Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Justiční zamestnanci budú štrajkovať, neprídu do práce (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

krása

zvýšenie rozpočtu ministerstva spravodlivosti minimálne o 25 percent, zabezpečenie materiálno-personálneho a ekonomického chodu súdov, okamžité prijatie osobitného zákona o postavení zamestnancov v justícii a zlepšenie sociálno-ekonomickej situácie zamestnancov justície.

Výsmech čestným občanom, posilňovanie kompetencií a zvyšovanie financií za to, že súdy a sudcovia kryjú skorumpovaných politikov.
Kto rieši prípady, keď občania nemôžu ísť ani do dôchodku, keď za viac ako 10 rokov sudca nedorieši jednoduchú žalobu, keď má občan právoplatné rozsudky, že bol poškodený štátnymi orgánmi, avšak s rozsudkami si môže akurát vytrieť zadok - lebo taká štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti cez súdy kryje svojich mafiánskych švagrov, resp. ich komplicov.
 

arizator,

a kto su to ti cestni obcania?

Podla reakcii pod clankami na tuto problematiku to ocividne nie su ani zdravotne sestry, ani ucitelia, dopravcovia a najnovsie ani sudna administrativa.
Ta nema so sudnymi prietahmi spolocne nic. To je napriklad pani z podatelne, kam prinesies podanie, z OR, ktora ti vystavi vypis. To su asistentky sudcov, ktore na svojej vyplatnej paske uvidia ledva 400 eur v cistom. Tak si najprv uprac v hlavicke a precitaj si clanok este raz.

Nestrajkuju sudcovia. Strajkovat idu obycajni ludia, zamestnanci. A stavim sa, ze je medzi nimi mnoho cestnych ludi.
 

Na arizatora

nemá cenu ani reagovať. Je názor neznalého človeka . Pre ostatných na objasnenie. Na súdoch okrem sudcov pracuje približne 4.500 zamestnancov administratívy. Tí , ktorí nemajú možnosť sa bližšie oboznámiť s tým, čo administratíva robí, nemajú v podstate o tam ani predstavu. Jedná sa o zapisovateľky, asistentky senátov, tajomníčky oddelení,vyšší súdni úradníci ( to sú právnici, ktorí pripravujú podklady pre rozhodnutie sudcu ( s platom okolo 500 € v čistom ) účtovníčky, atď. Na stredoškolských miestach sú platy do 400 € v čistom. Praca administatívy nie je v žiadnom prípade práca pri kávičke. Musia pekne krásne makať na plno celých 8. hodín a často aj 10-12 hodín, keď sa pretiahnú pojednávania, keď sú hromadné žaloby s presným dátum vybavenia atď. Žiadne, zdôrazňujem , že žiadne výhody títo zamestnanci , okrem strechy nad hlavou nemajú. Takmer ročne pribúda práca bez ohľadu na počet zamestnancov, napríklad elektronizácia spisov. Tzn., že každy spis, každá stránka spisu sa musí naskenovať do počítača starého 10-15 rokov a to majú spisy od niekoľko desiatok strán až po niekoľko tisíc...pritom musí stíhať svoju prácu! Bez akehokoľvek príplatku či úľavy..to je len zlomok, toho aké sú problémy v súdnictve. Mzdy týmto ľuďom sa nezvyšovali celé roky oproti tomu sa navýšila práca niekoľko násobne. Keď ľudia hundrú = odpoveď, keď sa vám nepáči môžte odísť, nezamestnaných sú státisíce...
 

tak to sa veľmi mýliš

nielen sudcovia sú špiny, oveľa väčšie skorumpované sú ich asistentky, pracovníčky podateľní, resp. informácií - samozrejme, česť výnimkám.

V mojom prípade sa opakovane k sudkyni nedostalo riadne zaslané podanie - údajne som podanie dal iba elektronicky, avšak to bola iba urgencia na neriešenie napríklad odvolania - aj keď som predložil doklad o osobnom odovzdaní a potvrdení prevzatia originál listinných dôkazov, tieto v spise neboli. Aj keď som opakovane predložil podacie lístky z pošty a potvrdenie z pošty, že doporučene poslané podanie dostali, na súde pred právnym zástupcom sudkyňa povedala, že ona podanie nedostala a preto nekonala. A právny zástupca iba skonštatoval, že musíme podanie dať s listinnými dôkazmi znovu!!!

Pokiaľ ide o informačné pracovníčky, viac ako 3 roky mi znemožňovali nahliadnuť do mojich spisov na súde, napriek tomu, že som sa sťažoval opakovane predsedníčke okresného súdu, aj predsedovi krajského súdu. po nahliadnutí do spisu, kde bol totálny bordel, k čomu aj právny zástupca napísal sťažnosť (nenachádzali sa tam vôbec mnou zaslané a podateľnou podpísané podania a listinné dôkazy), neuveriteľný bordel v samotnom spise = pracovníčky daného súdu, zodpovedné za uvedené externe študovali a zvysoka kašľali na prácu, alebo boli skorumpované a zámerne likvidovali podania a listinné dôkazy.
Okrem toho napríklad pred pojednávaním pri nahliadnutí do spisu som našiel sudkyňou rukou pripravený ťahák na pojednávanie nasledujúci deň, úplne dokumentoval jej prepojenie na mafie, toto som žiadala skopírovať, pracovníčka informácií mi tento list vytrhla z ruky, vraj to ja nemôžem vidieť, lebo to je osobná poznámka sudkyne!!! Ja nemôžem vidieť vlastný spis, nemôžem si dať skopírovať to, čo sa nachádza v spise???

Veľké svine sú práve pracovníčky súdov, pravé ruky sudcov, ktoré sú skorumpované a sudcov zavádzajú. Tam, kde sú čestné asistentky, resp. vyššie súdne úradníčky, tam je zase skorumpovaný sudca.

Žiadne zvýšenie financií si ministerstvo spravodlivosti nezasluhuje. Nech v prvom rade vráti tie milióny napríklad štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorá brala prachy za nezákonné púšťanie na slobodu odsúdených zločincov... - vid necenzúrované stránky Vladimíra Pavlíka...
Po ďalšie, nech sudcovia spravodlivo súdia v daňových, úverových a majetkových podvodoch, tým sa zvýši v stovkách miliónov príjem daní a bude dosť financií na rozdeľovanie v štátnej správe. Okrem toho, pri korektnom súdnom doriešení ekonomických trestných činov je potrebné žiadať v zmysle zákona 514/2003 regresné náhrady škôd od štátnych zamestnancov v plnej výške, dnes je táto vymožiteľnosť takmer nulová, t.j. vinou súdov sa rozkráda a súdy žiadajú ešte navýšiť financie???
 
Hodnoť

Tak

ten minister je riadne ho.....!!!! Taká chobotnica,ktorá je v tejto džamahíriji neni široko ďaleko.
 


Najčítanejšie na SME