Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SaS sa pre program upratovania Slovenska obrátila na prokuratúru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

koho by uz na slovensku zaujimali cierne skladky, vsakano
 
Hodnoť

Ach jaj ...

1)

Skuste mi niekto vysvetlit tuto vetu: „Monitoring vlani ukázal, že na Slovensku je približne 2500 evidovaných nelegálnych skládok, ďalších až 7000 je neoficiálnych.“

Ake su to evidovane a ake neoficialne nelegalne skladky?

Existuju iba evidovane environmentalne zataze a tie su riesene podla ineho zakona.

Aplikacia, prostrednictvom ktorej obcania SR naivne ohlasovali skladky, a mysleli si, ze sa nimi bude niekto zaoberat obsahuje udaje o cca 4 000 skladklach: http://www.trashout.me/statist...

Na zaklade toho, ze sa problematike intenzivne venujem od roku 2002 a travim mnozstvom casu v terene, si dovolim tvrdit, ze nelegalnych skladok je 8 az 12 000.

Dalej tvrdim, ze objekty env. zatazi sa vyuzivaju, pod „dohladom“ samosprav na ukladanie novodobeho odpadu, pricom zataz by mala byt riesene podla zakona o env. zataziach a novy odpad postupom urcenym podla zakona o odpadoch. Mnohokrat sa to tak nerobi, lebo sa to cele oznaci za zataz ...

2)

SAS by mala riesit:

A) Neplnenie oznamovacej povinnosti povinnymi osobami

Ak tak vehemente trva na dodrzani zakona o odpadoch, tak nech vyvola tisice priestupkovych konani, voci fyzickym ci pravnickym osobam, ktore si nesplnili oznamovaciu povinnost.

SAS mozno ani netusi, ze vacsinu skladok oznamuju obcania bez vztahu k predmetnym pozemkom a OU vobec nemusi konat. Podla nasho choreho zakona o odpadoch, ak totiz skladku oznami ina nez povinna osoba, OU kona z vlastneho podnetu t.j. konat vobec nemusi, co sa vo velkom vyuziva.

Vznika tak stav, ze ludia, ktori si splnili obciansku povinnost su sikanovani statnou spravou ZP na ukor ludi, ktori si nesplnili zakonu povinnost. A cuduj sa svete, mame rozhodnutia prokuratur, ktore tuto sikanu odobrili, lebo je v sulade so zakonom ...

B) Konanie obci a OU

To, ze sa v k. u. nachadza skladka vidia vzdy vsetci, okrem prislusnej obce, OU, policie ...

SAS nech vyriesi fakt, ze vsetky institucie cakaju na podnet a az potom, a to nie vzdy, zacnu konat ..., denno – denne sa okolo skladok pritom pohybuju na autach ... Do zapisnice pritom natvrdo tvrdia, ze o skladke nevedeli.

3)

Stotoznenie pachatela?

Mila SAS a kolko pachatelov si myslite , ze sa rocne v tomtro farizejskom state stotozni?

90 % skladok su priestupky a 10 % tr. ciny. A pri trestnych cinoch sa tr. stihanie zastavi, lebo pachatel je nezmamy.

Na beznej dedine vsetci vedia, ze Jano rekonstruoval strechu a stara strecha je za dedinou pri potoku, ale nikto to nevidi, nechce vidiet ..., vratane starostu. Lebo byt zvoleny je najvyssou hodnotou.

Pokuty mozu byt aj 100 000 eur, ked nikto nechce stotozonovat pachatelov.

A vy tu riesite, ze nebol dodrzany uradbny postup.

Prosim Vas, uz prestante poucovat a mudrovat cez tlacove spravy, obujte si bagance, zobewrte fotopatat, zapisnik ... , rozdelne si SR a zmapujte skladky Vy, podajte podnety na OU (vzor Vam kludne zaslem) a o pol roka sa mozeme bavit o tom, ako a co urobili urady. Vy teoretici ... Vsetky pliticke strany len mudruju, urobte nieco prakticke a potom poucujte obcanov. Pretrcat sa v obleku, kostime ... vie kazdy.

http://pado.blog.sme.sk/c/3798...

http://pado.blog.sme.sk/c/3798...

http://pado.blog.sme.sk/c/3798...

http://pado.blog.sme.sk/c/3798...

http://pado.blog.sme.sk/c/3798...
 
Hodnoť

toaletný papier

problém je, že politické strany vrátane SaS urobili počas svojho pôsobenia z odborných úradov toaletný papier... slúžili im len na uskladnenie svojich nominantov, ktorým ale natoľko málo odborne verili, že eliminovali všetky skutočné výkonné páky, ktorými mohli do ochrany životného prostredia zasahovať... a keďže tento stav pokračuje ďalej, miesto normálnych ciest sa hľadajú skratky, ktoré by umožnili prepojenie "hnojných tokov" - tj. vyciciavanie verejných zdrojov vopred určeným parazitom... takže áno- v zákone o odpadoch sú páky na odstránenie čiernych skládok, ale prečo ich využiť ak dotácie môže dostať hoci aj opakovane ten, čo napr. tieto čierne skládky vytvoril...???
 


Najčítanejšie na SME