Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najvyšší súd rozhodne o legitimite inšpekcie ministerstva vnútra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

to som zvedavý

Najvyšší súd vyhlasuje, že pre nastolenie právnej istoty účastníkov konania je potrebné konečne spornú vec rozhodnúť. Aj Čaputová uvádza, že táto situácia je neudržateľná a má vážne dôsledky. Je nevyhnutné zjednotenie rôznych stanovísk, a teda zhoda v kolégiu na tom, ktorý z výkladov zákona je správny.
Nič nie je rozhodnuté, nič nie je jasné, ale niekto už rozhodol, že Harabina treba odstaviť, lebo si dovolil na to poukázať a aj ho už odstavili. Tak keď toto má byť právny štát, tak ja zjem kefu. Bravó, slovenská justícia, bravóóóó ....
 

 

Ak toto nie je právny štát, v prvom rade môže za to sám Harabín. Ako minister účelovo zmenil zákony tak, aby sa pohodlne usadil na čele súdnictva. Teraz ako sudca rozhoduje, ktoré štátne orgány bude či nebude rešpektovať. Jeden by povedal, že sudca musí rešpektovať existujúcu štruktúru štátnych orgánov. A potom tie jeho nekončiace spory z horentným odškodnením. Niekto mu uprdne pod nos a už si ide pýtať od štátu odškodné 150 tisíc. Skrátka, taký sudca nech ide do prdele.
 
Hodnoť

 

harabína čiastočne odstavili a mali by ho vyzliecť z talára. má toho za ušami viac ako dosť.
ale s inšpekciou ministerstva vnútra má jednoznačne pravdu. a to je fakt. to je kaliňákove a smerácke maslo na hlave. a uzurpovanie si moci.
 

trepeš do vecí, ktorým nerozumieš

Mám taký dojem, že ti kvalitne hrabe vo veži, to evidentne z toho modrého sena, čo si donedávna žral, až sa ti robili hrče za ušami. Ty, ako jeden z mála hlavných zástancov legendárneho SDKÚ-DS na týchto stránkach, by si si mohol pamätať, prečo vám ten Harabin vadil a prečo ho tak silou mocou chcete vyzliekať z talára. Jednoducho, nežral vám z ruky, tak isto, ako nechcel žrať ani Ficovi a ani nikomu inému. Ak to nevieš, tak on to nemá za potreby, ako tí sudcovia, ktorí kandidovali na rôzne funkcie typu onbusman a podobne a teraz sa tam blamujú, až sa z nich rehoce väčšina bývalých kolegov. Harabin vás má všetkých, vieš, kde. Keby si on založil 10 advokátskych kancelárií, tak len na útokoch na svoju osobu zarobí viac, ako niektorí experti zarobili na veľkej privatizácii. A to iba vďaka takým expertom, ako si aj ty. Vy ste škodná, nie on !
 

 

Veľmi dôstojný sudca, ktorý zarábal na dôvodnej kritike svojej osoby, a niet pochýb o tom, že sa mu to darilo aj alebo najmä vďaka svojmu vplyvnému a rozhodujúcemu postaveniu v justícii, ktoré navyše získal cez spojenie s najnehanebníejšími politikmi. O tomto majú byť sudcovia a súdy? Dokonca Najvyšší súd? V Štrasburgu by mu tie sumy neprešli.
 
Hodnoť

Ak zákon dovoľuje rôzny výklad,

zákon je zlý. Treba zákon zrušiť a nahradiť zákonom s jednoznačným výkladom. Technická norma uvádza značenie vodočov. Nulák je žltozelený a nie farebný! Nejednoznačnosť zákonov je živná pôda pre právnikov a špekulantov.
 
Hodnoť

 

A to máte z toho , že ste zrušili vojenský súd ,kde patrili aj policajti .
 


Najčítanejšie na SME