Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ukrajina, Rusko, Nemecko a Francúzsko budú rokovať v Berlíne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Len aby to zas neskoncilo ako Mnichovsky diktat ked Francuzsko a Nemecko ustupili agresorovi a obetovali Ceskoslovensko, za kazdu cenu treba branit Ukrajinu pred ruskym agresorom.
 

 

UA dobrovoľnícke prápory prijímajú aj zahraničných členov, už si si poslal žiadosť?
 

mozno len chcel poukazat na to

ze ked si pri Mníchovskom diktate urvalo Nemecko kus z Ceskoslovenska, tak sa pridali aj Poliaci s Madarmi.
Teraz, ked si Rusi chcu urvat kus z Ukrajiny, tak Poliaci a Madari sa znova pripravuju urvat si tiez svoj kus.
Vraj sa historia opakuje, uvidíme.
 

 

tých s ruským pasom zámerne neregistruješ a iní tam nie su
 

 

Heh? Teda iní zahraniční dobrovoľníci/žoldnieri ako ruskí v konflikte na UA nebojujú? To sú mi veci...
 

""

No vidis uz mas aj inu informaciu, nie len Rusku pravdu treba citat. Ale ucis sa.
 

pozerám,

že dejiny sú tvoj koníček.Darmo znalec sa nezaprie.
 
Hodnoť

 

Pisal som to uz pred pol rokom. Ina cesta ako rozdelenie Ukrajiny neexistuje. Porazenie separatistov podporovanych Ruskom nie je v silach ukrajinskej armady - kazdy den znamena akurat desiatky novych obeti. Zapad nech si ide svojou cestou do EU a pre Donetsk a Luhansk autonomiu - vacsina miestnych nechce mat s Kyjevom nic spolocne.
 

A prave ...

To Rusko treba roztrhat. Tam je kopec nevyuziteho uzemia, na ktore priblbli rusi nemju ekonomicku silu ho vyuzit. Ludstvo sa rozpina a potrebuje nove uzemia. A prave v Rusku lezia ladom velke kusy zeme, ktore by sa inac mohli rozvijat a prospievat. Nie vsak pod demagogiou putinizmu, ale prosperujucou demokraciou!
 

 

No, písaním príspevkoch na sme.sk to nedosiahneš.
Niektoré UA dobrovoľnícke jednotky majú podobné ciele, môžeš sa prihlásiť.
 

re: namornik.sk

Nemajú.
Klamete.
Ako zvyčajne.
Ukrajinské dobrovoľnícke jednotky sa bránia ruskej agresii, nikto z nich sa nesnaží o územné zisky na úkor inej krajiny.

Ssnaha o územné zisky je typická pre fašistické štáty.
A Rusko dnes takým bezpochyby je.
 

 

Nemajú?
Veliteľ práporu "Kubáň (ex-Donbass) má asi iný názor:
https://www.youtube.com/watch?...
 
Hodnoť

Nesvojprávny

degeš Jaceniuk bude za chvíľu žuvať kravatu spolu so Saakšvilim v americkom blázninci.
 
Hodnoť

Nic odpornejsie

ako je Jacenuk v momentalnej politike nepoznam.
Verim, ze ked to vrazdenie pominie etnicki Rusi si ho najdu a spravodlivo s nim zuctuju.
A co sa tyka tych jeho choromyselnych vyjadreni bud je na drogach , alebo mu preskocilo...
 
Hodnoť

Pozorne som sledoval

dnešnú tlačovku Alexandra Zacharčenka a zajatých vojakov ozbrojených síl Ukrajiny. Z tej antiteroristickej operácie gaunerov z Kyjeva nemám dobrý pocit nielen ja, ale aj samotní účastníci. Akoby tušili, že s Ukrajinou to nedopadne dobre. Tí chlapci samotní pripúšťajú, že Ukrajina sa rozpadne a určite jej nepomôžu banditi typu Muzička, ktorých je na Ukrajine napriek jeho odprataniu spústa. Tu nepomôžu idiotizmi "Sláva Ukrajine, herojom sláva":

https://www.youtube.com/watch?...
 

re: paveljonas

Prečo označujete vládu v Kyjeve za gaunerov, keď agresorom je predsa Rusko?
 

Dobré ráno

A pri pozeraní môjho androida mi zapípal, že správa. Mám zapnutú "staminu" takže pri vypnuteej obrazovke je ticho.
Takže prtečo označujem vládu za gaunerskú? Lebo každá je. Dobrý vtip.

Prečo?

1) Majdan nebol revolúciou. Bol to puč a je otázne, čo vlastne zmenil na charaktere režimu, jeho ústavnom, spoločenskom, politickom, ekonomickom, právnom, vlastníckom usporiadaní.

2) Majdan bol štátny prevrat, ktorý znefunkčnil demokraticky zvolené orgány, takže postavenie sa na odpor je podľa mňa legitímne. Si neviem predstaviť situáciu, že by napr. u nás SaS riešila akékoľvek rozpory (aj vo vláde, ktorej bola súčasťou) majdanovským spôsobom - akože revolučne rôznymi Muzičkami.

3) Mám informácie od mojich osobných priateľov v Kyjeve o obrovskom terore a

strachu bežných ľudí pracujúcich v legitímnych demokratických inštitúciách, ako ajv celej spoločnosti. Boli prijaté mnohé opatrenia, ktoré sú nezlučiteľné s medzinárodnými záväzkami Ukrajiny v rámci zákonov o ľudských právach a humanitárneho práva /v tomto smere je raritou napr. blbé a absurdné zvláštne uznesenie prezidenta Porošenka číslo 875/2014 - zamerané "na vyhranie" nevyhlásenej vojny (???)/
Možno niekomu uniká, ale v citovanom uznesení nejde o teroristov - separatistov - okupantov. Uznesenie sa týka obyčajných ľudí, civilného obyvateľstva. Proti nim vedie Porošenko vojnu.

4) Zaujímavou otázkou je, kam vedú a dovedú Ukrajinu. Najmä v prípade ak celú túto gaunerčinu vyhrajú v krajine s rozpoľteným sebavedomím. Čo spravia so skupinami ľudí infikovaných gangrénou nacizmu. Tam už indukcia psychózy veľa nepomôže. Ani ziapanie "Sláva Ukrajina, herojom sláva".

Takže preto označujem vládu v Kyjeve za gaunerov.
 

re: pavoljonas

Bludy.

1. Majdan bol akurát demonštráciou, to čo označujete za puč bolo obyčajné odvolanie prezidenta parlamentom, akých už vo svete bývalo stovky a málokto to označoval za puč.
Asi nedokážete napísať čo sa odvolaním Janukovyča na charaktere Ukrajine či na spoločenskom, politickom, ekonomickom a vlastníckom usporiadaní zmenilo. Tak na čo to potom vypisujete...
Takže začínate propagandistickým klamstvom.

2. dtto ako v bode 1. Zákonodarnú moc má na Ukrajine má parlament a ten odvolaním Janukovyča nič neznefunkčnil. Teda okrem jeho rozkrádania Ukrajiny.
Takže pokračujete v propagandistických klamstvách.

3. Vojnu začalo Rusko a to, že ju Putin nevyhlásil, na tom nič nemení, že je to vojna.
Dobyvačná vojna.

4. Definícii fašizmu, ideovej základne nacizmu, zodpovedá Rusko, nie Ukrajina.
https://lh6.googleusercontent....

Tvrdenie že Porošenko vedie vojnu voči obyčajným ľuďom je propagandistická lož, obyčajní ľudia zvyčajne nejazdia na tankoch, nestrieľajú nimi po susedoch, nemajú na záhrade raketomety, nezostreľujú civilné lietadla a nechvália sa tým na internete (teda až do doby, kým sa neukáže, že to bolo civilné lietadlo), neobsadzujú banky a nevykrádajú ich, nepáchajú násilie motivované komplexmi menejcennosti nejakého kremeľského komunistu ktorému sa zrútil sen o obnovení sovietskeho samoderžavia.

Na začiatku všetkého bolo rozhodnutie Ukrajiny o orientovaní sa na EÚ, a to bolo dôvodom ruskej agresie, ruskej snahe destabilizovať Ukrajinu, a snahu o začlenení sa do skupiny demokratických krajín označovať ako prejav nacizmu, nič iné tam totiž nebolo, môže len niekto kto dobrovoľne nahradil svoje myslenie totalitnou ideológiou.

Označujete vládu v Kyjeve za gaunerov z jediného dôvodu, máte totalitné myslenie a ste na strane totalitného systému, na strane agresorov, zločincov aj vrahov.
Najskôr z vďačnosti za to čo totalitný systém pre Vás urobil.

Žiadne dôkazy nemáte, len akési informácie od takých ako Vy, informácie ktorým chcete veriť a ktoré informáciami ani nie sú, nič ste nedali, až na to že Ukrajina nemieni kapitulovať.

No a v tom uznesení je, že voľby organizované separatistami sú neplatné, čo v zmysle ukrajinskej a dokonca aj ruskej sú, že ruší zákon o samospráve v jednotlivých rajónech Luhanské a Doneckej oblasti, keďže tam žiadna slobodne volená samospráva nie je, že dôchodky a dávky ukrajinským občanom je možné vyplácať len tam, kde je zabezpečené, že ich dostanú tí dôchodcovia a nerozkradnú ruskí žoldnieri, teda ich nebudú posielať ruským žoldnierom v nádeji že to nerozkradnú, a čo sa týka ľudských práv, tak akurát šlo len o to, že pri protiteroristických akciách nebude môcť ukrajinská strana dodržiavať Zmluvu o ľudských právach a slobodách, čo v časoch keď na Vás strieľajú tanky asi ani nie je možné očakávať, že je možné sa brániť podaním oznámenia na neznámeho páchateľa na miestnej prokuratúre.

Nebýva Vám ráno zle? Vždy keď sa pozriete do zrkadla predsa uvidíte tvár človeka, ktorý je na strane zločincov a vrahov...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME