Utorok, 28. január, 2020 | Meniny má Alfonz

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Denník SME oslavoval 25 rokov. Prišli aj Kiska, Dzurinda či Maďarič (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Žiaľ, je to tak!
SME v roku 2017/2018 už nie je SME spred 20 - 25 rokov, keď už hovoríme o výročí. Vy, rýchlejší v diskusii, vyššie ste to pomenovali správne a výstižne. Je to smutné výročie. Čítam SME od prvého čísla, bol to pre mňa skutočne mienkotvorný denník, žiaľ, už nie je. Keďže slovenských politikov "naživo" (v pohybe čiže na TV obrazovke) už za žiadnu cenu, ostáva internet a tak okrem iného aj SME. Ale už je to také čítanie zo zvyku, zo zvedavosti a z úmyslu niečo sa dozvedieť. Ale už to nie je o spokojnosti s obsahom. Že kedysi SME nemalo rado HZDS a Mečiara, bolo pochopiteľné. Vieme, čo mečiarizmus páchal a kam Slovensko viedol. Bola to strana s krvou na rukách. Ale cielené útočenie na OĽANO a SaS je pre mňa úplne nepochopiteľné. Iste, ak majú aj oni za ušami, treba otvorene napísať, o tom denník je. Ale tá cielenosť, práve tá cielenosť a úmysel poškodiť strany, ktoré bojujú s tými, čo rozkrádajú tento štát, s tými, čo ovládli všetko v štáte s cieľom ničiť a diskriminovať "nieNašich" to je niečo absolútne nepochopiteľné a diskvalifikuje SME na tlačovinu len o kúsok lepšiu ako Nový čas. Už len kúsok ich delí. Toto Karol Ježík určite nechcel a ťažko sa mu Zhora díva na to, čo je súčasná redakcia a vedenie SME. Iste, priznám, že mienim SME aj ďalej čítať. To smutné je, že len preto, že je málo alternatívy a nie preto, že SME sú M O J E noviny. Boli, už nie sú. P. S. Neviem, či len rovnaký názov dáva právo oslavovať výročie vzniku tým, čo SME zmenili na nepoznanie od jeho prvých rokov. Podľa mňa nie.
lanoes
<< < 1 2 3 4

To pochopíte zase až-

s odstupom času ,ako Mečiarizmus-SaS a OLANO sú v politike prospešné že zašpárajú ,obnažia špinu a niekomu je to sympatické ,ale spoločnosť to rozdeľuje trieští a polarizuje-nič to nerieši zásadne,tak ako voľakedy ídea a zásadné zmeny prepotrebé pre budúcnosť a začiatok prosperity Slovenska.Z Dzurindu a Mikloša ,žije bolševik dodnes a krajina napreduje napriek devastácii Smerom.
Novinári a redakcia SME musí robiť ozaj svoju robotu na 100% a je minimálne na Európskej špičke ,ak nie svetovej!Ak zareaguje na ich činnosť ten ncionalisticko -ľudácky ho vno cuc - Hrnko s výčitkami ,tak sú rozhodne najlepší na mediálnom trhu Slovenska a sú mienkotvorné noviny. Gratulujem k narodeninám zrelej dospelosti a želám všetko najlepšie v práci SMEtiarov i v osobnom živote celého redakcie.
 

vrtielka, aha...,

takže netreba písať o zlodejstvách a okupovaní štátnej moci Smerom a jeho kohortami, lebo to rozdeľuje.
Treba písať jednotne, v súlade s tým, čo dá Maďarič a Erik Tomáš. Ďakujem za upozornenie.
Ale evidentne čítame obaja úplne iné noviny, hoc aj majú rovnaký názov.
Ja chcem staré SME, tebe vyhovuje to nové.
OK, ale asi nechápeš, že noviny nerobí názov, ale ich obsah a najmä DUCH, ktorý v nich vládne.
A súčasné a vtedajšie SME spája už len jediné a to názov. Nič menej a nič viac.
To môžem čítať Pravdu.
Preto som napísal, že ak ostal len spoločná názov, ale DUCH sa vymenil, súčasné vedenie nemá morálne a etické právo oslavovať 25. výročie. Nech počkajú tak zo 23 rokov a potom nech oslavujú 25ku, tú so súčasným duchom.
Alebo aj ty súhlasíš, že SNS tvrí, že majú viac ako 100 rokov?
Majú len názov, s tou starou SNS z prvej polovice 20 storočia majú spoločný len....názov, nič viac. Ducha a obsah v žiadnom prípade.
 

Nie som politický analytik,som diskutér-

nad diskusiou je usmernenie pridajte priamu reakciu k článku,porušímto aj keď si myslím,že by to mal admin mazať.Tie noviny čítame rovnako, len vy beriete z nich niečo iné ,ako ja. Ja netvrdím,že netreba písať o nešvároch,ktoré SaS a OLANO odhaľujú mám možmo výhradu k ich prezentácii ,ale to je tá lepšia štvrtina , Nasledujú tri ,čo pre mňa tieto strany odsúvajú ako neprijateľné na odovzdaniu hlasu vo voľbách.Tento štát je sekulárny a záujmy cirkví sú pre mňa až na úrovni záujmov drobnochovateľov ,zo zásady neverím tvrdeniam človeka čo položil vládu a vyštval z radov strany osobnosti dôverryhodné .Aj Kotleba prišiel možno s dobrým nápadom,ale chvala Bohu, pre obsah tích 99, 9% ostatních je neprijateľný.Prečo tí vaši premijanti nejdú s kožou na trh len s tým čo je pre širokú demokratickú spoločnosť prijateľné a pre normalizáciu života po bolševikoch za jedno volebné obdobie ani nezvládnutelné.Školstvo,zdravotníctvo ,korupcia,súdy,romovia a ľudia chcú žiť teraz a tu aj s dospelými deťmi. Ale dosť ,toto by zvládla aj úradnícka vláda ,bez narcisov a tribúnov ,ale so širokou podporou.A to a o tom SMEtiari píšu .A SNS majú 100,ale ročné ľudácke názory.
 
Hodnoť

lidé bděte -

maďariť začína byť autonómny - asi na príkaz birmovaného súdruha s mnohými príbuznými v cirkevnej hierarchii - to mu poradil maďariť oznámiť svojim voličom v počiatkoch pádu smerom do zabudnutia, asi aj teraz birmovaný prijal scenár vypracovaný maďariťom
 
Hodnoť

SLEDOVANÉ VÝROČIE.

Môžem len zablahoželať .
Parádny začiatok, nešťastný vstup eštebákov, ale aj oni sa môžu napraviť.
Tí čo zažili teror neschopných komunistov si vážia písať svoj názor do príspevkov, ak samozrejme majú nejakú úroveň a základnú slušnosť.
 
Hodnoť

Prišli aj polit-mŕtvoly

a polo-polit-mŕtvoly : Ukrajinský radca a o "GORILÁCH nikdy ani nepočul" (na to mal GABA), tie polo- ako Luhár, Večne znepokojená, §mer@k ten ktorý "zabezpečoval" program na "precedníctvo" Slovenska ... už chýbali len polo-či čiaskový majitelia pre ktorých je volič *ô***ô ... ! že by pozvali predplatiteľov, kupujúcich, čitateľov ... to sú tiež ...ô ... ale aj tak veľ a šťastia a zdravia v novom roku !
 
Hodnoť

 

ten generalny riaditel sa na tu udalost vyzbieral jak vavacsi sedlak
 
Hodnoť

Naozaj je co oslavovat?

Palubny Nastenkar to vystihol dobre:"Za 25 rokov ste znacku SME posunuli od symbolu boja za slobodu a demokraciu k symbolu konzumnej tlaci a plesu v opere."
.
V SME kedysi pracovali s nasadenim prislusnici mojej rodiny (asi preto som to este s nostalegie neprestal citat), zo zahranicia som si so zatajenim dychom cital prve clanky SME hodene na internet (kdeze web, bolo to v textovom mode a pozeralo sa to lynx-om).
Doby, ked cesi hovorili, ze by radi mali taky dennik ako je SME v cesku.
.
Miesto oslavy, nie je to skor na zamyslenie, do akeho suterenu ste spickovy dennik? Kam kracate?
 

<< < 1 2 3 4

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME