Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na súdoch stopli dôkazy, polícia aj tajní budú mať problémy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Tak toto ti nevyšlo Poldo :-(
 
Hodnoť

Zdá sa mi, že takéto opatrenia

typu silnejšej ochrany osobných údajov sú omnoho viac na prospech páchateľom trestných činov ako ich obetí. Podľa mňa to nie je správne.
 

 

Taketo opatrenia ochrania zopar pachatelov. Popritom v istom zmysle ochrania nas vsetkych. Podla mna to za to stoji.
 

 

Ochránia nás všetkých - pred čím? Že tie dáta nezneužije polícia, ale zneužije ich priamo niekto od operátora? Veď to môže zneužiť aj dnes, takýto zákon tomu nezabráni, zabráni len tomu, aby si ich nemohla pýtať polícia. Naozaj si myslíš, že ak niekto chce zneužiť informácie, tak si ich bude pýtať oficiálnou cestou, aby o tom ostali záznamy?
 

Veď samozrejme.

Stačí, že sa vo firme objaví chlapík z Penty s tučnou obálkou v ruke a technik mu dá aj svoje gate. Pritom o tom nebude nikto ani vedieť.
Toto je zas jeden zákon, ktorý viac slúži darebákovi ako bežnému občanovi.
 
Hodnoť

Ak chceme mať viac bezpečnosti, musíme

sa vzdať časti súkromia!?
 
Hodnoť

zneužívajú to v masovom rozsahu

policajti s tám kšeftujú a robia si čo len chcú. je to jedno veľké svinstvo.
 
Hodnoť

No jo,

keby odpočúvačky neboli takmer v súkromných rukách.....
 
Hodnoť

idiotská krajina

"Prepáčte, pán vrah, môžem si vás natočiť na kameru, keďže práve vraždíte túto slečnu a chcel by som to použiť na súde proti vám?"
Súdy nemôžu použiť kamerové záznamy bez súhlasu zločincov (!), nemôžu použiť záznamy ich hovorov, neviem ako to je inde, ale nechce sa mi veriť žeby takáto šialenosť bola uzákonená vo väčšine európskych krajín...
 

 

Bodaj by tato "sialenost" bola uzakonena vsade :)

Ale chapem, vacsina ludi by nemala problem keby im namontovali kamery aj na zachod... Ved ked nese*u protistatne, tak sa nemaju coho bat, ze? :)
 

Neprajem ti

aby si sa v budúcnosti stal obeťou takého trestného činu, kedy polícia bude mať zviazané ruky, aby mohla dokázať tvoju nevinu, pretože sa jednoducho nebude môcť dostať k usvedčujúcim dôkazom, hoci možno budú "trčať" kúsok od teba na serveri "tvojho" operátora.
Inak, to ti už akože nevadí, že tie dáta vlastnia operátori, ktorí sa k nim môžu dostať kedykoľvek a to aj bez súdneho rozhodnutia?
 

 

No hlavne dufam, ze sa nedozijem doby, kedy sa bude musiet dokazovat nevina. A snad ani moje decka sa toho nedoziju.

Aby som odpovedal na tvoju otazku: Ano, vadi.
 

 

Dokazovanie neviny sa volá alibi a je to štandardný postup odjakživa.
 

Prepáč, ale tá doba tu ešte

stále ja a zrejme sa to k lepšiemu veľmi nezmení. Stačí len otvoriť oči. Takže sa modli, aby sa ťa to len netýkalo aj osobne.

Prečo ti to tak veľmi vadí?
 
Hodnoť

Ústavný súd treba zrušiť

je úplne zbytočný,pretože robí len problémy,sedia tam darmožráči,ktorí nevedia oživote nič. Nechajú vrahov chodiť po slobode. Ústava je pre našich politikov zdrap papiera a vytierajú si snou iť.
 
Hodnoť

Tak sa budeme chodiť pýtať susedov..

..
 

 

Aj ked predpokladany pachatel byva na samote...
 
Hodnoť

?

Veľmi zlá správa pre obete trestných činov! Výrazne to sťaží dokazovanie hlavne majetkových trestných činov, tých je najviac. Páchatelia sa môžu tešiť, poškodeným ostanú oči pre plač. Ako policajt by som sa mal vlastne tešiť, lebo mi ubudne robota, ale opak je pravdou. A s tou ochranou osobných údajov sa to už preháňa. Súhlas na prístup k metadátam nám musel dávať sudca po patričnom odôvodnení. Nedalo sa k tomu tak ľahko dostať, ako to ukazujú v CSI Miami. Ak sa stalo pár prípadov, že došlo k zneužitiu telekomunikačných metadát, tak je to mizivé percento. V drvivom počte prípadov, ale tie dáta boli použité zákonne a odôvodnene. A hlavne na prospech poškodeným. Vagabundi si aj tak nájdu cestu ako s k tým dátam dostať, takže je to podľa mňa krok späť...
 
Hodnoť

 

Takže policajti so súhlasom sudcu tieto data ani v zákonom stanovených prípadoch nemôžu získať, ale samotní operátori ich môžu uchovávať a využívať. Normálne začínam tú úprimnú snahu o ochranu ľudských práv oceňovať.
 
Hodnoť

Zlá správa aj pre obete mnohých nehôd

Dobrý deň,

pán Pitu077, oceňujem Váš jasný a triezvy príspevok. A rovnako je to zlá správa pre obete a pozostalých všetkých dopravných nehôd, kedy sa vodič namiesto riadeniu venoval telefonovaniu či Facebooku – dokazovanie viny sa výrazne sťaží, kým notorickým porušovateľom tohto ustanovenia sa určite po takomto rozhodnutí ústavného súdu výrazne uľavilo, lebo veď odteraz nemusia mať žiadnu starosť, že im to kedy kto dokáže – zapracuje osvedčené, že som sa telefónom škrabal pri uchu.
Inak by mal celkom zaujímalo, čo teraz s osobnými či bytovými prehliadkami – veď to je tiež vážny zásah do súkromia, to sa teraz nejde tiež stopnúť, aby to už bolo konzistentné s tým, že do súkromia sa nezasahuje?

S úctou,
Ján Šichula

P. S. Začínam mám nedobrý pocit, že predpovede niektorých hlasov, že na nekonečnom presiľovaní tzv. ľudských práv, môže nakoniec skolabovať naša civilizácia, nemusia byť až také úlety.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME