Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O tradičnej rodine hlasovali aj Chorváti. Úspešne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

A napriek tomu majú RP!!!

... a nijako ani "úspešné" referendum bez kvór, nebránilo tomu, aby spolužitie osôb rovnakého pohlavia BOLO PRIJATÉ, a odhlasované!

Znova je tu stigma slova - manželstvo.
Ale vždy ide o spolužitie, právne chránené pre dvojicu, ktorá sa dobrovoľne rozhodla zdieľať spoločný život v dobrom aj zlom.
A to spolužitie vytvára puto, ktoré nech sa nazýva akokoľvek, ktoré je najdôležitejšie, lebo je v ňom láska.

A rovnako platí, že nech by bolo toto naše referendum platne úspešné s viac ako 50% účasťou, registrované partnerstvá MÔŽU BYŤ PRIJATÉ, rovnako aj osvojenie dieťaťa partnera, a sexuálna výchova môže byť rovnako aplikovaná v praxi, ide o možnosť výberu pre rodičov.

To je celé.
 

toto presne

mi vo všetkých tých propagačných (na sme jednosmerne) článkoch chýba.

Výsledky referenda nie sú záväzné, i keby bolo "platné".

Sú stále len a iba signálom poslancom.

Z tohoto pohľadu je naprostý NEZMYSEL NEÍSŤ hlasovať, k čomu sme vyzývaní - poslanci odhlasujú to či ono, nech už zahlasujeme akokoľvek - len im nedávajme signál, že je nám to i tak jedno... (alebo mi ukážte toho poslanca, čo zmení názor vďaka referendu).

A ešte to ignorovanie referenda (keď sa im "áno" nepáči) hlásajú tí, čo inak obdivujú Švajčiarov, čo predstavte si, nie sú chudobná zem, i keď stále referendujú o kdečom...
 

 

O čom chceš hlasovať, keď o výuke o eutanázii na školách nikto nikdy ani nechyroval?
 

kľudne choď

a daj lístok bez tejto otázky, alebo i celý neplatný, len nech sa vidí, že Slováci vedia vstať a ísť - nie len spoza klávesnice mudrovať (lebo takí sa okrádajú najlepšie).
 

 

O tom to práve je. Neísť. Nech si cirkev nemyslí, že na Slovensku vládnu tmári.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Potíž je v tom, že otázky v referendu jsou nastaveny jednostranně PROTI homosexuálům. Neexistuje tam způsob, jak vyjádřit, že bych si přál, aby něco bylo uděláno PRO homosexuály. Nemám možnost vybrat variantu "Vyzývám politiky, aby uzákonili R.P." ani "Vyzývám politiky, aby uzákonili adopce stejnopohlavními páry".

Takže referendum může dopadnout třemi způsoby:
1. Bude neplatné (malá účast) - každý si bude z výsledků brát, co se mu líbí.
2. Bude platné, ale vyhrají varianty NE - v tom případě "Referendum ukázalo, že lidé nechtějí nic zakazovat, chtějí nechat dnešní stav"
3. Bude platné, vyhrají varianty ANO - v tom případě "Referendum ukázalo, že lide chtějí něco zakazovat"

Ale která z těch variant říká "Uzákoňte RP, umožněte adopce, učiňte etickou/sexuální/xyz výchovu povinnou"? Žádná!

Tak pokud jsou otázky postavené takto, k čemu takové referendum je?
 

je potrebne inspirovat sa

Svajciarskymi referendami...

inac... homosexualita sice nie je choroba, ale normalne to tiez nie je. Normalny je vztah muza a zeny, pretoze len tak moze dojst k pokracovaniu kolobehu zivota... i medzi zvieratami su homosexualni jedinci... je to bezne, ale opat, normalne to nie je, je to prirodna odchylka (nie uchylka)...

mne osobne nevadia, ale nevidim dovod, preco by mali byt stavani na rovnaku uroven, ako manzelstvo...
 

Ach jo

Vůbec nic jsi nepochopil.

Stovky tisíc let nic takového jako VZTAH muže a ženy neexistovalo. Existoval jen pudový sex, při kterém se samec-muž zmocnil samice-ženy, zezadu jí to "udělal", a to bylo všechno.

Ujišťuji tě, že kdyby náhodou lidstvo postihla nějaká brutální epidemie Viru Zed a bylo potřeba obnovovat populaci, tak by gayové a lesby přiložili ruku (ahem) k dílu a pustili se do toho - protože stejně jako dokáže heterosexuální muž přetrpět sex s mužem ve vězení, dokáže gay či lesba přetrpět sex s opačným pohlavím, když je to zapotřebí/nutné.

Možnost oficiálního soužití by měli mít, protože je to stabilizující prvek, který přispívá k ekonomické výkonnosti. Ženatý/Vdaná je stabilnějším zaměstnancem (loajálnějším, menší riziko, že se z ničehonic sebere a odcestuje na druhý konec světa).
 

ale pochopil

samozrejme ze im nikto neupiera moznost oficialneho spoluzitia, ale nazyvat to manzelstvom, to je ako keby som nazyval hadraplan autom... mozem to sice tak pomenovat, ale nic na tom nemeni, ze to stale bude hadraplan a nie auto.

deje sa s nasou civilizaciou to iste co sa dialo s civilizaciou Rima... Rim neporazili nepriatelia zvonku, ale rozpadol sa zvnutra... senatori sa zenili s chlapcami, sestrami, bratmi, synovcami...

oficialne spoluzitie
 

 

ja som si myslel, ze signal na hlasovanie dava fico na vyrocnom sneme....


nuz, urcite fico ma zasadnejsi signal ako refendum, to je iste
 
Hodnoť

Chorváti hlasovali o inom, o zákaze

prijať zákon o homosexuálnych "manželstvách".

Ak autor článku vie o čom píše a nepletie jablká s hruškami, tak v prvej vete uvádza, že referendum v Chorvátsku bolo o „zákaze homosexuálnych manželstiev“ a v závere konštatuje, že chorvátska vláda navrhla a parlament schválil uzákonenie „registrovaných partnerstiev“.

Ak je to tak, tak chorvátske referendum zakázalo prijať zákon o homosexuálnych manželstvách, čo je však svojou podstatou úplne odlišné od schválenia zákona o „registrovaných partnerstvách“. Z tohto dôvodu chorvátska vláda konala v súlade s ústavou, pri rešpektovaní výsledkov referenda a vôľou ľudu. Aj slovenské referendum, tak ako sú položené otázky, v prípade, že by bolo platné, potom vôbec ničím a nikomu nezakazuje navrhnúť a v parlamente prijať zákon o registrovaných partnerstvách. Opäť sa len potvrdzuje, že slovenskí organizátori referenda nedosiahli a ani nedosiahnu svoje vytúžené ciele.
 

 

No nastastie im jednu otazku zatrhol Ustavny sud. A ked mam pouzit ich retoriku, tak salamovou metodou sa budu snazit casom dosiahnut aj zakaz reg. partnerstiev, ak im toto dnes prejde.
 

 

Tu treba rozlišovať základné definície.
Lebo aj (registrované) partnerstvá môžu byť na úrovni manželstva, rozdiel je iba v slovách, označeniach, definíciách.

Ako píšeš, ak Chorváti hlasovali o zákaze homosexuálnych manželstiev, naše slovenské referendum nerieši nijako homosexuálne manželstvá, lebo už aj v ústave je definícia manželstva, na to isté sa pýta aj toto referendum.

Registrované partnerstvá musia alebo by mali byť v definícii o spolužití osôb rovnakého pohlavia.

Inak môže, a často to býva, byť právny rámec, rozsah práv totožný s manželstvami a RP, niekde jediný rozdiel je iba v adopciách detí, ktoré párom rovnakého pohlavia nie sú umožnené (hoci príklad z česka aktuálne dokazuje, že sa to dá, a je to v prospech nielen detí), nie osvojenie si dieťa partnera.

Organizátorom/iniciátorom referenda NIKDY NEŠLO O RODINU, A ANI CIELE O ÚDAJNEJ OCHRANE RODINY, ich ciele boli rozoštvať spoločnosť a za týmto celým divadlom a umelo vytvorenej hystérie stoja iní v pozadí, a čoskoro sa prejavia.

Referendum je pre nich len skúška možností, ako môžu oblbovať masy ľudí, a prichystať ich na ďalšie akcie, takto sa budú odvolávať na atmosféru tohto referenda.
Celé je to len plán skupinky ľudí, ktorí sformulovali len pred nedávnom celú tú Alianciu za Rodinu, zrazu sa vykotili odnikiaľ... a zrazu nabrali silu za masívnej podpory cirkvi po celom slovensku, v každej dedine.., prečo asi?
 

lebo BEZÁK.....

preto .
 
Hodnoť

potrebujeme nové referendum

zákaz antikoncepcie...
zákaz používania kondomov
zákaz všetkých sexuálnych pozícií , okrem tých, ktoré schváli RKC
.
ťapákovci.... Na kone !
 

Dovolím si poopraviť tretí riadok:

zákaz všetkých sexuálnych pozícií , okrem tých, ktoré schváli RKC

Takto: povolenie všetkých sexuálnych pozícií ktoré pozná RKC, v dodatku ústavy a súhlasu Vatikánu sa zoznam týchto pozícií na návrh KBS podľa najnovších skúseností z cirkevných kruhov vyhlási rovno ako zákon.
 


Najčítanejšie na SME