Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Amerika vracia úder. Kremľa už bolo dosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Lebo
ten šach vtedy vyzeral ako lepšie riešenie v porovnaní s tými slamskými fanatikmi. Ale to si ty nemôžeš pamätať, ty len niečo papagájuješ. Vzťah k Saddámovi je dosť známy, bol podporovaný v prvej vojne s Iránom, ten vyzeral vtedy ako podstatne väčšie nebezpečensvo. Ešte si zabudol na Indiánov a černochov a Srbov. Čo sa chľastu, drog a AIDs týka, môj odhad je, že chľast je asi v pomere 1:10, drogy 1:3-4 a AIDS 1:20. Tak ako neexistujú ideálni ľudia, neexistujú ani ideálne režimy a ideológie. Ale ak si mám vybrať, tak systém, ktorý má v sebe vnútornú kontrolu, ktorý ma zdravú hierarchiu hodnôt, kde na vrchole je človek a nie systém. Samozrejme, že nie všetko, čo sa v USA udeje alebo čo urobia je to naj. Ale to ani nejde, sú to ľudia, nie anjeli a hlúposť je inštitút nadnárodného charakteru. Ale Američania si už pár storočí budujú politický a spoločenský systém, ktorý má ochranné mechanizmy pred zlyhaniami jednotlivca. Toto totality typu Ruska nemajú, Rusi nikdy demokraciu nepochopili, lebo hneď z feudalizmu skočili do leninizmu a stalinizmu. Pre Rusa sloboda nič neznamená, lebo ju nikdy nepoznal, dokonca demokraciou pohŕda. Dobrý rozhovor na túto tému je tu http://plus.sme.sk/c/20417491/... Keď si si len toto všimol z toho, čo som ti napísal, je vec jasná. A pridlho čakáš na pokyny, súdruh.
Flip27
<< < 1 2 3

 

Ale Američania si už pár storočí budujú politický a spoločenský systém, ktorý má ochranné mechanizmy pred zlyhaniami jednotlivca.

Ako to vrati zivoty 1,4 mil. civilom?
Stale tocis o tom istom. Za to ze su vyspeli tak ich krvave prevraty su v pohode.
 

Si

10 sekundový Joe. Podľa mňa nerozumieš písanému textu. Čo to tu trepeš o vyspelosti? Ide o hierachiu hodnôt.
Však si doteraz nepochopil prečo po revolúciách vo východnej Európe tak všetky krajiny ozlomkrky utekali do NATO a prečo tak rýchlo hnali ruských vojakov?

Mne sa nechce naťahovať s dvojciferným, fakt na to nemám nervy. Ignore list.
 

 

Zas len tocis o tom istom.
 
Hodnoť

Kremla uz bolo dost

ca. od roku 1918...
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Čím

to, že väčšina tých krajín je dnes spojencom USA?
Nuž totalitné režimy typu komančov sa asi dobrovoľne nevzdajú. A Chile, Kuba,Vietnam, Kmbodža či Panama asi vzor slobody a demokracie neboli.

Veru začalo sa to dávnejšie - o tom by Stalin, Chruščov, Brežnev vedeli rozprávať. Aj Poliaci, Maďari, Česi a Slováci, Litovci, Lotyši, Estónci, Gruzínci, Fíni, Arméni, zopár desiatok sibírskych národov...
Čo sa karmy týka, mám taký pocit, že Putin tú karmu oľutuje oveľa viac.
 
Hodnoť

dolezite, ze hovoria republikani

co zaroven naznacuje, ze
popleteny starec bude na vodzke
alebo dokonca- tak ako prehovoril "vestec"-
vymeneny
 

<< < 1 2 3

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME