospravedlňujem sa, ale asi nie, inak by svietila ak odkaz pri všetkých textoch komentátorov.
Potom sa v SME čudujú, že ľudia čítajú obskúrne Hlavné správy.
 

 

a je nejaky dovod respektovat fasisticke nazory ?
 

Fašistické?

Konkrétne by som rád počul, prečo tú dievčinu bezostyšne nálepkujete ako fašistku. Napravo je široké spektrum názorov, fašizmus je extrém, ale taktika ľavicových liberálov v posledných rokoch je zrejmá - označíme pravičiara za fašistu, toho sa všetci boja, a bude pokoj. Budeme to opakovať toľkokrát, až tomu uveria všetci. Tak to ale nefunguje a vedie to k degradácii samotného slova a je to v konečnom dôsledku pre spoločnosť oveľa nebezpečnejšie, pretože skutoční fašisti sa vďaka tomu a zmätenosti voličov prederú do popredia. Práve Havran sa môže hanbiť za to, že Sulíka prirovnaním označil za trápnučkého fašistu. Nebol ani schopný sa ospravedlniť. A vidím, že uňho to je metóda práce.
 

 

ako hovoril poslanec fico ked bol este premierom
Ak niečo vyzerá ako kačka, chodí ako kačka, kváka ako kačka, je to kačka.

Ak to dievca za par rokov bude kotlebova mladez, nebude to vina havrana, ani laviciarov. A ona uz imho kotlebova mladez je.
 

 

O pár rokov bude po skončení bezplatného štúdia aj na vysokej škole jednou z mnohých uprchlíkov do multikultúrnej vyspelej spoločnosti v inom štáte kde bude robiť opérku pôvodným obyvateľom a zarábať ich špinavé peniaze.
A začne si hľadať potenciálneho manžela - tiež privandrovalca aby sa tam mohla natrvalo usadiť.
 

 

Oni nerespekuju nase tak my nebudeme ich? :)
Ignoraciou a pohorsovanim sa nad nazormi, ktore povazujeme za ideologicke a zle uz travime dost dlhy cas aby nam mohlo dojst, ze takymto sposobom nemozeme vyhrat. Podpora stran nacionalistickeho typu rastie a bude rast pokial sa nespamatame a nezacneme riesit priciny tohto stavu. Migranti su len podruzny dovod, predtym to bolo madari a ich autonomia. Mimochodom mam zopar znamych madarskych slovakov z juhu Slovenska, ktori uz davno zabudli ako sa im tazko pocuvali ataky Slotu a dnes postuju na facebooku kotlebovske nazory, co je dost schizofrenia. Ale to presne ukazuje ake pohnutky ludia maju pri volbe nacionalistov. to nie su ziadne hodnoty za ktorymi je potrebne stat. To je strach z neznameho, vyplach mozgov a nenavist, ktorou sa snazia zakryt svoje neuspechy v zivote. A mozno len vyrastal ako dotycna Livia na Spisi medzi romskou komunitou a niekto jej ukradol peracnik. Netreba za tym hladat ziadnu vedu, je potrebne zacat riesit problemy, ktore u nas politici neriesia uz desatrocia. A cim dlhsie sa bude riesenie odkladat tym viac radikalnych nazorov na riesenie situacie tu budeme pocut.
 

toto video nie je dielko

studentky gymnazia... aj ked mame velmi talentovane deti, toto nie je studentska zabavka..
 

 

Trošku pozor v. Paríži, a nadýchať sa multikulti featurky by ti nazaskodilo.
 

 

myslím, že ho nepochopil ani autor ...
 
Hodnoť

 

Som obyvatelom juzneho Spisa, je naozaj krasny, aj ked nie vynimocny, vdaka Nemcom? alebo ne Ander Talcovi z Ganoviec? a bol som v dierach, kde malokto z vas bol, kde som sa vracal s blchami, ale ti ludia su ludske bytosti a tak sa k nim treba spravat. vtedy ich zmenis, oni to vedia ocenit. Netykaj Romke pri porode, nepotykali ste si. Multikulti je len zastupna tema, v tejto pocitacovej hre. Miluj blizneho svojho rulez
 
Hodnoť

 

Kto to vyhnal karpatských Nemcov z miest a dedín a nasťahoval Rómov?
Nechcem byť hnusný, ale mne to pripadá ako komédia a pomsta dejín.
Tej Lívii to ale asi nedôjde, že za stav krajiny si môžeme sami, teda prevažne Slováci.
Horné Uhorsko bolo až do 18. storočia tolerantným štátom, kde vedľa seba žili Nemci, Slováci, Maďari, Rusnáci a bohviektoešte. A kde sme po zúrení nacionalizmu či idey národa teraz?
 

 

To bola monarchia s poddanstvom, vy svatá tolerancia ... Okrem toho okrem katolicizmu Habsburgovci všetko potláčali, Habánov vyhnali a od stredoveku hlavne Nemci prenasledovali Židov.
 
Hodnoť

 

V podstate má pravdu
 
Hodnoť

Tak aby bolo jasno.

Zmanipulovaná - Lívia použitá a zneužitá ako nepoškvrnená tínedžerka slovanského pôvodu a pravdepodobne bigotná katolíčka - pravá slovenská nacionalistka s politickým prehľadom diplomata zameraným na nenávistnú propagandu, ktorá je in:
https://www.youtube.com/watch?...

A tá čo nám vadí - Natali:
https://www.youtube.com/watch?...
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME