Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opatrne s obmedzovaním imunity (píše Marek Maďarič) (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Dankov nezmysel o obmedzení

výrokovej imunity poslancov netreba zvlášť pitvať a dávať mu väčší význam aký skutočne má, veď už jeho intelektuálnu plytkosť poznáme veľmi dobre – zakazovať, obmedzovať, regulovať, vykazovať, trestať ... pravdaže, len tých druhých.

Chytím sa v článku toho posledného odstavca. Áno, nielen rétorická kvalita vystúpení, ich prednes, či žalostné poznanie pravidiel slovenského jazyka a zúfale malý rozsah slovnej zásoby, ale vo vystúpeniach slovenských poslancov mi často chýba najmä veľmi slabá argumentačná vybavenosť a jej zrozumiteľné vysvetlenie. Často sledujem vystúpenia poslancov v ČT24 a musím bratom Čechom len závidieť. Dúfam, že pán Maďarič túto svoju kritiku zameral aj do vlastných radov, pretože množstvo poslancov práve zo Smeru za pomaly už tri volebné obdobia takmer vôbec či veľmi zriedkavo verejne vystúpilo v pléne, v médiách a ostali fakticky neviditeľní. A na druhej strane sa stále opakujú tie isté figúrky či už v televíznych či rozhlasových debatách, ktorí ako keby mali presne nabifľované tzv. tomášove frázy a argumenty a v presne určenom poradí a rovnakými slovami ich zápalisto citujú. Prím v tom hral a ešte stále hrá predseda Smeru Fico, ktorý ako keby udal tón a jeho frázy sa okamžite rinú aj z úst jeho straníckych kolegov.

V ostatnom čase som zachytil prejav, ktorý mi svojím štýlom i obsahom privodil až žalúdočnú nevoľnosť, ľudovo, bol som zhnusený. Bol to prejav poslanca R. Fica, ktorý v svojom príhovore k štátnemu sviatku Dňa slovenskej ústavy najprv žoviálne oslovoval menami svojich sediacich kolegov, ktorí boli prítomní pri podpise ústavy v roku 1992 a zároveň jedným dychom sa rečnícky opakovane pýtal „čo sú to za idioti ?“ a myslel tým tých občanov, ktorí nevidia v tomto sviatku hlbší zmysel a ktorým by postačovalo uctenie si ho napríklad ako pamätný deň, medzi týchto sa radím aj ja. Takáto verejná drzosť a arogancia politika neútočila len voči cti a dôstojnosti občanov ale urážala a v samej podstate znesväcovala i samotný štátny sviatok.

A tretia moja poznámka trochu bokom. Zamýšľam sa nad tým, prečo si politici myslia, keď sa dostanú na určitú funkciu (napr. predsedu vlády či parlamentu), že sa musia vyjadrovať k všetkému, že všetkému rozumejú a bez ich poznámok by sa snáď svet prestal aj točiť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ja sa zamýšlam, či p.Maďariča nepripravuje už vyše roka SMER za kandidáta na prezidenta
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uvidime po predsednictve KSSmer
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zabudni

nečítal si od Banáša "Idioti v politike"? Jeho iné knihy som nemal síl dočítať, ale túto áno. No a tam jasne a podľa mňa správne definuje, že alfa samec v strane nedovolí ostatným ani sa uprdnúť bez jeho povolenia a beda im, ak si prdnú hlasnejšie než predseda. Maďarič je inteligentný, kultivovaný, teda aspoň vo verejných vystúpeniach, ale Smer je do neho tak hlboko zažraný, že tu ani Ariel ani Vizír nepomôže. Príliš dlho prikyvoval, než aby sa mu dalo veriť. No ale tým, že ako prvý utiekol z lode pekne naštval predsedu. Alebo to bol strategický gambit? Ak ho nominujú za Smer, tak môj hlas nedostane, už z princípu. A ak pôjde ako "nezávislý" tak tiež nula, lebo keď sa vraví, že raz komunista-navždy komunista, tak to o smerákoch platí dvojnásobne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Každý má nárok

na omyl, pokiaľ si uzná, že urobil chybu a snaží sa ju napraviť.
Nie všetci bývalí členovia smeru sú "smeráci" aj po vystúpení zo strany.
Mnohí boli oklamaní, čo sa pri Maďaričovi povedať nedá.
Je možné, že nepredpokladal, že vedenie strany bude schopné až takých podlostí, no netreba zabúdať, že sám dopomáhal vedeniu k tým podlostiam dospieť.
On je dostatočne inteligentný, aby si to smerovanie všimol oveľa, oveľa skôr.

Nie, pán Maďarič, aj keď píšete celkom múdro, nedokážem vám už uveriť.
Bol ste veľmi dlhú dobu súčasťou konania podlostí, ktoré ste svojou prítomnosťou ak nie priamo vytváral, tak minimálne kryl.
Ste a navždy budete spolupáchateľom svinstiev, ktoré smeráci napáchali v tejto krajine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ono sú tou dve veci

1.
> Zabezpečujú totiž funkčnosť parlamentu a sú pre poslancov zárukou, že môžu slobodne vyjadriť svoj
>názor. A to aj ten, ktorý je v ostrom konflikte s mocou alebo je „politicky nekorektný“.

Imunita je tu na to, aby mohli niekde beztrestne zaznieť všetky názory, ktoré sú prítomné v spoločnosti.


2. Otázkou je, či ponechať v Trestnom zákone politické (alebo aj "hubou spáchané bez príkazu k uskutočneniu činu alebo odporučenia činu") trestné činy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ooo ano, byvaly clen KSC nam dava rozumy o slobode prejavu, radost citat!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Madaric nezazil normalizaciu....

Ano, Madarica podsuvaju Smeraci ako vhodneho kandidata na prezidenta. Madaric vsak nezazil normalizaciu, zazil akurat roky 80-te, ked uz "socik" bol na konci s dychom. Ako byvaly "prerodeny" ma naozaj maloco hovorit o slobde prejavu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak mi napadá či nemá Maďarič pravdu

Keď tak čítam niektoré príspevky, tak mi napadá či nemá Maďarič pravdu. Ak by to totiž prešlo, tak by možno nesmel nič povedať, lebo mu to zakážu tí čo im vadí že je v Smere...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To som zvedavy,

aky je pravy zamer tejto frekventovanej prezentacie Madarica. Hadam len nemysli smer na madarica ako orezidenta? To, ze negrga pri stole, predsa nemoze byt kvalifikaciou. A diskvalifikoval sa uz davno a nie raz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pan Madaric je vyfarbeny az do spiku kosti do cervena. Zufala agonia tohto karierneho politika aj napriek sirokej medialnej podpore a platenej PR.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súdruh madaric masíruje mozgy čitateľom Sme?
Šedá eminencia KSSmeru, viacnásobný šéf volebnej kampane KSSmer, čo má zaľubom?
Kandidát na prezidenta?
Založí novú ľavú stranu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obmedzovanie

prejavu v parlamente nepovažujem za správne ... no zodpovednosť za obmedzené prejavy v parlamente by mali niesť aj voliči ... hlavne pri výbere kandidátov vo voľbách v poznaní, že ... rétorika je doménou právnikov, ale ich dosiahnuté pracovné výsledky sú mizerné, v rozpore, ba priam proti záujmom budúcej prosperity obyvateľstva ... na druhej strane, žiadna služba ale osobný prospech právnikov vyplývajúci z riadenia štátnej moci vlády, ministerstiev, parlamentu či prezidentského úradu ... :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Poslanec

Maďarič sa vyjadril v komentári správne a k veci, keby takto zmýšľali všetci poslanci, tak ide všetko lepšie.
Neviem, nevyjadrujem sa a neporovnávam vyjadrenia, keď bol na ministerskej pozícii a teraz keď je na poslaneckom mieste, iní diskutéri si ho za to podávajú.
Na prezidenta podľa mňa kandidovať nebude, je realista.
Skôr si myslím, že teraz môže písať otvorene a pripravuje sa na ďalšie pôsobenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a

pred tym nemohol pisat otvorene sudruh chameleon?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

iba akoze bola zrusena poslanecka imunita na oklamanie obcanov, pritom poslanci imunitu maju stale, nepoznam ziadneho poslanca ktory by sedel v base. Vzdy to skonci tak ze SKUTOK SA NESTAL!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aké plytké vystupenia vrcholových

politikov, volených zástupcov ľudu. O čom sa tu bavíme? Treba zrušiť imunitu ako takú celú a nech aj na politikov platí občianský zákonník a tresný zákon, aby boli za ich zlodejiny súdení tak, ako každý občan, ktorý keď nezaplatí poplatky, je exekuovaný. Prečo tu máme 3 740 000,0 exekúcii? Pozrime sa, ako sa tu rozkráda a nikto s politikov nesedí. Šafária si s našimi daňami jedna radosť a nič sa tu nedeje. V Čechách súdia politikov, aj bývalú ministerku za predražené Gripeny a tu 1milarda 600 mil. € je pre našich politikov malina. A čo 600,0 milionov na vedu a rozvoj, ktoré mali v pláne vytunelovať. Prečo, žiaden komunálny aj štátny politik za ekonomickú kriminalitu nesedí, prečo nie sú exekuované politické strany? Tieto strany berú za volby nehorázne peniaze a po volbách si robia čo chcú, zabetónovali sa a sú neodvolateľní. Títo demokratickí politici sú horší ako bývalí starí ortodoksní komunisti nie títo sofistikovan straníci.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME