Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kremeľ si chce vylepšiť imidž (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pani Procházková ako obvykle skvele manipuluje so slovami: "Tu pôsobí ruská mládežnícka organizácia Kráčajúci spolu (Coming Togeher), ktorá má doma i v zahraničí rovnaké poslanie: nevylepšovať imidž Ruska, ale ničiť imidž jeho nepriateľov. V Británii sa sústredí na politických emigrantov, ako je (...) čečenský veliteľ Achmed Zakajev, ktorému nedávno podpálili dom." Pokiaľ si pamätám, útok na Zakajeva nebol vyšetrený, a už vôbec z neho nebol nikto obvinený. Petra to zase raz napísala tak, ako by Zakajevov dom podpálili Putinovi mládežníci.
Inak LIdúci spolu" boli založení na prelome rokov 1999 a 2000 ako klasická mládežnícka organizácia. Kedže však Rusko nemá parlamentné (stranícke) ale prezidentské zriadenie, nejde o stranícku mládežnícku organizáciu.
Fascinujúce je, ako pani Procházková dokonale pozná súčastné ruské pomery, keď v Rusku už zopár rokov nebola. Nedostala totiž víza ako "persona non grata". Zrejme kvôli jej prílišnému zblíženiu s Čečencami a jej oslavným článkom o čečenských teroristoch (typu "pohľadný vysoký s modrými očami...")
 

Co?

Ty si, kamoš, asi úplne mimo. To, čo sa v Rusku deje, je začiatok totality. Iba neracionálna sympatia k neviem čomu ťa môže zasleovať tak, že to nevidíš. To nie je ani sympatia k Rusku, lebo keby si ho mal rád, tak musíš kritizovať sily, ktoré ho devastujú. Rusko sa stáva agresorom, ktorý môže ohroziť aj nás hneď po tom, ako sa hospodársky ešte viac posilní tak, ako ovláda polku strednej Ázie a chcelo ovládať aj Ukrainu.
 
Hodnoť

oprava

Hop pardon,
"Idúci spolu". Pismenka mi skáču...
 


Najčítanejšie na SME