Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čižnár: Úroveň spolupráce občanov pri odhaľovaní korupcie je nízka (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pán Čižnár, keď som na Špeciálnu prokuratúru nahlásil prípad korupcie, tak to policajtom z NaKA trvalo 4 mesiace kým vzniesli obvinenie takže sa nevyhovárajte na občanov. Bordel máte na vašej strane.
 
Hodnoť

Nooooo, pekne

" Úroveň spolupráce občanov pri odhaľovaní korupčných trestných činov je nízka. " a spolužiak sa čomu čuduje?
Ak niekto sa dosť neštandardne (slovami predchodcu už klasika) "pretrtoší" na flek, niet divu že mu ľudia neveria. (bežní ľudia neveria, nie kolesíci, precedovia Vlastnou či cudzou hlavou, nie "smotánkokapitáloligarchická pijava vrstva", tí sú s jeho činnosťou okúzlení).
Ak denne ukáže sa, nejaké čudné zastavenie trestného konania....
Ak sa čudne ruší vyšetrovanie...
Ak vyšetrovanie nesmeruje k tomu kto kradol, ale má snahu zistiť len a len skade info uniklo..
Ak, prokuratúra je len nedôveryhodný článok v reťazci zametanie "vládnych" krádeží, ak tento postsocialistický stuchnútý ústav neobhajuje záujem štátu, skôr naopak, potom netuším prečo sa generálny spolužiak čuduje, že ľudia od jeho spolku bočia.

Ale fajn, uvidíme čo občania od Kaníka podali, ako vyšetria.
 
Hodnoť

ocakaval som,

ze sa nebude podielat na fraske v narodnej rade, ale zjavne mu nejde o cest, moralku a spravodlivost, ale o splnenu povinnost. na to mu staci obecenstvo patnastich poslancov. kto iny ako predstavitel spravodlivosti ma ukazat tym trpakom v parlamente co su zac. avsak blizsia kosela ako kabat, takze ako sudruh povedali: "psy stakaju, karavana ide dalej".
 
Hodnoť

http://www.pezinok-nahlas.estranky.sk/

Keby prokuratúra chcela, tu je príkladov, podnetov dostatok... Lenže. Keď prokuratúra odpovedá, že nie je v jej kompetencii skúmať obsah uznesenia mestského zastupiteľstva s obsahom následne vypracovanej a podpísanej zmluvy primátora s developerom, tak si nič nepomôžete. Jednoducho niet záujem. Lebo... Vraj je to problém vnútornej kontroly.... Nuž, ale keď tá nevykonáva svoje úlohy a dzobe Solgovi a jeho kumpánom z ruky, kam sa máte obrátiť?
Mesto dostalo skoro 40 000 eur v minulom roku na pokutách... Nik nebol ani len zobraný na zodpovednosť a nieto ešte vymáhané nejaké náhrady. Prokuratúra mi oznámila, že to nie je jej problém, ona také veci nerieši. Vraj je to problém vnútornej kontroly... Obrátiť sa na okresnú prokuratúru v Pezinku je úplne zbytočné. Lebo...

A tak jediné, č zostáva je písať...
Napr:
http://www.pezinok-nahlas.estr...

http://www.pezinok-nahlas.estr...
 
Hodnoť

Načo obťažovať vrátnika,

treba za riaditeľom. Ja denne viackrát volám Fica, veď nám to všetkým nakázal.
Ešte aj keď nénika na rínku mi za mrkvu nedá bloček, s ktorým by som mohol vyhrať v lotérii majland.
A potom, že občania sú neaktívni. Ja, a aby som nezabudol, už od roku 2010 jazdím BA - KE po diaľnici (síce cez Budapest, ale dokazuje to, že Fico každý sľub plní). Potom platím o 90 % lacnejší plyn, ak ten hnusný ruskoboľševický nahradím bioplynom.
Ale tú adresu a číslo telefónu nedám ani za milión.
Veď by chudáka Fica dostihla pošta a kvôli behaniu po súdoch by nestíhal riešiť mnou nahlasovanú korupciu.
Obťažujte si Čižnára, veď sú ako jedna rodina.
 
Hodnoť

 

Pravá ruka nespravodlivosti v tomto štáte má tú drzosť obviňovať občanov z nízkej aktivity, keďže sám svojou neaktivitou je hlavným podporovateľom korupčného a bezprávneho stavu na slovensku. Fuj, hanba ti, vraj prokurátor!
 
Hodnoť

najlepšia obrana je útok

Vážený pán generálny prokurátor,
pred tým ako ste sa rozhodol obviniť občanov z nečinnosti, mal ste začať sebou.

Prokuratúra je zodpovedná za zákonnosť v trestnom konaní a tu je základný kameň úrazu. Ak by si prokuratúra plnila svoje základné povinnosti takýto bordel by v tejto republike nebol.

Mafiánske zoskupenie Trnka-Kočner už bolo neudržateľné a Vy ste bol zvolený spolužiakom na to, aby ste prokuratúru aspoň dostal do prijateľných medzí.
Urobil ste pokus o odstránenie Trnku, ale ani to ste doteraz nedotiahol do konca. Nehovoriac o tom, že štruktúra prokurátorov zotročených mafiánmi, ktorý pásli aj Trnku si na prokuratúre robí čo chce a Vy zrejme nemáte dosť sily na ich elimináciu a nebodaj vykopnutie čo by si zaslúžili najviac.

Začnite najprv upratovať vo svojom chlieve - to je Vaša kompetencia a nevykrikujte na občanov, že Vám neveria, lebo pritom vyzeráte ako úbožiak túžiaci po uznaní, ktoré si nezaslúži.

Želám veľa úspechov v plnení si povinností.
 
Hodnoť

 

Slabá úroveň spolupráce občanov, pán spolužiak, svedčí aj o dôvere občanov voči štátnym orgánom - skorumpovaným, spolitizovaným, neústretovým voči bežným občanom. Tak totiž vnímajú ľudia aj ochotu a prácu štátnych orgánov, ktoré si navyše platia, pre nich.
 


Najčítanejšie na SME