Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Slovensku tovar z Číny letí. Z Ázie sa ho k nám dováža najviac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

No ja neviem či toto je celkom pravda

Ja ked som nakupoval z Činy tak colnik po mne chcel preukazať cenu nie len fakturou ale aj bankovym výpiom resp. výpisom z karty. Co je vsak horsie DPH ako aj clo vymeral z celej sumy a teda aj z prepravneho. Preto sa oplati skor spravit colne konanie mimo SR napr. rovno v Nemecku resp. Holandsku.
Takže teraz nechápem tento humbuk EU okolo cla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je na to jednoduché riešenie

Clo sa bude vyberať z vlastnosti tovaru, nie jeho ceny
1 pár topánok = clo 20€

Ak naši podnikatelia znížili cenu tovaru na vstupe, mali by platiť veľkú daň.
Reálne topánky stáli 50€, tvrdím, že som ich kúpil za 20€. Predám za 100€.
Zdaniť treba 80€, teda aj oklamaných 30€.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aby ste boli trochu v obraze k čomu sa vyjadrujete

Základom pre výpočet dovozných platieb (cla a DPH, príp. spotrebnej dane, antidumpigového cla) je colná hodnota tovaru, čo znamená hodnotu, ktorá sa za tovar zaplatila, plus náklady spojené s prepravou tovaru na územie EU. Colné predpisy sú rovnaké pre celú EÚ, takže je jedno kde ten tovar v rámci EU preclíš.

Výška CLA je daná súčinom colnej hodnoty tovaru a sadzby cla, ktorá prislúcha k danému druhu tovaru podľa platného colného sadzobníka.

Výška DPH je daná súčinom sadzby DPH a základom pre DPH, ktorý sa určuje ako súčet colnej hodnoty tovaru, výšky vymeraného CLA a všetkých nákladov, ktoré boli spojené s dopravou tohto tovaru na územie SR, okrem tých čo sú už započítané do colnej hodnoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pretoze na vacsine uzemia Slovenska je chudoba a tak si ludia objednavaju lacny tovar, ale je dobre, ze sa o tom pise.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mas zvlastnu predstavu o chudobe. 4 patiny obyvatelov Zeme, sa maju horsie. Co su potom oni, ked my sme chudobni?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

On mal na mysli duševnú chudobu, to by sedelo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chudoba ?

Za minulý rok sa z Číny podľa Štatistického úradu na Slovensko doviezol tovar za viac ako päť miliárd eur. To je na jedného občana za 1.000 € ročne. Máte pocit, že 4 členná rodina nakúpi každý mesiac tovar z Číny za 333 €? Vyzerá to tak, že na Slovensku sa len papierovo preclí tovar (ktorý tu fyzicky možno ani nikdy nebol), a skončí v inej členskej krajine. A nikomu to nie je nápadné....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemecko dovezie tovar za 62,3 mld,

to je pri 80 mil. obyv. za 779 € na jedného. Bohaté Nemecko nakupuje menej tovaru na občana ("prevažne elektroniky"), ako Slovensko. Niečo tam v tých štatistikách nesedí a OLAF bude mať pravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ten nadpis je sformulovaný tak, že mi hovorí: si *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

blbosť

to je úplná blbosť, že faktúry sa vymenia pri prekládke tovaru. prepravca faktúru zaeviduje do ich systému už pri opustení Číny. nie je možné ju počas transportu meniť. navyše musel by ju vymieňať špeditér, ktorý nemá žiaden záujem na tom robiť podvody na cle. Naopak podhodnotená faktúra odchádza už z číny. to je všeobecná prax, robia to všetci. Dokonca aj veľké nadnárodné spoločnosti nemajú žiaden problém dať ku tovaru faktúru takú, ako si opýta zákazník.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Urobil som veľa podnikateľských nákupov v Číne, faktúru dokladá až deklarant , Číňania len zdrap papiera s väčšia podhotenou sumou kvôli ich vývozným clam, ja som vždy dolozil origo faktúru ktorú mi vystavil číňan na sumu ktorú som aj zaplatil a vždy bola násobne vyššia ako číňanmi deklarovaná hodnota faktúry, nedovolil som si klamať aj keď sa to javilo ako veľmi jednoduché, ale viem si predstaviť že kopa iných neodolala , taktiež sa má takmer vždy číňan spýtal aku faktúru má poslať, lenže ostáva taká stopa ako hrom, nechápem tých čo kvôli pár supom cla takto klamali, nestalo to za to
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pz

Objednával som tovar ako súkromná osoba z Činy a musel som doložiť výpis z účtu o platbe za objednávku, objednával som ako živnostník a nechceli odo mňa výpis z účtu resp. potvrdenie o platbe stačila im faktura od činana, tu vidim ten problem a to musia všetci tam hore vedieť. Dovozca musí preukazať platbu ,ako realizoval objednávku, ak pri preclení nemá povinosť preukazať koľko zaplatil tak sa veľmi ľahko klame.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som mal.kontrolu, asi 30 nákupov v priebehu 2 rokov, nezistené žiadne nedostatky, ale len porovnali platby z účtu s deklaraciami a ešte správnosť zaradenia tovaru do klasifikácie , kto toto obchádzal, správal sa dosť nerozumne, ale.viem že to obchádzali
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a to bola ina kovbojka, ked namestnikom

CU BRATISLAVA bol pan STEFAN GERBOC.
Si predstavte, ze za jeho bacovania utekali miliony eur, ked tovar prichadzal z Hamburgu pod T1, na CU BRATISLAVA K VYCLENIU a nejaky zvlastny HACKER prijimal tieto colne vyhlasenia bez zaplatenia colneho dlhu pod menami realnych colnikov. O tom sa nikdy nepisalo, ze dokazovy material v podobe hard disku so vsetkymi dokazmi zmizol v spinavych rukach pana Stefana a nikdy sa nezjavil. Tu nam zakryvate ake cary mary? Vzdy ked hacker prijimal T1, nabehlo komando na colnicu a HLADALI ho. Jasne, ze ho nikdy nenasli. Otravovali len ostatnych pri praci a nikdy nic nevypatrali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

staci si precitat odstavec, akou metodikou vyratava olaf cenu tovaru. ze pod 50 precent priemernej ceny je podvod. cisty blud. kto v dnesnej ekonimike vie urcit, aku ceny ma mat nejaka topanka? kto bude porovnavat, ze sa jedna o ten isty tovar? a preco 50 percent? preco nie 20 alebo 80? zase dalsi uradnicko-socialisticky konstrukt, zase dalsia prezumpcia viny.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME