Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prezident si pripomenul výročie Sviečkovej manifestácie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

Ten pravý
 

 

za ktorého sa konečne nemusím hanbiť...
 

 

Presne tak !
 

 

Pripajam sa. Prvy prezident SR za ktoreho sa nehanbim.
 

Najvýznamnejší deň po 2.WW

Všetkým čo sa zúčastnili a predovšetkým všetkým tým čo boli ŠtBáckymi gerilami 25.3.1988 zadržaní nesiahajú ani len po členky všetci bývalší ŠtBáci dnes pretransformovaní do finanč.skupín a vydržiavačov pravolavých politic.strán .
Tým 150-im čo boli zadržaní by sa mali Ficovci,Penťáci,Lexovci,Lorencovci ,Širokí,,Babišovci,Kelnerovci,Mečiarovci,Zemanovci,Klausovci KLAŇAŤ !!!
 

D.Dán popísal absurdnosť zásahu

D.Dán : "Básnik"
popísal cez osobu detektíva-vraždára Riša Krauza expres.formou Srabáckosť a absurdnosť ŚtBáckeho rozmýšlania v tom čase,ktorému vtedy velil ŠtB gen.A.Lorenc s min.vn.SSR Lazarom ..
...viď ked Krauz po zásahu v kancelárii svojim kolegom detektívom vtipne popisoval svoje skúsenosti z jeho účasti na zásahu /Lorencovi ŠtBáci boli tak vyplašení pred demonštrantmi,že si na pomoc prizvali ešte aj civil.detektívov-vraždárov z Februárky /.
Citujem detektíva Riša Krauza : " stojím na rohu pri mliečnom bare / oproti historic.budove SND / ,pozorujem demonštrantov / medzi ktorými som zhliadol mnohých známych zo sídliska /a zrazu ma na dlažbu zrazí prúd vody z vodného dela....keď zrazu mi prišliapne pravú ruku policajt a sáce ma ..ja mu nat to : " ja som náš-službokonajúci !"
Nasleduje´další Krauzov koment kolegom niečo v tom zmysle ,že vytierať si lavou rukou zadnú časť tela po velkej nie je to pravé orechové ....
Do pozásahovej ápisnice pre ŚtBákov detektív Krauz uviedol,že nabudúce by mala polícia na takéto akcie svojich členov vybaviť záchranným kolesom...za čo mu hrozil vyhazov zo zamestnania...
 
Hodnoť

 

Sloboda , odvaha. Obidve , vyplyvajuce z viery v Jezisa Krista.
 
Hodnoť

K+

Sloboda a odvaha iste pobúri všetkých lokajov.
 
Hodnoť

z hranola sa smejete, že birmovaný

komunista. ale katolícky scientológ vás hreje pri srdci.
 

Tak vieš, že je žochár

birmovaný komunista je pravda, o čom svedčí jeho členstvo v KSČ a priznanie k sviatosti. Avšak že je Kiska scientológ, tak o tom nie sú dôkazy a jediný kto to tvrdil, samozrejme okrem jeho sprostých voličov, je patologický klamár Fico.
 
Hodnoť

 

aká sloboda pán Bezák napíšte aká sloboda je v cirkvi, prečo o tom nerozpráva pán prezident nie je prezident všetkých občanov? robí čo sa mu hodí tak keď sloboda tak nech to rieši tiež
 

 

Ze, sloboda v cirkvi?! Si padol z maliny? Ved Cirkev (predpokladam, ze myslis vseobecnu rimsku Cirkev ked hovoris o Bezakovi) je cisto autoritativna - na vrchole je zakladatel Jezis Kristus a po nom jeho zastupca na zemi papez.
 

obcanko...

... prave v tom je jeho velkost, co ma on co riesit slobodu v ramci cirkvi?
 
Hodnoť

Ďakujem pán prezident,

že ste si spomenuli na všetkých tých, čo nabrali odvahu a išli na Hviezdoslavovo námestie v roku 1988 v marci. Ste prvý z prezidentov, ktorí to urobili... Vďaka!!!!!!!!
 

Magda

Tiež som tam bol, síce vôbec som nevedel, že sa niečo take pripravuje, ale zhodou okolností som bol na služobnej ceste v BA. A prespavali sme v nejakom hoteli , neviem či to bol CARLTON ,alebo devín už si to nepametám ,len viem že v Savoyi kde sme zakončili pracovné stretnutie bolo poobede akosi veľa návštevníkov v oblekoch ktorí nepili nič iba minerálku. Priateľ mi vtedy poveda, že su to tajní a na niekoho vraj čakaju. A potom začali majaky sireny a psy a hluk .Išli sme sa tam pozrieť ale soudruzi z VeBe spolu s vystrašeními vojačikmi nas zastavili, a posielali preč. No a potom to prišlo, nabehli tam niečo ako kuklači mlatili tych ľudi ako žito a oni v takych krdľoch niečo spievali, potom prišli cisterny a zliali ich aj nas čo sme sa pozerali. Vtedy som sa fakt začal bať , a to som bol iba prezarajúci nič netušiaci divak. Dnes, ked už viem o čo išlo, pred tými ľuďmi "smekam" a hlboko sa im klaniam .
 

Tak!

A bolo ich nemálo...
Hlavne tí v kotli boli ok.
Tešilo nás tam všetkých, že je nás tam tak mnoho... Bola to sila, nadšenie a úžas!...
Ináč, ďakujem, SME, že aspoň niečo "brnklo" o dnešnom výročí... Vďaka prezidentovi?...
 

Ty si tam bola osobne?

Ak áno, pošli súkromnú správu. Dík
 
Hodnoť

Hm...

Pán prezident si teda slávnostne pripomenul výročie vzniku prvého slovenského štátu.
Rovnako, ako si ho pred dvadsiatimi siedmimi rokmi pripomenuli účastníci sviečkovej manifestácie.
 
Hodnoť

Spomenul si

aj na podanie prihlášky do KSS v tom čase ?
 

no vidis...

nas priemer bol birmov any a na svieckovu si nespomenul... to hovori o velkosti cloveka :-)
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME