Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sýrski povstalci odštartovali na severozápade krajiny novú ofenzívu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

kvôli podpore povstalcov západom v Sýrii

kvôli podpore povstalcov západom v Sýrii, je bordel aj v Iraqu,
a kvôli podpore protikadafiovských povstalcov v Líbii je teraz bordel v Lýbii a záplava uprchlíkov v Taliansku Grécku Malte španielsku.

Kadafi odchytaval utecencov a riesil to vracal kjich naspat do Afriky nielen lýbijských ale aj zo subsaharskej afriky čo utekali z líbijských prístavov do talianska. .Europe Kadafi vyhovoval a spolupracovali.
Amerike ale nie lebo ta ma svoje plany s Arabskym svetom ale aj s Europou-destabilizaciu.
Amerika toto teda zatrhla Kadafimu to vracanie uprchlíkov a stráženie hranice tak teraz nech sa taliani dakuju USA lebo oni zavinili utecenecku vlnu z Lybie, Nech idú utečenci nie do Europy ktorá podporovala Kadafiho ale do USA čo zosadilo kadafiho.
 

Nalejme si čistého vína o čo tam ide

Najviac to asi vystihuje asi americký strateg na linku: https://www.youtube.com/watch?...
...Neexistuje štát, ktorý bol večne mierumilovný. Plati to aj pre Spojené štáty, viedli sme veľa vojen.Avšak idea "Europskej vynimočnosti" myslím že bude prvou obeťou. Vznikne konflikt. Už tu bol konflikt v Juhoslávii. A teraz máme ďalši na Ukrajine. Pokiaľ ide o vzťah k USA. My už teraz nemáme vzťah s Európou (nepriamo myslené s EU. Naznačil uplatňvať voči EU scenár rozdeľ a panuj. Nerešpektovať EU ako celok!)
Máme vzťah s Rumunskom, Máme vzťahy s Franciou a.t.ď.,áno aj s Nemeckom. Neexistuje jednotná Európa s ktorou by sme mohli mať vzťah...
Na Islamský terorizmus, ISIL, Al-Kaidu Taliban v podstate vyjadril...Je to pre USA problém ale nie je to existenčná hrozba. (scenár rozdeľ a panuj!) . Máme aj iné zahranično-politické záujmy. Takže prvotný záujem USA, pre ktoré sme viedli prvú, druhú a studenú bol vzťah medzi Nemeckom a Ruskom. Pretože ich jednota je pre nás jedinou hrozbou. A preto sa musíme uistiť, že k takému vzťahu nedôjde. (Vzťah Číny a Ruska sa im nepodarilo narušiť a zblíženie lídra EU s Ruskom by už asi neprežili. Rusi sú už v zoskupení BRICS. Stavajú s Čínou prieplav v Nikaragui. Založili svoju Rozvojovú banku ako konkurenciu Svetovej banky a MMF, ktorú ovladjú USA a Západ. BRICS sú 3 miliárdovy trh a lacná pracovná sila. Rusko, Čína a India sú vojenské a vesmírne veľmoci.A to riadne naruší ich nadvládu v oceánou a ohrozi ich postavenie v Latinskej Amerike. Ohrozí to aj postavenie $)...
Včera USA oznámili, že budú dodávať zbrane. (Ukrajine) Dnes to popreli.Ale aj tak tam zbrane poputujú. Pretože NATO potrebuje 100% hlasov a ktorýkoľvek štát môže vetovať čokoľvek. Také Turecko to bude vetovať len tak pre zábavu. Trik je v tom, že USA chcú vybudovať "sanitárny koridor okolo Ruska. Rusko si je toho vedomé a verí že USA chcú rozbiť Ruskú federáciu. (Ten plán tu bol už dávno. Preto podporovali Iránského Šaha a dodnes fatálne narušené vzťahy s Iránom a väčšinou Islamského sveta. Preto Ukrajina. Na linku je aj mapa sanitárného koridoru. Všimnite si že v záujmových oblasti je aj SR. Preto Sýria, lebo tam bola základňa Ruska. Radšej nech je tam občianska vojna) Neskôr hovorí ...Udržať si kontrolu nad oceánmi a vesmírom je zakladom našej moci. Najlepší spôsob ako poraziž nepriateľskú flotilu je zabrániť jej výstavbe. (Áno skutočne Rusi už nedostanú Mistrály od Francúzov, a majú problém aj v Sýrii!!) http://www.teraz.sk/zahranicie...
Briti to zariadili tak, že žiadna Európska sila nemohla vytvoriť flotilu, že donútili útočiť na seba navzájom. Doporučil by viesť takú politiku ako viedol Regan proti Iraku a Iránu. Sponzoroval obe strany a tak zabezpečil, že nepôjdu proti nám! (Irangate) Je to určite cynické a nemorálne, ale funguje to! Trik je v tom, že USA nemôžu okupovať EuroÁsiu. Vo chvíli keď stúpime na pevninu, zistíme že sme sú demografickí prečislení! Môžeme poraziť armádu, ale nemôžeme okupovať Irak. Napríkad počet policajtov v New Yorku bol väčší ako sme nasadili vojakov v Iraku. Máme schopnosti v prvom rade podporovať viacero súperiacich síl aby koncentrovali politicku podporu na seba! Vieme hospod. podporu, vojensku podporu poradcov. A v krajnom to čo sme urobili v Japonsku, Sevenom Vietname, Iraku v Afganistanu pomocou "preventívnych útokov" ktoré nie sú určené k porážke nepriateľa, ale jeho vyvedenie s rovnováhy. Napr v Afganistane sme narušili rovnovahu Alkaidy.
Im nejde o poražku Alkaidy ani ISIL! Hodia sa im do scenára rozoštvi, rozdeľ a panuj!
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

este raz

uz je nacase zmenit retoriku vazeni
zdravim mazaca prispevkov
si smiesny a trapny niemand
 
Hodnoť

 

a stale sa najdu ovce,ktore si zaplatia piano-szme siri spinave lzi a demagogiu.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 


Najčítanejšie na SME