Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Slovenskí vojaci sú po výbuchu v Iraku v poriadku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

20 mrtvych,

ale hlavne ze nie su ziadne materialne skody. Co tam po ludoch...
 

super

už tým našim aj aligátori odoslali aby sa mali kde schovávať
ale budú ich musieť strážiť aby sa im nič nestalo
lebo dzruinda povedal v tv že aj rušňovodičovi, keby slúžil tu na železnici by sa aj tu mohlo niečo stať takže to je vyrovnané ak sa mu prihodí v iraku alebo tu doma
to je život ?????????
 
Hodnoť

kde su vsetci debili co sa stale tesili

ako obyvatelia Iraq-u bojuju proti 'americkym okupantom'? ...vsak je teraz jasne ze revolucialni zlocinci (byvali Saddam spolupracovnici a vrahovia z Baht Party) zabijaju v stovkach ba v tisicoch svojich vlastnych 'bratov' ... smutne!
 

zUSA

Zabíjajú kolaborantov a cudzích agresorov.
 

o tom, kto je kolaborant a cudzí agresor

rozhodnú Iračania vo voľbách...
 

 

Ako povedal kriq nizsie, tak sa o tom kto je kolaborant rozhodne vo volbach (aj ked mas na tie volby svoj nazor, ako som si uz vsimol).

Len mi vysvetli, ako si dosiel na to, ze autobus s detmi na ceste do skoly su kolaboranti? Ze ludia na trhovisku su kolaboranti? O kolaborantoch mozes hovorit nanajvys pri policajtoch a vojakoch novej armady, ale ti tvoria mozno polovicu obeti. Druha polovica su bezni civili. Tomu hovoris ako? Nutne straty?
 

dUfUs

Škoda je za každý stratený život. A to aj za stratené životy amerických vojakov, ale aj stratené životy Iračanov. A to bez výnimky.
Všetci sa pamätáme, že tí agresori rozstrieľali autobus s deťmi a aj nato, ako bombardovali trhoviská. A robili to v cudzom štáte.
Domáci bojovníci všade vo svete sú oprávnení používať všetky dostupné prostriedky, ktoré môžu priblížiť vytúženú slobodu.
Je veľká škoda, že pri tom boji sú aj obete z civilov a detí. Ak by agresor vypadol z Iraku, určite by tam nastal taký stav, že by nemuseli zbytočne zomierať aj deti.
Aha, ešte toto.
Aké „voľby“ máš na mysli? Také, aké boli v Afganistane, alebo teraz na Ukrajine?
Keby tie udalosti neboli také smutné, tak by sme ich mohli brať aj ako humor a recesiu.
 

Metoda.

Pozrime sa na veci z nasho hladiska. Co keby nas niekto napadol ci obsadil? Nieco ako v nasich dejinach komancami, nacistami, Madarmi ci Cechmi, Turkami ci Tatarmi. Samozrejme, ze mame pravo pouzivat vsetky metody. Vratane neefektivnych. Len aby sa udrzovala nejaka aktivita.

Tak by sa zachoval kazdy narod. Irak, Iran, Izrael, Irsko, ci USA.

Samozrejme, celkou inou otazkou je pohlad oponentov v Iraku. Z nasho hladiska, nech sa hoci aj vsetci pozabijaju. Z cudzieho krv netecie.

Doporucil by som vsak bojovne jednotky SR v Iraku. Nech sa naucia, ako to je ked vpalis gulku niekomu priamo medzi oci. Moze sa to v buducnosti zist.
 

No

Keby nás niekto obsadil, nikto normálny by to neriešil tým, že by šiel odpáliť bombu proti vlastným spoluobčanom. Možno ešte tak "Aha".
Tvrdenie, že obsadený má právo používať všetky metódy je začiatok ospravedlňovania zločinov. Nemá.
 

Klamm

Keby si mal pravdu, tak úradným jazykom v Bratislave by bola turečtina.
Našťastie naši predkovia využili všetky možnosti, aby získali slobodu a aby okupantov vyhnali z krajiny.
A tie turecké hordy zabíjali tunajších ľudí viac, ako 150 rokov. Ale túžba po slobode je veľmi silná a nakoniec tí tureckí barbari boli porazení. Tak to bolo aj vo Vietname, alebo v Maďarsku po vojne a tak to dopadne s tou hordou aj v Iraku.
Aha, ešte toto.
Podľa teba tí nadrogovaní americkí barbari oprávnene týrajú, ponižujú a zabíjajú nevinných v Iraku a domáci nemajú ani PRÁVO bojovať za svoju slobodu.
Úžasné.
 

Re: Aha

V Iraku je približne 20 - 30 tisíc zahraničných fundamentalistických "bojovníkov", síce bez súhlasu irackého ľudu, ktorých hlavným cieľom nie sú Američania ale snaha o zabránenie volieb.
Preto nadrogovaní vlastným náboženstvom zabíjajú nevinných. O slobodu im nejde a ani nikdy nešlo, rovnako ako Vám, ide im o ideológiu, rovnako ako Vám.
Aha, ešte toto.
V Bratislave sa nehovorí turecky a neviem o tom, že by niekto z našich predkov sa zaslúžil o to vraždením spoluobčanov. Takže trocha prihlúply príklad.
 

Klamm

Prekvapuje ma, že tebe nie je známa taká skutočnosť, že turecké barbarské hordy 150 rokov okupovali náš región.
A keby naši predkovia nebojovali za svoju slobodu so všetkými dostupnými spôsobmi, tak v Bratislave aj teraz by rozkazovali Turci. Samozrejme po turecky, lebo už dávno by uzákonili turečtinu za úradný jazyk.
A veru pri tom boji naši predkovia museli bojovať aj proti kolaborantom a žiaľ v tom boji zahynulo veľa detí, ale aj chrabrých ľudí. Ale taká je cena slobody, keď ľud musí bojovať proti silnému okupantovi.
 

Zopakujem.

Nikto zo Slovákov, Nemcov, Maďarov a ostatných, ktorí tu žili, nebojoval proti Turkom tak, že by vraždil svojich. Nikto. Tak nefalšujte dejiny.
A Turkov by som nenazýval hneď barbarmi. Možno neviete, ale z histórie je známe, že niektoré obce si polepšili pod tureckým "jarmom", a pohoršili, keď boli "oslobodené". Dôvodom neúspechu Turkov bola ekonomika, ktorá obmedzovala vlastnícke práva, vlastník nejakého majetku bol len z vôle sultánovej a majetok sa nededil. Ich vojenský neúspech bol viac dôsledkom ekonomiky ako chrabrého boja našich predkov.
História tých čias nebola tak jednoznačná, ako to máte vykreslené v dejepise pre ZŠ a preto tie vznešené slová sú len smiešné kecy a prázdné frázy.
 

Klamm

Bojovníci za slobodu aj v Iraku vraždia len kolaborantov a okupantov. Žiaľ, v boji s presilou často zahynú aj deti, alebo iní civily.
Aj z toho vidno, že bude to veľmi draho vybojovaná sloboda.
Samozrejme, že teroristické činy odsudzujem, nech sa stanú hockde vo svete, ale terorizmus a teroristov do Iraku pritiahli Amíci. Nikto na svete „nevytvoril“ toľko teroristov, ako Bush.
 

Ale hej

Teroristov vytvárajú ľudia ako Vy. Demagógiou, lžami, nepravdivými tvrdeniami, prekrúcaním faktov a výmyslami. Vrahov nazvať bojovníkmi za slobodu, ich obete nazvať kolaborantami, veď to sa univerzálne použiť na obhajobu akéhokoľvek svinstva. Vy to robíte, akékoľvek svinstvo vo svete ste v mene svojej ideológie ochotní obhajovať.
Stále ste mi neodpovedali na otázku, čo Vás núti neustále klamať a podvádzať? No a samozrejme tiež, prečo ste proti voľbám v Iraku, prečo ste proti tomu, aby si samotní Iráčania vybrali čo chcú?
 

Klamm

Dávaš mi nezmyselné otázky, teda aj odpovede by mohli byť len nezmyselné.
Ale som ochotný akceptovať tvoje názory, keď mi povieš, že kde sú tie zbrane hromadného ničenia, ktoré podľa Busha znamenali hlavný dôvod na útok na Irak?
Ale nezahováraj, neKlamm a neodpovedaj nejakou nezmyselnou otázkou.
Teda odpovedz kde sú tie ZHN? *****

Aha, ešte toto.
Aby si ľahšie vedel odpovedať, tak ti osviežim trošku pamäť. ****
-Naše výzvedne služby potvrdili, že Saddam Hussein MÁ MATERIÁLY na vyprodukovanie až 500 ton sarinu a nervového plynu VX. (G. Bush, prihovor k národu, 28. januára 2003). ****
-Buďte si však isti - ako som to už povedal - vysoko veríme, že majú zbrane hromadného ničenia. O TOMTO CELÁ VOJNA JE. A vysoko veríme, že sa nájdu. (Ari Fleischer, tlačovka, 10. apríla 2003). ****
-Dnes sú britskí vojaci, muži a ženy, nasadení do útoku zo vzduchu, zo zeme a z mora. Ich poslanie: zvrhnúť Saddama z moci a ODZBROJIŤ Irak od jeho zbrani hromadného ničenia. (Tony Blair, tv prihovor k národu, 20. 3. 2003).
 

Propaganda

Len propaganda. V Afghanistane boli viac menej slobodné voľby, a dokázal som, že klamete. Pamätáte?
Reči o tom, že agresori rozstrieľali autobus, že bombardovali trhoviská nepostačujú k tomu, aby ste vysvetlili prečo ste proti voľbám v Iraku. Že tí Vaši vrahovia nevyhrajú? No ale oni fakt nevyhrajú.
Na Ukrajine boli tiež voľby, kde stovky pozorovateľov konštatovalo ich slobodný priebeh, ale Vám nestačí. Nevyhral ten Váš, tak budete šíriť lži a lacnú propagandu.
Neodpovedali ste mi doteraz na otázku, čo Vás núti neustále klamať a podvádzať? Skúste to aspoň teraz.
 

Klamm

Teraz čiastočne s tebou súhlasím.
V Afganistane boli viac, menej slobodné voľby. Najmä MENEJ, ako viac.
A pravdu máš, že aj na Ukrajine boli voľby. Že aké boli tie voľby, môžeš prečítať aj na tejto adrese.
A nezabudni, že to nenapísali komunisti.

http://www.blisty.cz/2005/1/4/art21370.html

 

Napísali

Britské listy sú ľavicové noviny, vydávané ľuďmi, ktorých Lenin nazval užitočnými idiotmi. Vidím, že aj pre Vás.
 

Klamm

No.
Vďaka tebe zase som múdrejší. :-))
BRITISH HELSINKI HUMAN RIGHTS GROUP
Podľa teba sú to len ľavicoví idioti.

http://www.oscewatch.org/CountryReport.asp?CountryID=22&Repo rtID=240
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME