Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tvár týždňa: Clooneyho manželka provokuje egyptských generálov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ktovie

Keby ostalo pri moci Moslimské bratstvo, ktovie ako by správa o egyptskej justícii od ms. Cloonyovej vyzerala. Lepšie? Horšie? Nijako?
Diktatúra armády je pre súčasný Egypt určite lepšia voľba ako demokracia, ktorá priviedla k moci islamistov. Paradoxom je, že totalitný režim sa niekedy dostane k moci demokraticky, rovnako ako že diktatúra niekedy zachráni krajinu pre demokraciu (Chile, Turecko napríklad).
Je dobré vidieť ďalej od nosa a vidieť veci v súvislostiach.
Bohužiaľ, práve právnici týmto nikdy neynikali.
 

 

vynasas hodnotove sudy, co je alebo "by bolo" lepsie pre Egypt. Ak chces robit serioznu analyzu, tohto sa treba vyvarovat... a zaklincoval si to tou poslednou vetou o pravnikoch..
 
Hodnoť

 

Naši proroci, ktorí kážu a širia demokraciu sťa nové univerzálne náboženstvo si myslia, že ak zrušia vojenskú diktatúru v Egypte, tak teritórioum na Níle sa premení na demokratický raj na zemi.. Ja tvrdím, že keby opraty v Egypte pevne nechytila armáda (vrátane krvavého zúčtovania s moslimským bratstvom) tak by moslimské bratstvo už nastolilo tyraniu Islamského štátu. Nie je žiadnou náhodou že medzi moslimským bratstvom a Islamským štátom panuje veľmi silný súzvuk až harmónia(tyranie) Faktom je že počas krátkej vlády moslimského Bratstva sa tam naviac rozpútala násilnícka šikana voči kresťanov, vraždenie Koptov, unášanie ich dcér(a ich násilný vydaj a poislámčenie) .. Aj keď diktatúra armády, predsa len si kresťanská menšina žije v relatívnom kľude oproti represáliám Islamských bratov...
Ono je to podobné ako s Assadom v Sýrii..pod jeho Vládou aj kresťania so židmi a inými menšinami si žili relatívne v mieri, odkedy sa snažia odstrániť údajne Assádovsku diktatúru, celú krajinu ovládla onakvejšia islamistická tyrania najkrvavejšieho Sunitského násilia a teroru v mene najsprávnejšieho výkladu Koránu... Takže radšej diktátor Assad a vojenská diktatúra v Egypte, ako tyrani Islamského štátu, moslimské bratstvo a iní sunitskí tyrani šíriaci totálny teror v mene Alaha...
 


Najčítanejšie na SME