Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kusý: Z autonómie nerobme strašiaka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Cozmopolita,
s presunom našej armády na juh bude vážny problém. Armáda je bez peňazí, južné kasárne prázdne, technika ledva držaná pri fzyickom živote, morálka vojakov katastrofálna, infraštruktúra a vnútorná subrorduinácia v permanentnej prestavbe - čiže v chaose, a pod... No a z medzinárodného hľadiska je vec taká, že pekne krásne ohneme chrbát, pretože máme nielen už spomenuté zmluvy, ale sme aj členmi NATO, t.j. sme "bratia v zbrani" a USA s Nemcami sa už postarajú o to, aby sme sa medzi sebou nemlátili. Inými slovami, ak Maďari vybehnú, dáme do pohotovosti našu armádu, "spojenci v USA nás upozornia na prenáhlené a neuvážené reakcie, napomenú Maďarov, Maďari sa kúsok stiahnu po "historickú" hranicu "Viedenskej arbitráže" a napokon budú diplomati niekoľko veľa rokov rokovať o uzmierení a porozumení... Viď CIPRUS...
IvanPr
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

IvanPr,

ja som sa pokúsil byť vtipný, zrejme mi to nevyšlo.

Ale Tebe to celkom určite nevyšlo. Keď ja som "posielal" naše vojská "na čiaru" - v nijakom prípade ma nenapadlo, aby som posúval čo i len čiaročku.

To s Viedenskou arbitrážou sa skutočne nehodí ani ako vtip.

Ak som Ťa nepochopil, ospravedlňujem sa.
 
Hodnoť

Pan Profesor bol a je dobry internacionalista

a ako byvaly ideologicky tajomnik UV KSS (inak sranda - agent - pesiak Banas rozculuje niektorych ludi do nepricetnosti a o vrchnom sefovi, ktory mal z titului svojej funkcie moznost priamo zadavat STB ulohy sa tu vazne bavime ako o "demokratovi" a dostava priestor v tlaci ovplyvnovat masy!) ma zazite marxisticke teorie o priorite triedneho pohladu na spolocnost. Ked to liberalom a praviciarom neprekaza, cosi to hovori o ich rozhladenosti!
 

Tak,

tak.
Byť týmto pánom, ani nepípnem a tichučko v kútiku spomínam na proletársky internacionalizmus.
 

Flip,

nechcem Ťa zarmútiť, ale asi zrejme nemáš na to, aby si mohol byť "týmto pánom" - už pomaly 15 rokov nespomína na proletársky internacionalizmus.
 

Andrejbur,

možno by som pridal ešte to, že je kozmopolita.
 
Hodnoť

Spomínam si,

ža prvý kto rozbíjal KDH boli Maďari.Im nestačilo byť kresťanmi,prvé čo bolo bol národný princíp povýšený i nad kresťanstvo.
 

ipm,

poskytni podrobnejšie spomienky. Ja si napríklad spomínam, že Maďari o.i. mali jednu z troch politických strán i MKDH. Kedy alebo ako stíhali rozbíjať KDH?
 
Hodnoť

Autonómia nebude

Žiadne autonómia v poňatí Gyurcsányiho na Slovensku nemôže byť. Autonómiu /v žiadnej podobe /nemôže konštituovať cudzia politická garnitúra. SMK zas má toľko politickej prezieravosti a reálneho úsudku, že po vyhlásení ÚZEMNEJ autonómie ani netúži. Veď napokon už dosiahli na národnostne zmiešanom území všetko, čo potrebovali. Načo by sa zbytočne kompromitovali pred EÚ a pred Slovákmi. Viem, o čom hovorím, žijem na národnostne zmiešanom území.
 

skoda ze nebude !! :- )..potom slovenska vlada by mala pravo na EU grant system pre slovensku mensinu na Duray felvideku.

..ved sam vies ake moderne zariadenia v skolach maju deti v madarskych skolach a ako to vyzera na lovenskych..

Mali by sme sa co ucit v tej politike
 

Ján,

ja nežijem na zmiešanom území. Mohol by si hodiť stručne na net, aké sú rozdielnosti v zariadeniach v SR na slovenských a maďarských školách?
 

 


Mily Cozmopolita >>Strucna odpoved..
Ty si ako najlepsim prikladom
_____________________________________
..a na dlhsie a konkretne vysvetlenie si zajdi do skol nejakeho mesta so zmiesanym etnikom na juznom Slovensku a pochopis rozdiel.
 

Ján,

úplne som znervóznel z Tvojej odpovede, teraz neviem, či si mi chcel polichotiť, alebo štuchnúť.

Každopádne som nerozumel ani prvej, ani druhej Tvojej poznámke. Zrejme aj preto, lebo za svojho života som poznal len zariadenia slovenských škôl.

Každopádne musím na sebe popracovať.
 

 


..no a kto Ti mily uplne znervozneny :-)) Cozmopolita

>> dnes brani,aby si spoznal sucasne reality slovenskeho skolstva na ex.Felvideku ??

>>snad sa nebojis konkurencie ze by sa dala mladezi moznost v novej EU
>>konkurovat i s Tvojou cozmopolita pozlatkou ??

..ja si prosim na to POKORNE nenarokujem
 

Ján,

ja som sa na Teba spoliehal ako na experta, ktorý ako si vyššie naznačoval, poznáš rozdiel medzi zariadeniami škôl v SR s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským.

Ja to neviem, Ty áno, tak som Ťa len požiadal, a to zo zvedavosti, v čom spočíva rozdielnosť zariadení. Prepáč, ale považujem Ťa za škroba, ak mi túto svoju vedomosť nechceš gratis poskytnúť.

Nezabijem sa, ak mi tú informáciu nedáš. Nanajvýš ma znervózniš, že budem mať dojem, že nemáš záujem korektne debatiť.
 

 


Mily Béla ?? :- ))

..neplas ma expertizou,lebo na to mame na Slovensku vycvicene byrokraticke kadre na Ministerstvach,
..ktore prijimaju a posiela spravne vyplnene formulare do EU kastiela v Bruseli..
..ako to vyzera na skolach na Slovensku a kto im EU papiere na projekty vyplna to zalezi pri neznalosti jazykov
>> od stastia , protekcie,pripadne vsimneho.

..avsak napriklad s romskou etnickou otazkou,to sam vies ze tu nema v gaci politik Bela Bugar ale iny pan..
Inak prosim laskavo mily Cosmopolita >> nezabijaj sa k voli nekorektnej subjektivnej diskusi a inak mam pocit ze s Tvojou nervozitou Ty mas najmensie problemy
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 


..ze napriklad ziackova na madarskych ZS skolach na Felvideku neovladaju slovensky jazyk

.. a evidentne ich socialno spolocensky lingua handikap je asi nie vhod SMK ???????????? .. vsak ze ?

..alebo im odrecitujete ich prava z Ustavy SR ??
 
Hodnoť

Pán Kyusý,

nanapraviteľný a skolopevný čechoslovakista nikdy nechcel Slovenský štát, vždy robil a konal proti jeho vzniku a za jeho demontáž, ča sa vlastne dnes aj deje... Dnes hrá zasa za maďarské farby... Za aké bude hrať, keď maďari dostanú autonómiu to ešte uvidíme...
 

IvanPr,.

toto si na základe čoho vydedukoval?
 

Cozmopolita

iba na základe jeho vlastných výrokov a reálnych postojov na univerzite a v praktickom aktívnom politickom živote, keď bol v ňom a nebol ešte odstavený... Je o tom dosť videozáznamov, interwiew a jeho vlastných článkov spred delenia a po delení ČSFR... Škoda slov a námahy rozoberať jeho postoje za socializmu, nástupu kapitalizmu a pod. Je všetko možné len ozajstný Slovák nie. Bohu žiaľ mňa o opaku nepresvedčil a mnohých jeho kolegov tiež nie....
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Najčítanejšie na SME