Streda, 19. september, 2018 | Meniny má Konštantín

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusi našli podozrivých z otrávenia Skripaľa. Sú to civilisti, tvrdí Putin (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Neposudi, lebo V.Britania nema v umysle ich sudit. Ani o vydanie nepoziadala, ani nehodla dodat Rusku dokazne materialy. Ak aj berieme do uvahy ze Rusko (ako vacsina krajin) svojich obcanov nevydava, da sa obzalovat ich v Rusku a sudit ich tam - pokus o vrazdu je trestny cin aj v Rusku. To by ale V.Britania musela Rusku ukazat vsetky dokazy a cely priebeh vysetrovania, a to sa im akosi nechce...
wakko
Nema to vyznam
Sa im ani necudujem, na co by to robili? Pretoze rusi len predstieraju ochotu spolupracovat. Keby im tie dokazi dali, snazili by sa ich za kazdu cenu prekrutit a odvadzat pozornost. Staci si spomenut vrazdu Litvinenka, kde Britania poziadala o vydanie podozrivych a rusi sa im zasmiali, do ksichtu. Cim nepriamo priznali, ucast na tej vrazde
calab
Britské slovo platí
Britská strana aj v r. 1938 mala podpísaný pakt Malej Dohody s Československom. To je tá dôveryhodná strana? Kto oslobodil od Nemcov (ktorí Slovanov mali pred zlomkom veku za podľudí) mesto, či dedinu, v ktorej si sa narodil? Áno, mohli to byť Rumuni, alebo aj Američania. Ale s 99 percentnou istotou to boli Rusi, čo tiahli na zločincov do Berlína. A čo sa týka roku 1968... Američania a Briti sú v Nemecku kontinuálne aj po r.1945. Mimochodom, v r.1968 Československo malo mobilizovať, a brániť sa. Pred akýmkoľvek okupantom, nielen pred Poľskom, Maďarskom, či Sovietskemu Zväzu. No pravda je taká, že Česi sa naposledy bránili voči okupantom v r.1620, Slováci v r.1944 - ako tak. A čo sa týka Krymu, našťastie tam nebola vojna. Lebo jedna vojna tam už bola - v r.1853. Len neviem, čo tam robili Briti, tisíce kilometrov od svojej krajiny. Možno sa niekomu zdá normálne, že britská panovníčka v 20.tom storočí strieľa vo svojej kolónii na indickom kontinente tigra. Ale ver mi, že Rusi budú bojovať proti tomu, aby si len tak v 21.vom storočí išla na Sibírsku kolóniu zastreliť medveďa. len tak medzi nami - ruský cár nikdy nemal na Britských ostrovoch kolóniu, a voľne si tam nestrieľal vlkodavov.
Miloš Nedeliak
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Britská strana, naozaj?

Mala dohoda bolo vojensko-politické spojenectvo Československa, Rumunska
a Juhoslavie, podporované Francúzskom. Cieľ bol stanovený výsledkom Parížskej mierovej konferencie (1919-1920), a to udržanie poriadku v strednej a
juhovýchodnej Európe, zabránenie obnovenia Rakusko-Uhorska, anšlusu Rakúska, zabránenie maďarským snahám o revíziu trianonu, ďalej proti rozpinavosti Nemecka, ale aj proti preniknutiu komunizmu do strednej a juhovýchodnej Európy zo Sovietskeho zväzu. Základom boli dvojstranné zmluvy: Československo--Rumunsko, Československo-Juhoslávia, Rumunsko-Juhoslávia, podporované Francúzskom. K rozpadu Malej dohody došlo po Mníchovskej dohode z 29.09.1938.

Slovanov za podľudí považovali nacisti a rasisti, vyznávajúci národný socializmus a nadradenosť arijskej rasy. Keďže Slovenský štát na čele s prezidentom Tiszom (narozdiel od Protektorátu Čechy a Morava na čele s ríšskym prorektorom Heidrichom) bol spojencom - až do konca vojny - Hitlerovského Nemecka, nebolo ho potrebné oslobodzovať.

Do Berlína tiahli rusi spolu so spojencami. II.svetová vojna bola svetová, nebola to Nemecko-Sovietsky zväz vojna. Okrem toho Sovietsky zväz bol jedným zo spojencov Nemecka - Pakt Ribbentrop-Molotov, uzatvorený
24. augusta 1939 - na začiatku vojny, ktorej začiatok bol napadnutím Poľska dňa 1.septembra 1939. Druhým spojencom, ktorý sa napadnutia Poľska zúčastnil, bol Slovenský štát.

Ešte raz zdôrazňujem, II. svetová vojna začala 1.9.1939 napadnutim Poľska, lebo som zaregistrovala tu v diskúsiach podsúvaný údaj II. svetovej vojny 1941-1945.

Čo sa týka roku 1968, človeka núti súhlasiť s tým, čo píšeš. Že sme sa mali brániť. Maďari sa v roku 1956 bránili a bolo to krvavé a viac obetí ako u nás v 1968-om, agresor sa presadil a Maďarsko bolo okupované, rovnako ako Československo v roku 1968. Napadnúť spojenca, člena Varšavskej zmluvy, to je čo za charaktér? Charaktér chrapuňa?

Krymská vojna bola považovaná za 1. modernú vojnu v dejinách, vzhľadom na použitú techniku. Rozpútalo ju Ruské impérium, keď jeho vojsko v júli 1853 vpadlo na územie Moldavska, Rumunska a Valašska, ktoré územia patrili vtedy Osmanskej ríši. 28.marca 1854 Británia a Francúzsko vypovedali vojnu Rusku.
30.marca 1856 bola podpísaná Mierová zmluva, hranice medzi Ruskom Tureckom sa vrátili do pôvodného stavu. Resume: Nie je dobre účelovo vytrhávať z kontextu doby.

A o Sibíri by som radšej pomlčala. Naštuduj si niečo o činnosti NKVD v Leninovych a Stalinovych časoch, kto to bol Berija a kam posielal vnútorných nepriateľov Mogučeho Sojuza - svojich vlastných občanov, ktorých vyrábal tak, že nútil udávať susedov navzájom... Smutné a odporné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hrdlorezi

Milá anda_k, Ty píšeš: "Keďže Slovenský štát na čele s prezidentom Tiszom (narozdiel od Protektorátu Čechy a Morava na čele s ríšskym prorektorom Heidrichom) bol spojencom - až do konca vojny - Hitlerovského Nemecka, nebolo ho potrebné oslobodzovať." Protektorát je takmer dobrovoľné odovzdanie sa druhému štátu, taká polokolónia. Ani jeden výstrel na obranu vlasti. Toť hrdinovia. Slovenský štát po vzniku v r.1939 a získaní formálnej nezávislosti sa mal Nemcom vzoprieť, a nevyhlásiť vojnu nikomu, kto nás nenapadol. A mohli by sme byť na prvý Slovenský štát hrdí. Možno by nás bolo na konci vojny len dva a pol milióna (strata 5%), ale hrdých slobodných občanov. Vládni predstavitelia z r.1939 boli vlastizradcovia. Takisto vládni predstavitelia z r.1968 boli vlastizradcovia, keď nebránili vlasť. Ak chceš slobodu, nemôžeš dopredu rátať straty. No je pravda, že z pohľadu dejín sú Slováci aj Češi aj tak v podstate mierumilovný národ. Na rozdiel od európskych hrdlorezov - napríklad Francúzov, Britov, Belgičanov, Rimanov, Rusov. Aj keď Rusi sú napríklad v porovnaní s Britmi, či Francúzmi posledných tristo rokov (čo trvá priemyselná revolúcia a vraždenie vo veľkom) mierumilovní baránkovia. Ale aby si Európa nemyslela, že je pupok sveta - hrdlorezi sa nájdu aj inde ako v Európe - takí Japonci, či Američania by vedeli rozprávať, ako sa zabíja tisíce kilometrov od ich vlasti. Použijem Tvoje slová: "SMUTNÉ A ODPORNÉ"... My sa čudujeme, že Kotleba oslavuje Tisa. A vo Francúzsku sa pred Napoleónovými sochami dodnes veselo oslavne kričí "ALLEZ LES BLEUS". V poslednej vojne zahynulo 16% Poľského národa, 14% Sovietov. Američanov 0,3%, Britov 0,9%. Skús sa vžiť do kože Rusa, koľko čižiem gniavilo jeho zem posledných sto rokov s ideológiou vykynožiť podradnú rasu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-)

Citujem ťa:" Protektorát je takmer dobrovoľné odovzdanie sa druhému štátu, taká polokolónia."

V tejto vete je pravdivé jediné slovo, a to slovo: TAKMER
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

15. marca 1939 protektorátnu zmluvu podpísal za Nemecko Hitler a Ribbentrop, za Česko prezident Hácha a minister zahraničných vecí Slavkovský. Nikto z nich nemal na tele žiadne jazvy po mučení. Keď ide 150cm/40kg žena po ulici s dieťaťom, a to jej dieťa začne mlátiť 200cm/120kg žena, tak má utiecť, alebo to dieťa brániť, aj za cenu, že bude mať polámané kosti? Zmluvu následne shválila česká vláda. Minister obrany Syrový a minister vnútra Fischer vydal zákaz obyvateľstvu klásť odpor.
Opak je pravdou, v tej mojej vete je slovo TAKMER jediné NEpravdivé. Češi sa oddali pod Protektorát dobrovoľne. Mimochodom, výrok: "slovo XXXXve jediné pravdivé" je nelogický. Každé jedno slovo je pravdivé, keď je jediné. A ak sa bojíte, alebo hanbíte za svoje názory, tak sa naďalej podpisujte anda_k.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jazvy po mučení mať nemuseli. Existuje aj psychický nátlak, hlavne niekým s armádou za zadkom.

Ten Hácha na stretnutie s Hitlerom šiel v noci na 15.marca 1939 riešiť slovenskú otázku ako prezident ČSR. Lenže tomuto stretnutiu predchádzalo stretnutie Tiszo-Hitler. Namiesto toho Hácha dostal na výber - bombardovanie Prahy alebo podpis pod protektorát. Protektorát Čechy a Morava dňom 15.marca 1939 a Slovenský štát dňom 14.marca 1939 boli na svete .

Hneď 21.marca 1939 začal zahraničný odboj v exile. Angažovali sa Osusky, Šramek v Paríži, Ján Masaryk v Londýne. 17.oktobra 1939 zvolal Šramek schôdzku v Paríži, na ktorej vznikol Československý národný výbor. Schôdzky sa zúčastnili Šramek, Osusky, Beneš, Outrata a generáli Ingr a Viest. Ilegálny národný výbor zahrňoval prezidenta, vládu a štátnu radu a bol uznaný Anglickom a Francuzskom ako zástupca Čechov a Slovákov.

Viem, povieš, zbabelé, niekde v bezpečí zahraničia.

Najväčšia chyba bola odvolať už mobilizobané československé vojsko z pohraničia s Nemeckom.

Všeobecná mobilizácia bola vyhlásená 23. septembra 1938 a do 24 hodín boli nastúpené 2/3 záložníkov odvedených ročníkov.

Všeobecná mobilizacia: 23.septembra - 29.septe!hra 1938

Mníchovská zrada: 30.septembra 1938
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Áno, to bola tá najpodstatnejšia chyba, po ktorej sa to už začalo valiť. A áno, existuje aj psychycký nátlak. No prezident a ministri hádam nemôžu zrádzať vlasť kôli psychyckému nátlaku. A je pravda, že ťažko sa bráni Praha, keď po Mníhove, ale ešte pred Protektorátom Praha predala "nadbytočnú" vojenskú výzbroj...Nemcom. A všetko zlato a devízy poslala do...Ríšskej banky. Lebo Nemci na Prahu vyvíjali nátlak. A česť a sláva odboju v exile - to nie je zbabelé. Zbabelé je to od ľudí, ktorí najprv zradia, a potom ujdú do exilu. Platí to napríklad o Benešovi. Ako prezident predsedal zasadaniu vlády 30.09.1938, kde podpísal Mníhovské ultimátum.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sa im necudujes? No necuduj sa totiz nic nemaju , nie su schopni nic adekvatne predlozit yak resne ako pri Litvinenkovi to co predlozili su len reci ziadne dokazy! A ked zoberiem Tvoju argumentaciu, tak Ty sa nepredlozenim dokazou primo priznali,ze nic nemaju! Typicky anglosasi!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ziadost o vydanie obcanov je zbytocna a nemozno sa cudovat ze jej nebolo vyhovene - ak by to bolo opacne, V.Britania by tiez nikoho nevydala. Ak mali dokazy, mali ich obzalovat priamo v Rusku. Tak isto ako by to mali spravit teraz. Vyhovarat sa uz dopredu na to ze Rusko bude sudne konanie nejako sabotovat je zbytocne. Treba zacat sud, a potom sa ukaze pravda - ak bude Rusko sud skutocne sabotovat, je to dokaz toho ze nema zaujem na vysetreni celeho pripadu. Teraz to skor vyzera tak ze V.Britania nema zaujem na vysetreni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bol vydany

europsky zartkac, takze dovolenky v severnej korei alebo na sibiri, lyzovacka v Soci
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to bude len dalsi trapas

majovej a jamesa bonda.
Putin by toto nepovedal, keby to nevedel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Trafena hus oapt zagagala.

uz len preto ze vy ruski trollovia takto kvicite zakazdym ked sa hovori o skripalovi vieme ze vasim chlebodarcom stupli na otlak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš na mysli toho patologického

klamára Putina ? Lebo Putin svojho času tvrdil i to, že na Kryme nemenežovali prevrat a referendum ruskí vojaci. No a o pár mesiacov im na Červenom námestí rozdával metále za dobre urobenú prácu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

buaaaaaaaa, tak dobre som sa dnes este nepobavil
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ten na pravo ma podobne crty

tvare ako el chapo guzman byvaly boss najsilnejsieho kartelu sinaloa. Tomu co tvrdi putin byvaly zamestnannec zlocineckej organizacie KGB ktora fungovala ako podhubie pre rusku a ukrajinsku mafiu.. a kde agentov cvicili na to aby bez mihnutia oka klamali by som neveril.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

au karma je dole

to netrvalo ani 2 minuty. zase som niekomu stupol na otlak :D co takto zabaalit pracu pre rusku vladu za par rublov a zacat robit nieco seriozne? napriklad hadzat maltu do miesacky? rassia potrebuje nove cesty, lebo tier terajsie vyzeraju ako tankodrom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No.... s Tymi nazormi urcite SMEckarskemu adminovi. :-)
Co tak sa zmierit s tym, ze jednoducho driztas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pravda boli.

tomu ver ze dristam...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... kamoško, to robíš Ty...

... ešte V ROKU 1998 vydal istý plukovník GRU knihu Through the Eyes of the Enemy. Plukovník odišiel z GRU práve z toho dôvodu, že nechcel slúžiť mafii, ktorá ovládla ruský priemysel a politiku. Odmietol slúžiť zločincom - mafiánom. O pochybných praktikách ruskej politiky - http://tapolitika.cz/ze-sveta/... A nieje jediný, ktorý o takom prepojení písal .... Mnohých to stálo život.

Nechápem, ak sa ti nepáčia názory sme, prečo oxiduješ na sme-diskusii? Bež si sm radi ť na svoje konšpiračné stránky, aj tak sa tu iba zosmiešnuješ ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechcem rypat ale nepride mi, ze by sa podobali na tych z prvej fotky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ani sa nemozu podobat, stvrty a piaty klon vykazuje vzdy urcite odlisnosti, aj keby tam ziadne neboli :D
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME