Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kusý: Z autonómie nerobme strašiaka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Slováci sa mohli baviť o rozbití ČSFR, pretože boli jedným z dvoch štátvorným národom v ČSFR. Vstúpili do federácie a spolu s Čechmi vytvorili štát lebo chceli a niektorí z neho chceli neskôr vystúpiť, tak o tom hovorili. Maďari sú štátvorným národm v Maďarsku, nikde inde. Pretože im reči o rozbití štátu nepatria do úst nikde inde ako v Maďarsku. Miešaš hrušky s jablkami.
Wogast
Pozri sa, skúsim to logicky a naposledy.Určite nepoznáš pojmy ako unitárny štát, federácia, konfederácia, národ a národnostná menšina a teda nevieš ako sú medzi nimi rozdiely v právach a povinnostiach.Takže ťa možno šokujem ak poviem, že SR je unitárny štát z toho vyplývajú práva a povinnosti štátotvorného národa a národnostných menšín.Rozlišuj medzi právami občana a právami národa, resp. národnostnej menšiny. V SR majú všetci robčania rovnaké práva a povinnosti bez ohľadu na národnosť, to dúfam nepopieraš.Práva nár. menšiny sú najmä rozvíjanie svojho života v rámci štátu, v ktorom žijú (čo sa v SR aj deje v nadštandartnej miere) a ich povinnosťou je byť lojálny ku štátu, v ktorom žijú, pretože nár. menšina nie je z pohľadu štátoprávneho a medzinárodnoprávneho tvorcom štátu. Tou je štátotvorný národ. Uznáš iste sám, že snaha o rozbitie štátu, v ktorom žijú nie je prejavom lojality, ale iredenty a teda je trestná, pretože smeruje voči suverenite štátu.Slováci toto právo mali, lebo nežili v unitárnom štáte, ale vo federácii - štáte dvoch republík, chápeme sa?Je rozdiel medzi občianskymi právami Maďara - občana SR a národnostnými požiadavkami Maďarov tlmočenými ich politickými predstaviteľmi. Ptrečo? Pretože občianske práva sa vzťahujú na všetkých rovnako a pol. práva len na určité etnikum, takže by mohlo v niektorých prípadoch dochádzať k diskriminácii väčšiny.Snažil som sa napísať to tu, tak, aby to každý, kto to nechápe pochopil. Snáď tomu porozumieš, ak Ti to doteraz nešlo, pretože ja som už napísal, čo som chcel.A mimochodom, trestný čin vlastizrady sa vzťahuje aj na Slovákov, takže o diskriminácii občanov nemôže byť ani reči.
Wogast
Napisal si toho vela
ale je to vsetko zalozene na postulatu ze snaha o autonomiu = snaha o rozbitie statu. Takze nam vysvetli ako si na tento zarak prisiel. Pretoze madari nerobia nic ine len ze ESTE LEN ZACALI rozpravat o autonomii a uz ich chu na zaklade toho vylucovat z parlamentu. Este nieco: Ak chces so mnou diskutiovat tak si prosim ta odposti tie poznamky typu "ak si doteraz nepochopil" atd. Potvrdzujes totiz tezu ze ak chybaju argumety tak nastupuju invektivy.
toxteth
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>

No ako krásne

si to definoval - autonómia=rozbitie štátu. Už vieš prečo je na Slovensku ten poprask? Pretože, dúfam, nikto nechce rozbíjať unitárny štát (teda nevystupovať zo zväzku rovnoprávných štátov, ale len všeobecnú prosperitu jeho občanov, bez ohľadu na národnosť (bez diskriminácie). Nemám problém s akýmkoľvek slušným, tolerantným človekom (dokonca, aj keď jeho materinská reč nie je totožná s mojou), spravidla mám problém s blbcom. Ak chce niekto žiť v Maďarsku, v otvorenej Európe má možnosť. Ale načo robiť Maďarsko zo Slovenska? Potom sa nesmieš čudovať, že Slováci nie sú nadšení s takýmito plánmi. Howg.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Napisal si ze Madari nemozu robit to co niektori Slovaci

Takze je to pravda ze mame obcanov dvoch kategorii.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Pozrel som si ho

Pises tam o snahach o rozbiti statu. Zatial som nic take od Madarov na Slovensku nezaregistroval, len teraz zacali hovorit o autonomii. Z toho mi vychadza ze snahy o autonomiu povazujes za snahy o rozbitie statu.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Poznam tie priklady z historie

kedy sa do čela autońómie dostali sepratistickí politici a potom už nebolo cesty späť. Napr. volby na Slovensku 1992. Priam citankovy priklad toho o com hovoris.
Stael mas ale problem mi vysvetlit na zaklade COHO (ustava clanok, paragraf atd.) nemozu madari ziadat to co ziadali slovaci za federalu. Ak naozaj nemozu musi o tom hovorit nejaky zakon, clanok v ustave alebo nieco. Ak nictake niue je tak je ptom naprosto irelevantne ci sa tebe a druhym ich aktivity pacia alebo nie.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

..hm tak navsteva SMK politikov v Madarsku na Orbanovej predvolebnej kortesacke a slubovanie >>Felvidek je s Vami

a Orbanova navsteva na Slovensku
,kde sa rozdavali mapy Velkeho Madarska na akciach na ktorych asistovali SMK politici..bola asi vysnivana fatamorgana netolerantnej obcianskej spolocnosti na Slovensku ?..a hlavne dokaz ze nikto nechce rozbijat Slovensko.
 

Ján.,

1. Nebola to návšteva politikov SMK, ale len jedného politika, od návtevy ktorého, ak sa dobre pamätám, sa SMK dištancovala...

2. Orbán - Slovensko, i ja si pamätám čosi o mapách Veľkého Madarska, ale i na to matne spomínam, že bolo podané trestné oznámemie(?) na neznámeho páchateľa, kto tieto mapy rozširoval.....
 

iba suhlas !! OFICIALNE MADARI nemali snahy rozbijat


..len kto behal do Pesti na Orbanove predvolebne stretka
>> a vykrikoval Felvidek je s Vami

..a asistoval Orbanovi na Slovensku,kde sa rozdavali mapy VELKEHO MADARSKA ?
 

Wogast,

toto sedí.
 

 


..no pekne cozmopolit hunske ospravedlnenie..

Predstava ze by finski svedski politici sa zucastnovali podobnych akcii vo Finsku ,kde sa rozdavaju mapy a rozduchava nostalgia aby Finsko zase bola kolonia
by sa urcite u priamociarych hrdych Finov stretla s pochopenim

..ocuvaj Cozmopolita !!
..kde ste poslali toho hunskeho dierkovaca stran ???
co tu vcera basnil po lopate na diskusnom fore SME
 

Ján,

začínaš sa správať nepekne. To ma mätie. Tým lopatizmom som chcel len Tebe pomôcť - ja som sa na tému Kusý opakovane angažoval na nete od 11.12.2004 - so zdatnými diskutérmi a bez lopatizmu.
 

 

skutocne sa ospravedlnuje,ze Ta metiem !!!
..alebo Ty sam seba ?
..vies Ja povazujem moje nazory za rydzo SUBJEKTIVNE !!!!!!!!!!

>>inak v reprize prosim pekne zdatne !!
´
Aky mas vlastne "lopatovy" nazor na clanok pana docenta Kuseho ??
 

hrusky a jablka

a Ty zase hovoris o rozbiti, nie o autonomii,t.j. "rozsirenej samosprave"....

asi na to mysleli slovaci v R-U, ked chceli federalizaciu, a kedze kazdy vychadza sam zo seba...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

ocuvaj propagandista NETOPIER


..vies ze nasim sikulkam FELVIDEK MADAROM zavidia i obycajní Madari s 2-3 flekmi i v state Hungary.

Ono sa to vsetko toci okolo regionalnych EU grantov.
Vsak ano ?? medzi Vasimi Csaky divcatkami.
Len skoda potom >>ze nebojujete i za ROMSKU autonomiu
a toboz nie i pre country SLOVAKIA.
 

no hej

regionalne granty aspon neukradnu vivati na dotovanie krajov, kde pred 50 rokmi lisky davali dobru noc a ktora je liahnou velkohubych vivatov.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 > >>

Najčítanejšie na SME