Piatok, 15. január, 2021 | Meniny má DobroslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Katolícka univerzita tají, ako Popradčania doštudujú (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

< 1 2

Hodnoť

.

kto chce kam, pomozme mu tam...
 
Hodnoť

 

Juj, hroza, statnice po anglicky a na to neboli pripravovani ?

Snad kazdy absolvent dnesnej strednej skoly by mal mat maturitu a anglictiny a teda zvladnut zakladnu komunikaciu, kam patri aj obhajoba prace / projektu. Co budu potom robit v praxi ?
Aha, uz viem ,zamestnaju sa v statnej sprave a do dochodku budu vytvarat tlaciva "rozhodnutie o ulozeni pokuty za krivu bednicku zemiakov". Nebodaj pride cudzinec ako na cudzninecku policiu a ma smolu, mal sa ucit po slovensky ...

Pridu na pohovor, zamestnavatel povie "teraz prepneme do anglictiny" a kandidat bude habkat a cumiet do plafonu ?
 

re

Neviem, ako je to na KU, ale u nás (EUBA) štátnice pozostávajú z obhajoby práce a z 50 odborných tém ( pri Bc. napr. zo 14 predmetov). A to by som chcel vidieť, ako niekto s maturitou (najčastejšie B1 - najnižšia úroveň) dokáže odborne odprezentovať a následne viesť diskusiu ku každej otázke v anglickom jazyku...
 
Hodnoť

Na pedagogickej fakulte študov menežment

Tak podľa takejto špecializácie medecína sa bude študovsať na strojníckej fakulte - vd na skalpel treba kvalitnú oceľ!
Riešením pre takéto nezmyselné hybridy je zrušenie súkromných škôl, alebo aspoň ich nefinancovať zo štátneho rozpočtu!
 

KU je súkromná škola?

inak manažment sa bežne študuje aj na tých strojníckych fakultách, takže otázka by skôr mala smerovať na akreditačnú komisiu, že prečo manažment na pedagogickej. Tam by som chápal nejaký manažment škôl a podobne úzko špecializovaný odbor.
 

 

KU je bohužiaľ verejná. A keďže má nejaké mne nepochopiteľné politické krytie, jej aj na slovenské pomery príšerná úroveň dosiaľ nebola prekážkou pre akreditácie.
 
Hodnoť

Prvy krat

som pocul o nejakom institute Stafana Nahalku, ktory asi odborne garantuje vzdelanie v odbore manazment na KU. Uplne vazne som si povedal, ze kua kto to je ten Nahalka. Tak som poziadal pana googla, nech mi poda informacie a a skoro som odpadol...ma celkom peknu publikacnu cinnost, len ma zaraza v akych oblastiach (..."Práce z kresťanskej etiky a spirituálnej teológie";"Mariologické práce"...)
inak Mariologia- "je odvetvie dogmatickej teológie, ktoré sa zaoberá otázkou Panny Márie"
Ak by mi prisiel zivotopis uchadzaca o zamestnanie, ktory vystudoval tento manazment, tak by som ho asi nepozval na pohovor.
Pre tych, ktori budu oponovat, ze uplatnujem system kolektivnej "viny", uvedomujem si to, ale naozaj ocakavaju uchadzaci z tohto odboru a tejto fakulty, ze budu mat "dvere otvorene"?
 

logika

Podľa takejto logiky by sa na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre i na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave muselo študovať v staroslovienčine a diplomovky museli byť písané hlaholikou.
A to už nehovoriac o študentoch medicíny z Košíc. Tí budu pacientom miesto liečenia recitovať básne P. J. Šafárika.

Môžete uviesť, kde študovala Vaša Spectabilis?
 

ale noo

moj dobry kamarat vystudoval Katolicku univerzitu v Taliansku- financie. Nikto sa nad tym nepozastavoval, lebo univerzita ma renome a poznaju ju aj absolventi rovnakeho zamerania z inych univerzit... a keby niekto chcel predsa len pozret, tak najde katedru, vyucujucich, vyskumne ulohy, s akymi univerzitami zo zahranicia ma partnertvo...
Absolvent manazmentu z KU sidliacej v Ruzomberku s detasovanym pracoviskom v Poprade kde vyucovanie garantuje nejaky institut o ktorom sa nedozvedia absolutne nic...no subjektivne som sa o tom ze manazment sa studuje aj v poprade dozvedel az teraz. Ak by mi prislo taketo C.V. tak neviem ci vo mne prevladne zvedavost a pozvem ho na pohovor, alebo ho rovno zahodim do kosa, lebo to co som sa dozvedel nevzbuduje vo mne doveru, ze sa jedna o kvalitne studium a absolvuju ho kvalitni a na seba narocni studenti...

Co by si ty logik odvodil od toho kde som studoval ja? Chce vediet tu slovensku ci tu zahranicnu VS
 

< 1 2

Najčítanejšie na SME