Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kaliňák chce osem vrtuľníkov. Pred voľbami spúšťa súťaž za 80 miliónov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Zaujíma sa pán minister

aj o niečo iné, ako sú súťaže a nákupy? Prečo asi?
Nie tak dávno slovenský výrobca zbraní Kuracina vyhlásil, že sa už domácich tendrov nebude zúčastňovať, pretože nechce pomáhať legitimizovať zlodejiny. Ako keď sa v rámci "podpory domácich výrobcov" slovenská ponuka pod rôznymi zámienkami vyradí a uprednostní sa zahraničná. Síce podstatne drahšia, ale zrejme tá "správna". Samozrejme, ide hlavne o kvalitu ako inak...
 

Ja len dodám

že by bolo 100 krát lepšie nakúpiť za 80 miliónov kamery, ako vrtuľníky. V niektorých častiach Slovenska človek už nemôže vyjsť na ulicu ani za bieleho dňa.
 

 

...za bieleho dňa... Ty rasista. Na co narazas?! Haloo admin!
 

 

mňa by zaujímalo, koľko z tej sumy poputuje na súkromný účet kaliňáka, fica, glváča a do paralelného účtovníctva SMERu
 

,

Radšej nakúpim zbrane od normálnej firmy ako od nejakej rizikovej firmy Kuracinu, ktorý verejne podporuje a je spájaný s takým indivíduom ako Kotleba. Pre štát, ak vie o takomto vzťahu a prepojenie na extrémistickú zberbu je podpora akejkoľvek takejto spoločnosti neprijateľná. Tu nejde o podporu slovenského výrobku. Tu ide o to, že nebudem podporovať rôzne rizikové indivíduá.
 

 

Podľa mňa si extrémista ty. Pretože v demokracii má každý právo na názor a nesmie byť za neho šikanovaný ani diskriminovaný.
 

.

Áno? Štát si v prípade nákupu zbraní nie že môže, ale musí vyberať na základe bezpečnostnej spoľahlivosti dodávateľa aj keď to nie je nikde v zákone stanovené. Spoliehať sa v tejto veci na akési právo slobodného podnikania neobstojí.
 

 

Kuracina má všetky potrebné bezpečnostné previerky. Tak tu netrep.
 

§

Môže mať formálne spĺňať x certifikátov a previerok, pokiaľ však nespĺňa neoficiálne kritéria bezpečnosti o ktorých hovorím, tak skrátka nemá mať žiadnu šancu. Osobne by som takémuto človeku nedal žiadny biznis, pokiaľ by som vedel, že moje peniaze môžu skončiť ako podpora podobného indivídua. A mohol by sa oháňať papiermi kade tade. Spravil by som všetko preto, aby žiadny takýto obchod so štátom nedostal aj keby to malo znamenať vyššie náklady pre štát príp. iné problémy ktoré by vznikli pri obstarávaní. Pretože byť dôveryhodný na papieriku v tomto prípade neznamená nič.
 
Hodnoť

 

ryba smrdi od hlavy a nas pan minister vnutra je jedna zo zakladnych hlav chobotnice zvanej smer
 
Hodnoť

PiJano 1/3

Hlavne zaštíťovať to termínom záchranársky vrtuľník je dosť smiešne.
Pomoc pri živelných katastrofách by mala zabezpečovať armáda svojim vybavením (aj vrtuľníkmi).
Záchranu v horách rieši Vrtuľníková letecká záchranná služba, ktorej udeľuje licenciu štát (uchádzajú sa súkromné firmy s vlastnou technikou), ktorá je platená zdravotnými poisťovňami + komerčnými poisťovňami a v prípade nezodpovedných aj priamo prepravovanými.
Polícia teda nepotrebuje záchranárske vrtuľníky ale skôr pátracie a monitorovacie (veľký brat ťa vidí).
 

 

Radsej nech kupuje vrtulniky, ako lietadla, menej minie:)
 

 

trafil si klinec po hlavicke

cudzinecka legia svojho casu ked nebojovala stavala cesty

A s technikou a autoparkom ako ma armada by sa dalo na slovensku spravit mnoho veci + by sa dal navysit jej rozpocet na intenzivnejsiu obmenu techniky ako by sa tato opotrebuvala na verejnoprospenych stavbach napr.
 

horska zachrana - ATE a tunel

Horska Zachranna Sluzba (HZS) patri pod MV (podobne ako VB a Hasici). V pripade, ze sa stane uraz pri turistike, horolezectve napr. v tatrach, a vyslu tam vrtulnik - tak vam zasle HZS fakturu a potom z toho posunie dalej cast pre ATE. No a HZS si postihnuty uz raz predplatil v daniech ktore idu pre MV.

Zaujimava situacia nastane, v pripade urazu napr. na cykloture, turistike alebo hoc aj lezeni v oblasti, ktora nie je v posobnosti HZS (su aj take). Tam zasiahnu hasici. V pripade komplikacii vyslu vrtulnik. A... za zasah sa neplati.

Celkom zaujimave.

Pracu HZS si vazim, ale nahravat peniaze sukrromnym positovniam (aby sa ludia museli pripoistit) za sluzbu / zlozku MV, ktora je platena z dani je zvlastne. A to hovorime aj o zasahoch, kde nie je potrebny vrtulnik.
 

 

je absolútne bežné, že zložky MV (polície) majú k dispozícií vrtuľníky. tie slúžia pri pátraní (zločin, nezvestní), pri záchranárskych prácach (živelné pohromy, horská služba), pri hasení, pri strážení hraníc, pri prevoze VIP osôb či tovaru...
napr. v ČR zabezpečuje všetky tieto práce práve letecká služba polície ČR. nami prevádzkovaná vrtuľníková záchranná zdravotná služba je prevádzkovaná súkromnou spoločnosťou Air transport Europe. ktorej službu preplácajú zdravotné poisťovne.
záchranárske či hasičské práce prevádzkuje a prevádzkovala letka MV, teda letka o ktorej sa tu píše.
podľa všetkého, stredná trieda vrtuľníkov bude doménou letky MV, transportné (ak sa tak vôbec dajú nazvať Blackhawky...) doménou VS SR.
to, že tento tender rieši Kaliňák, je prakticky jedno. riešil by ho ktokoľvek, kto by sedel na tej stoličke.
 
Hodnoť

Mohol by mi niekto povedať

kedy sa robilo verejne obstaravanie na tie Blackhawky, ktore ideme kupovat z USA?
 

Ja viem úpne presne:

Nikdy.
 
Hodnoť

 

Predrazene Blackhawky bez sutaze, podvod s vymenou za Ruske vrtulniky uplne inej vykonnostnej triedy, este zavrseny o je bom s premrstenym vybavenim. Vopred ohlasovany vitaz tendra...suma 200 nasobok Piestanskeho CT....A scientologicky populista bojujuci proti korupcii je ticho ako mys....jasne, pretoze to je obchod s NASIMI....HNUS NA GRCANIE!
 

 

Podla mojho nazoru je vymena starych vrtulnikov za tieto nove s prihliadnutim na cenu letovych hodin novych strojov a aj napriek dovybaveniu za doplatok stale vyhodna.
 

 

Ak by bolo verejne obstaravanie a do ceny sa nepocitala aj provizia od vopred vybraneho dodavatela, bolo by to este vyhodnejsie.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME