Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Riešenie prerozdeľovania utečencov je podľa Kaliňáka pokrytecké (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

pokrytecke

je najma hlasovanie smerackych poskokov v EU parlamente, kde VSETCI hlasovali za kvoty ... takze kalinak netrep na SK nieco ine ako v bruseli hlasujete
 

to iste bude v bruseli

doma sa hraju na hrdinov a v bruseli budu spolu so svojimi poslancami v kute suchat nohami a uctivo zmolit klobuk. aby potom poslusne zdvihli ruky za akukolvek hlupost, aku tam ich kolegovia - maoisti, komunisti a socialisti navrhnu a odhlasuju. ako sa to uz stalo stokrat doteraz. napriklad pri akejsi pracovnej zdravotnej sluzbe ci pri cipovani psov a maciek, ci na sto inych lokajskych sposobov, vratane eurovalova.
komunista ma vzdy sedem masiek a natahuje si ich podla okolnosti.
 

dnes to kalinaka nebavilo,cela ta debata

manželka ho zdubkavala, že chce papat v reštike dnes vo viedni, kde je obed za 150 eur jeden
a musel on chudač diskutovat v tv
 

 

Podľa toho čo sa v BA pošuškáva o Kali-m, tak patrí ku 4 percentnej menšine a jeho manželka (bývalá konfidentka vojenských tajných) je iba marketingový ťah slúžiaci na zakrytie tohto faktu, čiže by som jej nepripisoval hlavné slovo.
Síce som reláciu nepozeral, ale dám ruku do ohňa za to, že propagandista v kresle moderátora nekládol žiadne nepríjemné otázky a určite sa neokomunistického ministra vnútra, budujúceho policajný štát nespýtal ako je teda možné, že za kvóty v europarlamente zahlasovali poslanci jeho vlastnej strany.
 

 

moderátor je ok a danú otázku sa ho pýtal ako prvú. Žial čo sa týka problémov imigrácie ale celkovo diskusných politických debát tak v tomto smere zlyháva skôr TA3, ktorá svojou nevyváženosťou a tendenčnosťou dosiahla dno. Debata o5minút12 na RTVS bola dynamická a pomerne vyvážená, 2 názory pre, 2 proti, moderátor bol miestami nepríjemný, čo je dobre, i keď rovnako ako na Kaliho a Sulíka mohol zatlačiť aj keď kládol otázky etnologičke z Marsu i keď vzhľadom na to, že nebola jedným z hlavných hostí sa to dá pochopiť.
 

 

Ďalšia veľmi citlivá téma gubernia vs. EÚ. KSSmeráci veľmi dobre vedia ako sú medzi tupovoličmi vnímané otázky imigrácie. Pre bežného tupovoliča je europarlament a vôbec celá EÚ v úplne inej dimenzii. A tak doma potom stačí, keď Fico s kovošroťákom robia ramená pre kamerami a v Bruseli zrazia opätky a hlasujú v súlade EÚ. Novinári by sa v tom mohli vŕtať viac a pri každej príležitosti to Ficovi otrieskať o tú hranatú hlavu.
 

Slováci podporte túto výzvu :D

. Stovky slovenských rodín už prehlásili, že migrantom sú ochotní pomôcť s ubytovaním či hľadaním práce. Svoju pomocnú ruku zatiaľ ponúkajú na stránke www.ktopomoze.sk, za ktorou stojí Spoločenstvo Ladislava Hanusa. Keď sa dobrovoľníkov vyzbiera 1000, vyzvú vládu, aby prijala 100 utečeneckých a vysídlených rodín zo Sýrie a Iraku. Pomohlo by aj vyučovanie slovenčiny „Vláda si myslí, že naša spoločnosť nie je ochotná prijať utečencov. Chceme ukázať, že sme ochotní, takže mohli by tomu byť viac naklonení,“ hovorí Michaela Pobudová z iniciatívy za prijatie migrantov. Dobrovoľníci by podľa Pobudovej mohli byť osožní napríklad pri učení slovenčiny alebo by s utečencami aspoň mohli tráviť voľný čas a začleniť ich tak do okruhu ich blízkych. „Hľadáme aj firmy, ktoré by vedeli poskytnúť ubytovanie alebo pár pracovných miest,“ dodáva Pobudová. Iniciatívu podporujú viaceré známe mená, medzi nimi napríklad kňaz Anton Srholec, sociologička Oľga Gyarfášová či bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko ,Štefan Hríb.. „Postoj Slovenska je strkanie hlavy do piesku, politická reprezentácia nechce vidieť problémy v širších súvislostiach. Argument, že Slovensko je iba tranzitná krajina, tak načo sa vôbec snažiť, je politickou výhovorkou, nadbiehaním väčšinovej verejnej mienke. Namiesto toho, aby sa hovorilo o solidarite, hovorí sa o utečencoch a migrantoch iba ako o hrozbe,“ myslí si Gyarfášová. Šéfovi migračného úradu Bernardovi Priecelovi sa návrh Európskej komisie, aby si členské krajiny EÚ prerozdelili tisícky utečencov, nepozdáva. „Každý človek, ktorý mení svoje miesto života, si svoju budúcnosť nesie v hlave, chce niekam ísť, každý niečo plánuje. Keď sa ľudia vyberú na cestu z Afriky do Európy, vyberú si, kam chcú ísť žiť. Ja som nie presvedčený, že je to z hľadiska dodržiavania ľudských práv úplne čisté, keď sa niekomu určí, že ty musíš ísť tam a ty tam,“ vysvetľuje. Slovensko podľa neho okrem toho nie je pre migrantov veľmi atraktívnou krajinou. Vlani požiadalo o azyl na Slovensku 331 ľudí, udelili ho 14 z nich. Iniciatívu stoviek Slovákov, ktorí prejavili ochotu utečencom pomôcť, Priecel veľmi komentovať nechce. „Keď niekto chce z vlastnej vôle pomáhať, nech tak robí na vlastné náklady. Keď niekto chce pomôcť, ale nech to zaplatí štát, to nie je to pravé orechové.
 

díki,

super, toto sa mi páči :)
 

 

hej páči sa ti to ?? tak verím, že si sa už na tej stránke zaregistroval a budeš u seba v byte chovať jednu arabskú rodinu, prípadne nejakého zblúdeného teroristu.......Ináč len kecáš!.
 

nie žeby zrovna

Teba do toho niečo bolo, ale áno, zaregistrovala :D.
som európan, nikdy som nezažila hlad, epidémiu bežne liečiteľnej, no v istých oblastiach smrteľnej choroby, prírodnú katastrofu, vojnu, ešte aj ten husákizmus len okrajovo, s bábikou v ruke. kedysi kdesi ktosi vymyslel taký pekný koncept. ľudské práva. každý má právo na život.každý má právo nebyť mučený. má každý právo? áno, ale. tie veci existujú, ak existujú ľudia ochotní pomôcť im. som človek. taký, ku ktorému bola príroda alebo náhoda alebo čokoľvek tak milosrdná, že ma vrhla do stabilného, relatívne bohatého regiónu, mám rodinu, priateľov, zázemie. takisto som sa mohla narodiť v Líbyi a bol by průser. čistá náhoda. a niekto z druhého konca sveta by ma a priori nazýval teroristom, aby sa nemusel pozrieť do očí tomu faktu: že som proste človek. a možno sa radšej utopím ako nechám mučiť ...http://www.theguardian.com/glo... lebo áno, aj takto krutý môže byť výber niektorých ľudí. takže ak ja som mala to šťtastie, že som sa narodila ako európan, rada pomôžem tým, ktorí také šťastie nemali a teraz prišli o prakticky všetko. to človečenstvo mi velí...
 

 

Keby sa k nam navalilo povedzme 50 000 Ukrajincov, bud si ista, ze ludia ako ender by povazovali za samozrejmost aby nam zvysok Europy pomahal.
 

je to veľmi široký okruh problémov

ono to nie je tak, že si potom môžeme vybrať, kto sem príde a kto nie. Iste málokto by protestoval proti jezídom alebo kurdkám, čo by u nás si užili rotáciu z frontu. Alebo manželky a deti sýrskych kresťanov, na ten čas kým by si ich muži plnili vlasteneckú povinnosť.

Lenže komisia nám vyberie, nie že my si budeme vyberať, s kým sme kompatibilný. Napríklad tá spomínaná Eritrea.

Viete vôbec aké % obyvateľov v tej krajine má AIDS? Vraj až polovica, tam je naozaj epidémia. Čo potom s tými, u ktorých sa prejaví ? To čo vidíme vystupovať z člnov sú samí mladý muži. Nejak rodiny tam niet. porovnajte vlaňajšie utečenecké prúdy z Donbassu. Ženy a deti prevládali.

Toto je hlavne ekonomická migrácia do vysnenej EU, ktorá má málo spoločného s tou reálnou. Ktorý z nich dal tisíce za to, aby tu makal za 350 €? To sa mu ani tá cesta nevráti. Tí ľudia dali často viac prevádzačom, než by vedela vaša rodina dať dokopy. Dali, pretože veria v niečo čo nie je, v prosperujúcu EU, kde pečené holuby lietajú do huby...je to biznis pre prevádzačov, ktorí naozaj nemajú dôvod im povedať pravdu, o nezamestnanosti a o tom, že napríklad na SK tie soc. dávky tiež nič moc...a samozrejme platy nie, ale za prácou sem väčšina z nich nejde...

Potom príde sklamanie, nenávisť voči domácim, ospravedlňovaná tým, že sú to neveriaci psi, ktorí si maximálne zaslúžia byť v pozícii otrokov.

Nebude trvať dlho a vzťahy medzi pôvodným obyvateľstvom a novým obyvateľstvom budú výbušné. Prídu prví mŕtvi, vláda nebude vedieť či dať priechod spravodlivosti alebo radšej vždy byť proti domácim, aby si nepohnevala Brusel, či zasiahnuť aby ju nezhodili domáci.

Toto ešte môže skončiť všelijako ale náš doterajší život bude už stejne v zadeli...Nakoniec už dnes máme lokality, kde aj už nejaký ten rok to tak je, kde vyjsť si v noci ba aj cez deň na ulicu nemusí skončiť dobre...
 

 

Prečo títo dobrovolnici nechcu radsej pomahat Romom v nasich osadach? Lebo to nie je tak cool?
 

Rómom sa už málo pomáhalo?

komu sa toľko pomáhalo ako im? kto by tak "vybýval" byty ako oni? školy boli zadarmo, povinné, školské pomôcky zadarmo počas súdruhov...koľkí skončili aspoň učilište a pracujú? málo z nich. čo špeciálne by ešte chceli? to nie je o tom či je niečo cool ale o to, kto si podanú ruku a pomoc váži. donekonečna to nejde. toto by si mali uvedomiť všetci aj utečenci. a okrem toho choď ty do osád a pomáhaj. teraz sa bude pomáhať utečencom, ktorí o pomoc stoja a nebudú ju zneužívať.
 

 

stoja o pomoc a nebudú ju zneužívať - to akože vážne ?? Prečo potom nikto z nich nechce isť na Slovensko a ďalšej východoeuropske krajiny, ked potrebuje len pomoc ? Ale 99 percent sa tlačí do Nemecka a podobne.....
 

 

pomáhalo, pomáhalo a ako to s tými cigánmi nakoniec dopadlo, veď dnes sú na oveľa nižšej úrovni ako hocikedy pred tým, pred začatím uplatňovania pozitívnej diskriminácie. Nakoniec vyjde, že tá obrovská pomoc im skôr ublížila a investované prostriedky sú zbytočne vyhodené peniaze. Keď niekto to vidí inak, nech oponuje!
 
Hodnoť

 

Ved nech ide sudruh Kalinak spolu so sudruhom birmovanym precedom ten navrh, za ktory uplne nahodou hlasovali aj Smeracke vrecia zemiakov v EP, skritizovat priamo do Bruselu...ale tam ked pridu tak stiahnu chvostiky a olizuju bruselske analy.... Pokrytecke cervene zlodejske potkany
 
Hodnoť

informovanie o problematike imigrácie

je žiaľ v slovenských "mienkotvorných" médiách momentálne silne cenzurované. Príliš sa dbá o tom, aby idey multikulti sa nedostali na pranier, či je to len autocenzúra autorov ale cenzúra zhora, to neviem.

Ohľadom problematiky imigrácie vyšlo niekoľko zaujímavých necenzurovaných článkov na web portáli Medzičas.

Medzičas - link naň sem nedám, cenzor ho hviezdičkuje a vie prečo - totálny rozpor s ideami SME. Ale vyhľadávač ho nájde :-D
 
Hodnoť

kazdy jeden "clanok"

v SME tiach sa zvrhne na bohapuste nadavanie na Fica a SMER.
SME tiarom to uplne staci aj ich tupym primitivom.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME