Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

S tým progresívnym kultúrnym marxizmom má pravdu - čím viac sa táto agenda bude pretláčať, tým viac možu fašististi a ďalšie putinove trojske kone získavať priazeň mlčiacej vačšiny ako zástancovia triezveho rozumu. Na západe dospel kultúrny marxizmus do štádia, keď členom vyššieho managementu je osoba s funkciou "Chief Diversity Officer", ktorá má pod sebou celé diversity oddelenia, ktoré sa starajú len o to, aby bola firma dostatocne multi-kulti a genderovo vyvážená. Absurdné...
Ten.Typek
<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Diverzita a inklúzia

hrajú v západných firmách skutočne veľkú rolu. Ale treba zdôrazniť, že problematika LGBT je v tomto ohľade len zlomkovitou a málo významnou témou. Ďaleko väčší význam sa tam hraje rolu téma žien v zamestnaní a v manažmente, zamestnávanie postihnutých, pomoc matkám s detmi, možnosť prispôsobenia pracovného času a pracoviska a ďalšie. Okrem toho sa títo pracovníci venujú aj takým veciam, ako sú programy supervízie, vzdelávania zamestnancov atď.

Západné veľké firmy majú samozrejme záujem, aby mali v tomto ohľade dobrú povesť, pretože sa snažia vyhnúť kontroverziám, ktoré sa spájajú s mačistickým správaním niektorých manažérov. Či sa ti to páči, alebo nie, aj homosexuáli, chorí a ženy sú zákazníci a napríklad taký Apple má záujem aj o nich. Naopak, mačistický si môže dovoliť byť taký pivovar Bernard, pretože počíta s tým, že český Pepík je na svoju obtlstnutú maskulinitu pyšný. A preto aj v Bernardovy podobnú funkciu nenajdeš, naopak, ešte aj reklamy vyzerajú tak ako vyzerajú.

Ale ako som už napísal vyššie. Čo teba je do toho, že si Microsoft, alebo Apple vymenujú niekoho do pozície Chief Diversity Officera? Sú to súkromné firmy, platia si ho za svoje a predpokladám, že vedia prečo to robia. Asi sa im to vyplatí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ale súkromné firmy

to robia kvôli zisku, nie, že by im na tých ľuďoch nejako extra záležalo

k celkovo na západe kvôli hnutiam menšín došlo k šikane, fyzickým útokom a k obmedzeniu slobody majority
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"to robia kvôli zisku, nie, že by im na tých ľuďoch nejako extra záležalo"
- no a?

"k celkovo na západe kvôli hnutiam menšín došlo k šikane, fyzickým útokom a k obmedzeniu slobody majority"
- jasné. chudák heterosexuálna majorita nemohla súložiť heterosexuálnym spôsobom. chudák heterosexuálna majorita nemohla uzatvárať manželstvá heterosexuálnym spôsobom, a porozprávaj nám aj ty ako trpíš v LGBT útlaku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

si mimo

podľa mňa je veľký rozdiel, keď niekto koná z presvedčenia a keď koná z vypočítavosti. je to taký kapitalistický populizmus a nie, žeby to bolo nepochopiteľné alebo výlučne zlé, ale dávať to za príklad, že je to super pokrokové a tolerantné mi príde nevhodné, nakoľko v skutočnosti tie hodnoty sú podradené peniazom. inak povedané, v nacistickom Nemecku počas druhej svetovej vojny by pravdepodobne zamestnávali iba čistokrvných árijcov.

k sexuálnym aktivitám, nech si v spálni robí každí čo chce (pokiaľ tam nie sú deti a dohodnú s na tom všetci zúčastnení)
k manželstvám, pokiaľ sa na to pozeráš ako na zväzok dvoch ľudí, ktorý určuje náboženstvo, tak nech si túto otázku vysporiada náboženstvo. pokiaľ ide o registrované partnerstvá štátu, nech si to vysporiada štát. nie som proti.

problém je, že v takej Kanade prijali zákon (Bill C-16) ktorý obmedzuje slobodu slova a to na základe politickej korektnosti a nejakých práv minorít. Jordan Peterson má o tom veľmi dobré prednášky (vid. YouTube), tak isto od neho môžeš počuť údajné vyjadrenia s advokátmi, keď sa pýtal na ich názor. Okrem iného vidieť na niektorých jeho videách, ako proti nemu agresívne protestujú mladí ľudia bez argumentov.

Ben Shapiro - počas živého vysielania, kde debatovali o Caitlyn Jenner, mu na základe tvrdenia, že muž je muž a žena je žena na základe Y chromozónu, ho chcel(a?) prísediaci transexuál poslať domov v sanitke. Častými oponentami mu sú BLM, LGBT a SJW.

Milo Yiannopoulos - debatuje zväčša s feministkami. Treba pozrieť.

Všetci traja hore spomínaní majú argumenty proti hnutiam, ktoré tie argumenty nemajú. Problém z tých debát je, že minority sa snažia zo seba robiť obete spoločnosti a vyžadujú neprimerané zaobchádzanie na úkor majority, čo je úplne choré a scestné.

ešte pár vecí, kam to môže zájsť
Lindsay Shepherd - šikanovaná, vygoogli si viacej
Zarna Joshi a "Hugh Mungus" :) - extrém kam to až môže zájsť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja som mimo?

"Ben Shapiro - počas živého vysielania, kde debatovali o Caitlyn Jenner, mu na základe tvrdenia, že muž je muž a žena je žena na základe Y chromozónu, ho chcel(a?) prísediaci transexuál poslať domov v sanitke. Častými oponentami mu sú BLM, LGBT a SJW."
- Hrôza o odviezli ho? Začali ho pre jeho názory liečiť? Neodviezli a nezačali. Niekto v pléne povedal, že by ho mala odviesť sanitka a nikoho ani nenapadlo tú sanitku volať. Hrôza. Ako heterosexuál sa cítim hrozne poškodený. Počkať, vlastne necítim. je mi to úplne u ***** pretože na Slovensku bol donedávna v parlamente tupec, ktorý tvrdil, že homosexuálov by trebalo liečiť. Našťastie... väčšinu Slovákov ani nenapadne, aby ho v tomto podporovali.

"Lindsay Shepherd - šikanovaná, vygoogli si viacej"
- Chudinka. Pár študentov sa cítilo byť pohoršených nejakými klipmi. Bola napomenutá, dnes je z Lindsey hviezdička, vystupuje televízii, má tisíce sledovateľov. Na jednej strane o dievčinke niečo niekto povedal a nezávislý vyšetrovateľ univerzity sa jej zastal, na druhej strane len v roku 2018 došlo v USA k 4 smrteľným útokom na LGBT ľudí. Chudák utláčaná majorita.

Vy ste chlapci takí chudáčikovia. Polutovať vás treba. Ešte viac ako tých šikanovaných homosexuálov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"common sense is so rare..

.. its considered a super power", že?

Pre upresnenie, Shapira ten pán či pani (vyber si) chytil za krk (sedeli vedľa seba), Shapiro zavolal policajtov, ktorý ho eskortovali po vysielaní domov.

Lindsay Shepherd bola šikanovaná priamo svojimi nadriadenými a teraz je z toho reálna žaloba na niekoľko miliónov usd. Žiadne sťažnosti od študentov sa nepotvrdili.

Mám pocit, že tu nie si na rozumnú debatu. snažíš sa ma dostať do pozície, kde som proti ľudom rozdielnej farby pleti, sexuality a náboženstva, a to nie som. Necítim sa ani utláčaný a dúfam, že to tak aj ostane. Lebo to, čo je nebezpečné je práve to, čo sa deje v USA a Kanade. Kde spomínané hnutia minorít (a dosť pochybujem, že zastupujú väčšiu časť minority) sa snažia urobiť zo svojich ľudí obete bieleho muža. A to všetko nemajú podložené žiadnym argumentom, ich hlas je počuť a dokážu meniť to, čo sa v spoločnosti môže a nemôže.

PS: schválne som nepoužil ten tvoj spôsob pseudoargumentácie, nakoľko by to bolo pod úroveň, ale možno by si pochopil, ako si s****š do huby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nezosmiešňuj sa!

Videl si to video so Shapirom? Videl si ten brutálny útok, keď mu ten transsexuál položil ruku na rameno? Videl si, s akým kludom, doslova s úsmevom mu povedal to o tej ambulancii? Ach hrôza, takže kvôli tomuto volal ten úbožiak Shapiro policajtov? Čistý snowflake. A tí policajti ho odprevadili? No, hotový štátny teror v tej Amerike.


"A to všetko nemajú podložené žiadnym argumentom, ich hlas je počuť a dokážu meniť to, čo sa v spoločnosti môže a nemôže."
- Ale iste. Porozprávaj o homosexuálovi Blazeovi Bernsteinovi... jáj jemu už nič nepovieš, pretože toho nejaký nácek zavraždil. Prepáč, len úplný tu.ec si môže myslieť, že to majú homosexuáli vo svete, aj v Amerike, jednoduchšie ako majorita.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jaj :)

vyhrážať sa niekomu nie je o.k., je to protizákonné. alebo, ak je to teda v poriadku, tak potom je Kočner úplne v pohode lebo si iba tak vypráva, že? dotkne sa takto chlap ženy v priamom prenose, tak je z toho škandál a žaloba za sexual harasment, nedaj bože by to povedal Shapiro transexuálovi, tak tu s tým budeš pravdepodobne argumentovať

tiež by ma zaujímalo, prečo vyťahuješ zločiny z nenávisti, ktoré mimochodom odsudzujem. čo tým chceš dokázať? vytiahol si 4 vraždy kvôli sexuálnej orientácii z USA, povedz mi, koľko vrážd sa tam udialo tento rok celkovo? 8? 100? 1000? či chceš naznačiť, že v USA sú vraždený iba gayovia? nie je to skôr o obmedzenosti a mentalite niektorých jedincov, ktorí veria nejakej ideológii? a potom to "idú riešiť"? lebo to je ten problém. a to je problém aj s radikálnym feminizmom, SJW, BLM a LGBT hnutiami, lebo robia zo svojich v každom prípade a za všetkých okolností obete patriarchálnej spoločnosti bieleho muža. a zatiaľ čo náckovia nemajú moc mediálneho priestoru, tak tamtie radikálne lavicové hnutia áno. a majú veľký dosah na univerzitách v USA a Kanade. tiež by som rád povedal, že rasizmus nie je len zásadným prejavom bielych, tak ako aj národová neznášanlivosť, tento druh správania je ľudskej rase prirodzený (aj keď nesprávny)

Ešte som sa nestretol s tým, žeby sa ma niekto pýtal na sexuálnu orientáciu alebo na vierovyznanie, pretože to ani nikoho nezaujíma. Homosexuáli to majú v živote ťažké? A hetero? nie je to tým, že život je vo všeobecnosti ťažký a plný utrpenia? a tu môže vzniknúť konflikt, kde jednej skupine ľudí môžeš nahovoriť, že za ich problémy môže iná skupina ľudí, z ktorej spravíš nepriateľa.

počuj, ak sa chceš na túto tému normálne baviť a máš iný názor, tak prosím, ale reaguj prosím a hlavne argumentuj priamo na to, čo som napísal, lebo mi podsúvaš veci, ku ktorým som sa buď vôbec nevyjadroval, alebo ich zavádzajúco prekrúcaš. ak na to mentálne nemáš, tak ani nereaguj, lebo to nikam nevedie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prečo by som mal argumentovať tým, že v Amerike sa v nejaký kňaz v kostole verejne vyhrážal homosexuálom? Samozrejme, že sa to deje a možno to doložiť, ale prečo by som to robil, keď je dosť prípadov, keď sa tie hrozby skutočne zmenili na reálny útok. Koľko z tých zavraždených heterosexuálov bolo zavraždených preto, že boli heterosexuáli? Trúfnem si povedať, že ani jeden. Ale u Bernsteina je jasné, že to bolo aj pre jeho sexuálnu orientáciu.

Náckovia nemajú prístup do médií? Nikdy, okrem obdobia 3. Ríše, nemali lepší prístup do médií. Pozri si diskusie na webových stránkach televízií, pod článkami internetových novín. Necenzurované diskusie sú plné urážok sexuálnych aj etnických menšín. To snáď nie sú médiá?

Spomenul si ten incident s Shapirom. Vieš ako zareagovala transsexuálna komunita na tie slová Zoy Tur? Vo všeobecnosti to odsúdili, ale predkladáš to tu, akoby sa jednalo systematický teror zo strany transsexuálov voči väčšine. Či nie? A ak nie, tak prečo tu predkladáš takúto kravinu, ktorá nie je pre diskusiu o právach LGBT signifikantná?

Píšeš o obmedzovaní slobody slova. Netrepe snáď Alex Jones pravidelne kraviny, počínajúc tým, že homosexuáli znásilňujú autá až po tvrdenie, že ľudia páchajú samovraždy kvôli homosexuálom? A kto mu v tom bráni?

A vieš čo je najsmiešnejšie? Spomenul si tu žalobu Lindsey Shepard a tie žaloby. Áno. A vieš za čo žaluje Peterson univerzitu? Za to, že o ňom niekto povedal, že je sexista a rasista. Uf. Bojovník za slobodu slova, profesor, ktorý odmieta politickú korektnosť žaluje univerzitu za prejavený názor.

O čom to píšeš v tom príspevku plnom utrpenia. Homosexuáli snáď obviňujú zo svojich problémov heterosexuálnu väčšinu? To kde si vzal? Prakticky každý z nich mal heterosexuálnych rodičov, ktorí ho milovali. Homosexuáli nemajú problém s heterosexuálnou väčšinou, oni majú problémy s homofóbnymi predsudkami, či už ich vyznáva väčšia, alebo menšia časť populácie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

už sa niekam dostávame

v tých kostoloch sa robia aj horšie veci, ale o tom nie je táto debata tak to vypustím

nemýlil by som si prístup prostého ľudu do diskusií s náckami v médiach. písal som to príspevok pred, ľuďom (a nie len bielym) je nedôvera a neznášanlivosť voči cudziemu vlastná, to je jedno z najprimitívnejších prirodzených správaní, ktoré máme a veľa ľudí sa cez to nikdy nedostane. extrém tohto správania môže viesť ku katastrofickým následkom. preto som spomenul radikálne hnutia, ktoré ani nezastupujú väčšinu minority, ktorej sa akože zastávajú.

Že incident so Shapirom odsúdili je v poriadku. aj Peterson dostáva viacej podporných správ a listov z minorít ako tých odsudzujúcich.

Alexa Jonesa nesledujem, inak je z USA, Bill C-16 bola záležitosť Kanady.

O Petersonovi povedali mimo iného, že je ako Hitler. Tie žaloby sú úplne v poriadku, bez rozdielu či ich vyhrá alebo nie. Na to, či to bol obyčajný prejav názoru rozhodne súd.

Myslím, že sa v jednom zhodneme, skús sa nad tým zamyslieť, a to v tom, že je spoločensky nebezpečné, keď menšia extrémistická časť konkrétne zadefinovanej skupiny odsudzuje ostatných mimo svojej skupiny alebo inú konkrétnu celú skupinu ľudí. Toto vadí aj tebe aj mne. Lebo ja nemám nič proti minoritám, ja mám problém s ich (a nie len ich) radikálnymi hnutiami. A skupina nemusí byť ani veľmi veľká, aby mala negatívny vplyv na život ostatných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A čo je to tá extrémistická časť? Jedna transka, ktorá pohrozila Shapirovi bitkou, alebo je to hnutie, ktoré požaduje uznanie transrodových práv? Alebo Tí, ktorí žiadajú uzákonenie homosexuálnych manželstiev, alebo len tí, ktorí sa prejdú po dunajskom nábreží s dúhovou zástavou? On je tam sakramenský problém a okrem tej ambulantnej diskutérky sú vyššie spomenuté požiadavky úplne legitímne.

Problém je v tom, že niekto sa chce inému starať do toho s ktorým plnoprávnym človekom chce mať sex. Nedokážem pochopiť že niekomu vadí, že chce mať v občianskom preukaze napísané iné pohlavie, alebo chce byť zosobášený s človekom rovnakého pohlavia. Podľa mňa sa títo ľudia jednoducho starajú do vecí, do ktorých ich nič nie je. A keď sa niekto stará inému do niečoho, do čoho mu nič nie je, tak podľa mňa porušuje jeho práva. To je základný problém.

Mimochodom. Nedôjde ti pokrytecké, keď niekto publikuje blog s názvom "Profesor proti politickej korektnosti" a pritom žaluje školu za to, že na jej pôde zaznelo v diskusii jeho prirovnanie k Hitlerovi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to so Shapirom

bolo skôr o pristupujú jedinca a konflikte pocit vs argument. Môžeš sa cítiť ako žena, môžeš sa správať ako žena, môžeš sa obliekať ako žena, môžeš dlhodobo brať ženské hormóny, ale ak si sa raz narodil ako chlap, tak chlapom aj ostaneš. My nie sme hermafroditi. Tým im ale neberiem právo sa tak cítiť, obliekať, správať, brať hormóny alebo podstupovať chirurgické zákroky. To je ich osobná vec.

Nesúhlasím však to s tým občianskym a to na základe vyššie spomenutého.

K svadbe som sa tiež vyjadril, pokiaľ také kresťanstvo je proti svadbe totožných pohlaví, pretože to vyplýva z ich viery, nemôžu sa u nich domáhať sobášu, pokiaľ sa tak kresťanstvo samo nerozhodne. Na druhej strane, štát môže uzákoniť registrované partnerstvá, lebo on tu je pre všetkých a týmto nebude dotknuté nikoho právo, práve naopak.

K tomu radikalizmu, keď pozerám tie prednášky na webe a čo sa tam všetko deje, ešte som nevidel a nepočul od tých ľudí, ktorí tam robia najviac kriku, ani jeden argument a to by som si rád vypočul debatu na úrovni. Jeden sa vlastne používa a to "white priviledged male", to je vlastne odpoveď na všetko. Otázka je, k čomu je dobrý feminizmus v dnešnej dobe a u nás? BLM? SJW? LGBT má ešte nevysporiadané spomenuté problémy, ale aby biely chlap od teba chcel, aby si ho uznal ako filipínsku ženu a ak nie, tak porušíš jeho práva a môžeš ísť do basy je už trochu moc.

Petersonova žaloba mi príde v poriadku. Bolo by však zaujímavé sa ho na to spýtať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Nesúhlasím však to s tým občianskym a to na základe vyššie spomenutého."
- no vidíš. ani si sa nepokúsil odôvodniť prečo. a aj keď si sa o to pokúsil, tak by to asi skončilo tým, že by si tvrdil, že transsexuál je jednoducho toho rodu, v ktorom sa narodil. Ľudia sa môžu narodiť v čínskej rodine, vyrastať v čínskom kultúrnom prostredí, ale nikoho ani nenapadne, aby im niekto bránil v tom, aby sa prihlásili k slovenskej národnosti. Aj keď majú šikmé oči. Ale tu sa niekto ***** do toho, či sa transsexuál môže prihlásiť k inému pohlaviu, než v akom sa narodil a pekne šup šup na pánske záchodky. Jednoducho argumentácia, že niekto sa nejako narodil je úplne mimo, je to voluntaristické a je to circulus vitiosus.

Čo sa týka náboženstva... Tento inštitút existoval dávno pred tým, než vznikli nejaké cirkvi. Sobášne vzťahy medzi osobami rovnakého manželstva existovali v starovekom Egypte, v Meazopotámii, Číne dávno pred tým, než si čiernoprdelníci nárokovali právo na interpretáciu pojmu manželstvo. Neni snáď moje manželstvo manželstvom len preto, že som nemal cirkevný sobáš?

V okamihu, keď niekto začne bez dôvodu upierať inému práva diskusia končí. Mal by snáď Žid diskutovať s nacistom, či je holokaust oprávnený? Tu sa jedná o to isté.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no nie, ja som to

zdôvodnil prečo, narodíš sa ako chlap, tak chlapom ostaneš. občiansky preukaz je o identifikácií osoby, je tam tvoje rodné číslo, meno, trvalé bydlisko etc. niektoré veci z toho sa samozrejme môžu meniť, môžeš sa presťahovať, alebo si zmeniť meno, ale nemôžeš si zmeniť dátum narodenia, rodné číslo alebo pohlavie, lebo to je dané a je úplne jedno, ako sa cítiš, občiansky nie je o pocitoch

aj národnosť má svoje črty, a je samozrejme hlúposť, keď zo seba budem robiť napr. černocha zo Zimbabwe, keď mám predkov zo Slovenska. aj národnosť dokážeš identifikovať a tiež to nie je to voľba pocitu.

o manželstve si to odo mňa prečítaj ešte raz prosím. píšem o tom, že keď kresťanský svadobný obrad nedovoľuje sobáš muža a muža, tak nie je možné mať pre gay pár cirkevnú svadbu. a pokiaľ chce mať muž a muž registrované partnerstvo, tak nech to štát uzákoní a právne nech to povolí a je vystarané, nemám nič proti. to je ako ísť do vegetariánskej reštiky a kričať o diskriminácií, lebo mi nedajú hovädzí steak. cirkev nech si rozhoduje o svojom a štát o svojom.

a kto komu upiera právo na čo? ja niekomu upieram práva? máme nedostatky, nech sa riešia, ale nie každú bohapustú kravinu lebo si o to určitá skupina ľudí požiada

inak ešte jedna veľmi dôležitá vec, aj ľudia v majorite majú veľké problémy, ale nemajú to na koho zvaliť (zväčša) a k životu tie problémy proste patria, veľká časť z nej bude trpieť celý život a nemajú žiadne hnutie, ktoré by sa ich zastalo, taká je spoločnosť a tak to proste chodí
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No vidíš

a zmenu rodného čísla možno vykonať. Tak isto národnosť a dokonca ja farbu pleti a keď si človek nechá zmeniť farbu pleti, tak má dokonca povinnosť dať svoj občiansky preukaz do súľadu so svojim zjavom. Prihlásenie sa ku konkrétnej etnicite je obsiahnuté priamo v listine ľudských práv. Takže je už uplatňované sakra dlhu dobu.

Nikde na svete nie je katolícka cirkev zaviazaná vykonávať sobáše homosexuálov, napriek tomu homosexuálne manželstvá existujú. Neodvádzaj pozornosť k niečomu čom sa tu vôbec nebavíme. Samozrejme katolícki homosexuáli by také sobáše chceli, ale nie je nijaká snaha presadzovať ich štátnou mocou. A preto ma to absolútne nezaujíma, je to vnútorná vec cirkvi.

O tvojej ochote pochopiť druhých svedčí to, že problém s identifikáciou s vnúteným pohlavím, ktorý sa prejavuje výrazným sklonom k samovražednosti považuješ za kravinu. Áno, aj bežní ľudia majú problémy s tým ako funguje spoločnosť a je na legislatíve, aby sa snažila tieto problémy minimalizovať. Či sa jedná o exekútorskú parazitickú prax, produkciu negatívnych externalít v priemysle, alebo to, že sa niekto narodil geneticky ako muž, ale psychicky ako žena. Argumentuj zamestnancom, že nemožno uzákoniť právo na 8hodinový pracovný čas, pretože: " niektoré veci z toho sa samozrejme môžu meniť, môžeš sa presťahovať, alebo si zmeniť meno, ale nemôžeš" obmedzovať dĺžku pracovného času.

Tvoje myslenie v podstate patrí do 19. storočia a možno, že keď som to tu napísal, tak si vzal ako lichôtku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prosím ťa, prvé dva odstavce

boli protiargumenty na čo? a vlastne aj ten tretí? tvoje tvrdenia postrádajú logiku a zmysel, uniká ti súvis medzi tým, čo píšem ja a čo píšeš ty. a aj keď my dvaja sa dokonca v niektorých veciach aj zhodneme, tak ty to ponímaš úplne opačne.

Z toho všetkého si ešte vydedukoval, že aj keď nič nemám proti tomu, ako sa jedinci cítia, s kým spávajú a koho si zoberú za svoju polovičku, tak moje zmýšľanie patrí do 19 storočia... a to len preto, lebo nevidím zmysel v tom, že do OP začneme písať pohlavie na základe pocitu jedinca. alebo to bude tým, že som proti radikálnym hnutiam, ktoré na základe pocitov a nepravdivých tvrdení sa snažia zo seba urobiť obete a z druhej strany utláčateľa.

Za seba môžem povedať, že moje názory nie sú vytesané do kameňa a nechám sa presvedčiť ak je na to dôvod. Ty si ma však v ničom nepresvedčil, lebo si ani nič dostatočne nezdôvodnil. Jediné, čo čítam, je veľký nesúhlas. By ma zaujímalo, kto si, s kým sa stretávaš, kde pracuješ a podobne, lebo zatiaľ mi pasuješ do skupiny ľudí, ktorý s niečím súhlasia ale vôbec nevedia povedať prečo. taká umiernenejšia skupina radikálnej LGBT komunity.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosím ťa, čo trepeš?

Ja mám problém logicky argumentovať. Len tá prvá časť tvojho textu je naprostý nezmysel. Argumentuješ nepravdivo - rodné číslo je možné meniť, argumentuješ kvalifikujúcim jazykom - to, že sa človek slovenského pôvodu prihlási za Bantua je hlúposť len podľa tvojho názoru, ale hlavne argumentuješ v kruhu, keď dokazuješ, že niečo nejde, pretože to nejde.

Žiadaš odo mňa argumentáciu, ale si to predovšetkým ty, kto musí argumentovať. Nie som to totiž ja, kto chce ľudí obmedzovať. To ty chceš brániť ľudom brániť v tom, aby sa ľudia mohli oficiálne prihlásiť k pohlaviu, s ktorým sa sami identifikujú. Dokáž, že je spoločensky nebezpečné, aby ľudia mali v pase uvedené pohlavie s ktorým sa identifikujú a ktorého spôsob života žijú a potom im v tom môžeš brániť. Ale inak je to svojvôľa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

o rodnom čísle som nevedel,

a je pravda, že zmeniť sa dá, ale iba za určitých podmienok. Nezmeníš si ho len tým, že sa ti zachce. OP a údaje v ňom majú svoj zmysel, pohlavie by malo poukazovať na genetiku a nie na spôsob života alebo na pocit, kam patríš. Ten údaj nikoho nediskriminuje a ani neobmedzuje a nie je ani žiadny relevantný dôvod to meniť. A to nie je svojvôľa. Nikomu to ani nebráni žiť si svoj život podľa seba.

A s týmto všetkým, o čom píšeš, sú spojené aj situácie a paradoxy. Napr. ty hovoríš o obmedzovaní LGBT komunity (napr. mnou). Čo ak sa teraz začnem k nim hlásiť? patrím tam alebo nie? povieš si, že určite nie. Ale čo keď sa tak teraz cítim, a hlavne vtedy, ak mi to bude vyhovovať? však mám na to právo, nie? môžeš mi vôbec na to niečo povedať? patrím tam iba na základe môjho (nedokázateľného) pocitu alebo aby som patril do komunity, potrebujem spĺňať nejaké podmienky? môžem tvrdiť, že môj pocit je určujúci, či som utláčaný alebo nie? alebo ak je komunita nejako zadefinovaná, tak kto o tom rozhodol, či tam patrím alebo nepatrím? sú moje práva týmto dotknuté? kde je vlastne tá hranica a kto ju určí?

Ľudia trpia naprieč celým spektrom spoločnosti, bez rozdielu kam sa zaraďujú. Okrem toho sú poväčšine aj strašne hlúpi. Radikálne skupiny sú z hlúpych ľudí a ich hlas je najviac počuť. Celá ich verejná kampaň je postavená na predsudkoch a démonizovaní iných alebo na poukazovanie utrpenia svojich a väčšinou je to hlavne o pocitoch alebo dávania do súvisu nesúvisiace veci. To, že niekto cíti krivdu neznamená, že mu bolo ukrivdené. A to, že niekto niečo chce, neznamená, že to potrebuje. Jeden údaj v OP nikoho neohrozí, ale dôležité je myslieť hlavne na to, prečo tam je/kto ho chce meniť, kto ho tam pretlačil/pretláča a aká bola/je jeho motivácia. Riešme problémy, ktoré reálne sú a ktoré niekomu aj pomôžu, ale nenechajme si skákať po hlave. Každý, kto chce žiť v zdravej rovnoprávnej spoločnosti, by si mal uvedomiť, že aj tolerancia má svoje hranice.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Uvedenie pohlavia v OP nie je len nejakou bezvýznamnou manierou.Zmena pohlavia by mala byť a pravdepodobne aj je(sám s tým samozrejme nemám skúsenosť) jasne definovaný proces spočívajúci v istom type liečby, súbore psychologických vyšetrení a určite aj vo využití akéhosi prechodového obdobia, kedy sa testuje stabilita identifikácie s príslušným prijímaným pohlavím. Až na základe dôkladného preverenia sa môže zodpovedne pristúpiť k zmene pohlavia. Transsexuáli majú podľa mňa dostatok dôvodov, prečo usilovať o zápis do OP. Začína to možnosťou návštevy príslušnej toalety bez rizika žaloby až po účasť na športových podujatiach. Hormonálna liečba ovplyvňuje aj také veci ako je kalcifikácia kostí, tvorba svalovej hmoty a pod, takže je jasné, že má vplyv aj na uplatnenie limitov zaťaženia v pracovnom procese. Prečo by sa mal napríklad transsexuál na testosterone a antiestrogénoch obmedzovať pri manipulácii s bremenom?

To či si LGBT mi je úplne jedno. Mne je úplne jedno, či niekto je LGBT, každého človeka hodnotím ako individualitu a ak aj príslušník LGBT trepe blbosti, tak je to podľa mňa b.bec, ak blbosti trepe heterosexuál, tak ho hodnotím rovnako. A v duchu tejto objektivity pristupujem aj k tvojim príspevkom. Nezaujíma ma, či si to, alebo ono. Hodnotím výhradne tvoje argumenty a tých validných som od teba ohľadne možnosti zmeny pohlavia v OP veľa nezaznamenal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zaujímavé je

ako sa celý náš dialóg vyvíjal, čo všetko sa spomenulo a kde sme nakoniec zakotvili. S tým, čo si teraz napísal a ako si to napísal, sa dá súhlasiť.

Inak pôvodne som poukazoval na niečo iné. Je dôvod, prečo sme pri tom neostali a vracať sa k tomu nemá asi zmysel.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME