Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bývalý šéf tendrového úradu je naspäť a blízko Fica (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

:-DDD ...
 

 

" Iveta Radičová Šipoša kritizovala, že jeho úrad ruší priveľa tendrov a spomaľuje tak čerpanie eurofondov. "

Pripravoval pôdu pre nástup silne sociálne cítiacich milionárov.

S odstupom času je už celkom jasné, prečo Radičovej vláda musela padnúť. Z jednej strany Miky a jeho finty, z druhej strany sabotéri v službách červenej mafie. To sa nedalo ustáť...
 
Hodnoť

"torpedovanie činnosti"

No štátne orgány majú podľa hl. 2 ) Ústavy konať iba tak ako im ukladá zákon. No nikdy neskontroloval či je možné takto fungovať. Ja som začínal niekde vyššie v štátnej správe roku 1993 . Si spomínam ako veľmi často sa môj šéf (ktorý zodpovedal za určitú oblasť na SLovensku) opýtal niekoho ako urobíme nejaké zadanie, kolega začal odpovedať " pán plukovník, podľa zákona ...". na čo ho šéfino vždy prerušil so slovami "nehovorte mi ako to nejde, povedzte mi ako to ide".
O tomto prípade neviem nič, no minule som tu písal jednému pánovi zo zákonodárneho zboru že nemá zmysel aby zase robil nejaký zákon a kontrolný úrad, keď za jeho ministrovania veľmi podobný zákon ignoroval a keď vôbec z IT nikdy nevedel zistiť na čo minul peniaze, a aj ten finančný prehľad mal +/- miliarda Sk.
*****
Život je staršne zložitý a a musí mať pravidlá. Môj otec mal na starosti elektriku v baniach, ja zase veľký soft . Obaja sme mali k roku stohy dokumentov ktorými sme sa mohli riadiť , ja pripomeniem že aj v softvéri , ktorý sa zásadne mení čo 4 roky sú firmy ktoré sú schopné vygenerovať "legislatívny rámec" so 1.400.000 predpismi a udržiavať ho - technical note o zavádzaní legislatívnych zmien mal v dobe môjho odchodu platnú variantu č.450.
Má také niečo Slovenská republika ? Preveroval niekto zo zákonodárcov čo exekutívy či a ako sa dá pracovať podľa ich pravidiel ? Ja som pred 2 rokmi chcel dať do legislatívneho plánu vlády niečo o servise softveru, reku keď platíme miliony EUR ročne , tak niekde by malo byť pravidlo že sa tie služby čerpajú a vyhodnocuje sa ich čerpanie, nie že všetci popierajú čo je v zmluve a dookola tvrdia že servis neexistuje, že sú len "poplatky za používanie softveru" Odpoveďou bolo že vládu nezaujíma môj názor, že my len plníme ich plán.
*****
Samozrejme že nezištná blbosť neexistuje. Si spomínam na jeden tender . dodávka počítačov. Klasika - každý vedel koľko peňazí máme, len 3 slovenské firmy sa utrhli a dali o 3M Sk lacnejšiu ponuku , čo bolo vtedy 60 počítačov ktoré pokraji fakt chýbali. Samo že do komisie sa nasáčkoval niekto z "politického spektra" ktorému nevadilo že niekto má o 3M drahšiu ponuku, stále ma buzeroval že tá firma má monitory s normou NUTECO (?) a že musím doležiť aké je to dôležité...
****
Hm, idem zase niečo robiť
 
Hodnoť

Dočasná služba?

To je ako "sovietske vojská dočasne umiestnené na území ČSSR"?
 

400/2009 Z.z.

Prosím naštudovať si § 17.
 

A ty si naštuduj § 17. november 1989.

.
 
Hodnoť

 

Prdieť z huby čosi o ľudských hodnotách a byť v blízkosti Fica je trošku taká schizofrénia,nie?
 

Kdeže

je to čisto pragmatická, vzájomne prospešná a účelová "hodnota", vo vyspelejšej časti sveta sa tomu hovorí sofistikovaná mafia bielych golierov.
 
Hodnoť

to je setrenie v ramci ESA?

novovzniknuta funkcia? Alebo kto bol doteraz riaditelom kancelarie premiera?
 


Najčítanejšie na SME