Sobota, 11. júl, 2020 | Meniny má MilotaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kiska pripomenul Lavrovovi rok 1968 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Lavrov
pustil do gatí...
franklin
Pan prezident by mal zaujat taky isty pristup aj voci Kerrymu alebo Obamovi a vytknut im chyby, ktore Amerika robila v 60tych rokoch, napriklad vo Vietname alebo Latinskej Amerike. Na kazdeho rovnym metrom, nie?
Brutalisk
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

vidis v mojom prispevku

nejake konkretne meno, stat?
Pisal som o vseobecnom principe.
Padni, komu padni.
 

 

Som rad, že naš prezident nepustil do gatí a povedal pravdu... Rusi su na Ukrajine agresormi a Krym zabrali neopravnene. A to im treba obíjať o hlavu pri každej príležitosti. Súhlas, Pán Prezident.
 

 

Na rozdiel od Orbána ktorý sa pred pozvaným Putinom tváril, že obete z roku 1956 neexistujú Kiska sa zachoval ako štátnik ktorý sa nebojí pozrieť pravde do očí.
čo sa v Maďarsku roku 1956 stalo? "Na dvadsiateho tretie októbra 1956 naplánoval Maďarský zväz spisovateľov demonštráciu solidarity s Poľskom. Mala sa uskutočniť pri soche generála Józsefa Bema, hrdinu maďarskej revolúcie roku meruôsmeho, ktorý pochádzal z Poľska. Zhromaždený dav sa neskôr vydal smerom k budove parlamentu, kde napokon okolo šiestej večer demonštrovalo viac ako dvestotisíc ľudí. O ôsmej večer odvysielal rozhlas prejav prvého tajomníka strany Ernő Gerőa, v ktorom namiesto očakávaného oznámenia zmeny politiky označil demonštrantov za reakčnú zberbu. Pobúrené zhromaždenie sa rozhodlo naplniť jednu zo svojich požiadaviek samo a zvrhlo z piedestálu desaťmetrovú sochu Stalina. Zároveň sa množstvo ľudí zhromaždilo v okolí Rádia Budapešť, ktoré strážili príslušníci ÁVH. Skupinu, ktorá chcela dosiahnuť odvysielanie požiadaviek, zatkli. Napokon začali tajní policajti páliť do davu.Touto streľbou sa revolúcia začala. Vojaci, ktorí boli privolaní na pomoc ÁVH, sa totiž pridali na stranu demonštrantov. Na miesto sa vydali aj obyvatelia robotníckych štvrtí Budapešti, ako Csepel a Újpest. Zbrane získavali od policajných jednotiek i od armády, ktorá sa postupne prakticky rozpadla - okrem jednotiek, ktoré sa priamo pridali na stranu povstalcov.
Na druhý deň ráno budapeštiansky rozhlas oznámil, že za nového premiéra bol vymenovaný Imre Nagy. Zároveň však boli po meste rozmiestnené sovietske tanky. Spočiatku boje väčšinou neprebiehali medzi nimi a povstalcami - hlavným terčom rozhnevaných davov boli príslušníci nenávidenej ÁVH. To sa však čoskoro zmenilo, keď dvadsiateho piateho októbra pred budovou parlamentu začali Sovieti páliť do neozbrojeného davu. Pouličné boje medzi povstalcami a sovietskymi vojskami prebiehali do 28. októbra, keď nová vláda Imreho Nagya dosiahla prímerie a postupné stiahnutie tankov."
Zdroj: Oslovma.hu
 

 

a Ty sa divíš, maďari ich v 39 napadli, potom v 56 začali vešať komunistov , tak čo čakali, mali povolať US armu vtedy, nech ich chráni, nie len spoza plota cez rádio sl.eu kecať
 

 

a aj povesili nejakého komunistu? lebo je ich nejako priliš veľa stale
 

 

U nás v 50 rokoch začali vešať komunisti komunistov a Rusi sa ticho prizerali.No lebo to nariadili sami. Rusi sa nemali čo montovať do maďarských vnútorných záležitostí, ani do československých.US armádu nemali dôvod povolávať, pretože sme všetci boli vo Varšavskej zmluve To len preto píšeš aby si si nejakým spôsobom ventiloval pretlak pod tvojim boševícko-ruským deklom.
 

Rusko MUSI nastupiť dem.cestu

Keby sa ku koncu 1.WW nedostali k moci v RUS čekisti,teroristi a bolševici tak by dnes Rusko mohlo mať okolo 300 mil.obyvatelov s priemernou život.úrovňou ako Švédi / vč. úmrtnosti,potratov a rozvodov /..
.ja viem keby nebolo keby...

Dnes je totiž Ruska federacia benzinova pumpa riadena mafiou.

Obdivovat Rusku federaciu kvoli nerastnemu bohatstvu je ako chvalit vyhercu v loterii, aky je vyborny ekonom, ked ma tolko prostriedkov

Citit sympatie k Rusku len kvoli jazykovej blizkosti je prezitok 19. storocia.

Kremel nehlada spojencov, hlada vazalov.
Rusofil, teda clovek ktory ma uprimny zaujem o rusky jazyk, kulturu, krajinu, atd. nemoze v principe suhlasit s Putinovou politikou.

Putin Rusku skodi, i ked v Rusku je ta latka nastavena dost nizko.

Rusofil a kremlofil nie je to iste.

Povedané expresivne : Miesto toho aby RUS kriminálne klany konečne po 100 rokoch prestali
vraždiť,
posielať na zbytočnú smrť /napr. do Donbasu,predtým do Afgan./,
terorizovať a okrádať 150 mil.svojich RUS /predtým vyšší počet SOV / spoluobčanov vďaka čomu majú Rusi najvyššiu : -
-potratovosť
-rozvodovosť
- vysokú SKORU umrtnosť
- najvyššiu spotrebu vodky na hlavu
tak oni ešte prostredcníctvom Čarnogura,Z.mana,Kla.sa,Chelemendika ,Orbana ,Fica P.nty,Šir.kého,L.xu,Kelnn.ra a ďalších .. .
... SA SNAŽIA TENTO SAJRAJT EXPORTOVAŤ DO STREDNEJ EUROPY !!!!!

150 milionov Rusov si musia zvoliť dostojnu demokraticku proeuropsku reprezentaciu v prospech zvýšenia život.urovne 150 mil.Rusov ako aj v prospech stability celej EU !

Musia to dokázať a nie hufne utekať pred diktatorom Putinom ajeho gerilami na Zapad podobne ako Putinove dcery....
 

Hm,

je na zamyslenie, prečo tak obrovská zem s tak bohatými zdrojmi nerastných surovín, nevie toto zúročiť do aspoň prijateľnej životnej úrovni väčšiny obyvateľstva a namiesto toho sa ďalej púšťa opäť do riskantnej samozničujúcej hry, ktorá nemôže mať víťaza. Namiesto vyššej životnej úrovni, vedecko-technického pokroku a jeho využitie v praxi vývozu nie len surovín, ale aj hotových, technologicky vyspelých výrobkov, vyvážajú propagandu a snahu destabilizovať susedné krajiny. Chcú zväčšiť svoju pôsobnosť a pritom si sami nevedia vládnuť spôsobom, aby z ich zdrojov mali úžitok všetci obyvatelia, nie len pár vyvolených...
 

To vysvetlenie

je ale v podstate jednoduché. Jediné úspechy, ktoré táto krajina kedy mala boli pri vojenskom obsadzovaní a dobývaní územia. Počnúc Petrom Veľký, cez Katarínu a končiac ZSSR, kedy ich sféra vplyvu (územná) bola najväčšia. A keďže ich mentalita je tatársko-mongolská, niet sa čo čudovať, že v inom, ako vojenskom "presviedčaní" okolia a sveta, nevidia veľký zmysel. Je to naozaj tragédia národa, keď taký obrovský nerastný a ľudský potenciál nevedia inak využiť, len robením vojenských svalov.
 

 

V Rusku by nikdy nebola životná úroveň ako vo Švédsku. Absolútne nezáleží na režime. Rusko bolo mimoriadne zaostalé a biedne i za cara, i za boľševikov. Problémom nie je režim (nech je akokoľvek zvrátený). Problémom sú Rusi. Pre obyčajných Rusov je sila ich štátu neporovnateľne dôležitejšia než životná úroveň. A tomu podriaďujú svoje činy. Rusu bude o mnoho spokojnejší v biede, keď bude mať pocit že sa Ruska svet bojí a že Rusko má moc než v blahobyte, keď bude mať pocit že jeho štát je len ďalšou obyčajnou európskou krajinou. A to sa nezmení. Táto mentalita bude vždy vyžadovať silného diktátora.
 

To sa nikdy nestane.

Rusko nikdy, ale nikdy nenastúpi demokratickú cestu. Je to niečo podobné ako očakávať, že povedzme Saudská Arábia nastúpi demokratickú cestu. Viem, toto prirovnanie je pre mnohých prisilné, ale podstata je v tom, že čo si pod demokraciou predstavujeme. To, čo je pre nás demokratické, to v Rusku nikdy fungovať v tej istej podobe nebude. Takisto to nebude fungovať ani v Číne, ani v u Saudov. Pretože sú to nie mentálne, ale kultúrne úplne odlišné národy.
Mám rád ruskú hudbu (nielen známy Čajkovskij, ale aj Glinka, Musorgskij, Rachmaninov a mnohí ďalší), ale už po prvých tónoch sa ruská hudba musí rozoznať od nemeckej. A inak to nikdy nebude. To je ten kultúrny rozdiel. Nie v tom, či po kobercoch chodia, alebo si ich vešajú na stenu. ten rozdiel kultúr je v človeku a ide o rozdielne vnímanie a chápanie tej istej udalosti. Preto očakávať, že raz bude v Rusku fungovať spoločnosť podľa takých istých princípov ako u nás je omyl. takisto, ako očakávať, že raz u nás to bude fungovať tak, ako napríklad v Amerike. Sme iní a aj oni sú iní.
Inou otázkou sú medzinárodné záväzky. Iní môžeme byť a aj musíme, inak by sme sa asi zbláznili, keby sme boli všetci rovnakí. Ale tak, ako sme ľudia ako jednotlivci rôzni, tak sú rôzne aj národy. A v tom je niečo pekné a neopakovateľné, Keby to tak nebolo, boli by sme ako roboty.
Ale: tá rôznorodosť neznamená, že si každý môže robiť čo chce a to len preto, že je iný a že má svoju pravdu. Pravidlá sú a kto ich porušuje, je opovrženiahodný. To urobili Rusi na Kryme a to je celý problém. Na jednej strane sa k niečomu zaviazali a o pár rokov to porušili. To je ako keď si zo susedovej záhrady odkrojím kus len preto, že on tam nič nepestuje a ja by som chcel viac zemiakov, lebo mám veľkú rodinu.
To sa skrátka nerobí a ak to niekto urobí, ľudia mu prestávajú veriť.
Nič iné za tým hľadať netreba. Rusi to urobili, porušili dané slovo, ale netrápi ich to tak, ako by to trápilo nás. majú iné myslenie, to je tá iná kultúra. Preto musíme byť voči ich slovám opatrní. lebo sa na nich spoľahnúť vždy a všade nedá.
A na tom naozaj nič nemení to, že ich neviem koľko tisíc padlo u nás vo vojne. Tí, čo ich sem poslali na smrť vedeli veľmi dobre, čo bude a prečo ich sem poslali. Už vtedy si delili sféry vplyvu.
Ale ešte jednu poznámku si neodpustím: Že keby sa po 1. WW nedostali k moci čekisti, teroristi, boľševici, koľko by malo Rusko obyvateľov... Nuž o nič viac, ako dnes. Lebo milióny síce umreli počas hladomoru, ďalší v gulagoch, ďalší vo vojne, ale ak by im bolo moc dobre, utopili by sa vo vodke.
Aj to je ukážka inej kultúry.
Aj u nás sa pije, ale.....
 

A čože?

Rusi sľúbili prémie, keď sa vás zrovna dnes urodilo ako myší po slabej zime? Alebo prišiel "veľký" Lavrov a propaganda musí zvýšiť počet komentárov?
 

 

Nezabúdaj, že pravoslávny kalendár je posunutý. Oni sviatky teraz nemajú... :-)
 

jpge

To, čo si napísal má nulovú výpovednú hodnotu. Sus, ak už veľmi chceš súdruha Roba podporiť, používať slovenskú štylistiku!Aj keď chopem, že sa potrebuješ pre príchodom na web potrundžiť, aby si mohol drístať.
 

 

len s tym nesuhlas, ze pan president vyuziva vladny special na vikendove vylety do popradu, co stoji danovych poplatnikov 16,000 EUR mesacne. ale citatelov na sme to zrejme nezaujima.
 

zaujima,

mne osobne to vadi. a neprajem si, aby to robil.
 

ked sa povie a, treba aj b

a to v tomto pripade je, ze on ma vlastne lietadlo, ktore by rad pouzival, z bezpecnostnych dovodov mu to ale nedovolili. takze nech kludne lieta, to si este slovensko moze dovolit. ovela horsie je ked sa strati 1mil na kazdom CTcku, co sa tu kupi...
 

tak keď to

Tebe osobne vadí,tak povedz aj B,že každý svoj mesačný plat dáva pán prezident tým,ktorí to najviac potrebujú.........skús mi povedať,ktorý z tých atráp,čo sa menovali prezidenti,spravil takéto gesto
 

reagoval som nalietadlo

ostatne si pridal ty.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... > >>

Najčítanejšie na SME