Streda, 3. jún, 2020 | Meniny má KarolínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Právo na Paneurópskej vysokej škole dostalo stopku od Draxlera (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

no konecne
bolo nacase, ved ten ustav produkoval samych idiotov
pavol_b
<< < 1 2 3 4 > >>

 

A to nieje tá škola kde učí veľká odborníčka n a obchodné právo L.Žitňanská?
 

...

neviem kde uci pani Zitnanska, ale ty si asi dalsi z trollov na vyplatnej listine SMER s.r.o.
 

 

Preto lebo Žitňanská učila alebo ešte učí na tejto škole som sa smerácky trol? to ako súvisí. Ty si maďarský troll?
 
Hodnoť

Málo

tak či tak, právnici dobabrali túto republiku ... a v tom pokračujú ... :)
 

 

Právnici sú v tom absolútne nevinne. Republiku dobabrali politici. To ale neznamená, že neschopný politik nemôže byť právnik. Alebo ešte horší prípad, keď je politik síce schopný právnik, ale morálna žumpa spoločnosti v štýle "všetko v súlade so zákonom". Obzvlášť, ak politik vyštudoval právo ešte za socializmu a metódy i teórie cieľov a aplikácie práva v ľudovodemokratickom socialistickom zriadení. "Ach, zlaté časy ŠtB a súdenia bez dôkazov". Svet im bol jednoduchší.

Každopádne, videl by som skôr iné školy práva, u ktorých by som predpokladal prieskum kvality výučby. Nechcem spomínať Sládkovičovo, ale hold, už som ho spomenul. BVŠP má paradoxne na pomery svojho oboru pomerne vysokú mieru uplatnenia študentov, neviem, či dokonca nepatrí medzi tri najlepšie právnické na Slovensku. Ale aspoň bude menej nových právnikov.

Zbytočne sa každý rok naberajú v stovkách, už teraz majú problém sa uplatniť v obore a zamestnávatelia s nimi patrične nakladajú podľa ich prebytku - plat po niekoľkoročnej praxi horší ako nástupný plat letného brigádnika za pásom vo fabrike, minimálna alebo žiadna šanca kariérneho rastu, zle ohodnotené nadčasy a keď sa niekto ozve, tak sa prepustí, lebo sa na jeho pozíciu hlási ďalších 10 kandidátov. A nedaj pánu, ak si niekto trúfne byť koncipientom do 30tky a nájde niekoho, kto ho je ochotný ako koncipienta mať i pomáhať v príprave. V najlepšom končia ako poskokovia na uzdičke, lebo zamestnávateľ vie, že mu zobú z ruky. Samozrejme česť výnimkám. A samozrejme sa to nevzťahuje na tých, ktorí majú prácu zaistenú už počas štúdia, lebo mamička je sudkyňa so známosťami, alebo otecko má svoju kanceláriu, alebo krstný je advokát, stará mama pracuje na sekretariáte na ministerstve a podobné prípady, ktoré pozná úplne každý študent práva na každom rohu školy. Pochybujem, že niekoho môže prekvapiť, ako to v tomto obore funguje. Na Slovensku to takto funguje asi všade, bez ohľadu na obor.
 

 

Jestvovanie pravnikov paradoxne poukazuje na jestvovanie nepravia. Pravne sluzby su PLATENE sluzby, pokial nemas peniaze, nedosiahnes spravodlivost. Chces sa sudit? OK, daj 6% sumy. Oslobodime ta ak si socialny pripad... ale asi tazko budes socialny pripad, ked si zapleteny do niecoho, kde boli nejake peniaze. A ze si vrah? Zaplat si dobreho pravnika a vysekame ta z toho (isty hrac americkeho futbalu).
.
Ako moze uspech na sude zavisiet od pravnikov? Pravnici si vyberaju iba "spravodlive" pripady? Asi tazko...
.
Svetsku spravodlivost treba, ale tak ako to funguje dnes je to zle.
 

 

Toto je skôr obraz z televízie. V skutočnosti právnik rozhodne prípad iba v prípade, ak na jednej strane je úplne neschopný ťuľko, ktorý našiel titul vo výpredaji a na druhej strane právnik, ktorý vyštudoval aspoň priemernú školu. Slovenské právo nie je tak flexibilné ako Americké, kde sa defacto tvorí právo počas jeho aplikácie, i keď dnes to už tak úplne neplatí ani v Amerike. Ak je daný zákonný postup a jedna strana ho poruší, hold, je smola. Často býva problém v tom, že sa ukazuje na prílišnú abstraktnosť práva a že sa hovorí, že je právo bezcitné, že mu chýba spravodlivosť. No právo na Slovensku tvoria hlavne poslanci, vonkoncom nie advokáti. Právnik slúži len na to, aby predmetné zákony zozbieral, poukázal na ustanovenia, ktoré sú v jeho prospech a ak mu jeho klient neklamal (klient klame svojmu obhajcovi prakticky vždy i v tých najnepodstatnejších veciach a vždy zvykne aspoň niečo zamlčať, čo samozrejme vyjde napovrch počas konania a to sú práve tie momenty, kedy sa zvykne všetko náhle zosypať a obviňovať právnika, že prečo nezakročil, keď pritom o tom netušil), tak už na začiatku vie pomerne spoľahlivo určiť, či má klient šancu vyhrať alebo nie. Nie je to o tom, kto lepšie argumentuje, ani o tom, kto má lepšiu charizmu alebo oblek. Navyše mnoho prípadov skončí na súde iba kvôli ľudskej blbosti. Podpíšu papier, ktorý si neprečítajú, vykašlú sa na poplatok, prípadne na neho zabudnú, alebo zmenia adresy a nenahlásia to, účty chodia na pôvodné a všetko sa nahromadí a veľa podstatne absurdnejších prípadov. Neraz ide iba o nedbanlivosť, nie o úmysel, dokonca niekedy mali i dobrý úmysel, no tie sa často zvyknú obrátiť najhorším smerom proti nim. Alebo prípady, keď si zoberú ľudia "pôžičky" od úžerníkov, ktoré by si nikto nikdy nezobral, lebo už pri ich prevzatí bolo jasné, že ich nemajú šancu splatiť, čo je častý prípad pri závislých na hazarde. Keď náhle prídu na súd, cítia sa ukrivdení, že právo nie je spravodlivé - no neznalosť práva neospravedlňuje a hlavne blbosť nie je zákonom chránená.

Čo sa týka oslobodenia vrahov na súdoch - to rovnako nebýva spôsobené ani tak právnikmi, ako skôr sudcami alebo políciou. Napríklad ak policajt, ktorý v danom prípade mal zaistiť dôkazy a pri ich zaisťovaní pochybil, kvôli čomu sa inak očividný dôkaz nemôže v konaní použiť a vrah sa môže dostať na slobodu. To ale nie je chyba alebo úspech právnika. Rovnako môže pochybiť súd počas konania, ale to ide zas mimo advokáta, ktorý obhajuje. A tiež by ste sa divil, ako neradi právnici obhajujú ľudí, ktorí sú očividne vinní. Nemyslite si, že sa v tom vyžívajú, práve naopak. Navyše nejde o žiadne veľké peniaze, tie sú v obchodom práve, kde sa súdia veľké korporácie. Aj tak sa ale najlepšie majú tí právnici, ktorí už majú svoju klientelu, riešia skôr bežné veci spoločností, majú stabilný príjem peňazí a na súd musia iba občas, prípadne pošlú svojho poskoka, aby zaniesol papiere, teda v obore pozícia nazývaná právny asistent s vysokoškolským právnickým vzdelaním alebo vuglárne - koncipient.
 

malomestan

zaujimave veci píšeš. len problém tvoj je že si malomštan, teda z malého mesta. Malé mesto - malý biznis. Lebo ked niekedy zavítaš do Bratislavy, tak koncipient je relevantný právnik, ktorý rieši resp. zastupuje klieta a jeho prípady od začiatku podpísania zmluvy a porušenia až po výkon a splnenie povinnosti bez toho, aby nanho vobec dohliadal nejaky advokat. Advokat si rieši svoje veci personalne, robi pohovory, statistiky, komunikuje s centralou, manazuje inf. systemy, robi stretnutia s zmluvnymi partnermi, zmluvnymi notarmi atd. pripade ak nejakou nahodou spravi adv. skusky, tak odide robit pravnika do firmy. Viem lebo známi pracujú ako koncipienti.
Inak riešiť treba hlavne profesionalizáciu polície a podfinancovanosť súdnictva. Vyšetrovateľ, by mal byť právnik a nie inštalatér alebo kúrič s vyštudovanou alžbetou externe. To isté súdnictvo, vyšší súdny, 640 euro, zapisovateľka minimalka a neni na zakaldne veci ako perá a papier, tak nečudujme, že sme tam kde sme.
 

malomestan

aj právnikov, by sme mali podľa výsledkov ... uznáš iste sám, že výsledky vlád riadených právnikmi, za 25 rokov boli a sú mizerné ... a to radšej nehovorím o vzore či morálke ... :)
 

prespektiva

ty nechapes jednu vec co nechape viac tu diskutujucich. Ze akonahle vstupuje do politiky pravnik, uz neni pravnikom ale politikom, lebo sa automaticky sprava politicky. A zvlast predseda vlady riadi vladu a zastupuje krajinu. Tu sa robi umelo taka predstava, ze keby bol predseda vlady banicky inzinier alebo neviem co, tak sme inde. No niesme. Slota je banicky inzinier, Figel informatik, Pociatek IT tak isto, Bugar - tusim stavebny ing. nie som si isty a su ty ludia kvalitativne lepsi ? Asi tazko. Len tu sa z toho robi uchylka, ze ked je niekto JUDr. tak neviem co sa od neho ocakava. No nic, tak ako od ostatnych politikov, vystupuju totiz uz ako politici.
 

Prepáč Marcel,

prácu informatikov, filmárov, blogerov, medikov či právnikov ap. v kombinácii s politikou by mali charakterizovať vždy výsledky ... ak vidíš, čítaš, počuješ a hodnotíš výsledky predsedov vlád právnikov, zistíš, že v porovnaní s lepšími, sú mizerné, bez vízie - zlé ... právnici síce patria do politiky, ale na základe pracovných výsledkov rozhodne nepatria do riadenia mocenských štruktúr ... to by si mal Ty a Tebe podobní, konečne pochopiť a nedať sa právnikmi, ako politikmi, manipulovať ... :)
 
Hodnoť

súvislosti vám ušli

škola stratila akreditáciu lebo uskutočňovala výučbu na iných miestach ako bolo určené .... kvalita výučby tejto školy na slovensku nie je sporná.. absolventi tejto školy podla ministra vnútra dosahujú najlepšie výsledky ako vyšetrovatelia ... na príklad
 

tebe toho ušlo viacej

"K absolventom Paneurópskej vysokej školy mala výhrady aj Česká advokátska komora, ktorá ich nebrala za koncipientov a nechcela pustiť k advokátskym skúškam."
 

ano

nemá akreditáciu na výučbu českého práva
 

ano

to je síce pravda, ale hovorkyňa povedala tiež :
"ale pri niektorých školách máme pochybnosti o kvalite výučby"
 

 

odkedy je to čo povie nejaká hovorkyňa smerodajné ? mam vlastné skúsenosti s PEVŠ a môžem povedať, že výučba je na úrovni, simulované súdne spory, riešenie klazúrnych prípadov už od 1. ročníka, štúdia a nehovoriac o tom, že na škole pôsobia naozaj osobnosti a uznávaný odborníci... toto celé je iba politika nášho premiéra a jeho poskokov, ktorí sa ho boja ako čert kríža
 

 

Na PEVŠ študuje odpad, ktorý by na verejnej škole nemal žiadnu šancu. Tlačiareň diplomov za prachy, ktorá znižuje už aj tak nízku úroveň tejto profesie.
 

pochváľ sa

A akú máš Ty školu?
 

ano

"mam vlastné skúsenosti s PEVŠ"
Myslel som si to.
 

vážení, vy netušíte že má pobočku v Brne

Juliánove?
Pobočky VŠ v zahraničí to je extra možnosť na o1eby
 

<< < 1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME