Štvrtok, 21. február, 2019 | Meniny má Eleonóra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezidentský prieskum: Harabin si konkuruje s Kotlebom, s Chmelárom ťažia z aktivity na sociálnych sieťach (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

hmm
LUCIA KRBATOVÁ : Ľavicový aktivista Chmelár v prieskume získal 10,8 percenta a skončil na treťom mieste. Viac ako polovicu jeho sympatizantov tvoria voliči dnešnej opozície. nie je tato pani autorka clanku trosku dost popletena?..volic opozicie - teda pravice bude sympatizovat s nejakym laviciarom Chmelarom? alebo je to tah na nalakanie volicov s tym,ze aha,ked inym nevadi,tak nevadi ani mne a budem ho volit?..trosku ubohe
ess
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

volič opozicie - teda pravice???

Naozaj? Matovičovci, Kollárove babenky, či liberálni ľavičiari zo SaS sú pravica? Ak je niekto schopný voliť Matoviča, Kollára, alebo NIcholsonovú, tak nevidím najmenší dôvod, prečo by v rámci náhodného prepínania synapsií nemohol voliť chmelára. Niekto tu síce popletený bezosporu je, ale nie nevyhnutne autorka článku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SaS,

liberálni ľavičiari?? Jeminečky. Tak Progresívne Slovensko je potom čo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem, tých moc nepoznám.

Viem, že tomu šéfuje jeden ľavičiarsky pomätenec a potom tam poznám jedného celkom šikovného ale politicky nevyprofilovaného podnikateľa z IT sektora, zrejme ovplyvňovaného tým pomätencom. Ale nemyslím si, že by PS bolo relevantným hráčom. Buď tú značku prevezme Kiska a začlení ju do KSS (Kiskova súkromná strana), alebo to proste vyšumí s volebným výsledkom okolo 1%. PS nemá inú šancu, než začleniť sa do Kiskovho projektu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak

to by Kiska rovno odsekol podstatnú časť práve pravicových voličov. Ak sa spojí s človekom, ktorý je presvedčený sociálny demokrat, volič Smeru, bývalý riaditeľ hlásnej trúby komunistického Smeru - Slova, signatár petície o vystúpení Slovenska z NATO, tak sa Kiska definitívne zbláznil, a nech radšej ide k Matovičovi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

netvrdím, že by to bol z pohľadu Kisku

dobrý nápad. Tvrdím, že je to jediná šanca PS na politické prežitie. Nápad, s ktorým prišli PS pôvodne: zobrať voličov Ficovi tým, že ho budú predbiehať zľava, fungovať nebude. Na tej ľavej krajnici sa akurát zrazia s matovičom :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ten ľavicový pomätenec je človek, ktorý sa síce pozná s Chmelárom, ale sú dlhodobo na nože.
a ešte raz k pomätencovi - je ale veľká líška, od Štefčoviča dostal právo využívať Jeremie fondy na Slovensku. spravil si dlhodobý copyright na startupy či investovanie do existujúcich projektov (akým je napr. Trubanové impérium), firma Neurology, ktorá rozhodovala o týchto nenávratných financiach, bola regisrovaná na Cypre. A keďže Kisková rodina investuje tiež do startupov už nejaký ten rok, tí dvaja sa zoznámili...
Chmelár do dnešného dňa chodí autobusom z Galanty do Bratislavy v starom kabáte. a neviem, že by vlastnil vôbec nejakú firmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nič nové pod slnkom

za pomätenou ľavičiarskou rétorikou sa poväčšine skrýva pragmatický biznis. Zväčša na úkor tých, ktorí na tú rétoriku skočia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

viem to ja, vieš to ty, ale jeho úderka na nete netuší, ako s nimi manipuluje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súčasťou prieskumu je aj otázka, akú stranu by ste volili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

opozícia

sú všetci, ktorý nie sú vo vládnej koalícii. Nejde len o pravicové strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nikto naozaj nikto so zdravým rozumom by nešiel voliť Harabina.... Proste neverím, že slovač je naozajm až tak tupá že by to urobila. proste neverím....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

By si sa divil,

nerob si zbytočné ilúzie o vyspelosti slovenských voličov.
Realita je krutá. No proste hanba.
Ale česť výnimkám a mlčiacej väčšine. Mala by sa prebrať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Gaussovo rozdelenie funguje vsade....

Ja by som volil Caputovu, lebo ju poznam ako obyvatelku Pezinka. Chmelar = SK Che Guevara. Harabin, Kotleba - to radsej pomlcim, aby ma nezabanovali :-). k ostatnym sa neviem objektivne vyjadrit, clovek ich vobec nepozna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja to tiež tak vidím,

že v prvom kole buď Čaputovú alebo Mikloška - ľudia, ktorí majú nejaký príbeh s výpovednou hodnotou. A na rozdiel od kandidáta SaS zatiaľ nezasr.li (resp. v prípade Čaputovej vo výrazne menšej miere) Slovensko billboardovým vizuálnym smogom. A v druhm kole asi toho, čo sa nebude volať Štefan H.:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie že by som

mal niečo priamo proti Mikloškovi, ale je ti hádam jasné, že je to vopred zahodený hlas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

s veľkou pravdepodobnosťou máš pravdu

Ale to je čaro prvého kola: môžem voliť aj niekoho, kto hovorí to, čo si myslí a prezentuje hodnoty, ktorým verí. Nielen pragmaticky papagájuje to, čo mu nadiktujú reklamní odborníci pre účely kampane. U Mistríka si môžem byť istý, že nikdy počas kampane nezaujme stanovisko k žiadnej hodnotovej otázke, nikdy nevyjadrí jednoznačný názor na žiadnu kontroverznú tému. Bude do zblbnutia opakovať, že je slušný a odborník. Skrátka, dá to na Kisku - ten tiež vždy v kampani na každú otázku smerujúcu k nejakému postoju alebo názoru odpovedal "dobrý anjel". Mne osobne je z takých kampaní, ktoré vopred kalkulujú s nízkou inteligenciou voliča (mimochodom, je to úplne správna kalkulácia) na grcanie, ale OK, v druhom kole môžem voliť ako menšie kolo aj beznázorového pragmatika bez akýchkoľvek čitateľných postojov. Obzvlášť ak protistranou bude nejaký baki sadiki alebo chmelar. Len poukazujem na riziko takýchto mistríkovčín: môže sa kľudne stať to, čo v USA, kde si ľudia namiesto médiami preferovaných pragmatikov začali voliť jednoznačne sa vyjadrujúcich a hodnotovo čitateľných (avšak nemenej problematických) kandidátov čiste z trucu a únavy z masírovania mozgov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čaputovú tam PS dalo kontraproduktívne. Na jednej strane chcú v strane akože prilákať kresťanov cez jej podporu Bezákom, Prostredníkom a spol., zároveň tam do čela volieb postavia Čaputovú, ktorá podľa vlastných slov dva roky nežila s manželom a práve sa rozviedla. Takéto vzťahové zlyhanie je z pohľadu kresťanskej voličskej základne, ktorých chceli PS prilákať, jednoducho FAIL. Zopár veľmi liberálnych voličov z tej skupiny im možno zostane, ale pre ostatných to bude ďalšia stopka, prečo Progresívne Slovensko nevoliť aj s ich propotratovými postojmi, prohomosexualitou, proimigrantstvom a ďalšími citlivými témami, ktoré sa táto strana snaží presadiť idúc na to z totálne anti-konzervatívneho konca. Strana PS takto súčasným pozývaním a zároveň odmietaním kresťanských voličov momentálne sama brzdí svoj vlastný rozjazd. Je to dobré aspoň na to, že Bezák, Prostredník, Jaurová a spol. ukázali svoje rozmýšľanie pod vplyvom okolností a príležitostí, hoci možno ešte pred pár rokmi navonok pôsobili, že sú akože dôveryhodní pre konzervatívneho voliča.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sú dva základné zákony ľudskej stupidity

1. percento blbcov v každej demografickej skupine je rovnaké
2. to percento blbcov je vždy väčšie, než by človek čakal.

Takže tomu kľudne ver. Z tých dvoch pravidiel vyplýva, že volebné rozhodovanie väčšiny elektorátu (je jedno, či vládneho, alebo opozičného - viď pravidlo č. 1) nemá so sdravým rozumom nič spoločné. V krajine, kde môže byť v parlamente Matovič, Kollár, či Kotleba, nehovoriac o borcoch zo SNS, kde ministerkou školstva môže byť Lubyová, kde prezidentom PZ mohol byť Gašpar a šéfom protikorupčnej polície Krajmer, kde Kmotrík úkoluje predsedu vlády kam má poslať ďalšie milióny..., v takej krajine sa kľudne môže stať, že prezidentom bude Harabin. Minimálne ma vôbec neprekvapí, ak sa dostane do druhého kola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zial Gaussova krivka je neuprosna

Vystihol si to presne. Ako by povedal Jano Luptak: Velmo ma srdce boli, ked to vidim.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Parafrázujem : Nikto naozaj nikto so zdravým rozumom by nešiel voliť SMER, SNS, Kotletu...
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME