Nedeľa, 17. február, 2019 | Meniny má Miloslava

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

myslím, že za narastajúcou podporou ruska je i narastajúca nespokojnosť s vývojom vo "vyspelom" svete a u nás. narastajúca agenda progresívneho kultúrneho marxizmu a lgtbixyz... je väčšine obyvateľov strednej európy vrcholne nesympatická. niekedy až rozmýšľam, či celá tá marxi-lgbti maškaráda nie je trójskym koňom putina voči západu. alebo si západ s tými blbosťami vystačí aj sám. kto ho vie..
gbsvk
zaujímavé je
ako sa celý náš dialóg vyvíjal, čo všetko sa spomenulo a kde sme nakoniec zakotvili. S tým, čo si teraz napísal a ako si to napísal, sa dá súhlasiť. Inak pôvodne som poukazoval na niečo iné. Je dôvod, prečo sme pri tom neostali a vracať sa k tomu nemá asi zmysel.
cimcarara
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A na čo si teda poukazoval? Ja som reagoval na tvrdenie o existencii akejsi marxi-lgbti maškarády a dokazoval som, že sa jedná o legitímne hnutie, ktoré má konkrétne požiadavky súvisiace s potrebami LGBT komunity.

Ďaleko halasnejšia tu je maškaráda zo strany tých, ktorí sa cítia byť urazení v súvislosti s akoukoľvek zmienkou o LGBT hnutí. Komickým prípadom je aktuálna diskusia o prvom slovenskom politikovi, ktorý sa priznal k homosexuálnej orientácii. Už len vyjadrenie slovenského veľvyslanca, že nezastupuje len bielych, heterosexuálnych, katolíckych, zdravých mužov vyvolalo smiešne obvinenia, že zaútočil na majoritu. Tvrdenie, že vyjadrenie osoby O o tom, že nezastupuje len skupinu S má byť útokom osoby O na skupinu S je absolútne komickým príkladom hystérie, ktorá zachvacuje hlučnú časť konzervatívcov v diskusii o právach LGBT.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak pokračujeme

ja mám výhrady k extrémnej pravici, k bigotom, radikálnej ľavici a náboženským fanatikom, čiže vo všeobecnosti ľudia, ktorí nedokážu samostatne alebo vôbec myslieť a všetko, čo z tých palíc vylezie, je len hnoj. hlupákov je všade dosť. a áno, aj tam.

keď si hovoril o potrebných požiadavkách danej komunity, tak som s väčšinou z nich súhlasil a nie preto, žeby si ma o nich presvedčil ty tu a teraz.

tbc.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím, že za narastajúcou

nespokojnosťou s vývojom vo vyspelom svete a u nás je to, že si mnohí zvykli na to, že dostanú veci rovno pod nos a nemusia preto nič spraviť. Len čakať. Demokraciu treba budovať a hlavne o ňu stáť a brániť ju. Trošku sa hrozím, keď si pomyslím na slová Milady Horákovej, ktorá povedala, že "demokracia sa násiliu neubráni". Pokiaľ jej ľudia nepomôžu tak zas môžeme skončiť ako trotli pod ruskou čižmou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako vždy od pána Mikloša. Výstižné! Veru ruský medveď len čaká, kedy bude môcť zožrať ďalšie ovečky. V prípade Slovenska somárov, čo si o to ešte aj prosia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ťuťuli muťuli
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ono by bolo fajn,

keby tí somári išli na porážku sami. Bez nás.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To bude skôr naopak. Prasce, čo nás tam ťahajú pôjdu na nenávidený "západ"(ich majetok je už tam) a nás nechajú napospas toho nenažraného ruského medveďa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sankcie nefugujú a Mikloš klame. Nikto nevie lepšie ako on, že Rusko sa uvalením sankcií stáva sebestačné. Rusko nie je nejaká diera, ktorú môžu vyhladovať. Taktiež vie, že za všetkými sankciami a vyštekávaním na Putina sú iba ekonomické záujmy amerických korporácií o ovládnutie ruských nerastných surovín, ktorým Putin zaťal tipec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Udica?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jasné

Rusko bolo sebestačné po celé obdobie existencie ZSSR. Bola to taká sebestačná diera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda je tiež, že roky pieklo pre ľud

chlieb z kanadskej a inej imperialistickej pšenice - teda keď už je reč o sebestačnosti v svetle legendárnych úrodných ukrajinských lánov, obilnice Európy. Európa 20. storočia nezažila hladomor, s výnimkou sovietskeho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za socíku koloval vtip

o zlatú mrežu: V ZSSR majú pšenicu ako telegrafné stĺpy!
Takú veľkú?
Nie, takú riedku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pokračovanie o zlatú mrežu ...

S kým susedí Sovietsky Yväz ?

-
-
-
S kým chce.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zväz
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Že sa spúšťate na také slabomyseľné šteky. Keď v Rusku bol hladomor, v USA lynčovali černochov. Boli časy, keď Rusko za ťažké peniaze kupovalo obylie, ale dnes ho vyváža.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, v sovietskom Rusku "lynčovali"

celé národy, farba - nefarba... a zas tak tvrdé "obylie" to nebolo, keď sme už pri tej slabomyseľnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nuž, pán Osuský, azda viete viac, ako opravovať pravopisné chyby. Keď ste načtrli lynčovanie národov, američania aj v tomto prekonávajú rusov, keďže vyhubili pôvodné obyvateľstvo až na bezvýznamné zvyšky, ktoré držia v rezerváciách.

Stalin naložil čečencov na dobytčáky a vysídlil na Síbír, keďže pomáhali nemcom. Ale sú späť. V tejto súvislosti by som mal otázku. Hovorí sa, že čečenec sa stane mužom, až keď zabije rusa. Ako je to teraz za Kadyrova? Aj dnes vyrážajú čečenskí mládenci do Ruska a vracajú sa odrezanou hlavou, aby im bolo dovolené opáčiť dievčinu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž, svoje o dobytčákoch

vedia estónske, lotyšské i litovské elity. A môžeme sa vrátiť hoci i ku Cortésovi. Rozdiel je len v storočí a duchu doby, keď skončil Montezuma, padol generál Custer a keď padla poľská elita v Katyni. A vybombardovanie Grozného toť nedávno nemalo žiadne čečenské civilné obete. Ešte aj Kadyrov prežil, len Dudajev mal smolu.
Apropo vracanie sa do histórie: Koho všetkého zamordoval Svätopluk a jeho predchodcovia, keď pritiahli od močiarov za Dneprom, sme príliš neskúmali...alebo žeby sme tých, čo tu boli pred nami, len ukecali, aby sa ticho odpratali a nekazili nám tu vzduch?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Osuský, ja som nezačal s históriou. To vy ste potreboval spomínať hladomor. Čo s tým má spoločné súčasné Rusko?

Ale zostaňme ešte chvíľu v histórii. Často sa spomína vyvraždenie cárskej rodiny bolševikmi. Bezpochyby odporný čin.

Práve dnes som si vypočul rozprávanie o synovi Márie Antionetty a vnukovi Márie Terézie, ktorí pri gilotívaní matky mal 8 rokov.

Povedať, že ho zavreli do väzenia, je slabé slovo. Zamurovali ho do cely bez okien, celu nikdy neupratovali, takže prežíval v tme vo vlastných výkaloch. Väzni dva roky počúvali detský plač a kvílenie, kým chlapec, akože kráľ Ludvík 17-ty, zomrel.

Povedzte, kto je väčšia sviňa, ruskí boľševici, ktorí neštastných Romanovcov postrieľali, alebo francúzski revolucionári, ktorí nesmierne kruto utrápili na smrť dieťa.

Nezabudnime ani na podiel angličanov na tragédii cárskej rodiny. Anglický kráľ im neudelil azyl a nechal ich v spárach bolševikov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME