Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zvíťazila čierna stavba. Odborníci udelili anticenu BRUTUS za najhoršiu architektúru na Slovensku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

výtvory

Výtvory vskutku impozantné, ale slovami klasika - a čo si Ty, BRUTUS, spravil pre slovenskú architektúru?! :D
 

 

Pod každou trochu väčšou stavbou od rodinného domu je v BA predsa podpísaný nejaký architekt, pritom jedno je horšie ako druhé a dá sa na prstoch oboch rúk zrátať niečo, čo aj časom obstojí. Najviac stavieb nominovaných na cenu CEZAR je z Bratislavy, pritom Bratislava je na Slovensku hodnotená ako pomaly najškaredšie mesto. PS: v rebríčku mi chýba Slovenská národná galéria v Bratislave. Tá si podľa mňa BRUTUS zaslúži ako prvá.
 

a kto ju tak zhodnotil ?

že pomaly najškaredšie mesto ?
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ale je inteligentný..

všimol si, že v ba sa najviac stavá...
 

BRUTUS

BRUTUS je ked sa niekto vyjadruje k architekture a nevie o nej zhola nic. Odo mna ziskavas aspon BRUTUSIKa cenu utechy.
 

Presne tak...

...k architektúre nech sa vyjadruje iba ten, ktorý o nej niečo vie. Základnou architektonickou vedomosťou je, že premostenie SNG je nádherné. Kto toto nevie, nech sa k architektúre nevyjadruje.

BRUTUS je, ako sa architektonická lobby (zďaleka nie len u nás na slovensku) snaží vyvýšiť na piedestál nekritizovateľnosti, ako sa snaží povýšiť svoje vlastné názory a aktuálne môdne preferencie do kategórie nediskutovateľných faktov a tým pádom si tak nejak sprivatizovať právo na názor na architektúru. Len tak ďalej, už sa neviem dočkať tej nádhernej dystópie, v ktorej sa k čomukoľvek budú vyjadrovať len experti -- konečne nebudem musieť premýšlať o tom, čo sa mi má alebo nemá páčiť, čo mám alebo nemám chcieť ale sa jednoducho opýtam nejakého experta... napríklad teba.
 

 

Sklamem ťa, o architektúre niečo viem a tvrdím, že k architektúre sa môže vyjadriť každý, pretože architektúra tvorí verejný priestor v ktorom žijú všetci, nielen páni architekti ktorí sa na odovzdávaní CEZAR-a potľakávajú akí sú skvelí. Za tvrdením že SNG je otrasná si stojím, takto zdevastovať okolie sa len tak nevidí. Konečne svedčí o tom aj vlna kritických reakcií, ktoré ani časom neutíchajú. Jediným jej kladom je oc. konštrukcia, ako inžinierske dielo, ale architektonicky je premostenie naozaj BRUTUS.
 

Nie...

...sklamem ja teba. Tvoja predpoď nevyšla: nesklamal si ma. Dokonca som ti dal +.

Tak... a teraz by sme sa mohli zamyslieť nad tým, že prečo, že kde si spravil chybu, ako je možné, že si sa sekol a iné. No... ale ja sa tomu venovať nebudem, lebo mám inú prácu.
 

 

ok, prečítal som si tvoj príspevok ešte raz. v rýchlosti som ho prečítal letmo. mea culpa.
 
Hodnoť

Suhlas

Brutus je ale celá slovenská architektonická obec, česť výnimkám, lebo to čo sa u nás stavia je jeden veľký hnus a súhlasím že absolútne absentujú kvalitné súťaže na neexistujúce verejné projekty, pre našu banánovú republiku je ARCH na poslednom mieste a pritom je to po školstve a zdravotníctve najdôležitejšia vec ktorá robí život ľudí lepším...ale vysvetlite to ľuďom čo sú každý deň nalepený na seriáloch a o nič okrem seba sa nestarajú a nemajú záujem ...a ľuďom ktorý sedia v mestských zastupiteľstvách a na úrade vlády....celé je to brutus
 

Dnes sa stávajú

Iba monumentálne betónovo-sklenene krabice. A krásne kaštiele a pamiatky chátrajú
 

 

čuduješ sa že chátrajú vinou úradníkov a predpisov všetkého druhu?kto sa dá do rekonštrukcie nejakého kaštieľa alebo čohokoľvek historického ked mu tam budú ako domov chodiť pamiatkári ktorí sú uplne odtrhnutí od reality, žiadna možnosť dohody, žiadna ,,stredná,, cesta.nič.proste len poslúchať a poslúchať nejakého zaprdeného úradníka ktorý zo svojho okresu v živote nevytiahol nohy.dalšia vec-energetické štítky, ***** a neviem čo ešte.to ako má mať napríklad 300 rokov stará budova energetický štítok AAAAAAAAAAAA++++++?dohlupa.žiadny kontakt s realitou.no tak sa nečudujme ked sa každý na historiu vykope.platí u nás rovnica-chci niečo urobiť s historiou a my ti budeme dávať len samé polená pod nohy.... .
 

 

Vďaka bohu za pamiatkárov, lebo už vidím, akoby si ty prestaval so svojou strednou cestou aj ten 300 ročný kaštieľ ako ten ruský sedlák Hotel Danube pri Dunaji.
 

 

v ideálnom svete áno. v reálnom svete pamiatkári v Košiciach robia obštrukcie, ak chceš prerábať napr. bežnú sériovú 50ročnú tehlovú bytovku v ochrannom pásme pamiatkovej zóny, alebo pomaľovať stenu ktorá vznikla vybúraním historickej budovy. keď sa priamo doprostred Námestia osloboditeľov drbne ošklivý Aupark, kvôli ktorému sa okrem iného zlikvidujú zvyšky historickej citadely, alebo keď sa historická dlažba vymení za asfalt, vtedy to odrazu nikomu nevadí.
 
Hodnoť

urbanizmus

Čo je urbanizmus? Ako ho vnímajú ľudia? Máme radšej mestské alebo vidiecke prostredie?
https://youtu.be/Jtibec7J-uM
séria videí o pôvode slov a ich vnímaní v súčasnosti
 
Hodnoť

 

No mne to cele pride skor ako najaka akcia hipsterko aktivistickej uderky, ktora ma plnu hubu kritiky ale ziadne riesenie.
 

Jazné, mi proletary

mame rady naže panelaki, šak, soudruhu?!
 

 

A ake riesenia navrjli henti? Kto dokolecka neverklikuje o klimatickej zmene a nekyda na vsetko, tak je proletar a sudruh?
 

Architekti našli odvahu

a kritizujú vlastnú prácu. Podľa mňa je to dobrý prvý krok, nádej na zmenu k lepšiemu. Ale uznávam, že pre iného to môže byť "najaka akcia hipsterko aktivistickej uderky"... Lenže to môže napísať iba človek, ktorému súčasný stav vyhovuje a žiadnu zmenu nechce.
Teda súdruh.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME