Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zajac: Slobodná voľba lekára bude posilnená (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Keď sa povie A, malo by sa aj B
jedna vec je slobodná voľba, ale ja sa pýtam, kto ošetrí otrhaného a smrdiaceho pacienta, ktorý nebude v ohrození života? Doteraz to mal ako povinnosť obvodný lekár, ktorý mohol ošetrovať aj iných, ale územne prislúchajúcich do obvodu ošetriť musel. Teraz ak nebude chcieť, nemusí. Druhou vecou je, že sa nedá liberalizácia v jednej oblasti dosiahnúť reguláciou v oblasti druhej. S objemom financií na zdravotníctvo už predsa štát nemá nič mať. Veď sú tu Zdravotné poisťovne (teda iné subjekty, ktoré nie sú naviazané na ŠR), ktoré platia z toho, čo vyzbierajú na základe zákona. Ministerstvo by sa malo snažiť o to, aby štát platil za svojich poistencov toľko, aby to na starostlivosť pre jeho pacientov stačilo. No a to tak dnes nie je. Prečo? Jeden z predch.pisateľov píše, že konečne sa odstráni systém "vsio rovno". Upozorňujem, že ak by to takto bolo, tak povinné poistenie môžme zrušiť. Lebo práve o tom princíp solidarity je, že bohatí a zdraví platia chudobným a chorým rovnakú starostlivosť, ako by mali oni sami. Osobne si myslim, že pán Zajac len (na môj vkus) veľa rozpráva. Netreba rozprávať, ale robiť. V jeho prípade je to oblasť legislatívy, ktorá je stále biedna, mohol by som uviesť prípady (aj s jeho podpisom), ktoré sú na Najvyššom súde a ten nevie čo s nimi, lebo nech rozhodne ako rozhodne, obe rozhodnutia budú zlé. Aktivita v tomto smere mu akosi chýba. Je topochopiteľné, pretože kto by nemal záujem radšej participovať na veľkom anonymne vyzbieranom a rozdeľovanom balíku desiatok miliárd Sk, ako na mravenčej práci na zákonoch. No bez dobrých a jednoznačných zákonov poriadok nikdy nebude.
< 1 2

 

A prečo by mal lekár vyšetrovať smradľavého feťáka, alebo houmlesa, ktorý nie je v ohrození života??????

Keď prídeš do banky pýtať úver a nebudeš sa umývať pol roka, myslíš, že majú povinnosť ti ho poskytnúť??
Skús nastúpiť zapáchajúci do MHD. V cestovnom poriadku je jasne napísané, že ťa šofér môže v pohode vyhodiť, bez ohľadu, aký dôležitý je cieľ tvojej cesty.

Čo je lekár nejaký podčlovek, ku ktorému môžeš prísť ako prasa??
Reagovať | iredentista
 
Hodnoť

fandím Zajacovi

V nemocniciach sa po mnohých oddeleniach flákajú protekční lekári, nič nerobia, terorizujú sestry a celý čas vetrajú, od ktorého pacienta dostanú úplatok. Počul som, že nemocnice za štátne peniaze majú zrekoštruované oddelenia nové prístroje ale, ale pacienti tam nie sú, lebo nemajú čo dať tým úplatným gaunerom (lekarom). Z vlastnej skúsenosti viem, že pokiaľ nedostanú úplatok tak s Vami, ak neumierate, nerobia nič. Takže našiel sa jeden odvážna minister, ktorý s tým začína robiť poriadky. Asi robí aj chyby, ale treba si uvedomiť, že riadiť rezort a bojovať s touto mafiou je mimoriadne ťažké. Dúfam, že začne s rušením zbytočných poisťovní, kde sa momentálne usídľujú väčšinou lekári 4. a 5. kategórie, neschopní lekárskej praxe.
Chcem sa poďakovať všetkým slušným lekárom v ich namáhavej práci im držím palce.
Reagovať | Elena
 
Hodnoť

Ja tiež

Je isté,že sme si zdravie navážili,lebo
sme dostávali priemernú starostl. za priemer ceny.Zhovadili sa fakulty,kde do
dnesného dňa je príjímanie hlupákov za
...Starí primárkovia sa zamurovali s pánmi riaditelmi,poisťovne dorazili čo sa dalo.Cesta k novej generácii je možná
po jednej generácii,ako Mojžišoava cesta
púšťou,kým vymreli otroci.U nás musia komouši.Veď amb. privatizujú primárkovia odchádzajúci do duchodu.Starci,ktorí nakradli od ludí už v 80.rokoch.Nemali bz už dostať licencie starci pred dochodkom.Mladí sú nútení odchádchádyať do zahraničia.Nemali by byť staré kádre prijímané ani do poisťovní,lebo kalia vodu a znovu nahrávajú len svojím súkmeńovcom.Komouši vytrčajú rohy.Zinscenovali si revolúciu a ničia nás ďalej.Kedy príde koniec ich bačovaniu?Ceasta púšťou teda potrvá.
Reagovať | Bohun
 
Hodnoť

slobodna volba lekara

len ma to trochu hacik ano mozete si zvolit noveho lekara ale zabudli vam povedat ze u neho bude minimalne pol roka to je podla zakona, ked budete PN v BA kde pracujete a bydlisko budete mat v KE tak som zvedavy kde budete byvat v BA a ako budete chodit na kontroly z KE. V KE si mozte zvolit lekara ale musite byt u neho pol roka tzn. ze po napr. 1 mesacne PN kde budete u akeho lekara v BA ked budete v KE.... nech nam to p. minister vysvetli je to tvrda realita, sam som to zazil len som zmenil mesta ... nemate sancu a na kontroly som musel chodit semtam cca 500 km to ma stalo 1000 SKK plus lieky tak co p. minister ako je to mozne viete vlastne ze to takto funguje Vy to vlastne ani neviete ze !! A to urcite som nie sam co som takyto pripad zazil !! Dakujem za taku super starostlivost o pacienta t.z. ze skap, alebo si zozen tolko penazi s k a d e !!! p. minister .. pockajte az vy budete na PN to sa lahko hovori zdravemu ale ked ??
Reagovať | normalny obcan
 
Hodnoť

aj ja mu fandím

Pracovať v nemocniciach bolo a je dobrý biznis pre nepoctivých lekárov.
Naskôr skoro všetci začínajúci súkromní lekarí, pracovali aj súkromne aj v nemocnici. Nemocnice okarádali o lieky, prístroje a vybavenie. Pacientov ošetrených v nemocnici si účtovali na svoje súkromné licencie. Teraz mnohí liečia v nemocnici tak, že používajú zdravitnícku technicku a material nemocnice a od pacientov drzo pýtajú cash do svojho vrecka. Potom za predpísané lieky idú na konferenciu do Tokia, Brazílie a pod.
 

re

No,s tým,že praca v nemocnici je dobrý biznis pre nepoctivých lekarov,ste to trocha prehnali.Pacient,ktorý potrebuje hospitalizáciu,ju potrebuje preto,že niektoré ochorenia nie je možné ličiť ambulantne.Vie si predstaviť operáciu žlčníka,alebo žalúdka a pod.na ambulancii?Ja nie.Preto lekári,pracujúci v nemocniciach/väčšinou štátnych a za mizerne platy/ prichádzajú do styku s kategógiou ťažších pacientov.A mladí lekári? Tiež nemôžu začať deň po promocii v súkromnej ambulancii,niekde musia získať špecializáciu.
Okrem toho - problémom je,že do nemocníc prichádza na pohotovosti príliš veľa pacientov,ktorí by mohli byť liečení ambulantne,ale niekomu na súkromej ambulancii sa nechce pohnúť mozgom/pokiaľ bude platený poisťovňou na zaklade kapitácie,teda toho,že pacient ewxistuje a ma ho v evidencii,ani k tomu nutený nebude/ a jednoduchšie je poslať ho do nemocnice/resp.sa pacient dostane do takého stavu,že tam príde sám/.
A ešte k tomu - vyskytlo sa to niektorom príspevku vyššie - lekar je povinný sa postarať o špinavého a otrhaného pacientka aj keď nie je tento v ohrození.Nemyslím si,že povinnosťou lekara je pacienta poumývať a zaodieť - veľakrát títo ľudia nič iného ani nepotrebujú.
A prave o toto ide - zníži sa počet ambulantných lekárov,ktorí sa o pacientov netsrajú,ale jednoducho ich odošlú do nemocnice.Ľudia si budu vyberať lekarov,ktorí sa o nich budu skutočne starať a podľa toho budu dostávať od poisťovní peniaze,niektorí viac,niektorí menej.
Ďalej,neviem,odkiaľ sa rozšírila fáme,že lekari v nocniciach chodia na konferencie do zahraničia za predpísané lieky.Tento jav sa vyskytuje skôr v ambulanciach.Okrem toho,lekar pracujuci v nemocnici,si zahraničnú/ani domácu/ konferenciu nemôže odrátať z daní/ako je to bežné všade na svete a aj u súkromných lekarov u nás/ a mal by si to hradiť zo svojho/max.600EU/ platu.Podobne je to aj s odbornou literatúrou.
Takže,prosil by som nekecať o veciach,ktorým nerozumiete.
Reagovať | abc
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME