Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

NATO chce rozširovať alianciu, zvažuje Čiernu Horu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Ak sa systém rozšíri o prvok, ktorého vektor cieľov nie je dostatočne kompatibilný s celkovým vektorom cieľov celého systému, tak sa znižuje rezerva udržateľnosti nového systému, keďže len samotné udržiavanie existencie systému si vyžaduje pracnú kompenzáciu cieľových antagonizmov. Ľahko sa môže stať, že energia nového systému, ktorá zostáva na jeho aktívnu prácu smerom von, sa môže oproti starému systému znížiť.***

Na toto by mali dbať zástancovia rozširovania EU a NATO, pretože o niekoľko rokov bude lamentovanie a pohoršovanie sa nad nejednotnosťou a slabosťou únie či aliancie síce opodstatnené, no bude to už len plač nad rozliatym mliekom. Udalosti z posledných rokov ukázali, že tento scenár sa už dokonca naplnil. Namiesto poučenia sa však proces, zdá sa, pokračuje a jeho následky budú ešte zosilnené.

Efektívnejšie by snáď bolo zaoberať sa preorganizovaním NATO tak, aby rozhodovacie a organizačné bremeno neležalo na jedinom členovi - USA, ale aby sa prerozdelilo medzi menšie efektívnejšie fungujúce regionálne bloky.

Buď bubú NATO a EU efektívne, alebo nebudú. Javí sa mi, že zatiaľ to speje k tej druhej možnosti, čo by bola z istého pohľadu aj škoda. Síce členovia NATO niekoľkokrát porušili medzinárodné právo, čo stálo nemálo ľudských životov, no zlý nie je nikdy samotný nástroj ale ten, kto ho používa. Mnoho ľudskej práce stálo vytvoriť NATO a preto by bolo lepšie usilovať sa zlepšiť ho a nie zničiť. V hre o určovanie scenárov globalizácie vyhráva efektívnejší.

______________________________________
***http ://*****/koncepce-socialni-bezpecnosti/#DVTR
 
Hodnoť

hlupejsi nadpis uz tomu nemohli dat,

jezismaria.
Cize NATO sa chce rozsirovat ( Ciernohorci tiez chcu? ) , smerom kam?, hned sa toho chytia fsetci ....fili. A budu mat nabite!
Jedine, zeby nieco bolo cele zle.....
 
Hodnoť

 

NATO chce rozširovať alianciu, zvažuje Čiernu Horu..vyborny nadpis..a ciernohorci to tiez zvazuju..alebo narychlo ..bo balkan sa rozpada...
alebo je rozpadany USA koli rusom
 
Hodnoť

Na Balkáne nič nového

1. Na pozvanie predsedu vlády Slovenskej republiky pricestoval dnes (14. mája 2014) na trojdňovú návštevu SR predseda vlády Čiernej Hory Milo Djukanovič, ktorý sa stretol so svojim partnerom Robertom Ficom a vo večerných hodinách aj s podpredsedom vlády a ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslavom Lajčákom

2. „Slovensko popri tradičnej podpore Čiernej Hory do EÚ veľmi intenzívne podporuje jej vstup do NATO, čo by malo veľký význam pre posilnenie stability a bezpečnosti nielen samotnej krajiny, ale aj celého regiónu západného Balkánu,“ uviedol minister M. Lajčák.
 

Ahoj vbupps.

Už som sa bál že si sa odmlčal. Nikto tu nevie zdvihnúť mandle tým "večne uslintaným" Putinovským obdivovateľom ako Ty.
 


Najčítanejšie na SME