Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vždy pripravený! Ako vyzerali prázdniny v pionierskom tábore? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

.... v medzinárodnom pionierskom tábore boli ruský a slovenský pionieri,na jednej strane slovensky pionieri a druhej strane rusky a ako deti, na raňajky mali slovensky pionieri rohlíky s maslom a slovensky pionieri kričia na ruských pionierov.......pozrite sa,my máme maslové rohlííííky a rusky pionieri im odpovedajú,ale my máme zasa Brežneva ..na to im odpovedajú slovensky pionieri, aj my budeme mať Brežneva a v zápätí im rusky pionieri odpovedajú, ale nebude mať maslovééééé rohlííííkyyy !! Ešte sa v táboroch pionierov, rozprávala jedna "budovateľská" riekanka.....my sme malé pionierky,máme ešte malé dierky,ked budeme ženy mieru, budeme mať veľkú díru, na výrobu pioníru !!
rtrftftrgr
<< < 1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja to poznám trocha inak_ my sme malé pionierky, máme ešte malé dierky,keď budeme sväzáčky , oj to budú j e b a č k y.
Tak aj toto sa naučili naši pionieri v PT.
Chodil som tam od svojich 8 rokov a boli to krásne chvíle strávené v prírode. Ako sväzák som tam chodil ako vedúci. Bola to bomba. Okrem prvého a posledného nástupu to bolo volné bez propagandy. Čistý skaut.
Dnes by to nebolo nožné, variť v kotli, mať latrinu, sprchovať sa pod holím nebom - stena zo stanového dielca. Spať na nafukovačke v lepšom prípade na vojenskej posteli. Trenky sme menili 1x za tri dni, a triko sme prali tak , že sme si išli zaplávať do rieky, potoka, alebo pod sprchou. Jedine čo sme si umývali boli zuby. Boli sme spokojní, ufúľaní , unavení s celodenného programu. Ale jedine čo sme mali bola kniha , ale na ňu nebol čas. Možno nám pustili film v amfiteátri. Urobiť teraz taký tábor , tak tam pribehne Markíza, na druhý deň hygiena ... bolo by po srande.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

..áno zbadal som tóó,už som si dal nie 5..ku,ale 8 mínus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vy neprečítateľný vtipkár, Vy ste Slovák? Pionieri boli slovenskí a ruskí! Dôsledne ste dodržiavali svojskú gramatiku, takže ani raz sa Vám tieto slová nepodarili napísať správne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Grammar

nazi
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je ale úroveň

takýto článok dá dohromady aj naša Dorka a to je sučka ratlíka :-) Autori asi nikdy v žiadnom takom tábore neboli a len drístajú podľa manuálu. Ja som bol trikrát a bol to normálny detský tábor zameraný hlavne na pohybové aktivity, furt sme niekam chodili, plávali a hrali futbal. Každý večer diskotéka, ale nie nadivoko, ale naučili sme sa nejaký tanec. Vedúci, jeden na cca 10 deciek boli študenti pedagogiky a mali plán, systém aj spôsob, ako s nami aktívne tráviť čas. Na nejakú ideológiu si nespomínam, ani žiadne červené šatky, nástupy alebo podobné "hrozné" veci. Naopak, keď som už bol starší, tak si pamätám na letné lásky a rozchody.
Jediné, čo sa líšilo od dnešných letných pobytov, bola cenová dostupnosť a zameranie na telesný rozvoj na rozdiel od dnešných počítačových pokračovaní školského roka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Clanok ma dvoch autorov, ale

nerozumiem ci za tento paskvil dostanu aj zaplatene, lebo ak ano tak ich s radostou vymenim a napisem daleko lepsi.

Osobne som bol 5 alebo 6 x v tabore. Ani raz to neboli tie chatky o ktorych pisu a casto sa vyskytuju vo filmoch.
Ziadne trapne nastupy sme nemali. Propaganda tam bola minimum proti skolle.
Mali sme pohybove aktivity a vylety.
Pamatam si este mlade ruske dievcata v madarskom tabore. S kamosom sme im nosili jedlo od nas to co nasi nechceli. Im tam robili nejake nechutne kase.
Vtedy ma dost nastval ten nas CSSR komunizmus, ked mi povedali ze u nich sa ucia v skole anglicky a my len tu svetovu/ako povedala ucka/rustinu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neviem ako to bolo inde ale na tych taboroch co som ja bol (druha polovica 80tich rokov - vrcholne stadium rozkladu socialismu) na tu ideologiu uz uplne drbali.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mile SME

Zajtra by ste sa mohli slovkom povenovat Deutsches Jungvolk alebo priamo Hitlerjugend.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bol som raz a stačilo

mi, nevydržal som do konca, prišli si po mňa rodičia, po jedného môjho kamaráta tiež. Ubytovanie nanič, nás malých napchali do otrasných unimobuniek, v ktorých sme bývali po osem ľudí v každej unimobunke. Záchod, umývadlo, sprcha - nula bodov, na nábytok si tiež nespomínam. Naši podarení starší pionierski kolegovia sa ubytovali po dvaja v krásnych drevených zruboch. Celý deň sme behali po lesoch a zbierali huby, ktoré potom večer zožrali naši pionierski vedúci. Veľmi etické, zneužívať na otrockú prácu osemročné deti. Keďže nás bolo v unimobunkách veľa, ani v noci sa vyspať veľmi nedalo. Okrem toho nás ešte trápili nočnými poplachmi. Vyskytovala sa aj šikana, ale pionierskym vedúcim to bolo jedno. Na rozlúčku sa nás riaditeľ tábora ešte vyziapal, že ako si dovoľujeme nevážiť si také vymoženosti socialistického zriadenia.
Malo to jediné pozitívum, už nikdy nijaký pioniersky tábor, radšej som prázdniny trávil u starých rodičov na dedine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je to škola života, aspoň si zistil, že život není peříčko. Si jedináčik?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Verim

Ze aj z vojny Ta prisli odviezt rodicia. A dva roky si stravil u babky....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty kokso, netušil som,

že zbieranie húb je otrocká práca. Nepochybne ti fotrovci ako odškodné vybavili modrú knižku....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Malo to všetky

črty otrockej práce. Behať celý deň po lese je namáhavé aj pre dospelého, nieto ešte pre malé deti. Odmena za tú námahu bola nulová. Nikto sa nás nepýtal, či to chceme robiť, jednoducho nás to prinútili robiť. Presne takto sa zaobchádza s otrokmi.
Spartakiáda v podobnom duchu, chceš, nechceš, musíš. Nič prekvapujúce, v totalitných režimoch sa s ľuďmi zaobchádza ako s handrami, to je známa vec. Našťastie tá doba je preč a okrem zopár komunistických pohrobkov alebo popletených mladých ľudí, ktorí ju nezažili, nikto za ňou nebanuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak to ma pobavilo.

Ja využívam všetky výhody prehnitého kapitalistického zriadenia a slobodne vyjadrujem svoj názor ma ľubovoľnú tému. Ty ako typický súdruh sa nesmieš odkloniť od ideológie, ktorú ako v dobách socializmu tak aj teraz vymýšľajú súdruhovia v Moskve. Namiesto slobody dávaš prednosť uzde. Ani sa nečudujem, že ti je za starými totalitnými časmi ľúto. Mentalitou totiž patríš presne do tej doby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pionierske tábory

boli aj o prvých láskach. Ja som svoju prvú a najväčšiu lásku našla v medzinárodnom pionierskom tábore vo Varne. Niekoľko rokov sme si písali. Keď sme sa znova stretli v Bulharsku, ja som mala 20 a on 22. Hneď sme sa zobrali, narodil sa nám syn. No a do dvoch rokov sme boli rozvedení...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fajn

spomienka az do dnesných dní :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bol som 5krát. Od veku 10 až po 14 rokov, na konci 70-tych rokov. Chodil som každý rok... dobré aj zlé skúsenosti. Zlé preto, lebo z jedného ma kvoli zahnisanému kolenu museli zobrať domov. Pichol som sa trňom.

Ideológia minimálna, nepamätám sa na nič také. Väčšinou ráno nástup, prečítanie denného programu, rozcvička, trošku ako na vojne. Toto by mohlo niekomu vadiť, kto vyrastá dnes. :-)

Ubytovanie bolo väčšinou v drevených chatkách, dalo sa vydržať. Strava uchádzajúca.
Nepáčilo sa mi bodovanie poriadku na chatkách :-) V tomto som jednoducho nebol dobrý.

Aktivity naplánované, vedúci to viacmenej zvládali. V oddieloch sme boli pomiešaní, mladší aj starší, chalpci aj dievčatá, aby súťaže boli vyrovnané. Ak vedúci chlastali, celkom dobre to predo mnou utajili. Pamätám sa, že dosť prísne sa strážilo, aby po večierke neliezli chlapci za dievčatami...

Čo mi utkvelo... jednoďnové výlety do prírody, keď sme fasovali balíčky so suchou stravou.
Výlety na hrady, kde sa na somariny minuli všetky peniaze od rodičov. Volejbalové turnaje. Diskotéka, maškarný ples. Výlety na kúpalisko. Branné cvičenia... prekážková dráha, orientácia s kompasom, hod granátom (gumenná atrapa). Športový deň. Rozdávanie diplomov, kde boli fixou napísané mená, a drobných darčekov... kniha, nejaké suvenýri...
Táboráky večer, opekanie slaniny a špekačiek. Vždy niekto po večeroch hral na gitare. vedomostné súťaže večer. Priprava a hranie scénok, vždy večer jeden oddiel robil program pre ostatné.
Páčili sa mi nočné hry... takmer v každom tábore na koniec.

Osobné spomienky... tri facky od o rok staršej dievčiny za neúctivé správanie. Bitka so starším, ktorý sa ma snažil šikanovať. Strata hodiniek na kúpalisku. Načapanie vedúcim, ako sme za dievčenskou chatkou a čakáme na bohviečo :-). Pocit premárnenej príležitosti, keď som sa počas nočnej hry schoval s dvomi dievčatami na kraji lesa (ale neviem akej príležitosti) ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Že by som nežil v tejto krajine ???

Nielen mne,ale široko-ďaleko v mojom okolí rodičia hrozili-Ak nebudeš poslúchať dám ťa do pionierskeho tábora.A podľa toho,čo mi pár "neposlušných" nešťastníkov hovorili-Nikdy viac ! Bol to relax a odpočinok hlavne pre rodičov,čo deti odložili,aby si mohli užiť bezstarostných prázdnin.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hmm.

Mal si zvlastnych rodicov. Aj okolie. Aj Ty si bol zvlastny, ked si sa stranil rovestnikov. Predpoklam ze robis managera v americkej firme a v zivote si nemal babu, ze?
 

<< < 1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME