Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Policajný zásah vo Vrbnici skúma aj ombudsmanka Dubovcová (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To si zase podiskutujeme :)
 

Veľmi rád by som si tiež podiskutoval

len sa obávam, že odpoveď pani Dubovcovej (slovenskej ombudsmanky) už na Sme.sk možno ani neuvidíme...
Ale možno sa mýlim, veď aj motyka občas vystrelí... Ale nezúfajme, výsledok môžeme hľadať aj na stránkach Generálnej prokuratúry, či vari samotných materiáloch so súdnych spisov danej "KAUZY", ale to som zrejme príliš veľkým optimistom... (?!)
 

Dubovcova ma ciganov u zadku

Ona potrebuje vykazovat cinnost a obhajit opodstatnenost svojej funkcie.
Keby sme tu nemali ciganov, nasla by si inu "mensinu", za ktoru by akoze bojovala.
 

 

No, pani ombudsmanova sa dost blamovala v suvislosti s nedavnym referendom.
http://konkol.blog.sme.sk/c/37...

Povedal by som vsak, ze na sme.sk by mala dobru karmu...
http://blog.sme.sk/diskusie/re...
 
Hodnoť

čaká nás to život.existujú nátury, ktoré

rozumejú iba bitke. zvlášť medzi rómami. vždy to tak bolo od márie terézie cez masarykovskú republiku až po komančov, že keď vyvvádzali tak ich odvliekli na žandársku stanicu. a tam na nich používali progresívne kriminalistické metódy. nehovorím, že takéto veci schvaľujem ale nesporne to malo kladný vplyv na asociálov.
dnes náme generáciu, ktorá toto nezažila. naopak zažívame ďaľší extrém, že pani ombudsmanka s rôznymi aktivistami v nich živí pocit nedotknuteľnosti. spolu s drogami a celkovo rastúcou brutalitou im vzrastá sebavedomie a kriminalita je dosiaľ nevídaná. ja nechcem žiť v krajine, kde sa polícia bojí zasiahnuť proti najnižšej skupine páchateľov.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Značne nedôveryhodné vyjadrenie polície,

že "vôbec" neboli použité donucovacie prostriedky.

Motívom skupinového policajného zákroku v Moldave nad Bodvou bola "odplata" (ak chcete pomsta) policatov za predchádzajúci fyzický stret policajnej hliadky s Rómami. Vo Vrbnici sa malo jednať o cielenú akciu policajtov, ktorí na viacerých miestach vykonávali pátranie po hľadaných osobách. Z tohto dôvodu nebol žiadny primárny dôvod pre policajtov na použitie donucovacích prostriedkov, ibaže by pri kontrole totožnosti Rómov došlo z ich strany k postojom a ich vyjadreniam, ktoré by závažným spôsobom bránili v dokonaní tohto služobného zákroku. Z informácií vyplýva, že až 15 Rómov z tejto osady bolo na lekárskom ošetrení, pričom lekári potvrdili, že mali na tele modriny, ktoré si nevyžiadali liečenie či práceneschopnosť a podľa televíznych záberov a fotografií sa javí, že sa jedná o následky po použití služobných obuškov, možno i kopancov.

V tejto súvislosti je značne podozrivé vyhlásenie krajského riaditeľa polície, ktorý tvrdí, že vo Vrbnici voči Rómom "vôbec" neboli použité "žiadne" donucovacie prostriedky. Ak bude preukázané, že donucovacie prostriedky polícia použila, avšak ich použitie zatajila, jednotliví policajti nenapísali úradný záznam o použití donucovacieho prostriedku, čo je zákonnou povinnosťou a ich nadriadený jeho použitie nevyhodnotil, čo je rovnako zákonnou povinnosťou, tak i pri predpoklade, že by donucovacie prostriedky boli použité v súlade so zákonom, jednotliví policajti a ich nadriadení porušili svoje povinnosti uvedené v zákone o policajnom zbore.

Podľa sporov, ktoré opäť medzi políciou a Rómami nastali o adekvátnosti policajných zákrokov, pre chýbajúce objektívne dôkazy o priebehu služobného postupu policajtov (chýba kamerový záznam), značne otáznu správnosť taktického postupu policajtov, je možné vysloviť záver, že vedenie ministerstva (Kaliňák) ako aj policajného zboru (Gašpar) neprijali po zásahu v Moldave nad Bodvou zodpovedajúce oparenia k eliminácii tohto negatívneho stavu, začo nesú priamu zodpovednosť. Je jasné, že k tejto situácii napomohli aj nesprávne závery inšpekčného vyšetrovania policajného zásahu v Moldave nad Bodvou, čo je opäť v priamej právomoci ministra Kaliňáka.
 

táraš

ako o tých mečiarových CD-čkách
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Ďakujem za objektívne zhodnotenie mojich príspevkov, dopustil som sa "hrdelného" zločinu keď som vyjadril svoj názor, názor ktorý nebol ani vulgárny ani nijak inak nebezpečný, vysloviť názov chránenej menšiny po starom a povedať pravdu, ach joj, Šátek ak ste to boli vy tak Vám teda ďakujem odteraz sa vynasnažím vašu karmu pravidelne zvyšovať
 

 

Ale no, doveryhodnost svedectiev "poskodenych" je vseobecne znama. To ze maju modriny nijako nedokazuje, ze ich dobili policajti, vieme ako ziju, fyzicke nasilie im problem nerobi - samozrejme len do chvile, ked je pachane na nich....
Je na zaplakanie ze v prvej vete bohorovne s istotou Kisku, odmietajuceho navstevu Moskvy konstatujete ze to bola "odplata". Lebo Satek povedal. To je take doveryhodne.....
 
Hodnoť

Nie som

odborník na túto problematiku, ale zarazilo ma, že podobne ako v Moldave nám verejnoprávna STV ukazuje zranených Rómov evidentne s reznými ranami. To predsa nemôže byť od obušku. Skôr od britvy.

A to tie kamery má mať každý zasahujúci policajt? Alebo s každým bude aj kameraman?
 
Hodnoť

ja a divím tým policajtom, že vôbec idú

do tých osád. nech tam idú policajti z Bratislavy na čele s ombudsmankou. Načo tam idú? Majú málo problémov?
 
Hodnoť

 

Ja by som tiež navrhoval aby na každý zásah polície do slumov chodila ako dozor ombudsmanka.
 

alebo

aby si tam zriadila detašované pracovisko
 

 

Nuz policia tam nechodi zvysovat stravnu jednotku a neviem si predstavit, ako by teta Dubovcova zvladla fyzicku konfrontaciu :)
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 


Najčítanejšie na SME