Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Západ nás vraj nechápe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

pán CreepingDeath, a čo keby som porovnávala dnešnú Bratislavu trebárs s Plickovým dokumentom Zem spieva, že ani to Slovensko už nie je, čo bývalo. ľudia nepoznajú pesničky, nezvyknú si spontánne zatancovať a kroje len na Ples v opere oblečú... a že to je isto zánik civilizácie, vyvrátenie z koreňov, smrť národa. aj tak sa dá.
Zuzana Kepplova
Mimochdom teraz mám pustené rockové internetové rádio Radio Rock 1 z Veľkej Británie a zrovna tu hrá Helloween z roku 1988. Konkrétne Save us z albumu Keeper of the Seven Keys Part 2.
CreepingDeath
< 1 2

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty, a fakt mas pocit, ze niekoho zaujima, co mas prave pustene?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a keď už som spomenul hudbu, tak aj v tom je veľký rozdiel medzi dnešným západom a západom z minulých desaťročí. Keď porovnám dnešnú hudbu, hlavne dnešný hudobný mainstream, ktorý je úplný grc so západnou hudbou 60-tych, 70-tych, 80-tych a 90-tych rokov, tak je to veľký rozdiel čo sa týka kvality. Môžem spomenúť konkrétny príklad. Napríklad v roku 1988, teda presne pred 30-timi rokmi boli presne ako takomto čase na čele americkej hitparády, teda amerického rebríčka Billboard Hot 100 Guns N' Roses s piesňou Sweet Child O' Mine. Kým dnes je na člele americkej hitparády akýsi Drake, čo je akýsi podpriemerný treťotriedny recitátor a úplný hudobný odpad. A aj na ďalších miestach je dnes samý odpad a hnoj. Kým v v tej hitparáde v septembri v roku 1988 boli až na pár výnimiek väčšinou samé dobré veci a väčšinou rockové. Bol tam hlavne Pop Rock a Soft Rock, ale bolo tam aj dosť Hrad Rocku a melodického Metalu. Veď aj na prvom mieste boli Guns N' Roses, ako som už napísal a hneď v prvej desaitke boli aj Van Halen s piesňou When It's Love a Def Leppard s piesňou Love Bites a čosi nižšie bola Joan Jett s piesňou I Hate Myself For Loving You, ktorá bola na štrnástom mieste. A tak by som mohol pokračovať. Boli tam ešte napr. aj Poison s piesňou Fallen Angel, Europe s piesňou Superstitious, Cindrella s piesňou Don't Know What You Got (Till It's Gone), medzi novinkami bola napr. americká divčenská hrad rocková skupina Vixen s piesňou Edge Of A Broken Heart. A celý rebríček vyzeral takto:
https://www.billboard.com/char...
Obrovský rozdiel oproti dnešku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v tom 1988

bol guns and roses s axelom na cele tiez taky idty odpad ako drake dnes. to len tak na okraj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trepeš hlúposti. Guns N' Roses bola veľmi dobrá skupina a stále aj je. Videl som ich aj minulý rok vo Viedni a stále sú dobrí. A ich debutový album Appetite for Destruction z roku 1987 je ich vôbec najlepší album A aj ten song Sweet Child o' Mine, ktorý bol presne pred 30timi rokmi najväčším hitom v USA je z toho albumu. Kým ten Drake je úplný odpad a hnoj a navždy ním aj zostane. Jeho hudba, ktorá sa nedá hudbou ani nazvať je úplný bezcenný grc. Porovnať takú skupinu ako Guns N' Roses s akýmsi Drakom je úplne absurdné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mysli si co chces

kazda generacia si mysli ze ta ich hudba je najlepsia na svete. no ale v tom 1988 si fakt este asi behal s hrablickami po ihrisku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ináč keď si porovnám Bratislavu

ako vyzerala v 80-tych rokoch za komunistov a ako vyzerá dnes, tak Bratislava dnes vyzerá určite lepšie než vtedy. Lenže ak si porovnám prakticky hociktoré väčšie mesto v západnej Európe ako vyzeralo v 80-tych rokoch a ako vyzerá dnes, tak prakticky každé z nich vyzerá dnes horšie než v 80-tych rokoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a to vies odkial?

JPP povedala? lebo podla toho co pises sim al v 80 rokoch mozno vek skolkara, ak si teda uz existoval vobec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neskutočne bagatelizujete varovné signály a reakcie spoločnosti pani redaktorka. Zlyhávanie "multikulti" neindikuje len existencia "No go" zón. Tých zón pribúda, a sú stále väčšie. Obyvatelia tých zón obťažujú svojimi "kultúrnymi zvykmi" pôvodných obyvateľov dotknutých miest. Nemusím byť pesimistom na to, aby som budúcnosť európskych multikulti miest videl čierne. Stačí sa pozrieť čo dokázali prichádzajúci vyznávači iných kultúr urobiť s civilizáciou vo svojich rodných krajinách. Naozaj si myslíte, že ich myslenie a konanie sa zmení okamžite s ich príchodom k nám?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ťažké rozhodovanie... Skôr však voči multikulti je na mieste skepsa. Tiež dosť cestujem a predmestia Paríža, či stačí na prirovnanie Viedeň z 90 tych rokov so súčasnosťou a v atmosfére mesta je vidieť rozdiel. Inak odkaz pre hudobníka. Najlepší je Prince - Mozart súčasnosti!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mimochodom stačí si len otvoriť Youtube

vyhľadať si nejaké videá zo západných miest zo 60-tych, 70-tych rokov a porovnať si to s dneškom. Ako to tam vyzeralo vtedy a ako to tam vyzerá dnes. Londýn aj Paríž aj mnohé ďalšie veľké mestá boli veľké, bohaté a moderné mesta aj vtedy. Akurát neboli ešte multikultúrne. Moslimov tam v tom čase ešte prakticky nebolo vidieť a nejaké zahalené mátohy už vôbec nie a to ani v takých mestách ako Birmingham, kde je je dnes fakt srašne veľa. A zaujímavé sú aj názory ľudí v diskusiách, kde sa prakticky všetci zhodnú že to bolo vtedy lepšie. To že bol vtedajší Paríž, vtedajší Londýn aj vtedajší západ ako taký lepší než dnes si myslí aj veľká časť ľudí na západe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Redaktorka zavádza

ale na to sme si už u nej zvykli
Západ by nás mal počúvať. Nikto nič také nepovedal. My len chceme, aby nám západ netlačil svoje pomýlené nazeranie na multi-kulti dole hrdlom. To je jediné počúvanie, ktoré od neho chceme.

Či my rozumieme západným krajinám? Ja si myslím, že áno. Ak podľa Vás nie, prosím vysvetlite nám, čo je to správne porozumenie. Tipujem to na nejaký marxisticko-sociálno-kultúrne-rovnostársky sen. Ak západné štáty cítia nejakú vinu za koloniálnu či nacistickú minulosť, a chcú ju liečiť pomýleným altruizmom, alebo majú silno marxistické zmýšľanie (ako Vy), tak prosím. My sme si našu fašistickú vinu vyžrali polstoročím komunizmu pod ruskou čižmou a o idiotský marximus u nás záujem zdá sa nie je (PS 4,5%).

V Nantes nehoreli iba autá, účelovo ste "zabudli" na teroristický útok, pri ktorom zahynuli desiatky ľudí. To isté Bataclan, Charlie Hebdo, či koncert Ariany Grande. Áno, aj u nás sa nájdu pomýlené indivíduá, aj skupiny schopné násilných činov, ale programový terorizmus či organizované násilie je u nás viacmenej nemysliteľné.

Čo to trepete o homeopatických pravdách? Čo z toho pravda nie je? Neexistujú no-go zóny? Neexistujú štvrte, kde si moslimské obyvateľstvo vynúti vlastné pravidlá, a kde sa polícia bojí zasahovať a vynucovať oficiálne právo, a odkiaľ pôvodné obyvateľstvo uteká? Či máte vieru, že nárastom počtu moslimských prisťahovalcov sa situácia bude zlepšovať? Bagatelizácia a demagógia z Vašej strany. Francúzi nedávno zavreli desiatky mešít a vykázali desiatky imámov, podobne v Rakúsku. To tiež svedčí o faktickej neexistencii problémov, o ktorej hovoríte, vškakže? Niektoré politické sily tieto veci zosilňujú a ťažia z toho, ale sú toho schopné iba preto, že ľudia ako vy vopchajú hlavu do piesku a rozhodnú sa všetky problémy ignorovať a klamať o nich v mene nejakej vlastnej pravdy. A ktokoľvek naruší Váš vysnívaný obrázok o ľuďoch držiacich sa za ruky je hneď nácek, rasista neviem aký fób.

Teraz akože Rómov porovnávate s moslimami? Nuž porovnávate neporovnateľné. Rómovia možno majú svoje kultúrne osobitosti, ale tie nie sú podoprené žiadnou ideoĺógiou, ktorá by ich zásadne odlišovala od väčšinového obyvateľstva. Je to len účelová fabrikácia a slabá logika z Vašej strany. "Inakosť" má viacero podôb, od nikoho zásadne neovplyvňujúcej ako LGBTI či, po zhubnú a nebezpečnú, ako islam. Pre Vás je ale inakosť len jedna, je jedno, že podľa prieskumu Pew Research si 100% oslovených EÚ moslimov neželá legalizáciu zväzkov LGBTI.

Inak, Slovensko je celkom diera, a keby si tie mýtické západné krajiny urobili o nás obraz na základe Vami uvedených správ, ďaleko od pravdy by neboli.

Prečo tam chodíme? Nuž toto je zlatý klinec toho paškvilu, čo ste vyprodukovali, a za ktorý platím.
Aj napriek problémom je stále na západe celkovo lepšie, to nikto nepopiera. Slovensko je zaostalé a rozvoj v oblastiach ako školstvo je v podstate žiadny. Tie krajiny tiež disponujú veľkým kultúrnym dedičstvom a kúpna sila zabezpečuje lepšie obchody (aj keď, máte u nás naozaj problém s nákupmi?). To teraz znamená, že teraz máme na každú idióciu, do ktorej sa pustia, pozerať ako na nejaké dielo neomylnej bytosti? Zdobí Vás poddanská mentalita, pani Kepplová, ako väčšinu tohoto národa.

Je to slabá pani Keplová, argumentácia je biedna, logicky Vám to pokrivkáva. Chápem, že či už na objednávku, alebo kvôli osobnej ideológii máte povinnosť písať tieto výplody, ale na obhajobu Vášho postoja ste azda schopná priniesť aj kvalitnejšie (a pravdivejšie) argumenty, za ktoré za mi nebude bridiť platiť aj to skromné predplatné.
 

< 1 2

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME