Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tatry už Rusom nepatria, Ukrajincov je trikrát viac (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Chvalabohu, že sa stratia. A pre nás to bude výhoda, že sa naši hoteliéry budú musieť naučiť poskytovať službhy na úrovni Rakúska, nie tak ako stačilo pre rusklých šmejdov.
 

Kvalita sluzieb

To je aj dovod preco chodim do Rakuska. Ako sa chova personal v Tatrach (a nie len tam) je otrasne. Mierka by nemala byt, kolko navstevnikov pride. Kvalita je, ked prichadzaju kazdy rok znova.
 

Ked sa nadava Rusom

tak tu tusim aj kodex prestava platit...
 

 

A čo snáď len Američanom je dovolené nadávať? Tí si nadávok v týchto diskusiách užijú ažaž.
 

nie... je to ubohe...

ci uz sa nadava Americanom, Ciganom, Rusom, Poliakom, Madarom.... Vzdy rovnako UBOHE...
 
Hodnoť

 

Neviem či ste v týchto novinách až takí hlupáci, alebo Vám je dobré každé primitívne kopnutie si do Ruska, resp. Rusov, pretože takýto "víťazoslávny" nápis si dokáže dať do svojich novín iba hlupák.
KAŽDÝ zákazník, tobôž solventný zákazník - a to Rusi, ktorí si môžu dovoliť chodiť na dovolenky, sú - je pre akýkoľvek biznis prioritou číslo jedna. To platí najmä v službách, kde nemáme žiadnu istotu, že zákazník zavadí práve o našu chatu, hotel, lyžiarske stredisko, kúpele, mestečko, skrátka čokoľvek.
Škoda reči.
 

Komplexný pohľad je vždy lepší.

Koľko financií a zdvihnutých žalúdkov stojí upratovanie po Rusoch?
 

 

netuším, neživím a ani som sa nikdy neživil upratovaním po niekom. Ale už som videl, ako časníci vypoklonkovali nemeckú klientelu z reštaurácie, a usadili tam Rusov. Dobre vedeli prečo. A čuduj sa svete, nebolo to nikde inde, ako v jednom alpskom zimnom stredisku. Vieš, tým čašníkom a kuchárom niekoľkonásobne vyššie tržby od Rusov stáli zato.. Nehovorím, že je to pravidlo, to len tak naokraj. Pre mňa je zákazník ako zákazník a národnosť mám niekde, vieš kde.
 

 

V prvom rade si myslim, ze klames - ziaden rakusky hotelier nikoho nevypoklonkuje kvoli potencionalnym lepsim ziskom. v druhom rade, to ze rusov ubudne v Tatrach, je absolutne nepodstatne, tvoria tak male percento navstevnikov, ze pri dobre zvolenej strategii nemoze byt problem ich nahradit.
 

 

:-) takže klamem :-)
Pochopiteľne, nejedná sa o vypoklonkovanie také, žeby bolo arogantné, nie sme predsa v Tatrách... Zober to takto. Keď tam príde bežný Nemec alebo Rakušan, poväčšine si tam dá nejaký ten chlebíček, guláš, kávičku, čajík atď. Keď dopije a doje a je tam veľa hostí, tak ho slušne požiadajú o uvoľnenie miesta - čo zas bežný Rakušan či Nemec pochopí... Keď tam príde Rus, nie bežný Rus, takí sedia doma na zadku, tak je spravidla solventný a rád sa trochu predvedie - a tí čašníci nie sú blbci a robia nielen pre dobrý pocit, ale aj pre peniaze. Je to normálne. V konečnom dôsledku sú všetci spokojní.
S čím ja nie som spokojný je toto: tento denník vo svojom útoku na Rusko sa dopúšťa takých hlúpych komentárov, ktoré poškodzujú našu ekonomiku. Našu povesť. Našu (možno iba domnelú) pohostinnosť. Našu dobrú výchovu, etiku a naše dobré mravy. A to mi vadí.
Dovoľ mi tiež zasmiať sa nad tým, že "pri dobre zvolenej stratégii nemôže byť problém ich nahradiť" - prosím ťa, kto tú dobre zvolenú stratégiu zavedie? Vari len nie ľudia, ktorí si nevážia svojich zákazníkov? Alebo noviny, ktoré si nevážia svojich čitateľov a ohlúpujú ich, namiesto toho, aby ich aj trochu pozitívne vychovávali či motivovali? Vieš, chápem že novinám je to možno jedno, hlavne že ich čítajú, alebo možno hlavne že na svojho čitateľa vykydnú znôžku názorov zakomplexovaného autora, či znôžku demagógie v štýle toho, kto noviny vlastní alebo aktuálne vydáva - ale tým hotelierom to jedno nie je a ani nemôže byť. Tak preto som sa ozval.
 

a kolko to stoji

po ozratych Anglicanoch? A Slovakoch?
 
Hodnoť

Vtip bude

v tom, keď nebude sneh ... :)
 
Hodnoť

 

My Slováci nemáme problém pokryť výpadok Nemcov. Hovorím to úprimne. nemyslite si že vonku míname nejako málo. Sme ochotní zaplatiť za kvalitu a dobrú službu. Len treba vyčistiť krajinu od odpadkov, od reklamy, vybudovať cyklotrasy, chodníky, byť milý a úslužný, ochotný, mať dobré služby a nemusíme tu čakať na iletadlá z Ruska ako na spasenie. Slovenskí turisti sú obrovský potenciál..len preboha si nemyslite že nám stačí kukať rozbitý skokanský mostík,. Už chceme a zaslúžime si viac.
 
Hodnoť

 

Výpadok RUsov som myslel
 


Najčítanejšie na SME